Mapa dokonalých maličkostí

• USA The Map of Tiny Perfect Things

Dva adolescenti uvíznou v časové smyčce. On se z ní chce dostat ven, ona chce zůstat. Šanci mají, pouze když společně najdou malé, přehlédnutelné okamžiky a odhalí jejich význam v monotonii života. (Prime Video)

VasaX

Tohle je takový ten feel good film o hledání lásky uprostřed časové smičky. Představitelé jsou v rámci svých rolí sympatičtí a ano, je to fajn, odpočinková podívaná. Možná až moc, protože mi přišlo, že se to příšerně táhlo. Ale obecně mi to přišlo OK, takový ten příběh ze života - dospívání, nenadchne, neurazí. ()

VanTom

V první scéně jsem toho "super-nad-věcí" předvídavého všeználka užuž začal nesnášet, než se ukázalo, že již dávno uvízl v časové smyčce jednoho opakujícího se dne. Ahá! ;) Načež zjišťuje, že v ní není sám. S půvabnou Margaret pak po městě optimisticky hledají "dokonalé okamžiky", aby samozřejmě našli zalíbení jeden v druhé (naopak to mělo háček). 7/10, takovéhle svěží, přirozené teen romanťárny se netočí každý den. ()

borec999

Filmov s časovou smyčkou sme tu mali v poslednej dobe pomerne dosť. Túto tému sme už videli spracovanú ako: horor(Všetko najhoršie), romantickú komédiu( Palm Springs) či akčné béčko (Boss Level) nehovoriac o starších filmoch, ktoré spomínajú aj postavy vo filme. The Map of Tiny Perfect Things je takým mixom teen drámy,romantiky a komédie. Tvorcovia sa primárne sústredili iba na hlavnú dvojicu, na ich vzťah a film tak ako spomínajú ich postavy: sa nesnaží o vyliečenie rakoviny, ale chce iba ukázať aké krásne a dôležité sú vo filme krátke momenty radosti a maličkosti. Možno aj preto ponúka veľmi jednoduchý príbeh s minimom dejových odbočiek a z logického hľadiska pomerne WTF vysvetlenie, prečo sa naši 2 hrdinovia ocitli v časovej slučke. Herci všetci do jedného veľmi dobre vybratí, na čele so sympatickým ústredným duom Kathryn Newton a Josh Hamilton. Takýchto "feel good" filmov nie som veľkým fanúšikom, ale raz za čas prečo nie. A zvlášť v dnešnej korona dobe. 60% ()

Thomas_xxxxx

Veľmi som tomu chcel dať 5 hviezd, ale nemôžem. Nemôžem preto, lebo hlavne v druhej polovici to začína trochu pokulhávat a nudiť. Ale posledných asi 15 minút to vytiahne na poctivé 4 hviezdy. Ale za mňa veľmi pekné spracovanie a podanie jednoduchej zápletky. ()

Rathalos

Takze tema dna,ktory sa stale dookola opakuje,nie je nic nove,ale aj napriek tomu sa mi tento film zdal iny od ostatnych s touto tematikou,malo to hlavu i patu,bolo to inteligentne aj s troskou romantiky ci dojatia,pacil sa mi aj sympaticky vyber hercov,hlavne Kathryn Newton mam v laske,takze urcite to bude pre niektorych divakov nuda,ale mna take nieco vie oslovit a nuti ma to sa zamyslat nad roznymi vecami,jednoducho clovek si pri tom vela uvedomi...:-) ()

