Mare z Easttownu

• USA Mare of Easttown

V minisérii Mare z Easttownu sa predstavuje Kate Winsletová v úlohe Mare Sheehanovej, detektívky z pensylvánskeho mestečka. Kým Mare vyšetruje miestnu vraždu, jej vlastný život sa pomaly rozpadá. Príbeh, ktorý skúma temnú stránku uzavretej komunity, je autentickou výpoveďou o tom, ako rodina a dávne tragédie ovplyvňujú našu prítomnosť. (HBO Slovakia)

oleg121

Z nenápadného (a popravde ani nie veľmi dobrého) pilotného dielu sa postupne vykľuje prepracovaná, pútavá a zaujímavá detektívna story, u ktorej ale dejová línia vyšetrovania tak trochu hrá druhé husle. Najdôležitejšími na seriáli sú vzťahy, rodinné drámy a najmä práca s postavami a ich vnútorným prežívaním. Ťažko povedať, či ide o klad alebo o zápor, isté však je, že kvôli tomu rozuzlenie prípadu vyznieva dosť do stratena a to i napriek  tomu, aké je prekvapivé. Ďalej však už nemám veľa čo vytknúť, len je potrebné po prvej časti minisériu nezavrhovať, ale pozerať ďalej. ()

Ruda.neck

Výborná detektivka a skvělá sonda do života pensylvánského maloměsta, kde má každý svá tajemství a prožívá osobní tragédie. Středobodem je policistka Mare Sheehan, která vyšetřuje zmizení několika dívek a vraždu jedné z nich. A věřte, že napětí by se místy dalo krájet. Již dlouho jsem neviděl tak výborně napsanou detektivku. Samostatnou kapitolou je pak herecký výkon Kate Winslet v titulní roli, ten je naprosto famózní. Zraje jako víno. 100 %. ()

ArchAngel_

Takhle by to mělo vypadat, zatímco krimifilmy jsou obecně uspěchané, protože se snaží nacpat do maximálně 2 hodin délky, téměř 7 hodinová minisérie má dostatek času seznámit diváka s postavami, vytvořit si k nim vztah a pracovat na detailech. Takže výsledkem je jedno z nejlepších kriminálních dramat, díky svému tempu a propracování pramenící z výhody 7hodinové uzavřené minisérie. Přijdeme k tomu vynikající herecké výkony, prostředí skutečné současné Ameriky s jeho obrovskými neřešenými problémy a zoufalé lidi, kteří uprostřed toho žijí a výsledek je prostě excelentní žánrovka. Mluví se o tom, udělat druhou sérii. Nemyslím si, že je to dobrý nápad. Takhle je to perfektní uzavřený celek. Ale klidně bych si dal nějakou podobnou jinou minisérii. Hodnocení: 90% ()

s0re

Dlho som nic nekomentoval ale toto ma proste dostalo.  Po chernobyle dalsia kvalitka od HBO a musim povedat ze u mna toto pokorilo aj svedsko-dansky Most. A tento soundtrack: https://www.youtube.com/watch?v=i31zFiwBFho <3 ()

stuj

Ale jo, nakonec ty 4 dám. Krimi moc nemusím, ale tohle bylo takové příjemné. Civilní a uvěřitelné. Kate Winslet to šlo. Jen moc nechápu, proč je v popisu "mysteriózní". ()

planetta

Panebože jeden prúser za druhým To ako vážne takto žije komunita niekde v júesej? Tlačí sa na pílu a to až moc a pre mňa je to veľká škoda. O herectve Kate tu niet pochýb. Ale zbytok? ()

Montmorency

Skvělý začátek a každý další díl sliboval napínavé pátrání a odhalování.....bohužel to nebylo tak rafinované, jak jsem čekala, nalezením unesených dívek to pro mě skončilo (opravdu hloupá odbočka, která všechno dosavadní napětí zničila) a poslední díly už byly jenom vlažným koncem zbytečně natahované série. Jednu hvězdu přihazuji za naprosto famózní Kate ()

Hugho

Ide o príbeh moletnej, starnúcej, trochu zanedbanej a niekedy chybujúcej policajtky vyšetrujúcej zločin spáchaný v americkom malomeste a popri tom riešiacej rôzne rodinné problémy až drámy. Odohráva sa to  celé v sociálnej vrstve blížiacej sa white trash.   To je podľa mňa takmer pravý OPAK toho, ako sa v USA budujú klasické a úspešné detektívky.   Príbeh je však napísaný, vystavaný a realizovaný tak dobre a presvedčivo, že aj napriek tomu, že som si párkrát prial, aby už Kate niekto zastrelil, aby bol pokoj od tej kravy, po skončení seriálu som pocítil zriedkavý pocit, a to že by som chcel vedieť, čo sa v tej tak živo opísanej komunite dialo ďalej. Človek si ani neuvedomil, že všetky hlavné postavy sú ženy, resp deti - a to je čo povedať, a ako napísali kolegovia, Winsletka to nehrala - ona to odžila a BEZ náznaku zneužitia emócií alebo pátosu. Vhodné pre dospelého diváka. S odretými ušami, ale predsa za 5*. SPoiler - všetci tam klamú. ()

TOMjohanik

Skvěle natočená, zahraná a napsaná sedmidílná krimi série. Celkově se to drží v mantinelech detektivního žánru a tudíž se nedá čekat nic novátorského. Oceňuju to, jak krásně bylo přeneseno prostředí, ve kterém se děj odehrává, za což se dá vděčit lokaci celého natáčení a také perfektní práci s kostýmy a přízvukem. Kate Winslet, odvedla ve své mnohovrstevnaté roli (pro mě překvapivě) dobrou práci stejně jako zbytek skvěle nacastingovaných herců. Poměrně velké množství postav se svěže propletenými vztahy nám dává možnost odhadovat, kdo se dopustil čeho. Sledujeme velké množství doopravdy temných dějových linek a přesto to celé na mě nepůsobilo jako tlačení na pilu a slowpace celého seriálu (který podle mě mohl být klidně poloviční) mi vlastně vyhovoval. Tvůrci měli totiž dost prostoru rozpiplat Mare a její charakter poměrně do detailu a hlavně díky tomu si myslím, že si seriál odnesl tolik hereckých cen Emmy. Fanouškům soft detektivek vřele doporučuji. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

03.01.2022

Herečka Kate Winslet (Titanic, Steve Jobs) a tvůrci seriálu Mare z Easttownu režisér Craig Zobel (Z for Zachariah) a Brad Ingelsby (scenárista Cesty zpátky) už za svůj seriál několik prestižních… (viac)