Manželstvo princeznej Diany a princa Charlesa už dávno vychladlo. Hoci sa množia klebety o aférach a rozvode, počas vianočných slávností v kráľovninom sídle Sandringham je prikázaný mier. Naplánované je spoločné stolovanie, streľba a lov. Diana túto hru pozná. Tento rok však budú veci úplne iné. Spencer divákom predstavuje to, čo sa mohlo stať počas tých niekoľkých osudových dní. (Forum Film SK)

Muel

| Neon | Úprimne chcem, aby toho Oscara tento rok vyhrala práve Kristen. Pretože takýto skvostný a úprimný ženský herecký výkon sme tu dlho nemali. A najlepšie je na tom to, že film nefunguje len vďaka nej, ale aj vďaka osobitej réžii a možno až kubrickovskej kamere. Po filmárskej stánke naozaj lahôdka pre fajnšmekrov. Páči sa mi ale aj ako šikovne príbeh pracuje s hlavnou postavou, pričom ju tu vidíme robiť chyby a prešľapy, no aj tak s ňou sympatizujeme a príbeh ma tak úprimne zaujímal a vo finále aj príjemne dojal. Výborné to je, fakt, tých otrasných 58% je asi zlý vtip. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Tunri

Já se asi nemůžu dvě hodiny vkuse dívat na rozmazlenou hysterickou ženskou a její halucinace. Whatever to má představovat. Kdyby to totiž nebylo postavené na základě Diany, tak by si to nikdo nepustil, tak vzali reálnou postavu a kolem ní postavili jakýsi blázinec. Drahé kostýmy, krásné prostředí, ale totální vyčerpávající pí*ovina. Kdybych si chtěla pustit horor, tak asi nepátrám po životopisném snímku. Hlavní hrdinka je tak protivná, že se divím, že jí nikdo nepleskne a neřekne "Drž už ku*va hubu a chovej se normálně". ()

kamil.i

Aj by som si vychutnal komornú hereckú drámu, keby ju neprevalilo tsunami psychotických výbuchov, paranoje, depresie a v závere dokonca aj halucinácií. Mimochodom, ťažko povedať, či je Spencer komorná vzhľadom na výpravu, herecké obsadenie a kostýmy. O to ale nejde. Herecky a celkovo dramaticky nezvládnuté a nezaujímavé. Taký James Ivory by to natočil omnoho lepšie, možno aj v súčasnom veku (95). Navyše s gráciou. ()

Jaroslaf odpad!

....Neurotická labilní kráva za doprovodu disharmonické kakofonní hudby neví co chce, neví kam jít a neví proč je princezna. To vše umocněno neskutečně šíleným českým dabingem, kdy se rozhodla hlavní dabérka (neznám její jméno a ani nechci znát) nasadila tak příšerný nesympatický hlas, že jsem to vydržel 12 minut. Nevěřím, že primcezna Diana takováhle byla a zajímalo by mě co si myslí o filmu její fanoušci. Nekoukatelné. ()

Rathalos

No ak sa film drzi skutocnych faktov,tak potom je to velke prekvapenie a ani som netusil,ze zivot Diany bol plny depresie,smutku,slz,uzkosti,nestastia a spolocnost kralovskej rodiny bola pre mnu utrpenim,chybala jej laska,este,ze mala deti,aspon to ju drzalo nad vodou,Kristen Stewart bola perfektna,hrala ako bohyna,no a celkovy dojem z tejto zivotopisnej dramy je fajn,aj ked vacsina divakov sa bude ukrutne nudit,ale moj pripad to nie je...:-) ()

fixaman

Absolutní masterpiece, neuvěřitelně přesné vyobrazení deprese a (zatím) životní výkon Kristen Stewart, která tady hraje jako bohyně a do role Diany dala takové množství emocí, že z toho až mrazí. ()

