Mare z Easttownu

• USA Mare of Easttown

V minisérii Mare z Easttownu sa predstavuje Kate Winsletová v úlohe Mare Sheehanovej, detektívky z pensylvánskeho mestečka. Kým Mare vyšetruje miestnu vraždu, jej vlastný život sa pomaly rozpadá. Príbeh, ktorý skúma temnú stránku uzavretej komunity, je autentickou výpoveďou o tom, ako rodina a dávne tragédie ovplyvňujú našu prítomnosť. (HBO Slovakia)

futislav

Proč má tahle utahaná a nezáživná kriminálka 88% ? Nesympatická a neurotická hlavní hrdinka, přitroublý cucák komisař, děj se vleče. Něco jako seriály pro žehlící maminy. Scénář psal nějaký uspávač hadů a děj je z větší části předvídatelný. Dlouhé desítky minut se řeší rodinné hodnoty, kdo s kým kde a proč, načež se v posledních pěti minutách něco stane, zřejmě aby se unuděný divák probral ze spánku a pustil další díl. Velmi slabé. ()

draxxi

Kate Winslet je nejen porad šmrncovni, hezka zenska, ale i vazne dobra herecka. A tahle miniserie je toho dalsim dukazem. Moc se mi to libilo. 23/9/2022 91% ()

TheKleofa

Sympatický seriál plný opravdu slušných hereckých výkonů. Když už na vás leze deka, odlehčí to černý humor. A není to jen černý humor a surová atmosféra maloměsta, v čem se může český divák zhlédnout. Jen jedna věc - proč dostal Guy Pearce jen takový štěk? Trochu škoda nevytěžit ho více. ()

Holly_Molly

Úděsně natahovaná, nudná, depkařská telenovela s příměsí vraždy, okořeněná extrémním množstvím nesympatickejch postav...Winsletka a její zábavně toxickej vztah s matkou byli ovšem výborný...jináč je celý Západo-město zralý na malou atomovku přímo doprostřed náměstí 💥 ()

Vltaava

Skvělí herci v čele s Kate Winslet, včetně dětských herců - to se fakt běžně nevidí. Jaké osvěžení proti našim detektivním seriálům (dnes shlédnut díl Modravy - z těch herců tam by se člověk doslova zblil, jakož i z pitomého scénáře, z pitomého vedení herců atd atd.). Skvělá atmosféra, výborná a propracovaná zápletka, chvílemi psycho nálož, víc člověk od detektivní série nemůže žádat. Za mě špička v žánru. ()

johankazarku

Jednoznačne skvost medzi podobnými žánrami. Osudom skúšaná a s rodinnou tragédiou nevyrovnaná detektívka v podaní skvelej Kate, ktorá sa popri vlastných problémoch potrápi s vyšetrovaním vraždy mladého dievčaťa. ()

Sam_Hawkens

Tohle mě posadilo na zadek. Ani ne tak tím, že by to bylo echt napínavý- to při vší úctě jsou jiné seroše, ale emocionálně. Asi je to tím ze mám děti a vnímám to ještě jinak než bezdětní. Každopádně výkon Kate Winslet je naprosto fenomenální! ()

VashCZ

Jeden z tech hodne dobrych detektivnich dilek. Ma to po americku vse co tam ma byt. Uhadnete vraha driv nez se Mare podiva na kamerovy zaznam? 90% ()

ticklepickle

Herecky vynikajúce, avšak viac menej je to o akomsi vyrovnaní sa s útrapami života, ako o kriminálnej práci. Je to veľmi napínavé do poslednej sekundy, tempo miestami kolíše, respektíve ide si to svojim vlastným tempom celú dobu, čo je niekedy na škodu, pretože som stále čakal kedy sa to rozbehne na plné obrátky, ale napokon nič. Nie je to extrémne mínus, ale treba si na to zvyknúť pri pozeraní. Ako som spomenul vyššie, nejedná sa o vyslovený krimi seriál, aj keď samozrejme je tu vyšetrovanie a všetko s ním spojené, ale viac menej tu dominuje vysporiadanie sa so životnými ranami. Mare z Easttownu je po dlhej dobe kvalitný HBO Original. Veľmi prínosne beriem aj to, ako sa s nami tvorcovia od začiatku pohrávali, čo sa mi pri krimi veľmi páči. Najprv si hovoríte, že, určite to musel byť ten alebo tá, a potom máte tak zamotanú hlavu, že netušíte kto je napokon vinník. A zvraty doslova do poslednej minúty. Palec hore. A samozrejme geniálna Kate Winslet. Takto sa robia silné ženské charaktery, žiadne silené, zmysel nedávajúce postavy. ()

McGuffin

Mare z Easttownu, Mare of Easttown, je tamní detektiv vyšetřující jednu vraždu a dvě zmizení mladých dívek, který se nechá od své práce kdekým, kdečím, kdykoli a jakkoli zdržet. Proto asi nápad prověřit případnou spojitost vyšetřování se sexuálním byznysem dostane dost pozdě. Ještě později, než od kolegy večerní vyhrknuté přání Good Nightmare, zaskočeně opravené na správně míněné Good night, Mare. No ale stane se a bingo, obě zmizení jsou rázem a zázrakem vyřešená. Jenže ani takový úspěch policejní roztěkanost neumenší a k objasnění vraždy a nalezení vraha musí scénárista Brad Ingelsby přispět šťastnou náhodou a až pod nos policii strčit vraždící zbraň, z níž už střelu dávno měla a vůbec po ní přesto nepátrala. Vražda a únosy jsou tedy vyřešené, ale neobjasněným zločinem zůstane, proč vůbec pro policii pracuje a zločiny druhých vyšetřuje člověk, který zneužil svého postavení a moci ve svůj prospěch, a nadřízený i publikum to ví. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

vecnevysmata

Závěrečné rozuzlení je opravdu nečekané, nicméně jak se nás v průběhu seriálu tvůrci snaží zmást a uvést na falešnou stopu, seriál se stává až překomplikovaným. Minimálně o dvě epizody bych jej zkrátila a scénář řádně proškrtala. Postavy mi také přijdou poměrně schematické a ničím překvapivé. Osamělá padesátnice, která se stará o všechny kromě sebe, exceluje v pracovním životě a ten soukromý se jí rozpadá, kolikrát už jsme to jen viděli? Na dva večery seriál zabaví, ale postrádám jakýkoli důvod jej vidět znovu. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

03.01.2022

Herečka Kate Winslet (Titanic, Steve Jobs) a tvůrci seriálu Mare z Easttownu režisér Craig Zobel (Z for Zachariah) a Brad Ingelsby (scenárista Cesty zpátky) už za svůj seriál několik prestižních… (viac)