Agent Sean Archer (John Travolta) konečne chytí teroristu Castora Troya (Nicolas Cage). Troy nainštaloval na neznámom mieste v Los Angeles časovanú bombu, ale po boji s políciou je v kóme. Jediný spôsob ako zabrániť apokalypse, je „prevteliť“ sa do Troya, a s jeho identitou získať informácie od jeho uväzneného brata. Archer tak urobí. Troy sa však nečakane dostane z kómy a prevezme na seba Archerovu podobu. Poctivého policajta zatknú, sebavedomý zločinec robí kariéru v FBI a zaujme miesto aj v protivníkovom súkromí. Seanovi sa podarí z väzenia ujsť, ale zdá sa takmer nemožné, aby dokázal, že skutočný zločinec sa skrýva za jeho tvárou. Podarí sa mu v hre na život a na smrť zvíťaziť? (TV JOJ)

Paity

Bezpečně mohu říci, že jde o jeden z nejlepších thrillerů. A krása filmu je paradoxně v tom, že samozřejmě oba herci vynikající, ale nejlepší jsou až ve chvíli, kdy John Travolta hraje padoucha a Nicolas Cage začne být ten hodný. Opačnou roli jim moc nevěřím. Jinak napínavé od první do poslední chvíle. Skvělé! ()

ti88na

O jednom z mojich obľúbených filmov, nie len čo sa akčného žánru týka, nemôžem hovoriť inak ako v superlatívoch. Dokonalý po všetkých stránkach a prakticky neopozerateľný. Výborný, originálny námet nebol doteraz prekonaný a svojím spracovaním ďaleko prekročil hranice svojho žánru a zaradil sa tak medzi filmové klenoty. Skvelá hudba, herecké obsadenie, akčné scény, psychológia postáv, to je vrchol umenia Johna Wooa. Nad tým všetkým ešte vytŕča Nicolas Cage, ktorý tu predvádza vrchol svojho hereckého majstrovstva a vďaka tomuto filmu a Skale pre mňa zostane nezabudnuteľný. ()

Bouřňák

Opravdu vydařený kousek režiséra Johna Woo. Oba hlavní hrdinové (ačkoli je jako herce moc rád nemám) zahráli dobře. Zápletka je zajímavá - děj nijak nevázne. Ale nevím, jestli ten film ještě budu chtít v budoucnosti vidět. Myslím, že mu čas ubere na kvalitě. ()

Bafo

Pomerne hezky americky film ale kdo videl film ztracena tvar Pavla Hobla tak musi uznat ze ceska skorogroteska je lepsi a zabavnejsi.... A ze tento film je jen jakousi profesionalnejsi drazsi akcnejsi kopii... Avsak bez toho kouzla... Bez te myslenky... Bez toho vtipu... VAZNE ()

Haymar

John Woo je pro mě od roku 1997 synonymem akce (a nekorunovaným králem žánru)! Do té doby jsem nevěřil, že jde tak dokonale skloubit akci, drama i humor (v pravdě hodně černý)! K tomu výborná zápletka, skvělý scénář a skvělé akční sekvence (mnohdy sice značně pompézní, nikoli však samoúčelné). Samostatnou stránkou pak budiž vynikajícící výkony ústředního dua: travolta/cage (troufám si tvrdit - jejich životní)... NE! Zde opravdu není co vytknout ()

Standito

Má to dobrý nápad a slušných hercov. A to je asi tak (skoro) všetko. Woo sa asi nikdy nenaučí točiť poriadnu akciu, ktorá opäť pôsobí umelo a debilne, čo mi dokáže skaziť celý zážitok z filmu, nehovoriac o scenári (WTF väzenie, útek z neho, záporák sa prebudí z kómy a nikto ho nestráži, atď. atď.). Proste klasický Woo, akurát že tentokrát ma na rozdiel od jeho iných patlanín ešte dokázal pobaviť, má to pár fajn momentov a prítomnosť akejsi emocionálnej hladiny, čo je na akčnák nezvyklé . ()

Prochy38

Hodně podařený akční sci-fi thriller. Já vím, to sci-fi znamená, že to co se mi právě moc nelíbilo, by mělo být ok. Ta proměna je prostě přehnaná. Ale jinak parádní akční film v podání hereckých es N. Cage a J. Travolty. ()

venom14

Nervy jsem měl celý příběh,mám totiž rád,když je hrdina filmu úplně v háji a nemůže se na nikoho obrátit,tady to bylo extrémně využito.Dobrý nápad,dobrý scénář,dobří herci,dobrá hudba a akce také dobrá,jenom mi to finále na skůtrech přišlo už trochu moc Americké a přehnané,ale scéna v kostele byla skvělá. ()

Xavi6

Tak strašně rád jsem snad ještě nikdy nebyl při dívání na nějaký film, když jsem viděl šťastný konec. Travolta s Cagem se perfektně doplňovali, že místama jsem nevěděl, kdo je vlastně klaďák a kdo záporňák, když si vyměnili tváře. Jsem rád, že to dopadlo dobře a Jihn Travolta se pokojně vrátil domů s novým dítětem, které si přivlastnil. :) ()

