Biely lotos HBO z dielne vynikajúceho scenáristu, režiséra a showrunnera Mikea Whitea  ponúkla tak prenikavý pohľad pod pozlátko luxusného havajského letoviska, že si nečakane vynútila druhú sériu. Osobití hostia a vskutku zaujímavý personál počas jediného týždňa presvedčil televíznych divákov, že dokonalosť turistov, široký úsmev zamestnancov aj idylickosť prepychového rezortu je úplná ilúzia. Teraz čakajte úplne nové tváre (až na citovú vydieračku Tanyu v podaní vynikajúcej Jennifer Coolidge) a inú destináciu, Sicíliu. Dej sa bude skôr než o dynamiku medzi „pánmi“ a „sluhami“ opierať o mýtus maskulinity a feminity a o motív žiarlivosti. (HBO Max)

sofiapetra

V hodnocení druhé série se neshodnu zřejmě s nikým. Už od prvních minut mě ty postavy nebavily, nebylo tam nic bizarního ani ftipného jako v jedničce. Až do pátého dílu jsem trpěla a nevěřila, že něco tak nudného se může tolika lidem líbit. Pak to do sebe přeci jen zapadlo a závěrečný díl už byl takový milý horůrek se Stiflerovou mámou na palubě i v podpalubí. Takže třetí hvězda je za poslední díl a za to krásné moře. ()

William_

2. série jednoznačně převyšuje tu 1.! Nejen ještě lépe napsanými postavami, ale i dějem a napětím, které se především ve druhé polovině série dalo krájet jak porce jehněčího. Sicílie je naprosto nádherný kus krajiny, kamera byla naprosto DOKONALÁ, je slast pro oči dívat se na každý záběr - tak dobrou práci s kamerou jsem už hodně dlouho neviděl. Herecké obsazení je úchvatné, herci předvedli skvělé divadlo, jako fakt respekt všem zúčastněným, hlavně finále této řady je naprosto skvělé a tak dobře zakončit příběh jsem též dlouho nikde neviděl, většinou to jsou otevřené konce bez hlavy a paty. 2. sérii tak mohu jednoznačně doporučit, dokonce bych jí nováčkům doporučil více než tu 1., ale i ta stojí za to. Jsem zvědavý, co si pro nás Mike White a spol. připraví do 3. série, která bude mít fakt těžký úkol - překonat skvělou druhou řadu. ()

vydumnica

Predposledná a hlavne posledná epizóda boli také super, že som tu jednoducho musela jednu hviezdičku pridať😉. Prepracovaný a nápaditý scénar, úžasné herecké výkony, zaujímavá kamera, krásne prostredie. Hudba sa mi ale nepáčila. Čo sa týka hotela a lokality, chápem, že ľudia už plánujú dovolenku práve v San Domenico Palace Hotel, Four Seasons, Taormina, Sicília. (Len pre zaujímavosť som pozrela na Booking, 1 noc stojí 2 a pol tisíc eur!!! Môžem len snívať...) ()

M.i.k.e

White Lotus se loni stal překvapivou kometou na seriálovém nebi a Mike White za své dílo sklízel chválu zaslouženě. Druhá série vyměnila prostředí a až na jednu výjimku komplet obsazení, ovšem koncept zůstal zachován a opět tak sledujeme rej různorodých postaviček a hned několik dějových linek, které se tu a tam prolnou, ale většina z nich funguje samostatně a funguje výborně. Celkově už tak vysoko nastavená laťka první řadou byla nejen udržena, ale v mnoha směrech překonána a jakkoliv to nebývá úplně zvykem a kvalita většinou jde lehce dolů, v tomhle případě dvojka jedničku válcuje.  Samozřejmě nechybí výborný soundtrack, obecně skvělá technická stránka (kamera je prostě boží) a výborní herci, kteří svým postavám i na mnohdy malém prostoru propůjčují životnost a snad u žádné postavy sem neměl pocit, že by byla plochá a neměla ve spleti příběhů svoje pevné místo. To samozřejmě nesvědčí jen o skvělém výběru herců, ale také o scénáristickém umu "otce" téhle série. Snad bude další řada a opět stejně dobrá...90% ()

