Parta zlodějů vedená Gregory Peckem přepadne banku a utíká před vojáky. Ve snaze uniknout jim si to namíří rovnou do pouště, kam se vojáci neodváží. Po vyčerpávající cestě se dostanou do rozbořeného města. Vědomí, že kolem jsou indiáni, někde v patách vojáci, jim na klidu nepřidá. Jak se ukazuje, město má obyvatele, starého muže a dívku - zlatokopy. A na ženskou a na zlato z nich slyší každý. (PavelR)

gogo76

Western s Gregory Peckom..., tak to si nemôžem nechať újsť. Vďaka za Primu Cool, ktorá často vysiela staršie filmy, ku ktorým je problém sa dostať. Žlté nebo vzniklo už v roku 1948 a vôbec to na ňom nie je poznať. Je zaujímavý a napínavý od začiatku až do konca. Užil som si scénu úteku cez púšť hneď v úvode. Ktorý blbec si vezme do púšte whisky miesto vody? G. Peck sa predstaví v úlohe vodcu zločincov, ktorému v hlave ešte hrkoce kúsok svedomia a nájde i zvolí tú správnu cestu. Už dlho som nepozeral tak dobrý western a s údivom a obdivom pozerám na rok vzniku filmu. Jeden z filmov, ktorý nestarne. V rámci žánru western dávam plné hodnotenie. 100%. ()

Cervenak

Film, ktorý prácou s hercami, atmosférou a špinavosťou predbehol dobu o dobrých 20 rokov. Stavil by som sa, že toto videl Leone viac ako jedenkrát. ()

RHK

Netuctový černobílý western s mým oblíbencem Gregory Peckem v hlavní roli charakterního šéfa bandy lupičů v téměř opuštěném zlatokopeckém městečku Yellow Sky. Byl natočen režisérem Wellmanem - mj. autorem filmu Wings historicky prvního oceněného Oscarem za nejlepší film. Tento snímek Žluté nebe se sice do dějin filmu výrazněji nezapsal, přesto za něj dostal režisér Wellman zvláštní cenu poroty ve švýcarském Locarnu a scénárista Trotti zase cenu za nejlépe napsaný americký western. Napětí, boj a vášně, co chtít více. Pouze na tu dobu nezbytný happy-end mi trochu pokazil dojem. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=1--uM9McCd4 ()

sud

Komorní a hodně psychologický western s poměrně (nejen na svou dobu) netriviálně obnaženými charaktery. Černobílá kamera rozhodně přidává na atmosféře a ač děj není nikterak komplikovaný, rozhodně nenudí. Zajímavé na svou dobu velice skromné využití hudby - v nejnapínavějších scénách (možná naštěstí) zcela chybí. Gregory Peck jak jinak než skvělý, Anne Baxter možná ještě lepší a Richard Widmark nezklame nikdy, obzvláště v záporné roli. 85%. ()

cheyene

Čahoun, Dlouhán, Mrož, Malý pivo, Býčí roh a Frája. Na druhé straně pak dívka Mike a její dědeček. To jsou ústřední postavy toho zajímavého starého westernu, který i přes své značné stáří, má stále co nabídnout. Za zmínku stojí rozhodně prostředí, v němž se děj odehrává, hudba, příběh, ale také výborná atmosféra, která je vynikající zejména po příchodu do městečka Žluté nebe, kde je úplně cítit prach, vichr pustiny, sucho a horko či noční chlad. Dominantou této bohem zapomenuté končiny světa je pramen s vodou a zlatý důl, který se stane roznětkou pro vypuknutí finální části příběhu, v němž se najde i místo pro čest, zradu, napětí či romantiku. Pro mě bylo oněch 98 minut rozhodně příjemnou podívanou vhodnou pro oddech. ()

LiVentura

Vliv "naivního" Hollywoodu je zde ještě patrný.. Slušné herectví by mohl podpořit akcnejsi scénář, toho se nám tu ale nedostává, je to takové střílení nikam. A finální střet by mel byt zcela před kamerou se všemi detaily.!!! Dobrý film, ale čekal jsem vice.. ()

