Biely lotos HBO z dielne vynikajúceho scenáristu, režiséra a showrunnera Mikea Whitea  ponúkla tak prenikavý pohľad pod pozlátko luxusného havajského letoviska, že si nečakane vynútila druhú sériu. Osobití hostia a vskutku zaujímavý personál počas jediného týždňa presvedčil televíznych divákov, že dokonalosť turistov, široký úsmev zamestnancov aj idylickosť prepychového rezortu je úplná ilúzia. Teraz čakajte úplne nové tváre (až na citovú vydieračku Tanyu v podaní vynikajúcej Jennifer Coolidge) a inú destináciu, Sicíliu. Dej sa bude skôr než o dynamiku medzi „pánmi“ a „sluhami“ opierať o mýtus maskulinity a feminity a o motív žiarlivosti. (HBO Max)

BarboraSalom

No to byla jízda. 2. série je lepší než 1. série. Nejvíce se mi líbila linie děda- syn- vnuk. A že Formanův Salieri  F. Murray Abraham je ve svém věku v plné síle. Na Sicilii se chci rozhodně podívat. ()

husokachna

Z Havaje se přesuneme na Sicílii, ale existenciální peklo boháčů a zbohatlíků zůstává. Jen je druhá série trošku méně konzistentní a méně úderná než série první a v mnoha ohledech za ní pokulhává. Pořád je to ale výborná zábava a "velká nádhera". Přijde mi, že se trošku spěchalo a kdyby se piloval scénář mohla to být perla. A už se asi nikdy nedozvíme, jestli Greg doprdele někoho má... Dávám čtyři vystajlované high class gaylordy. ()

Mackoun

Po první sérii jsem měl trochu problém najet na novou skvadru v novém prostředí, ale nakonec jsem podlehl a poslední díly si svým způsobem docela užíval. První série si u mě každopádně pořád drží prim. ()

Katie88

Podobně jako v předchozí sérií dostáváme nahlédnutí do života klientů a zaměstnanců pobočky hotelu White Lotus, tentokrát na Sicílií. Popravdě mi lokalita Havaje přišla ve spoustě věcech lepší (ve smyslu bizarnější), Sicílie už mi osobně tolik nenabídla. Musím nicméně vyzdvihnout skvěle vystižené kulturní stereotypy - američani uchcávajíc z italské architektury, jejich typická přetvářka a naivita v tom, že je všude budou brát s otevřenou náručí i sicilská (a konec konců i evropská z pohledu američanů) počáteční hrubost, která se mění v přátelskost a vřelost, jakmile je poznáte blíže. Přestože je konec mnohem dramatičtější, než v první sérií a oceňuji finální zvrat, tak nějak mi tam něco chybělo... Je taky docela možné, že už jsem po jedničce moc zhýčkaná, ale dvojka byla pro mě už taková trochu "rutina". Jasně, celej tento seriál je o vztazích a k tomu nevyhnutelně patří i sex, ale tak nějak toho už bylo moc. Vlastně o nic jiného, než o sex tam nešlo - sex / manželství / podvádění, všechny tři skupiny řešily to stejné. I tak ale nemám to srdce dát 2. sérií míň jak 4 hvězdy, bravurním finálem si to rozhodně zaslouží. Z postav se mi nejvíc líbila Daphne, čemuž sama nemůžu uvěřit, ale byla to tak drsně realistická a zároveň utěšující postava, že jí prakticky nemůžu mít nic za zlé. Naproti tomu jejího manžílka bych poslala... do moře. ()

warrenur

Slabsie stvorhviezdie. Viac-menej cela druha seria ponuka tie moznosti, vabi tym pozlatkom, to vyhadzovanie si z kopytka, cez postupne odhalovanie trhlin a vyuzivania pudov, az po samotny zaverecny diel, ktory mi, jediny, ozaj velmi sadol. Aubrey mi vo svojej postave prisla absolutne autenticka, totiz, takto presne posobi takmer v kadzom rozhovore. :) Celu seriu si vsak takmer pre seba neukradli ani ustredne dva prachate pary, ale parik talianskych sexy kociek v ulohach prostitutok....surprise. :) 70% Vyzdvihujem prekvapenie v zavere a totoznost "telicka", ktore tipujeme a ku ktoremu po prvej serii, spejeme celych predoslych sest epizod. (v skutocnosti este dlhsie, ale nechcem spoilovat. :) ) ()

