Tomáš s Terezou už pár rokov prežívajú lásku ako z učebnice. Tomáš ako meteorológ získal skvelú prácu televízneho moderátora počasia a Tereza sa (zatiaľ neúspešne) snaží rozbehnúť predaj a výrobu ručne šitých topánok. Kedy sa to zaseklo? Na Štedrý deň, keď Tereza pristihla napoly vyzlečeného Tomáša v domnelo chúlostivej situácii s populárnou televíznou moderátorkou. Chúlostivú situáciu by síce Tomáš mohol celkom racionálne vysvetliť, keby k tomu dostal príležitosť. “Zmierovačku” mu prekazí neplánovaný nocľah na policajnej stanici, a keď sa konečne dostane domov, narazí na prázdny byt a výzvu, aby sa zbalil a odsťahoval. Tomáš sa nechce vzdať bez boja, rád by Terezu obmäkčil nejakým veľkým romantickým gestom, lenže už akosi vyšiel z cviku. Našťastie má kamaráta Karla, filmového fanatika, ktorý má jednoduché riešenie – prečo sa neinšpirovať scénami zo slávnych romantických filmov? Lenže Tomáš vzápätí spozná, že to, čo stopercentne funguje na filmové hrdinky, nemusí nutne fungovať aj v sivej realite, zvlášť keď prevedenie pokrivkáva, alebo keď sa do cesty pripletie charizmatický fotograf, ktorý sa o Terezu zaujíma viac, než je zdravé. (CinemArt SK)

marhoul

Ústřední dvojice sympatická, dvě tři scény fajn, ale já čekala větší potěšení. Průhledné už od fotky aktu, Smetana, krom vizáže herecky tragická (a to ji pokládám za zajímavou osobnost, čili z averze mě nepodezírejte), řada scén kostrbatých, některé odkazy na filmy pobavily, většina byla ale mlácením prázdné slámy a spíše otravovala. Úsměv za film 2x. Přestože jde o žánr plný klišé, neznamená to, že to musí být blbé, což v tomto případě bylo. Veronika a Igor fajn, David Matásek sympatický, Lenka Vlasáková vzácně divná, chlastání samozřejmě neustále, Janžurka budiž, Matouš Ruml mě tentokrát nebavil. Jednoduchý příběh, z něhož se rozhodně dalo vyrazit víc. Chyběl jen pes Novák a prkenná Podlaha. Tři hvězdy jsou až moc, po týdnu snižuji hodnocení na dvě hvězdičky, protože toto byla kravina, absolutně nehodná košilatých pochval, natož přirovnání k Julii Roberts. ()

Stanislaus

(Možný výskyt spoilerů!) Vyzbrojen veskrz sympatickým hereckým obsazením a množstvím filmových odkazů se Fuit snaží - místy trochu na sílu - naservírovat českou romantickou komedii, která by se neztratila v žánrové přehršli podobných filmů, což se mu však ne vždy podařilo. Nicméně i tak Jedině Tereza nabízí mile napsaný a vesměs i zahraný příběh o strastech lásky, (temných) zákoutích nedorozumění a rodinných shledáních po letech (škoda, že "I'm your Father" vsuvka celkem vyšuměla). Ústřední dvojice byla kouzelná, Smetana alá "našpulená huba" se do role mrchy hodila, Vlasáková a Matásek byli spíše do počtu, Ruml místy až moc a nesmyslně hláškoval, což však vyvážily krátké, ale humorné výstupy "papouškovitě pestrobarevné Janžurky". Slibný námět měl rozhodně své rezervy, ale určitě nelituji návštěvy kina. Plusový bod za solidní soundtrack. Lepší a pohodové tři hvězdičky! ()

claudel

V poslední půlhodině mi už bylo stydno za tvůrce. Tohle se fakt nepovedlo aneb další důkaz o tom, že romantickou komedii v ČR jednoduše nenatočíte, i když máte k dispozici oblíbenou, sympatickou a výbornou herečku a doplníte ji herci z Národního divadla. Stejně z toho vznikne předvídatelná, trapná a slaboduchá hloupost, kterou zachraňuje jen ta hlavní herečka a výborná hudba. A to jsou ty moje dvě hvězdičky. ()

eraserhead666

Koukal jsem na to v posteli, umírající na mužskou rýmičku. A pro tuhle chvíli to je i vhodná volba. Nemusí se u toho přemýšlet, nějaký ten vtípek pobaví (ibalginový Morpheus fakt pobavil). Vždycky jsem měl rád a byla mi sympatická Khek Kubařová, tady mě naopak docela prudila. ()

Necrotongue odpad!