Aky

Klasický western ze silného období tohoto žánru. Příběh je poměrně originální a Gregory Peck byl ještě štíhlounký mladíček. ()

classic

Drsný bandita z Divokého západu James Dawson, prezývaný svojimi kumpánmi ako : „Pružný” , uteká pred armádou, potom, čo prepadli banku, a tak šiestich kone zavedú cez púšť do mŕtveho mestečka : “YELLOW SKY” , kde sú už iba dvaja z jeho obyvateľov, t.j. DEDO, a jeho atraktívna vnučka Constance Mae, ktorí vôbec nie sú nadšení z toho, keď uvidia prichádzať týchto chamtivých hrdlorezov. Síce majú so sebou i lup v podobe prachov z tejto finančnej inštitúcie, ale kto má veľa, chce mať ešte viac. Poobzerajú sa tu po ZLATE, ktoré chcú mať pod svojou kontrolou, ale háčik je v tom, že ak je týmto dvom život milý, sklonia hlavu, a podradia sa ich požiadavkám... Po krásnej žene sa všetci v kuse pozerajú, a ani sa im nie je, čo čudovať, lebo ich svojou postavou, pohybom a sexeappealom neustále provokuje, a vtedy sa mlátia medzi sebou. Už na prvý pohľad to je veľká cica. Psychologický nádych sa dostaví, pretože sa na tomto území zdržiavajú, sú viac-menej uzavretí, a napätie by sa dalo doslova krájať, a pred dvermi klopú Indiáni... / Pištoľník Dawson je dokonalý protipól právnika Atticusa Fincha, a musím skonštatovať, že majstrovské, chameleónske herectvo Gregoryho Pecka je extra presvedčivé, dokáže perfektne stelesniť prvotného hajzla, alebo dobráka, ktorý by dal aj tú svoju poslednú košeľu. Režisér Wellman bravúrne vytvára fascinujúcu atmosféru, ktorú by mohol aj budúci stratég Ingmar Bergman závidieť ! S kamerou Joea MacDonalda ide hockde, umiestni ju do takých kútov, od ktorých by ste to teda vôbec nečakali, a ja mu tým pádom za to ďakujem ! Anne Baxter je kočka všetkými desiatimi ! ()

Flakotaso

Žluté nebe je prakticky neznámý kousek, ale hned jak jsem ho uviděl v programu, tak mě začal hodně lákat-zejména kvůli zajímavému názvu. A nakonec to bylo ještě mnohem lepší než jsem čekal. Pomalé tempo, propracované postavy a obrazotvorná kamera, tak má vypadat pravý western. Je také docela drsný, což je nezbytná ingredience. Navíc závěrečný nápad s vracením peněz do banky je opravdu originální a proto s pěti hvězdami neváhám ani chvilku. ()

rikitiki

Western, který není pro děti. Výborná kamera a obrazová stránka filmu, kdy je stejně důležité to, co se říká, jako to, co se děje. Prostě film, který pracuje s filmovými prostředky a není to jen přehlídka mluvících hlav, nebo přemrštěné vizuální okázalosti, která nemá jiný smysl, než ohromit a ohlušit diváka. ()

špaček421

Zajímavý western se skvělým začátkem, dobrým prostředkem a koncem, který je bohužel poplatný době vzniku. Ze začátku se sice nevyskytují žádné kladné nebo přinejmenším sympatické postavy, dokonce i Gregory Peck je padouch, jenže mohl zůstat Gregory Peck ve filmu z r. 1948 celou dobu padouchem? Jeho přerod i motivace jsou poněkud nevěrohodné a příliš rychlé. Oproti tomu Richard Widmark ho ve své záporné roli převyšuje, jenže je poněkud v pozadí. Hlavní hrdinka je nesympatická nána, lépe o ní pomlčet. Naštěstí film není ani trochu romantický a jediné, co všechny postavy (kromě dědečka) na hrdince zajímá, je sex, což je v téhle době poněkud nezvyklé. Jinak ale se jedná o vcelku slušný western se skvělou atmosférou, kdy je z filmu cítit prach z pouštního městečka. Až na ten konec ve stylu "padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina" dobrý. ()

Padme_Anakin

Zcela náhodně jsem dnes narazila na tento western, zahlédla jméno Gregory Peck a bylo rozhodnuto... Černobílý kabátek tomu rozhodně sluší, atmosféra nesmírně podmanivá včetně dusotu kopyt a zvedlým prachem cest, příběh bandy bankovních lupičů na útěku je moc pěkně rozehraný.. Herecká sestava: Gregory Peck úžasný, Richard Widmark bezchybný, Anne Baxterová báječná a celkově mi to sedlo, pozoruhodná věcička.. ()