JoSte

Druhá série mi sedla výrazně víc, mj. díky italštině, soundtracku, propracovanějším dějovým linkám a citelně působivějším uvěřitelnějším hercům. Závěr ale přinejmenším prapodivný. Slabší 4. ()

JakeG

Tak tomu říkám panoptikum charakterů, které vás nemůže nebavit. JC je jen špička ledovce, neboť i zbytek obsazení jest bezchybný. Dlouho mě něco tak moc nebavilo. ()

bararich8

Scénaristicky velký šešup dolů. Není tam téměř nic z toho, co dělalo první sérii tak jinou a zajímavou. Až do konce jsem čekal, kdy se to rozjede a začne to mít grády, ale bohužel vůbec nic. Závěr je až na linku s Tanyou fajn, ale předchozích 6 hodin to nevynahradí. Postavy jsou nijaké, je vám úplně jedno, co se nimi bude. Hotel moc neoslní, je tu menší vhled do života zaměstnanců hotelu a menší interakce mezi nimi a hosty. Jinak vizuálně samozřejmě ok a je vidět, že se do toho nalilo zase něco peněz. Bohužel celkově velká nuda. Doufám, že trojka se hodně polepší. Slabé 3* ()

bearmeedek

Tak to zírám. První série byla žalostná a já se zařekl, že do druhé už nepůjdu. Zvědavost zvítězila a já se ocitnul na slunné Sicílii. Která mě byla daleko bližší, než exotická Havaj, kde všichni byli nějak cáknutí, jen ne humorně. V jedničce slibovali nějakou záhadu, možná zločin - a nic. U dvojky bylo vše v pohodě, užívání dovolené v krásném prostředí a všechno bez očekávání do zločinu vyústilo. Bylo to natočené tak, že to mohlo působit i jako reklama na návštěvu Sicílie. Je tu i nějaké ponaučení. Nevěř italské prostitutce, přijdeš o spoustu peněz. Nebo, nevěř italským buzíkům, přijdeš o život. Lesby tady byly taky, ale tam bylo vše v pohodě. ()

papilon395

Osobitý scenárista a režisér Mike White nám s ročním odstupem naservíroval další kaleidoskop zážitků z nadnárodního hotelového resortu Bílý lotos. Po exotické Havaji přijíždíme se skupinkou nových rekreantů na turnus do luxusního letoviska na Sicílii. Už úvodní titulky a hudba nás vtáhnou do očekávání věcí budoucích. Z první série si pamatujeme pouze psychicky labilní miliardářku v doprovodu nyní již manžela. Historická a smyslná Itálie je okouzlující. Sledujeme párová a rodinná pnutí a kolize, osobní radovánky či traumata vybraných hostů i personálu. Přibylo erotiky i temných proudů. Špičkový děj, špičkové provedení. Za mně herecky nejlepší Tom Hollander. ()

ŠpetaMarek

Jasný důkaz toho, že dělat urychleně další řadu něčeho, co možná ani mít další řadu mít nemělo je na škodu (díky, že HoD si dávaj na čas). Ve všech ohledech je tu kvalitativní sešup. Před posledním dílem jsem si říkal, že jestli tam nepředvedou nějakou pecku, tak to bylo celé ztráta času. V minulé řadě měl hotel vlastní charakter, zde je to jen další bezpohlavní pětihvězda. Hudba byla lépe využitá a dodávala celému dílu jakousi podpovrchovou nejistotu, probublávající napětí. Zde snad do půlky řady nevěděli, jak hudbu využít. Dost mi chyběl humor, jak situační, tak takový ten ze života. Některé postavy úplně zbytečné (Portia kdyby byla vystčihnuta některé její aktivity připsány jiným postavám, nic by se nestalo a první dva díly by byly míň rolling-eyes). Fakt, že ty dvě poběhlice jsou vlastně hlavní postavy, je sympatický, ale přišly mi otravné. Talent F.M.Abrahama smrsknutý na vyprávění dick-jokes, podobné příběhové linky... a tak bych mohl pokračovat. Kladně hodnotím zejména, že je půlka v Italštině a super gang gayů. ()