Chen

Fascinují satirický a cynický náhled do duší několika ne vždy zrovna sympatických, ale velmi zajímavých postaviček, jejichž osudy se prolínají v nádherné Sicílii. Řemeslně vynikající, herecky strhující, příběhově vypilované se skvělým hudebním podkresem, nemám žádnou větší výtku. ()

dubinak

2. série Bílého Lotosu je špička mezi dnešními seriály. Tak skvělou řadu jsem ani nečekala a upřímně jsem neměla ani nejmenší tušení, že má vznikat a prostě se najednou objevila na HBO. Samozřejmě jsem byla skeptická, že to nedosáhne kvalit první řady, ale šeredně jsem se spletla a druhá řada nabízí ještě mnohem propracovanější, barvitější, dramatičtější a hlavně mnohem temnější minipříběhy postav, které jsou komplexní a úžasně zahrané a skoro s každou se dá nějakým způsobem soucítit. Nádherné prostředí kouzelné Sicílie přispívá k intenzivnímu zážitku z příběhu plného sociální kritiky, černého humoru a vztahových dramatů. Navíc i ta mafiánská linie byla napsaná opravdu až překvapivě ostře a Mike White se tentokrát nebál přitlačit na pilu a v závěru slušně šokovat. White se stává tvůrcem, na něhož se budu v budoucnu hodně soustředit. ()

Flynn

Po 1. sérii, kterou jsme zhltli během pár večerů jsme hned navázali tou druhou. Ze začátku jsme si museli zvykat na nové postavy (krom korpulentní blondýny - ta tu svoji divnoblbost hraje tak skvěle, až mě místy docela srala, ale to byl záměr). Přijde mi, že druhá série ubrala na humoru a přidala trochu více lidského dramatu a napětí. Postavy mi příidou vykreslené ještě o trochu lépe než v té první. Je to zase skvěle vybudované a pocukrované záběry krásného prostředí Sicílie s vynikající hudbou. Finále opět graduje a poslední 2 díly to ženou celé zase k jistým pěti hvězdičkám. Už teď se těším na třetí serií, ať už ji umístí kamkoli na světě. ()

PanZahadnyCZ

Málokdy zde hodnotím jednotlivé epizody či série konkrétních seriálů, ale zde to asi jinak nejde. Tak jako mnozí vnímám propastný rozdíl mezi první a druhou sérií – bohužel ho ale vnímám jaksi trochu v opačném významu než ostatní. První série byla úžasná a svěží feel-good podívaná, kdežto sérii druhou vnímám jako obrovský krok vedle. V první sérii byla nastolena určitá poetika, seriál měl velmi relaxační tón a zajímavý mix návštěvníků, z nichž každý řešil různorodé osobní peripetie. Druhá série se z Havaje přesunula na Sicílii – což samo o sobě zní jako dobrý a filmařsky atraktivní nápad, a to že z původní osádky zůstává jen Stifflerova máma, to mi také nevadí. Novým postavám a příběhu jsem byl otevřený. Potenciál ale bohužel vytěžen nebyl. Trošíčku mě mrzí, že se zúžil počet hotelových návštěvníků a že seriál řeší skoro ve větší míře příběhy lokálních pracovníků, než návštěvníků samotných. O dost hůře snáším skladbu a "témata k řešení" samotných rekreantů. Jsou nevýrazná, neměnná, a drtivá většina postav ani není sympatická. Humor zmizel úplně a seriál záhy nastoluje velmi táhlý, cyklicky opakující se a poměrně depresivní styl a osobně jsem nezaznamenal, že by se něco výrazněji dořešilo nebo vygradovalo (kromě předvídatelné zápletky s lodí). 2. série Bílého lotosu je zcela žánrově odlišná, někdo by řekl vyspělejší, oproti té první, a plní zejména sociálně portrétující funkci – a to ještě takovým stylem, že u všech příběhů ponechá otevřený konec, a tím nasadí divákovi brouka do hlavy určeného k soukromému přemýšlení. A to je bohužel koncept, který mi vůbec nevyhovuje. Co se týče pochvaly, tak ta směřuje k výborné práci s hudbou a rovněž samozřejmě vůči obsazení a hereckým výkonům, které byly perfektní i u sebevedlejších rolí či komparzu. Postavy mají stabilní chování a charakteristické vlastnosti, ale jak jsem napsal, tak jejich příběhy příliš negradují, takže co s tím? Tak trochu jsem měl pocit, že to najednou napsal a zrežíroval někdo úplně jiný, i když to tak není. Podtrženo, sečteno: 2. série Bílého lotosu mi bohužel potvrdila a připomněla mojí dlouhodobou nechuť sledovat seriály, neboť uplynulých 7 hodin, které za to poměrně nestály, mi nikdo nevrátí. Ještěže nejsem tak starý jako F. Murray Abraham, abych toho musel litovat výrazněji demonstrativnějším způsobem než tak, že své zklámání zažehnám napsáním komentáře na ČSFD, což tímto činím. ()

metal.storm

Vlastně k vyhodnocení série mě stačí tři artributy. Po prvé, po pivě mě leze pavouk. Po druhé, zápletka je dobrá, po třetí, znělka je luxusne sexuální... Jako vojet labuť, wau. ()

jedna_vrana

Pravdupovediac, mňa prvá séria nadchla viac. Dôvod? Moment prekvapenia – tie absurdné hry, čo rozohrávali medzi sebou postavy ma vtedy prekvapili viac. Uznávam, aj druhá séria je fajn, na mapách som si prešla polovicu Sicílie a som si takmer istá, že v nasledujúcej turistickej sezóne to bude ešte vychytenejšia destinácia. Výborná zápletka, herecké obsadenie, exteriéry aj interiéry (tento hotel si málokto z nás na budúce leto bude môcť dovoliť, asi). ()