Drirr

Jedna z nejlepších akčních jízd devadesátých let. Úsměvná ale originální zápletka, promyšlená a precizně natočená akce se dvěma herci, kterým se to tentokrát zatraceně dobře povedlo. Do úplné dokonalosti mi chybí něco nepopsatelného a subjektivního... :) ()

Hanes88

Naprosto skvělý nápad!!! Navíc skvělé výkony obou hlavních herců....opravdu se mi to líbilo a až na pár chybiček to byl opravdu povedený filmek. 80%. ()

Paldiny

John Woo zvláda akciu na výbornú a v momente, keď to lieta všetkými smermi je radosť pozerať. Lenže cez absurdnú zápletku sa nedokážem preniesť. Aby si policajt transplantoval tvár najväčšieho parchanta a šiel do väznice vyspovedať jeho brata, bez toho aby aspoň bachari poznali pravdu, je trochu silné kafe. A to nemám najmenší problém s divnými filmami. Navyše cítiť herecký rozdiel medzi Nicolasom a Travoltom. Cage je doma len ako klaďas a narozdiel od Travoltu svojho psychopata vysoko prehráva. V miniférovke so Skalou a Con Air vyznie Face/Off najslabšie. ()

Milodar

Je to normální béčkovej akčňák, dobře udělanej, nic není ponecháno náhodě. To znamená - oba hlavní představitelé jsou dobře vybraní špatní herci (zejména Nicolas Klec se sem nesmírně hodí). Hodně střílení, dalo by se říct mistrovství světa ve střelbě. Do toho základy gymnastiky (kotoul vpřed, vzad, vlevo, vpravo, frontflip, backlfip, trojitý Ritberger), kuriozity všeho druhu, husté hlášky, nelogičnosti a epické honičky. Honička ve člunech je lepší, než ta z Policejní akademie! ()

prezdivaka odpad!

Jak je ten film blbej, tak je dlouhej. A to fakt je. Když už chcete vidět něco, co se tomu podobá, ale má to o 90% více věrohodnosti, podívejte se na československý film z r. 1965 Ztracená tvář. Ten námět je ukradený. Musím říci, že větší sračku jsem už léta neviděl a to hodnocení je mi záhadou. Ať žijou perverzní slabomyslní kýčaři. ()

Rozjimatel

2,5 Voľakedy sa mi ten film celkom páčil, čím ale dlhší čas ubehol od premiéry, tým je to väčšia blbosť. Cage je podľa mňa dosť slabý herec, navyše strašne otravný s tými istými plačlivými grimasami dookola, Travolta je na tom o trochu lepšie. Takže žiadni poriadni herci, hlúpy príbeh, hlúpe dialógy, plno akcie, ktorá má nebavila a bola dosť samoúčelná. Ostal len originálny nápad, z ktorého sa dalo vyťažiť podstatne viac, napr. keby to bolo natočené ako sci-fi, čo bol aj pôvodný zámer. ()

Lefty86

Tak já nevím jestli to hodnocení je vtip, tak blbej. Úplně zbytečně mě to nalákalo a hlavně že to natočil John Woo, režisér skvělé Van Dammovky . I když ten za to nemůže. Režisérsky to asi byla dobrá prace. Ale ten scénář? I když pominu naprosto stupidní operaci na 2h kdy vám vymění celý ksicht??? Jako cože? Kdyby to bylo jako nekdy v budoucnosti tak budiz. Ale takhle? Když mu na začátku říkal že kvůli změně hlasů musí dávat pozor na modulátor v krku, že je citlivý. Hned si říkáte proč to nějak nerozjebe aby byl slyšet aspoň v telefonu jako Sean??? A když se to vlastně povede až na konci uplnou náhodou nechápete znova. Takovej kultovní film, říkal jsem si to mi pořád utíkalo, musím to dohnat.... No že já radši neutíkal opačným směrem. Pak když přišla na konci scéna kdy nejdřív na sebe mířil Travolta s Cagem, pak přišel jeden pitomec a haha teď je přesila na mé straně , vyleze druhý pitomec a haha teď je přesila na mé straně, vyleze ženský pitomec a haha teď je to na mé straně. A všichni tam stojí v kruhu a míří na sebe , už jsem čekal jen že přijde Quentin z Montarges a Ruby z Pyto a budou na sebe mířit taky. Plánoval jsem oblíbenou páteční filmovou noc. Ale tohle mě tak otrávilo že na to seru a budu si radši číst. No dlouho mě nic tak neotrávilo. Odpad nedám, ale vlastně ani nevím proč. Možná z respektu k hlavním hercům a Johnovi Woo. ()

willis

Jediné co je na filmu dobré, tak to jsou choreografie přestřelek. Jinak je to nepovedený film. Cage (upozorňuji, že normálně mi nevadí) je naprosto nevěrohodný a přehrává jakoby hrál na divadle nebo v němém filmu. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (viac)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)