Agent Sean Archer (John Travolta) konečne chytí teroristu Castora Troya (Nicolas Cage). Troy nainštaloval na neznámom mieste v Los Angeles časovanú bombu, ale po boji s políciou je v kóme. Jediný spôsob ako zabrániť apokalypse, je „prevteliť“ sa do Troya, a s jeho identitou získať informácie od jeho uväzneného brata. Archer tak urobí. Troy sa však nečakane dostane z kómy a prevezme na seba Archerovu podobu. Poctivého policajta zatknú, sebavedomý zločinec robí kariéru v FBI a zaujme miesto aj v protivníkovom súkromí. Seanovi sa podarí z väzenia ujsť, ale zdá sa takmer nemožné, aby dokázal, že skutočný zločinec sa skrýva za jeho tvárou. Podarí sa mu v hre na život a na smrť zvíťaziť? (TV JOJ)

Gary

Nejlepší film Johna Woo. A pochybuju, že by natočil lepší. Je tam všechno, co by v akčním filmu mělo být. A ty herecké výkony byly perfektní. Podle mě lepší než Skála. ()

Lacike

NajHongKongskejší (snáď také slovo existuje, ale chápete, čo myslím) Hollywoodsky Wooov film v ktorom má pred akciou prednosť dôraz na dramaticky osud postáv. Woo má k tomu k dispozícii špickových hercov, ktorý sa snažili hrať jak o život. Jak Travolta, tak Cage si užívajú rôzne polohy, ktoré museli zvládnuť. Cage je výnimočne perfektne využitý jak v kľudnej tak v totálne prehrávajúcej polohe. Obidvaja zvládli svoj výkon tak dobre, že vôbec nevnímam to v ktorej chvíli je dobrý/zlý Cage/Travolta, ale naplno vnímam postavy bez ohľadu na to ktorý xicht v konkrétnej scéne majú. Toto si absolútne neviem predstaviť s pôvodne uvažovaným obsadením Sly/Arnie. S nimi by to bol úplne iný priamočiarejší film, ale tiež by som si ho s chuťou pozrel. Ich stretnutie v dobe, ked ešte mali skvelú kondičku a pod taktovkou Johna Woo? To by bola nádhera. Tá epizódka v base strčí celý Escape Plan do vrecka. Ale späť do reality. Toto je jeden z tých šťastných prípadov, keď skvelý nápad dokázali zrealizovať do bezchybného filmu. Vďaka dôrazu na postavy to nemá až také zbesilé tempo a akčných scén tu až tak veľa nie je. Ale keď na ne dôjde, tak je to paráda. Hlavne úvodná a záverečná nahánačka sú famózne. Trochu slabšie ako je u Wooa zvykom mi pripadajú prestrelky. Nie su tak masívne a brutálne. A použitie zvýraznenej pesničky na ukľudnenie chlapca mi v tej scéne príliš nesedí. Takéto umelecké hrátky nemusím. Trochu divne po zámene postáv pôsobí to, že divák má tendenciu v prestrelkách fandiť kriminálnikom, ktorý bojujú po boku kladného Cagea proti FBI, ktorú vedie záporný Travolta. Takže keď agenti FBI chcípajú jak na bežiacom páse, tak to pôsobí rozporuplne. Ale celý film sa takto pohráva s ústrednou myšlienkou zámeny postáv. Mňa najviac fascinuje to jak sa psychopatický vrah nejaký čas zrazu snaží viesť obyčajný rodinný život. Z vedľajších postáv zaujmú ešte Joan Allen a Gina Gershon ako ženské polovičky hlavných postáv. Za zmienku stoji ešte Alessandro Nivola ako záporákov brat s ktorým ako jediným má nejaké citové puto. A v tej dobe ešte len začínajúci Thomas Jane ako jeden z väzňov. Výsledkom je skôr dramaticky thriller ako akčný film. Zároveň to je asi posledný film v ktorom Wooove trademarky ako sú holuby, kostol alebo vzájomne mierenie súperov nepôsobia otravne a stále fungujú. Starý CZ VHS dabing je tiež stále fantastický. 8/10. ()

sarume

Skála to není, ale 2.místo je jeho:) Jinak když oba hlavní představitele jsou na te nespravne strane , tak jsou ty herecke vykony lepší:. Další příklad toho jak zlo může být zajímavější. Místy se může zdát , že herci přehrávají, ale mě to připadá humorné. ()

PROROK14

Omyl týždňa. Hovorím si: telka nič dobré nedáva a teraz tu vidím že pôjde tento film. Kuknem na csfd a vidím 81%. Zas si hovorím: zdanie môže klamať ale napriek tomu som si to pozrel. A neveril som vlastným očiam, že čo za somariny to ukazujú. Aj 10 ročné decko by na tomto filme našlo 1000 nelogickostí a nereálností. A to vymenenie ksichtov ma úplne dorazilo. ()

BoPo

Skvelý nápad, ktorý sa podarilo nemej skvelo natočiť. Travolta a Cage hrajú s veľkou chuťou a zanietením (čo z dnešného pohľadu znie dosť neuveriteľne). Užívate si tú "premenu", v rámci ktorej sa obaja herecky predbiehajú. Takže ak máte chuť na kvalitný a neobvykle pojatý akčný film, tak Tváří v tvář je jeden z absolútnych žánrových vrcholov. ()

