Odhodlaný Nikolas se při hledání svého táty dostane do kouzelné země, kde potká elfy i svůj osud. Domů se vrátí s darem naděje. (Netflix)

jhrasko

Až na politicky korektného Indouška, ktorého som ani trochu nepochopil, ma to bavilo od začiatku do konca. Maggie Smith by kľudne mohla čítať telefónny zoznam a počúval by som ju, veľmi pozorne, od A do Z. ()

JohnCZ

Hezký vizuál a vtipný myšák, s trochou vánoční atmosféry, ale je to pojaté možná až moc dětsky a nemá to moc věcí, snad vyjma špičkových britských herců, o které by se dospělý divák mohl opřít. Jsou záživnější pohádky. ()

corpsy

Tento vianočák, si kľudne môžte pozrieť aj počas príprav štedrovečerného stola. Je to tuctovka, priemer presne s tým konzumným kúzlom vianoc. Ku klasikám sa rozhodne nezaradí, ale svoj účel splňuje. Iba na to bol natočený. ()

dom156

Příjemná vánoční pohádka, která se bude určitě líbit dětem, ale i já jako dospělý jsem si v tom něco našel. Mohu konstatovat, že se dělají i mnohem slabší vánoční kousky než je tento nadprůměr. Doporučuji. ()

Kuzlo

Milá rozprávka pre malých drobcov o tom ako vznikla tradícia Vianočných darčekov. Odporúčam pozerať len v prítomnosti vašich detí a vnúčat ;) ()

vydumnica

Nebolo to zlé, ale ani nič výnimočné. Každý rok vznikajú nové a nové vianočné filmy, asi je ťažké prísť s niečím, čo by tu ešte nebolo. Pozeralo sa na to pekne, ale miestami nudilo. Škoda, že Maggie Smith nemala viac priestoru. A áno všadeprítomná politická korektnosť. Ja viem, že už si na to musím zvyknúť, ale keď to tak bije do očí. Pozerala som to s deťmi, no teraz som trochu na pochybách, či to bolo vhodné pre také malé deti. Myslím, že je to určené už trošku väčším deťom. A na záver už len spomeniem, že sa to nakrúcalo aj na Slovensku. A Boy Called Christmas, zaujímavý a originálny názov. ()

Figu

Opět potvrzuju, že mě u filmu ovlivnily různý faktory okolo... Zaprvé manželka. Zadruhé děti. Zatřetí rodinná idylka. Začtvrté blížící se čas Vánoc a rozsvícenej stromek u nás v obýváku. Zapáté jsem u toho srkal vřelý kafíčko a soukal do sebe konzervu salka (když nepiju alkohol, je to moje z mnoha dalších vášnivých neřestí). Zašesté jsem měl dovolenou a nikde jsem ráno nevstával. Kolem a kolem za tu celkovou pohodu tu čtvrtou stár přisolím. Jinak čistě průměrná pohádka.  70% ()

Streeper

Na tohle jsem se tak strašně moc těšila! Trailer je kouzelný a opravdu mě nalákal, ale s výsledkem jsem trochu zklamaná. Příběh to je originální, je to zajímavé pojetí, jak vznikli Vánoce, ale dějová linka je strašně slabá. Vyloženě tam není ani pořádný záporák a Sally Hawkins se do téhle role vůbec ale vůbec nehodila. Její výkon mi přišel strojený, nudný a prostě fakt špatný. Škoda, že se na ději nezapracovalo více a nevymyslelo se něco víc záživnějšího. Kvůli tomu je to spíše horší průměr pro opravdu malé děti, ale dospělého to nepobaví. ()

nineweh

No vida, když se chce, tak to jde i Netflixu natočit upřímný, pohádkový příběh, který má potenciál stát se vánoční klasikou. ()

Sabrewulf

Ona je to hezká pohádka a normálně bych dal i 4 hvězdy, ale ta jedna nekompromisně padá za to korektní šílenství, které už překračuje všechny meze a já už na něj fakt nemám sílu. Nálepkujte si mě jak chcete, je mi to úplně jedno, ale v severské vesničce plné hlubokého sněhu prostě nemá kofola co dělat. Říká někomu něco výraz KOMPROMIS? Proboha, chtějí multy? Vždyť je mají v dějové lince v současnosti = OK, jsou v kouzelném městě Elfmagu jako kouzelné bytosti = OK, tak proč prostě musí být i v té severské vesničce, kde už je takový mix nelogický a jako pěst na oko? Fakt už nás v kinematografii čeká to, že na Severním pólu budou spolu s ledními medvědy i klokani, v Austrálii budou spolu s klokany i lední medvědi a ve vietnamské džungli budou... lední medvědi a klokani? Proč? P.S: Nechci vypadat jako nějaký hulvát, co nemá úctu ke stáří, ale na tu vyschlou Maggie Smith s extrémně vypouklýma očima jako tenisáky, které každou chvíli vypadnou, byl už docela nepříjemný pohled. ()

Motinski

Ako rozprávka pre deti je to fajn. Farebné, dostatočne dobrodružné, chvíľkami vážnejšie a pochmúrnejšie, no stále príjemné na sledovanie. Hlavná postava si ma získala takmer okamžite, no tam to pre mňa asi konči. Scenár je naivný a klišoidný, bez poriadneho zvratu a všetko je kvôli tomu predvídateľné od začiatku do konca. Vizuál často gýčový jak sviňa a drvivá väčšina postáv stereotypných. Typický príklad filmu na jedno pozretie, bez závanu originality, no našťastie aj bez niečoho čo by výrazne naštvalo. Osobne mi tu ale najviac chýbalo viac humoru. Myslím že by potom výsledok bol lepší. ()

LondonGirl

Veľmi milý vianočný film. Nečakajte žiadnu oscarovku, ale pre mňa to účel splnilo. Príjemný film na hociktorý pohodový večer :) Hlavne teda vianočný. ()

jefff

Vlastně hrozně milý vánoční film, který občas technicky drhne a má pár horších momentů. Vadila mi i netflixovská "vyváženost", která tu byla hrozně na sílu. Ale o příštích Vánocích klidně znovu. ()

psychoJoa odpad!

Tohle… tohle mi sebralo Vánoční náladu hned v první polovině, v té druhé mi to začalo vraždit mozkové buňky a konec zabil mou příčetnost. Jdu si pustit Klause, jedinou novou pohádku o Vánocích, která má opravdu potenciál a skvělý příběh. Tohle je jen generátor náhodných scén z jiných pohádek, které se nikdo ani nesnažil na sebe napojit. Mohla bych psát donekonečna, co tam bylo špatně… ale snad jen stačí, jak hrozně HROZNĚ mě sledování tohohle paskvilu poznamenalo, fakt se cítím zneužitě! Už nikdy to nechci vidět! NIKDY! Jdu brečet. Fakt brečet… a sbírat kousky své víry v lidstvo a naději, že ještě někdo dokáže udělat hezké pohádky. ()

coscarelli

Milo zasnežená skoroAtmosferická novodobá pohádka. Pár zbytočných kreatúr (teda jedna, Myš) a inak pestrofarebné, až z toho oči boleli. Presne pasujúca vedľa stromčeka, ktorý to už má za sebou. ()