Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Polux

7/10 | Woova (jak v rozhovorech sám uváděl) romance mezi špiónem a zlodějkou, dovedně maskovaná za obyčejný akčňák, s extra jednoduchým (jakožto přímý důsledek kritiky na komplikovanost děje u jedničky) a k tomu na place průběžně přepisovaným scénářem, nevýrazným Scottem jako hlavním záporákem, explozivním a v podstatě kompletně improvizovaným finále, dávajícím vzpomenout na Wooovu slavnou "heroic bloodshed" éru (a poprvé představující kombinaci Hunt & motorka, plus poprvé a naposledy Hunta v režimu střelby obouruč), úžasným Zimmerovým OST, který patří k jednomu z jeho nejlepších, nepostradatelnými holubicemi ve slow motion a překrásnou Newton, u které divák nemá problém uvěřit, že Huntovi úplně zamotala hlavu. |PeZet ()

13Maty13

"Tohle není obtížná mise. Tohle je mission impossible."     /// To, v čem byl první díl zajímavý, tenhle film postrádá. Předvídatelný děj, klišé za klišé, nepovedená romance... Finální honička a Tom lezoucí po skalách se mi líbilo, jinak ale zbytečný film.   / Hodnocení: 4/10. ()

surprise

Dle mého mínění se kluci zlepšili, ubralo se na komplikovanosti ale i tak ji zůstalo celkem dost, nemožných akcí bylo také dost, převleků a otravných masek neubylo, což je opravdu impossibile a navíc mi to připadá laciné takto diváka překvapovat a ke vší záchraně světa přidat ještě romantiku je zřejmě povinnost. Vždyť i poslední bondovky jí museli rozvíjet. No ale co dělat, jako zábava to fungovalo. ()

Honza_22

V první půlce filmu se téměř nic akčního nestane. Pořádná akce se rozjede až zkruba po hodině. Sice opravdu stojí za to, ale na dvou hodinový film je to málo. ()

Ywec

MI2 si pamatuju snad jen díky úvodnímu free climbingu. Ovšem jinak slátanina hezkých obrázků a mdlého scénáře. Postavy pouze načrtnuté, člověk si je nedokáže oblíbit. Sází se na Cruisův kukuč proti podlitým očím Dougraye Scotta. Ovšem výběr herčky Thandie Newton se povedl. Škoda že úlohu Richarda Roxburgha nedostal Karel Roden. ()

-ETIENNE-

John Woo je typ režiséra, ktorý potrebuje mať každú scénu vizuálne krásnu alebo aspoň spomalenú. Film Mission: Impossible II. ponúka jedno aj druhé avšak výsledné dojmy z neho sú zmiešané. Škoda, možno keby Woo mal k dispozícií lepší scenár, film by dopadol inak... ()

DaNQa

Na rozdiel od jednotky to bolo hrozné. Tvorcom filmu určite nešlo o reálnosť . Ja by som tento film zaradila medzi filmy , ktoré si normálny zdraví človek pozrie len raz , jediný kto by ho mohol pozerať viac krát sú členovia fanklubu Toma Cruisa . Späť k filmu . Pútavý dej s katastrofickým podtextom je celkom dobrý . Herecké výkony vo filme sú tiež obstojné . Ale reálnosť a pravdepodobnosť činov , ktoré Tom vykonáva sú až príliš prehnané . Len tak pre príklad - aká je pravdepodobnosť , že z idúcej motorky , ktorá stojí na prednom kolese a vykonáva otočku , trafíte nádrž auta s pištolov na 30 metrov ? Tento film jednoznačne odporúčam jednoduchšiemu divákovi . ()

Kňour

Co to jako mělo bejt? Naděje na kvalitní příběh, postavy, nebo zápletku jsem se vzdal po deseti minutách, ale že John Woo, tvůrce hard-boiled, takhle nezvládne i akční scény, které se téměř výradně skládají ze zpomalených záběrů na holubice, obličeje aktérů, to jsem nečekal. ()

LuizR9

Nemá to atmosféru z jedničky ani náhodou, úplně mě iritovala asi stovka zpomalovaček. Nakonec pro mě slabý 3 hvězdičky ()

Majushko_za

Mission:Impossible ako také mám rád.Je to celkom dobrá bondovka v americkom prevedení.Tom Cruise má svoje herecké kvality a vie zaujať.Ale toto druhé pokračovanie je jednoducho pre mňa prehnané a trápne.Cruise tu vyzerá ako neporaziteľný gigolo,pre ktorého nieje problém skoro polonahý vyliezť na vysokú skalu bez istenia a so skokmi,pri ktorých som sa musel smiať.Nachádza sa tu veľa nadľudských výkonov,pri ktorých zostáva rozum stáť.Škoda.Pre mňa je toto druhé pokračovanie najslabšie. ()

