Tomáš s Terezou už pár rokov prežívajú lásku ako z učebnice. Tomáš ako meteorológ získal skvelú prácu televízneho moderátora počasia a Tereza sa (zatiaľ neúspešne) snaží rozbehnúť predaj a výrobu ručne šitých topánok. Kedy sa to zaseklo? Na Štedrý deň, keď Tereza pristihla napoly vyzlečeného Tomáša v domnelo chúlostivej situácii s populárnou televíznou moderátorkou. Chúlostivú situáciu by síce Tomáš mohol celkom racionálne vysvetliť, keby k tomu dostal príležitosť. “Zmierovačku” mu prekazí neplánovaný nocľah na policajnej stanici, a keď sa konečne dostane domov, narazí na prázdny byt a výzvu, aby sa zbalil a odsťahoval. Tomáš sa nechce vzdať bez boja, rád by Terezu obmäkčil nejakým veľkým romantickým gestom, lenže už akosi vyšiel z cviku. Našťastie má kamaráta Karla, filmového fanatika, ktorý má jednoduché riešenie – prečo sa neinšpirovať scénami zo slávnych romantických filmov? Lenže Tomáš vzápätí spozná, že to, čo stopercentne funguje na filmové hrdinky, nemusí nutne fungovať aj v sivej realite, zvlášť keď prevedenie pokrivkáva, alebo keď sa do cesty pripletie charizmatický fotograf, ktorý sa o Terezu zaujíma viac, než je zdravé. (CinemArt SK)

zette

Souhlasim s nazorem, ze ustredni dvojice je sympaticka a divaka bavi. Problem, jako temer vzdy u ceskych komedii je v pribehu. Za par dni si nikdo nevzpomene, o cem to vlastne bylo... ()

KajusaK

Naprosto umělý Igor Orozovič v hlavních rolích, naštěstí to udržel Matouš a Veronika. Skvělá Vlasáková dostala poměrně málo prostoru. Hudba výborně zvolená, vtipné jakštakš, občas jsem se zasmála. Na to, že jde o český film, tak úspěch už jen, že se to dalo dokoukat a nebylo to tolik ohráté. Na konci celkem hezká pointa - máma, táta. ()

angel74

Hlavně díky veskrze sympatickému hereckému obsazení, odkazům na dnes již klasické romantické snímky a několika povedeným vtípkům jsem se celkem dobře bavila, i když byl děj místy dost naivní a poměrně lehce předvídatelný. Kromě ústřední dvojice protagonistů mě velmi potěšila účast Ivy Janžurové, která v epizodní roli zví(ě)davé sousedky předvedla naprosto boží hereckou kreaci, až mi bylo fakt líto, že se její postava v příběhu jen mihla. V neposlední řadě bych chtěla vyzdvihnout pohodový soundtrack, jenž pomohl dotvořit příjemnou náladu prostupující celým filmem. (70%) ()

otík

Přesně podle očekávání celý film víme, kam to směřuje a jak to skončí, najdeme tu jednu pravou lásku, jednu mrchu, jednu tchýni a jeden sladký konec. I tak ale vznikl povedený snímek, který občas vyvolá úsměv na rtech, občas uspí, občas vyvolá sympatie s hlavními hrdiny. Je to průměr, ale na český romcom velmi slušný průměr. ()

HonzaBez

"A kdyby náhodou nebylo hezky, tak si hezky udělejte sami..."  Tak trošku váhám,  nakolik bylo při vzhlédnutí této romanticko-bláznivé komedie hezky mě. Na jednu stranu mi přišel vcelku vtipný a docela i originální ten celkový nápad s prováděním romantických gest na motivy různých romantických filmů a hlavně se mi líbila dvojice hlavních hrdinů Khek Kubařová/Orozovič, na druhou stranu mi řada těch quasi komických situací a trapasů, které stále natahovaly a natahovaly všemi očekávaný happy end přišla buď dost vykonstruovaných a nepravděpodobných či někdy až trapných (včetně epizodní role pro Ivu Janžurovou). Takže ač nakonec přeci jen dávám tři hvězdičky, spíš bych ten film hodnotil jako poněkud ztracenou příležitost ()