GeusX

Nestandardní akční thriller s fenomenálními kamerovými záběry, dechberoucí akcí a charizmatickými drsňáky v hlavních rolích. Oh ano, tenkrát byl Cage větší borec než je dnes... Vynikající podívaná! 100% PS: V dilematu, zda je lepší SKÁLA nebo TVÁŘÍ V TVÁŘ vítězí velmi těsně na body duo Travolta-Cage pro přece jen originálnější podívanou i když se mi mezi TOP oblíbené filmy už nevešel... ()

Beast

Neuvěřitelně špatný a trapný film - vůbec nechápu, co dělá ve 200 nejlepších. Kombinace Cage a Travolta nezklamala :-) ()

bouncer

Povedení akční snímek Johna Woo...je to jízda s nápadem, který dokáže zaujmout a udrží akční scény pohromadě. Pravda možná trochu nadnesené s těmi obličeji, ale vlastně proč ne. Hlavně když se to hezky sleduje. Výborné pro obě hvězdy Cage a Travoltu, protože chvíli hrají klaďase a chvíli záporáky, tak se určitě při natáčení nemuseli hádat :-) ()

Dale

Totálne nezmyselný námet výmeny tvárí, následné prebudenie sa zločinca z kómy a vyvraždenie všetkých ľudí, ktorí o tej operácii vedeli je ako stvorený pre nejaké béčko s Van Dammem alebo s Lundgrenom. No keď sa do toho pustil John Woo, vzišiel z toho mierne nadpriemerný akčný film. ()

Hismael

Všechno co se tady děje je tak trochu z říše snů. Možná se na to pěkně dívá, protože jde o řemeslně dokonale zvládnuté scény, ale zároveň je to také především na efekt udělaný akční výplach, který po určitém čase ztratí poslední zbytky uvěřitelnosti. V roce 1997 to musela být neskutečná jízda a nejspíš bylo mnoho věcí odpuštěno. To já dnes udělat nemohu. ()

JohnCZ

Povedený akčňák, který nese stopu jak Johna Woo v předimenzované akci, tak stopu své doby a to zlatou éru amerického akčního filmu. Travolta s Cagem opravdu válí, scénář je jednoduchý, ale v rámci žánru docela originální a celé to dost dobře odsýpá. ()

svik

SKVELÝ NAMET A ZAJIMAVE PODANI .DOCELA NEPRIJEMNA SITUACE -VZIT NEKOMU KSICHT A PAK O NEJ BOJOVAT a ještě s takovým psychoušem-ZAJIMAVÝ . SVIK ()

Expendable

Je to trochu bláznivá myšlenka vyměnit si tvář s nejobávanějším zločincem a vetřít se do podsvětí,ale funguje.John Woo natočil naprosto strhující akčním,který nemá obdoby.Střihy jsou dost podobné jako ve filmu Živý terč a film je na stejné akční úrovni.Kdyby to nerežíroval John Woo určitě by to nebyl tak dobrý film. ()

corpsy

Určite najvydarenejší hollywoodsky film Johna Woo a všeobecne jeden z jeho najlepších. Skvelý príbeh ( úžasné emocionálne mäso ), s na akčný žáner nadpriemernými hereckými výkonmi a turbulentnou akciou tak, ako to už pán Woo vie. Dokonalý film z čias, keď bol action žáner na vrchole nielen komerčných rebríčkov. ()

F.man

Jeden z nejdokonalejších akčňáku všech dob. Co více k tomu potřebujete dodávat? You look like you just fucked your mother. ()

Marsik

No dobře, Travolta a Cage si to dávaj, je to hodně dobrý film a pamatuji si, že tenkrát to vyvolalo obrovský ohlas. Tváří v tvář, Skála a Con Air. To jsou 3 Cageovy akční filmy z let 1996-1997, se kterýma se zapsal do širokého podvědomí a zejména vyznavači akce si přišli opravdu na své. Ostatně všechny ty 3 filmy jsou populárními dodnes. Tváří v tvář má téměř vše, co by měl akční thriller mít a i v současnosti může úspěšně konkurovat novodobým akčňákům a thrillerům. Sice hodnotím až dnes, kdy už jsem film viděl nejméně 5x, ale určitě mu mé 4 hvězdičky už nějak výrazně rating nezvýší. Svých 81% a 251 fanoušků si už udrží napořád, naopak se podle mě fanoušci budou rozšiřovat, až nastane doba, kdy se lidé budou ve velkém vracet ke klasikám z 90. let. Jinak CZ dabing byl jeden velký koncert v hlavní roli s pány Mahdalem a Trávníčkem, všechna čest. Face/Off - 80% (with J.) // (13.9.2018) NOVA HD - 80% ()

ConanVJ

Skvěle vymyšlený akčňák, který má parádní příběh. Film mě chytnul od samého začátku a prohození rolí obou hlavních představitelů byl nápad k nezaplacení. Travolta je zde jako záporák suprovej a Cageovi jeho role taky. Akce je parádní, je jí hodně a je skvěle vedená Johnem Woo. Hudba je zde taky perfektní. Pro mě opět jeden z nejlepších Cageových filmů a zároveň áčkových akčňáků 90. let. Prostě 100% :) ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (viac)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)