Arkagas1989

1. série je skvostná - tolik sarkasmu, černého humoru, beznaděje a hlouposti se vidí jen málokde. Jenže tady to nebylo stupidní, tady je prostě jen trošku za vlasy přiškrcená realita mnoha obyčejných lidí. Protože ať už jste zbohatlíci, spisovatelé, nebo jen obsluha hotelu, všichni jsme primárně lidi. A většina z nás je uvězněná ve svých životech a moc nevnímá, co se vlastně děje kolem nás.  Za mě osobně je druhá řada možná ještě o malinko lepší než ta první, protože prostředí Sicílie a prosluněného moře je na koukání prostě paráda. Obsazení skvělé, příběh více než slušný. Postavy opět vykreslené k dokonalosti a překonat tuhle sérii další bude za mě dost oříšek. Celkově je pro mě osobně Bílý lotos překvapením roku a tu hromadu cen Emmy, které dostal si rozhodně zaslouží.  Koukání se na interiér hotelu San Domenico Palace Hotel, Four Seasons, Taormina, Sicília Vás nejspíš nakrkne stejně jako mě, pokud nepatříte do té třídy lidí, kteří mají 2500 euro nazbyt za jednu noc.. Na druhou stranu, člověk se alespoň takhle někam podívá :-D Tohle si prostě dejte, zaručuju, že pokud milujete sarkastickej humor, je to Váš šálek čaje.  Nenechte se ale zmást, druhá série nemá 8 dílů, ale pouze 6, což pro mě osobně byla dost zrada, když jsem po šestém šla dokoukat ještě ty dva.  Moje hodnocení: 9/10 ()

MyrnaAlec

Velká škoda, že prasátko Pepa (Monica Vitti) už nebude v příští řadě ! Ta herečka je naprosto geniální ve svém ztvárnění prázdnoty. Prázdniny na Sicílii s opuletními paláci plnými krvežíznivých gayů. Jedna manželská dvojice, co realitu maskuje předváděnou láskou a sexem, ta druhá se zasekla v křečovité upřímnosti. Nakonec pomůže starý dobrý samčí násilí a znovuobjevený sex s vlastní ženou...Dvě holky si chtějí přivydělat pár tisíc euro a naivní panic je snadnou kořistí. Trojgenerační mužská rodina pátrá po svých kořenech a bojuje (neúspěšně) se závislostí na sexu a mladých kundičkách. Šéfka hotelu konečně pozná slasti lesbického objetí. Skvělé dialogy, opět satira na účet bohatých. ()

iz67

Proč jsem si nepřečetl svoje hodnoceni první série. Nějak jsem se mylně domníval, že to nebylo špatný. Nicméně 2s je prostě hrozná. Úplně o hovnu. Předvídatelné. Plné vycpavek. A naprosto zbytečných "dějů". Chvilkama to vypadá jako reklama na resort. Ale to je stejný jako S1. Fakt jsem se bál, že se tam objeví hrázný Horyna. Strašně se stydím, že jsem to viděl celý. Snad za to může moje nachlazení. Je těžké! ()

oasismanik

Druhá séria pretvárky, pokrytectva, falše, naivity, snobstva /snobstva vo výrazne menšej miere ako v jedničke/...tentokrát na krásnej Sicílii. Tvorcovia opäť kopú na všetky strany a újde sa každému, postavy sú v druhej sérií ešte viac zaujímavejšie a na rozdiel od jednotky, tu si určite aj niektoré obľúbite. Fascinujúce je ako budete s pribúdajúcimi časťami meniť názory na nich a vo svojej podstate vám možno bude ku koncu najsympatickejšia postava, ktorú ste na začiatku neznášali a naopak. Hudba, kamera, atmosféra, dialogy, všetko stále na veľmi vysokej úrovni, akurát humoru je tu naozaj minimum. White Lotus mi pomaly, ale isto, klope na mojú seriálovú top 10. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD