Jeden z nejlepších filmů legendárního režiséra Billyho Wildera líčí nezvladatelnou touhu bývalé hvězdy němého filmu Normy Desmondové po comebacku, která si za tímto účelem najme neúspěšného scénáristu Gillise. Jízlivě přesný portrét specifického filmařského zákulisí získal z 11 nominací tři Oscary. (oficiálny text distribútora)

E.T.Martin

Vlastně to samé, co jsem k tomu chtěl napsat, tady už napsal Oskar. Sedl jsem k filmu s mírně skeptickým očekáváním, tak co to teda bude, po čtvrt hodině jsem už byl před obrazovkou zcela přikován a chvílemi mi padala čelist, chvílemi mi běhal mráz po zádech, můj pohled nebyl schopný odpoutat se z obrazovky... a to mi vydrželo až do finále. Neskutečný filmový zážitek. Přitom žádné velké efekty, žádná bombastičnost, jen příběh, herci a geniální režisér Billy Wilder sázející jednu nezapomenutelnou scénu za druhou... DOKONALÉ!!! ()

Maiken Algren

Uff, ťažký film. Mrazivý, temný a neskutočne zlý a krutý, v tom najlepšom zmysle slova. Kvalitná práca sa pozná, a ani po 60tich rokoch nestráca nič zo svojho čara. Dobré filmy predsa nestarnú, že? ()

gezper

Neuvěřitelné jak může být 60 let starý film stále nadčasový a dokáže oslovit. Precizní práce na mnoha frontách -> masterpiece noir a celkově kinematografie vůbec. Tušil jsem, že to bude nadprůměr, ale překvapilo to nadmíru. Slečna Desmondová je s postupem času víc a víc děsivá, což je korunováno výtečnou finální scénou. ps: schválně kdo si všimnete štěku Buster Keatona .. [100%] ()

Marchellonzo

Přemýšlel jsem a řekl si, že bych po dlouhé době mohl sáhnout po starším kousku. Žánr Noir. Co to tak může být ptal jsem se ? Odpověď jsem dostal po shlédnutí tohoto klenotu. Nebo spíše více odpovědí. Je to snad styl vyprávění příběhu ? Nebo jedinečná atmosféra těchto snímků ? Možná obojí, ale to je jedno. Jedno je jisté, a to že to na mě zapůsobilo, což byl asi cíl tohoto filmu. Úspěšný cíl. ()

Desmi

Nějak jsem si nevšiml co je na tomhle filmu tak vyjímečného. Lehce psychodramatický film z 50. let minulého století, jenž popisuje pocity a melancholické stavy jedné vyhaslé hvězdy. Hmm. Dobrý. Už ne. ()

mik3shka

Božský film noir!!! Upřímně nechápu, jak jsem se bez toho, aniž bych znala či viděla tento film, mohla pohybovat ve filmovém světě a mít na něj vůbec nějaký názor. Nejraději bych teď přepsala minimálně půlku svých recenzí, protože tenhle skvost mi změnil vnímaní pojmů geniální, fantastické, po všech stránkách dokonalé! Dokonale osvícené scény, výborná kamera, o hereckých výkonech Williama Holdena a Glorii Swanson ani mluvit netřeba. Tento film rozhodně stojí za podívání. ()

ProfiDivak

Teplé miestečko v Hollywoode v momente rozhodnutia silnejšie ako ľúbostný cit. To ešte hlavný hrdina nevedel, že ľúbostný cit dokáže aj vraždiť. Pripájam sa: silno nadčasové a pridávam: aj silno osobné. ()

MrKrahujec

Tak tohle bylo skutečně překvapení! Ne, že by mi jméno Billyho Wildera bylo neznámé, ale že natočil už v roce 1950 takhle dobrou věc, to jsem se dověděl až dnes. A byl jsem nadšen! Jakoby to byl on (v těch krásně jedovatých dialozích) a současně to nebyl on (v tom překvapivě tragickém konci a daleko hlubším ponoru, než jsme u něj jinak zvyklí). Prostě nečekané překvapení! ()

buchannon odpad!

V obsahu se píše: "Jeden z nejlepších filmů legendárního režiséra Billyho Wildera...". Evidentně jde o překlep, neboť se jedná o jeho absolutně nejhorší film, což tady zřejmě nikdo nepochopil. Toto je typická užvaněná sr****, které z duše nesnáším a opravdu nechápu, co se ní komu líbí. Během sledování tohoto "převelice zábavného a smysluplněho" "filmu" jsem cítil nezvladatelnou touhu spáchat seppuku nebo aspoň zavřít oči a zacpat uši, abych byl ušetřen onoho nekonečného utrpení, které jsem cítil až do konečků prstů. Děkuju Bože, že nejsem pozér, který slintá nad podobnými onaniemi. Ámen ()

meda2016

Je vzdálená doba  kdy jsem film viděl. Ano. Slovo film, celuloidovy pás se statickými obrázky. Černá, šedá, bílá. Skoro po celou dobu jsem zapoměl na rám a pociťovat chtíče postav, potřeby splnitelné jen při úporném snažení nebo aspoň při zdání správného vývoje okolností. Stínítko kamery je zapomenuto a snad i ta kamera, a ze scénáře se stává život. Až při krachujícím závěru života figur na plátně je to znovu jen téměř nehybný starý zarámovaný obrázek. Ke kterému se ale se vzpomínkou vracíme. ()

Peenugirl

Panebože tento film má vyše 60 rokov. Je to skvost aj dnes. Scenár je nadčasový a mne len dokazuje, že svet sa nemení, len ľudia ho vždy vnímajú inak. Sú tu charaktery a zvraty obstoja a dokonca predbehnú dnešné filmy. Samozrejme sú prítomné teatrálne vybyčované charaktery ako na smrť otrocky oddaný sluha s prekvapujúcou minulosťou, egocentrická manipulátorka, slaboch v rozhodovaní,... Celkový dojem bol parádný. Doporučená životná dávka je aspoň 10 krát 110 minút Sunset Blvd.90% ()

Dr.dogous

Pro Billy Wildera mám slabost. Není nic horšího nežli marnivé, nezdvořilé, stárnoucí ženy, nedej bože dostat se pod pantofel takovéto ženy. :-))89% ()

ZigurRóz

Jestli jste si mysleli, ze Avatar ci Avengers jsou pecky, zamyslete se jak na tom budou z pohledu divaka v roce 2070. Reknu vam to rovnou, mladi si budou akorat tlouct na celo:) Narozdil o tohoto skvostu, ktery bude nadcasovy v kazde dobe. Pokud nekam tak sem patri ****** ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014