Walter_Mitty

Snímek Spencer mě překvapil hlavně svou jemností, se kterou je natočený. Jestli o něm mohu říct něco s jistotou, tak to, že se na něj hezky kouká. Film zpracovává velmi kontroverzní téma, jehož pravdivost lze dnes už jen stěží posoudit. Spencer se ale divákovi nesnaží ukázat, jak se věci doopravdy měly. To ostatně hned na svém začátku film také přiznává. Nejde totiž o biografický snímek v pravém slova smyslu, nýbrž o velmi silný emocionální pohled na jednu epizodu ze života nejznámější princezny. To vše posiluje jeden z nejlepších výkonů Kristen Stewartové, která dokazuje, že již dávno není Bella z Twilightu. Film je „vyprávěn“ očima princezny, což dokazuje i jeho zaujatost vůči královské rodině. Ať už byl skutečný příběh princezny Diany jakýkoliv, nové filmové zpracování poukazuje hlavně na frustraci a samotu, které s sebou sláva přináší, což jsou témata, která sahají i za zdi Buckinghamského paláce. ()

Pat_rick_fan

Veľmi silné 3 hviezdy. Sám som prekvapený, ako dosť ma tento fantazmagorický horor bavil, len by mu neuškodilo ubrať na dĺžke. Napokon, nemal som ani pocit že Dianu nejak stavia do pozície obete, či ju ľutuje, alebo obhajuje. Ak sa film aspoň z časti priblížil realite, potom je jasné, že problém netkvel v tom, že princezná nebola stavaná na život v kráľovskej rodine, ona totiž nebola stavaná na život všeobecne. Áno, pomerne tragické, preto zrejme tak atraktívne na neustále filmové a seriálové spracovania. V tom sa mi aj štylizované a melancholické spracovanie páčilo: jej povahu nemožno asi úplne racionálne pochopiť, maximálne ju možno len sledovať. A sledovať ju topiť sa v jej vlastnej toxickej emocionalite to bolo niekedy naozaj smutné, najmä keď vieme ako to celé dopadlo. Odporúčam nejaké malé kino a dopredu sa naladiť, nemusí sadnúť každému a vždy. A Kristen Stewart je naozaj pôsobivá a má kus charizmy. ()

Nikkilee

Bože, co tohle bylo? Jako velkou fanynku Diany mě tohle dost uráží! Pardon, ale Stewartová na křeč - Dianiny pohyby a dikci přepálila a působila místy až směšně. Scénář CO? O čem, že to bylo? Vlastně o ničem...velkej průser! Ale to zatím každý počin co se snažil natočit něco o Di. Asi nám tím chce říct, že ona byla jenom jedna a nikdo by to neměl zkoušet napodobit. Stačilo, že celej její život byl jak pod lupou. A jestli ještě někdo někdy chystá něco o ní točit - tak PROBOHA vždyť v jejím životě bylo materiálu tak na 5 filmů a každej režisér zatím vybírá to nejnudnější a absolutně filmově nezajímavý... ()

CaptainCzech

Velké zklamání. Těšil jsem se na náhled do Královské rodiny s drobnohledem na Dianu, ale kromě 2 hodin EMO depky v podání stále stejně se tvářící Kristen Stewart jsem nic z toho nedostal. Filmu by prospělo, kdyby nám ukázal i nějaké pěkné momenty z Diany života. Jelikož tady to vypadalo, že je vlastně všechno úplně špatně, čemuž nevěřím. Tím pádem mi byla i tato postava po celý snímek nesympatická a spíš jsem si ťukal na čelo, že se chová jako rozmazlený fracek. Není co dodat ,slabé 2* za výběr herců, kostýmy + kameru s hudbou (ty dokázali depku prohlubovat). ()

lemonova

Veľmi únavný a deprimujúci film. Neviem prísť na to, čo bolo vlastne zámerom jeho tvorcov. Keďže nie som natoľko oboznámená so skutočnosťami, neviem ani, čo vo filme je čistá fantázia a koľko je v ňom pravdy. Ale keď dám toto kritérium stranou, nemal mi tento príbeh veľmi čo povedať. Navyše s výnimkou Kristen mi všetky ostatné postavy kráľovskej rodiny prišli trestuhodne odfláknuté kastingovo aj herecky. A akoby boli všetci zbavení akéhokoľvek "človečenstva", ako postavy v obraze, nič viac. Asi to bol zámer, ale mne to skrátka prišlo príliš vyhrotené do extrému.. ()

radaza

V půlce filmu jsem už začínal mít taky tendence k sebepoškozování.  Za tu hudbu bych autora nakopal,  ale evidentně to bylo na přání režiséra, který má zřejmě dojem, že lidé milují psychotické chování ( a to vlastně všech postav) na plátně.  Nejmenší sál multikina s 12 diváky v pátek večer je odpovědí. ()