Puchyr

Druhý díl: Výrazně slabší, z celkového děje se vytratily takové ty špionské tajné mise a postavy. Jediné co tu je dobývání budovy Biosaitu, nebo dostihy. Výrazně přibylo akce holt John Woo,, ale vidět Cruise v plné akci typu 80.let mně rozhodně bavilo. Poměrně slizký protivník. Cíl mise virus, závěrečná akční scéna s motokami, auty, vrtulníky a především bitky seanem na pláži byla unikátní. John Woo je zkrátka mistrem akce. Musel bych dát 4, ale dávám pět protože si myslým že film je pod svým hodnocením a 57% se mi zdá až moc málo na takovou slušnou akční šou. Jednička pro mně byla 85%, tady bych dal nejvýce 70%. Je to zkrátka něco jiného, musíme na to pohlížet jako na akční film né špionážní a Tom Cruise mně jako agent příde věrohodnej, Cruise i přes množství dobrých filmů je pro mně Eathan Hunt. Důležité je si akční film umět užít, zbytečné přemýšlení zavařuje mozek. Jednoduché, akční, svižné tempo pokud to film obsahuje není co řešit. Rohodně těch pět ***** není jako pro jedničku nebo donce trojku, dávám pět, ale úplně jiných a za něco jiného. ()

Smajdallff

Jeden z mála dobrých akčních kousků, který i po 12 letech od vydání dává divákovi to, co chce. Jistě, přiznávám, že některé části jsou přitažené za vlasy a nedokonalé, ale co. Žádný film není dokonalý. Nej z celého filmu je konečná honička, ve které je asi želbohu nejvíc chyb ve filmu. Ale radši chyby a dobrý film, než bez chyb a nutnou rádoby skvělou věc. ()

FidoKuba

Děj bych Vám pověděl po 10 minutách filmu. Scény jsou přehnané až nesmyslné! Jemně to zachraňuje Hans Zimmer jehož hudbu miluji! ()

JesseJames37

Lidé neví co chtějí, jednička jim připadá moc složitá a málo akční, a zde nadávají že je moc jednoduchá a až moc akční. Je pravdou že jsou tu scény tak trochu přepráskané ale já jako fanoušek akčních filmů i Johna Wooa si z toho hlavu nelámu. Sice mi složitost příběhu chybí, ale nechat se unášet stylizací a choreografií Johna Wooa je také skvělé. Akce jsou skvěle nasvícené, mají šťávu, styl a mají prosté koule. Do toho všeho se ozývá hudba Hanse Zimmera a Cruise si alepoň vyzkoušel pořádnou akční parádičku. Závěrečná honička plná přestřelek a bitka s Seanem byly zase po vizuální stránce super. Nevím proč se mi to líbí a ostatním ne, někdy se mi prostě film libí i když vím že je to naprostá blbost. Bylo to jako z mých oblíbených osmdesátek a já mám tento typ filmu rád. I když je to bezesporu nejhorší díl celé série mně osobně neuráží stejně jako akční žánr, já si ho vychutnal naplno a nenudil jsem se u něj. Jedničce jsem dal pět hvězdiček, které dám i sem, ale úplně jiných pět. Jednička si je zasloužila za scénář a originalitu a dvojka si je zaslouží za choreografii, stylizaci a o naprosté svobodě a volnosti akčního stylu, Byla to pěkná akční mela která si zaslouží své čestné místo mezi akčními filmy... 80% a souhlasim s komentářem uživatele Douglase.... ()

Monikasson

Oproti prvému dielu výrazne slabšie jak dejovo,tak atmosfericky.Niekde v polovici som zažil asi najnudnejšie vysvetľovanú pasáž útoku Ethana Hunta a potom zbytočne,ako gumku na slipoch naťahovanú scénku ničenia virálneho preparátu.Zachraňuje to o kus akčnejší útek no opäť zbytočne naťahovaná scénka.Tam kde film mohol vyťažiť skracuje a tam kde stráca rozťahuje a zbytočne rozvíja. ()

shakeXL

MI 1 byla pravý špionážní film mimo jiné z Prahy a až na konečnou dementní scénou s vrtulníkem povedený film. Dvojka sáhla více na akci s režií Johna Woo a bohužel se to moc nepovedlo. Nejslabší kus z prozatimních čtyř dílů. ()

Zombice

Když jsem tenhle film uviděla, nemohla jsem uvěřit, že to je jeden z filmů z řady Mission: Impossible. Jsem si říkala, že tak hrozný pokus o opravdovou špionážní akci může být snad jenom parodie. Hrůza. Celý film je prakticky v zpomaleném záběru a je neustále provázen hudbou, která se k tomu ani nehodí. Z celého srdce nedoporučuji. ()

fuskoric

Príjemné, sexy intro v podobe Thandie Newton, miernu dávku emócií servíruje Hans Zimmer a slušnú akciu ponúka John Woo, aj keď to miestami preháňa:) ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)