Axident

Když dva dělají totéž není to totéž. Vezmete velmi svěží, ujetě sympatické, zabavné a skvěle obsazené Palm Springs, na časovou smyčku navlečete ještě Hvězdy nám nepřály, obsadíte herce, kteří nejsou zdaleka tak šikovní ani sympatičtí, do scénáře a jejich úst vložíte jedno klišé za druhým, aby zmizela všechna ta hravost, vtipnost a podařenost a ukuchtíte jakousi teenage variaci, která vás možná neurazí, pokud jste neviděli zmíněné Palm Springs a je vám asi patnáct. Já ho viděl a je mi mnohem, mnohem víc, takže můj palec za tuhle zbytečnost míří jednoznačně dolů... ()

stepankoby1

Ono není tak těžké mě obšťastnit filmem. Stačí pindající teenageři, časová smyčka, metafyzické bláboly, plky o životě, pár nepřesných odkazů na skutečnou fyziku, možná nějaký ten sebereferenční humor a především odkazy na Doctora Who, a jsem v kolenou. Proto bych prosil v těchhle pokusech pokračovat dál, dokud se nepovede dalšímu padesátiletému boomerovi pro mě nepochopitelně výborně napojenému na mladší generace napsat opravdu parádní scénář, který bude perfektně zpracován a já ho budu bezmezně milovat i po dvacátém rewatchi. Tohle prostě není ono. Palm Springs bylo mnohem blíž. ()

Maximilianus

Tento typ filmov s vracaním dňa ma baví, a ani The Map of Tiny Perfect Things nebol výnimkov. Síce išlo o menej dospelú verziu Palm Springs, ale bolo to milé. 6,5/10. ()

ing.man

Mě štvala ta Tik-Toková filmařina, neustálý vír, pohyb nekonečné dialogy, proboha rejžo jen ať nejsou nikde hluchá místa aby nás nepřepnuli!! Ale přece jen to skončilo příjemným příběhem. Akorát dokonalé maličkosti jsou už dost klišé i ve filmu, ztráty a nálezy všedního dne které musíme prožít abychom žít uměli, je fakt blbé východisko... A herci byli jak podle kopíráku, řeč minimalismu v postavách nefungovala, všichni byli jen trapně cool, až doslova nelidský bytosti... Myslím si, že čas tohle dílo zahodí, protože je na steroidech kalkulované sledovanosti. Ale asi si to pustím znovu, zvednu hodnocení o dvě hvězdy a zamiluju si to, protože já člověk jsem! A to hodně nedokonalý, plných strašných chyb a neomluvitelné melancholie. Co bych dělal já v timeloopu? Každý ráno vanu s toasterem. Toustuju, tedy jsem. ()

Brooks

Nič originálne v rámci tohto až na kosť ohlodaného subžánru tu nie je, ale sympatie ústrednej dvojice, triezve poňatie samotnej časovej slučky, uveriteľne vložené dramatické momenty, melancholická atmosféra a predovšetkým veľmi pekne vymyslený záver vznik tohto filmu bez problémov obhájili. Fajn oddychovka. ()

Rayen1

Romantický film o dvou puboších zaseklých v časovém loopingu... trochu guilty pleasure, ale celkem se mi líbila myšlenka, která přehlušila i ta trochu hluchá místa, která film měl. Nelze nedoporučit všem, co mají rádi time-loops, a trochu i ty romantický filmy... ()

Mamlas

Teeangeří vztahovka, kterou má ozvláštnit časová smyčka, aby to nebyl takový šablonovitý výplach jako kupa podobných filmečků. (11%) ()

Mr.Ward

Těch filmů s časovou smyčkou už je nějak moc 😄 Tento se mezi mé oblíbence ale nezařadí. Ze začátku to vypadá na vtipnou romantiku, no postupně dostáváme spíš jen tu romantiku, a takový young adult rozmýšlení nad životem... A to mě nebere teda. Film určitě není špatný a někomu to určitě může sednout hodně, já to ale nebudu. ()

cerdax2

Na hromnice o den vice trosku jinak. Co kdyz cilem dne neni zachranit svet a dobyt srdce divky, ale zachytit vsechny ty kouzelne male radosti, vyhry i prohry ? Peknych 70%. ()

kunytopresto

Tohle už jsem viděl. Dokonce dvakrát za poslední dva roky : Palm Springs (2020) a Ruská panenka (2019). A předtím ještě několikrát. Téma cestování časem, a různých časových smyček mě fascinuje a nejinak tomu bylo i u tohoto filmu. Skvěle napsané, natočené a i výběr herců a jejich výkony mě nutí dát pět hvězdiček. Rozhodně doporučuju. ()