FilipStinef

Moc milý film. Vlastně mi to přišlo strašně příjemné a všechny prvky příběhu, jako by do sebe dokonale zapadaly. Kristen Stewart je perfektní (nečekal jsem, že to někdy řeknu) a celé to její melodrama mě donutilo s její postavou silně soucítit. Přidejme k tomu pár neobvyklých režijních prvků a až pohádkové styčné příběhové body, zkombinované s psychologicky depresivními momenty, a máme z toho okouzlující nenuceně působící film. Hned po skončení jsem měl chuť prožít pár dní s princeznou Dianou znovu, což je samo o sobě skvělá věc. ()

Vabr

Po exkluzivní Jackie jsem se mega těšil a vyplatilo se to. Když Larraín dostane známé herce, dobrou kameru, super soundtrack a výborný nápad, tak to jde samo a je nádhera se na to dívat. Začátek filmu je za mě nejhorší částí spolu s koncem. Úvod totiž trošku nudí a Diana se mi moc nezamlouvala (vulgarismy, celkově chování...), ale potom jsem se do toho dostal a úplně ji nebral jako onu Dianu. Moc oceňuju audio-vizuální stránku, která byla bombastická a strhující smutné scény, které zafungovaly. Nejlepší je rozhodně scéna v jejím starém domě, kdy si chce své perly strhnout a předtím, než to udělá, naskočí nejlepší soundtrack filmu Crucifix. Ty záběry, které se tam objevily spolu s tou hudbou tvořily báječný zážitek. Zajímavé je Larraínovo ztvárnění občasných iluzí nebo tajemné ženy z minulosti. To je něco jiného v jeho tvorbě. Někdy se mi to tam hodilo, jindy ne. Konec filmu se mi tolik nelíbil tou veselostí, kterou působil, ale na druhou stranu to chápu, protože to chtěl ukončit tím jako, že pořád tam ta nějaká naděje pro ni je. Mrzí mě, že jsou oba filmy - Jackie a Spencer - tak podhodnocené, přestože je to drama velice povedené a audio-vizuálně to je na vysoké originální úrovni. Vyhodnocení: Kristen Stewart to zase celý válcovala se vší parádou! ()

Maximilianus

Dianu nemám napozeranú a napočúvanú,  takže nemôžem povedať, či ju Kristen Stewart vystihla dobre, ale môžem povedať, že dobre hrala. Film je zvláštny, komorný, jednoduchý  pôsobí veľmi malo,  keďže zobrazuje pár dní z Dianinho života, a nevystihuje celú jej osobnosť. Ak však tvorcom išlo o to, aby zobrazili ako stiesnene sa Diana cítila v spoločnosti kráľovskej rodiny, ako ju nemali radi, alebo aspoň si myslela, ako ju nemajú radi, ako sa dusila a bola nešťastná,  tak to film zobrazil veľmi vierohodne. 6,5/10. ()

Trixinka

Dianu jsem nikdy nijak zvlášť nemusela, spíše by se dalo říct, že mi svým neustálým fňukáním a hraním si na chudinku lezla na nervy. Když si někdo v Anglii vezme korunního prince, tak jako asi musí očekávat, že na něj bude zaměřena pozornost a bulvár bude chtít co nejpikantnější fotky. Stěžování si, fňukání, zvracení a další hysterické výlevy této psychicky labilní paní mě celý film nechávaly úplně chladnou. Jediné kladné hodnocení si zaslouží Kristen Stewart, která svoji roli zahrála dobře. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

Tvůrce Gangů z Birminghamu a rovněž scenárista filmů jako Východní přísliby, Noční jízda nebo Spencer Steven Knight našel svůj příští námět. Britský veterán oznámil, že chystá novou sérii o životě… (viac)