PKD

Velmi příjemné kindrvajíčko pro někoho, kdo westerny, nevyhledává, nevyhledával a ani v tom v budoucnu nebude pokračovati, jedině až tam bude opět hráti Annička Baxterová.;-) Gregory Peck (oholený vypadal o dost méně westernově), kterému sice kauboje nevěřím ani na vteřinu, je přesto velký mr. Sympatico (stejně jako náš Limonádový Joe, v jehož př. je též ne zrovna typově přesný kauboj Fiala:) a je 1 z těch př. kdy (dle mého) jest do jasného typu role obsazen někdo, koho bych v tomto žánru nečekal. ,,Podívejte, jsem oholenej. Taky jsem si vyměnil košili. Voní jako lilie´´. :))) Nenudil jsem se ani na chvíli. Velké plus za to apokalyptické městečko (jak jsem si to pro sebe nazval) u jehož záběrů jsem tam čekal Mad Maxe apod. což vzhledem k datu výroby není možné:( U kterého jsem si říkal, sakra z  toho bych udělal dark western thriller. A jelikož jsem v životě přec jen pár westernů viděl, tak mohu souhlasiti s těmi, kteří zde zdůrazňují větší míru psychologičnosti, než je u tohoto žánru obyvklé. Byť já bych zrovna k Bergmanovi (jako kolega classic) takovýto film, nepřirovnával. I když to svým způsobem, chápu. ,,To nebyla moje chyba. Přišla sem dolů a nakrucovala se a provokovala´´. Dawson: ,,Od téhle chvíle se držte dál od mých lidí. A přestaňte se všude nakrucovat!´´. Ten výraz při téhle konfrontaci Mikea/Constance je k nezaplacení;-))) Na 2.str. s tím vědrem vody, které tomuto předchází, opravdu provokovala a já se u toho moc nasmál, i když jen chvíli, páč pak atmosféra poněkud zhoustne. Což mi připomíná, že od asi 60.min. se z filmu stává slušný west thriller, který je ovšem zakončený závěrem jako z pohádky a to si nedělám srandu. Ne, nevadilo mi to. Ale plně rozumím těm, kteří z toho zrovna neskákají nadšením. A ano, ten klobouček stál vskutku 4 dolary.;-) P. s. Ten komentář k jistému obrazu v saloonu, je TOP:) Jo a 1 z těch výtečníků (dle zpětného pohledu, ten největší hajzlík) vypadal jako mladý Jirka Korn z 80tek.;-) ()

Orlau32

Píše se rok 1948, GREGORY PECK má 33 let, je už hvězdou HOLLYWOODU a k nám možná vůbec nedorazil. Zde je po 48 roce hluboký přerod společnosti, která se kouká jenom na filmy budovatelské nebo ideologické, které schválila strana, která nám vládla 40 let. ( A možná v některých "zakuklencích" vládne ještě dnes). Kdepak western ! Proto musím napsat jednu věc: kdybych tento film viděla někdy v roce 1950, tak by to byl "trhák". Takhle tento film trumfly už daleko lepší westerny, ale Gregory byl už tehdy fešák ! Jinak dějově : prachy a zlato. ()

fragre

Vynikající začátek - přepadení, útěk, přechod pouště a příjezd do pitoreskního města duchů na konci světa, to nemá chybu. I ta skutečnost, že Gregory Peck zde hraje postavu plnovousem zarostlého desperáda, který není zrovna morálně citlivý, slibovalo hodně zajímavý film. Bohužel, jak se banda zarazila ve Žlutém nebi, zarazil se i děj, který rychle zapadl do až příliš vyšlapané brázdy (no, možná v r. 1948 ještě tak vyšlapaná nebyla). Zajímavý je jen R. Widmark v roli zkrachovaného kapitalisty, kterého obstarání provozního kapitálu určeného k opětnému získání ztracené sociální pozice zaujímá natolik, že potlačuje i sexuální puzení. Holt, to je ta protestantská etika. Dosti nevěryhodný obrat G. Pecka k standartnímu vzorňákovi bez chyby (a plnovousu) celý film doráží, a nezachrání to ani ta sličná amazonka. Škoda, škoda. ()

OG_Swifty

Gregory Peck a Richard Widmark (v jednom z jeho vubec prvnich filmu) spolu s bandou dalsich 5 banditu vykradaj banky, az je jednou zazene armada do solny pouste a odtud se pak dostanou do ghost townu Yellow Sky, aby zde svedli boj o to, jestli staryho dedka s dcerkou okradou o hodne nebo o vsechno. Pomerne atypicky western, ktery je vic nez kovbojkou takovym dramatem s pomerne ponurou zapletkou. Peck me nijak nezaujal, Widmark byl dobrej zaporak, dedula (Barton) sympatak a ta holka celkem koste. Vidim to na tri a pul hvezdy, zaokrouhleno pocitove dolu. ()

kagemush

Musel jsem Žluté nebe šoupnout do mé TOP Westernů.Tak jako Osamělý jezdec ,je tohle u nás málo známý ,opravdu povedený, potemnělý (jakože ne příliš rozjuchaný) kousek.Asi se jen tak nedočkám,aby naše Tv ,místo věčnýho omílání Waynovek (nic proti němu) častěji pouštěli málo známější takhle kvalitní filmy. A že jich je. ()

Rodriguez

Přejít 70 mil pouště s bandaskou plnou rumu chce hodně odvahy nebo bejt úplně blbej, jako vydlabaná dýně. Gregory Peck byl štramák, kdy láska zvítězila nad hromadou zlata. 80% ()