Mrkvič

Co čekat od české romantické komedie, kde tak polovina štábu pochází z Ordinačky. Po pár minutách bylo jasno a já se radši věnovat dítěti, cvičení a alkoholu. Velká snaha kopírovat úspěšné Viewegovi filmy. No, nepovedlo se. Humor se dostavil jen párkrát. Ale uznávám, párkrát jsem se opravdu lehce zasmál. Nechápu snahu roubovat do ryze ženský ptákoviny postavu kamaráda, co v každé scéně odkazuje na nějaký další světový film. Starší ženský jistě ocení odkazy na Star Wars atd. Pár herců je mi líto, že se ocitli v takovém filmu, ale já jsem film díky nim aspoň trochu přetrpěl. ()

oveckaoa

Bohužel se jedná o promarnění potenciál jelikož nápad aplikovat romantické komedie do skutečného života na sbalení někoho je hodně nevyužit. Nepodařily se ani vedlejší postavy jelikož jsou nezajímavé nemají žádný vývoj a třeba ta co ve výsledku je něčí otec vyšumí do prázdna jelikož se o ní nic nedozvíme a působí to jako z nouze ctnost. Co naopak oceňuji jsou hlavní herci, kterým to spolu pasuje a mají spolu dobrou chemii a to, že si někdo po více jak 20 letech vzpomněl na českou popelku 60 procent ()

MarekLucin

Vůbec se nebojím toho nejvyššího hodnocení. Tohle je totiž třetí nejlepší český film roku 2021. Hned po Zátopkovi a Chybách. Mám rád poctivý filmy. Mám rád, když jsou k divákovi vstřícné, když jsou postavy uvěřitelné a když nejsou parodií na sebe samé. A protože mám rád romantické filmy, komedie a dobré konce, nemůžu jinak, než tenhle film ocenit za jeho jemnost, vtip a dobré srdce. ()

fabecc1222

Už od začátku je jasné, na čem jsme, a bohužel, od začátku je také jasné, jak vše dopadne. Naštěstí délka není nijak přestřelená, takže to vcelku rychle utíká. Začátek teda pěkně přibržený, a trvá to vesměs tak 20-25 minut, než se něco začne dít. Pak už jen smršť narážek na filmy všech žánrů, 100x viděná variace na Lásku nebeskou a jsme ve finále. Klasická vztahovka, který se u nás každý rok vyrojí několik. Orozovič za mě poměrně toporný. Postavy v rámci žánru klasicky ploché a nezapamatovatelné. ()

vyfuk

V něčem chápu pozitivní ohlas v tom, že to není jen nahodilá blbina. Taky ale chápu názory, že je to takové plytké a bez ničeho. Mnoho scén a sekvenci je vytržených a skoro nakopírovaných z jiných filmů. Celý problém postav se zakládá na tom, že spolu nejsou schopni mluvit jako normální lidé, a když se pravda řekne po padesáté v televizi, tak je to legitimní a jasný, jak slunce v Nigérii. Celkově je to strašně nemorální a necharakterní. Z pohledu postav. V rámci komediální části bych řekl, že "Kriminálka Golčův Jeníkovi" byla fakt topovka. Ale to je na celý film chabě málo. ()

jefff

Vlastně se mi líbil nápad a pojetí filmu navíc s bonusem filmových odkazů, které jsou popravdě tím nejzajímavějším na filmu. Herecky je to ale nevyvážené. Zatímco Kubařová je hrozně fajn, i když se nechová ideálně, Orozovič, se kterým byste měli soucítit působí nevěrohodně (v divadle je famózní, ve filmu mi hrozně nesedí). Velká škoda je tápající režie, která občas neví co chce a jak to chce. Iritoval mě občas divný střih nebo podivně fungující scéna. Finále vyloženě nefunguje a je to docela škoda. Mohla to být dobrá romantická klasika s vánoční atmosférou, teda kandidát na sváteční trvalku. ()

netahlo

Orozovic az strasidelne spatnej, to me docela prekvapilo jak byl tragickej. Pribeh dementni jak se na "romanticke komedie" slusi a patri. Mozna bych byl ochoten dat i dva body, to by tam ovsem nesmela hrat ta pica Smetana! ()

klukluka

Ty jo, tohle je hrozně milej a vtipnej film. Proč to takhle propadlo? Jdu si přečíst komenty zklamaných diváků, ať vím, co jsem přehlídnul. ()

filipvrbik

Ano uznávám, že je tu pár vtipných míst (třeba "omdlení " stromečku), ale povětšinou je to spíš směšné, ne-li trapné.. Scénář patrně vznikl způsobem Ctlr+C/Ctlr+V, protože něco tak předvídatelného a průdného tu bylo už stokrát. Marně hledám pozitiva- takže snad jen, že Valerie je sexy...20% ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)