Lachtaan

Letošní seriálový rok kromě závěrečné řady Better Call Saul a první! poloviny čtvrté sezóny Ozarku nedoručil zas takové množství záležitostí, které by člověka přikovaly k obrazovce. Jestli ale nějakou ano, je jí rozhodně pokračování loni ještě poněkud nenápadného Bílého lotusu. Takhle černohumorné civilní projekty jsou stále a stále potřeba a pokud dokáží překonat samy sebe a stvořit navazující série mnohem lepší než ty původní, je vyhráno. Tohle sedmero epizod byla jedna velká slast a přeju si, aby White nepolevil ani u avizované třetí řady. [viděno na HBO Max] ()

Qitek

Ještě lepší zážitek, než jinak s vynikajícího Trojúhelníku smutku. Mistrovské dílo, které nemá momentálně v současné seriálové tvorbě konkurenci. Herecky do poslední postavy skvěle “nacastované” a zahrané ( Jennifer Coolidge je na všechny ceny co lze pobrat ), scénář nemá snad jediné hluché místo a ty dialogy... Formálně uhrančivé, režijně soustředěné. Mlaskal jsem blahem. ()

neoBlast

O chlup lepší než první série. S upozaděním personálu jde satira možná trochu do ústraní a některé podzápletky byly slabší, ale na druhou stranu jsme dostali spoustu tajemna, skvělých dialogů kde děj mohl jít kudykoliv (pouze v dobrém) a zvolit si jakoukoliv cestičku k, v úvodu nakousnutém, finále. Pokud se dočkáme třetí řady a tvůrci nesleví na fantazii, nebudou nuceni využít stejné charaktery, tak máme zaděláno na líbivou seriálovou klasiku.   80 % ()

Dakken

Po prvej, pre mňa rozpačitej sérii, kde som nebol úplne presvedčený o tom, či sa mi to vlastne páčilo alebo nie nám Mike White servíruje sériu druhú, ktorá predčila moje očakávania a ja som sa nevedel dočkať ďalších dielov. Vo všetkých smeroch sa kvalita seriálu vyšvihla, čo som pri pokračovaní nečakal. White a jeho jemná, citlivá práca s kamerou ma uchvátila a na toľko zaujala, že som hltal každý jeden záber, kochal sa  režisérskym umom a krásami Talianska. White Lotus sa môže pýšiť kvalitnými hercami, ktorý s nadhľadom zvládajú svoje charaktery a veľmi ľahko divákovi prirastú k srdcu. Za kvalitami nezaostáva ani scenár a výborné dialógy, ktoré robia seriál seriálom. Oceňujem gradáciu deja a budovanie napätia, ktoré sa dalo v posledných dieloch krájať a všetko to vyvrcholilo v poslednom, asi v najlepšom diely celého seriálu. Nezostáva mi nič iné, iba poďakovať za pondelkové výlety na Sicíliu a tešiť sa na tretiu sériu. ()

vyfuk

Nechápu, jak to White dělá, ale aniž bych věděl, že má být druhá série, říkal jsem si, že to půjde do kopru... ale ne. White dokazuje své mistrovství na poli moderního antického dramatu znovu a opět a nyní i v kulisách právě takové Itálie. Nevěřil bych, že bych to v tomto konceptu řekl, ale ať tohle nikdy neskončí. ()

Chmur

"Šílenství tě dovede k sebevraždě." Druhá série je určitě o něco slabší než série první, ale i tak se jedná o celkem zábavný počin. První série měla určitě mnohem vypointovanější závěr a silnější herecké obsazení.  Z tří hlavních dějových linií dvojky je jedna opravdu otravná a nudná. Je však silně přebitá dalšíma dvěma, které přinášejí relativně důvtipné zamyšlení nad lidskými vztahy. Postavy procházejí vývojem, který je chvílemi překvapivý ale přesto uvěřitelný. Navíc věta jedné z hlavních hrdinek se mi celkem zaryla pod kůži, což je rozhodně bod k dobru. "Udělej co musíš, aby ses necítil jako oběť života." ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD