Niekto to rád horúce

• Československo Někdo to rád horké (viac)

Hrdinami slávneho filmu sú dvaja muzikanti Joe a Jerry, ktorí sa na úteku pre gangstrami prezlečú za ženy a ukryjú sa v dievčenskom orchestri, ktorý práve odchádza na turné na Floridu. Joe sa zamiluje do speváčky, ale spolu s kamarátom sa obaja, podobne ako ostatné dievčatá, stanú terčom pozornosti mužov. Kým o Joea, alias Josefinu, sa zaujíma mladučký hotelový poslíček, Jerrymu, alias Dafne, dvorí neodbytný obstarožný milionár... (STV)

Nancy

Krásná a inteligentní komedie s legendární Marilyn Monroe. Dnes už sice docela zastaralá, ale stále hodně vydařená. ()

rikitiki

Plné hodnocení už jenom za to, jak se kroutí Marilyn zadeček, když na ní foukne pára z vlaku. Škoda, že si vybrala Curtise, Lemmon i jako Dafne byl mnohem víc pomilováníhodnější. ()

Roman.Ticka

Někdo to rád horké je taková klasika, jako na tělo šitá role Sugar alias prototyp příměru blbá blondýna nebo synonymum počátku zábavy alias mustr hollywodských point nejen komediálních... Skvělé role obou chlapoholek, třeskutý sexepíl legendární Monroe, povedený scénář, vtipná zápletka a již zmiňované skvěle vypointované finále, řadí tuto nesmrtelnou klasiku k předním dílkům světové kinematografie. Funguje to dodnes, čímž cena stoupá jedině vzhůru. ()

MM11

Vrchol tvorby Billyho Wildera a jeden z nejproslulejších filmů vůbec. O čem mluvím ? Samozřejmě o nejslavnější komedii všech dob, o filmu, při němž se se všichni zúčastnění pořádně zapotili, ale výsledek stál za všechny útrapy. Proslulost filmu Někdo to rád horké pramení rovněž s hvězdného obsazení a absence barevna po delší úvaze ani nevadí. V našich končinách a navíc po letech film ztrácí část svého kouzla, ale umění Billyho Wildera doceni kdekoliv. ()

Ivoshek

Úžasná komedie o chlapících, utíkajících před mafií v ženských převlecích v rámci dívčí kapely. V roce 1959 to asi bylo o kousek vtipnější, ale i tak jsem se u tohohle filmu výborně bavil. "Ale já si tě nemůžu vzít, nejsem ženská!" "Nikdo není dokonalý" ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 27.8.1966+SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 1.2.2015, réžia českého znenia (ČST) = IRENA SKRUŽNÁ (7.2.2009) ()

jonyyy

No musím říct, že některé hlášky byly úžasné. Např. "Máme jeden celý rok na konzervatoři. Mně se zdálo, že jste říkaly 3? No pustili nás dřív za dobré chování." nebo "Ale já nemůžu mít děti. Nějaké si adoptujem. Ale vy mi nerozumíte, já si vás nemůžu vůbec vzít, já jsem muž. No nikdo není dokonalý." Ale první půlka byla celkem vlažná => 70% ()

HellFire

Začínám nabívat toho názoru, že je lepší, když člověk o daném filmu nikdy neslyšel a netuší, o čem vůbec je. Na Some Like It Hot jsem slyšel samou chválu, má vysoké hodnocení a hraje tam Marylin Monroe a můj oblíbenech Jack Lemmon. Zatímco Jack si roli užíval, Tony Curtis příjemně překvapil, moje první filmové setkání s "tou slavnou" Marylin nedopadlo nijak valně. A na to, že je film komedie, jsem se pořádně zasmál jen při závěrečném "Well, nobody´s perfect". ()

Pítrs85

Klasika, která rozhodně patří do toho nejzlatějšího filmového fondu, Hollywood ve své nejryzejší podobě, no zkrátka legenda. Komedie, kdy humor byl ještě vkusný a opravdu opravdu vtipný, dvojice Curtis-Lemmon tu předvádí neskutečnej výkon, Marilyn Monroe samozřejmě zlatá, i když mi nikdy nebyla kdovíjak sympatická. Skvělý film, u kterého se budete smát od začátku až do úplného konce, jeho a možná i svého ;-) ()

Ilicka

- I am a man! - Well, nobody's perfect! Příjemná převleková komedie s rychlým tempem, ale taky s poněkud přetaženou stopáží. ()

claudel

Já jsem asi divný, ale mě tahle vychvalovaná a velebená klasika vůbec neoslovila. Snad kromě postavy Osgooda mě nerozesmálo vůbec nic, naopak mi všechno připadlo nesmírně trapné. ()

Ištván87

Tenhle film znám již pěknou řádku let a vždy jsem ochoten se na něj znovu podívat (v původním znění i s úžasným původním dabingem) a znovu a znovu se musím smát všem těm skvěle načasovaným gagům a naprosto geniálním slovním přestřelkám a vůbec veškerému slovnímu humoru, kterým tento skvost světové kinematografie oplývá: "A pak najde policie dvě mrtvý dámy a daj nás do ženský márnice. A až nás tam svlíknou, tak já umřu hanbou." Kdo neviděl tenhle film, tak je neuvěřitelně ochuzen... Tohle je pro mě za 100 rovných.... ()

Necrotongue

I když crossdressery vůbec nemusím, dokážu pochopit, že je pro záchranu života (zvlášť vlastního) nutno udělat cokoli. A Saxík s Basou mi ten svůj boj o život prodali tak dobře, že jsem po letech dokonce navýšil počet hvězdiček, a to se mi u filmových návratů příliš často nestává. Tenhle film je profesionálně natočený, přesto se v něm našlo místo pro slušnou dávku naivity, a právě to jsem musel ocenit. No, a hlavně- byla to sranda. ()

Sawy

Určitě jedna z nejlepších komedií všech dob.Billy Wilder je skvělý režisér a po několika vážných filmech(Ztracený víkend,Sunset Boulevard) natočil tuhle oddychovou záležitost.Tony Curtis a hlavně totálně odzbrojující Jack Lemmon jsou skvělá dvojka a rozomilá Marilyn Monroe je parádně doplňuje.Ještě taky nejde nezmínit výborný závěr a legendární poslední větu:"Inu,nikdo není dokonalý."Klasika. 90 % ()

Shaqualyck

Ukulele, rumba koule, punčocháče a psí dečky aneb Jak si zachránit krk a přitulit se k Marilyn Monroe. Billy Wilder byl vážně génius (i když během natáčení údajně potil krev)! Nejde ani tak o to, že vzít na sebe inkognito paruku a parádní retro women´s outfit může být neskutečně kulervoucí legrace, zvlášť pro muzikanty v hmotné (ale i duševní) nouzi. To hlavní je, že lepší komedii jsem za svůj život zkrátka a dobře zatím nepoznal. Jářku, nikdo není dokonalý! ;-) Až budu někdy se srdcem v kalhot(k)ách distingovaně špulit rtíky na mafiánského bosse a jeho gorily, vzpomenu si na duo Lemmon & Curtis a uchechtám je všechny k smrti. ()

Lacike

Po dlhej dobe som sa odhodlal pustit si tuto legendu a bohuzial naplnila moje nizke ocakavania. Marilyn Monroe ma nikdy nepritahovala, Tony Curtis ma nikdy nezaujal a skvely Jack Lemmon to bohuzial sam nezachrani. Bohuzial ani Billy Wilder sa velmi nevytiahol a znova mi dokazal, ze bol sice geniom v dialogoch, ale situacna komika mu prilis nesla. Aj ked tentokrat to aspon nebolo take trapne a natahovane ako Sladka Irma. Proste cisty priemer 5/10. ()

cvutak

Má srdeční záležitost a snad můj nejoblíbenější film :-) Nejlepší a životní role Marilyn, v daných momentech tohoto filmu je prostě neodolatelná...99% ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu

01.10.2010

V uplynulých dnech se Smrtka postarala o značnou část smutného sestřihu, který každoročně vídáme na Cenách Akademie. Především odešel legendární Tony Curtis, kterého všichni (kdo ne, ať si doplní… (viac)