Obě poslední setkání s naší současnou filmovou tvorbou nedopadla vůbec špatně, tentokrát se už ale ucho utrhlo. Nezjišťoval jsem si, do čeho jdu, takže mě nepříjemně zaskočilo, že do snímku dokázali tvůrci narvat hned dvě kalendářní emoční ždímačky, a kolem nich napsat příběh tak neskutečně prvoplánový a nebojím se říct i hloupý, až jsem musel ze všech sil bojovat s touhou fyzicky si ublížit, abych tak umenšil své duševní utrpení. K čemu může asi tak dojít, když je nějaká slečna pozvána večer do pokoje nějakého muže? Takhle se ptám u valné většiny filmů, v nichž se řeší dnešní takzvaná znásilnění a které jsou dle mého názoru výsměchem všem ženám, které prožily znásilnění skutečné. Tady bych stejnou otázku položil hlavnímu hrdinovi, který projevil inteligenci naprostého vypatlance a opakovaně mě ujišťoval o tom, že má v hlavě hlavně ozvěnu. Hlavní ženská hrdinka se kvůli své emoční houpačce taky nestala mou favoritkou, vedlejší figury mě rovněž příliš nepřesvědčily, primácké zprávy nemám rád a fakt by mě zajímalo, kdo nasadil Emmě Smetana do hlavy myšlenku, že by to měla zkusit jako herečka. Tohle pro mě opravdu nebylo příjemné setkání s českým filmem. / Poučení: Mícháš-li Jima Beama s vínem, můžeš si být vcelku jistý, že je záhy uvidíš oba znovu. ()

Mikah

Když vidím ta nízká hodnocení, skoro mám chuť dát to nejvyšší. Je to kvalitní film srovnatelný se západními. Má jednoduchou zápletku, která by se dala jednoduše vyřešit hned na začátku, kdyby si spolu protagonisté prostě promluvili, ale až na jejich neschopnost komunikovat jsou oni i ostatní postavy normální, inteligentní a sympatičtí lidé. Na film se celkově strašně příjemně dívá a je v něm úžasná hudba a mám z něj radost. ()

Marcos22

Jedině Tereza je romantickou nerdovinkou, vzdávající hold více než třiceti světoznámým filmovým trhákům a matičce měst, Praze. Právě scény, které již znáte povětšinou z americké produkce Vás v českém podání v řadě případů upřímně rozesmějí. To je však zároveň největší kámen úrazu celého snímku. Vyjma vykradených scén nepřidává Jedině Tereza nic vlastního a snímek tak spoléhá výhradně na fakt, že si jej v kině nalezne filmový geek, který bude při sledování zaměstnán hledáním všemožných "easter eggů" a samotnou kvalitu příliš řešit nebude. Ta je na české poměry lepším průměrem, poněvadž se vedle zmíněného odkazování může spolehnout na nějaký ten překvapivý moment, kvalitní soundtrack a velmi dobrý herecký výkon tří hlavních ženských představitelek, Veroniky Khek Kubařové, Lenky Vlasákové a Emmy Smetana. Film samotný nicméně působí příliš epizodně, čemuž nepomáhá ani nepříliš kvalitní střih, který má na svědomí paradoxně Českým lvem za Masaryka ověnčený, Marek Opatrný. Sečteno, podtrženo, Jedině Tereza je typickou dvouhvězdou, u níž si nějakou tu hvězdu přihodí především "filmoví geeci", kteří nachází zálibu v hledání odkazů na jiné snímky, tak jako já. Já jich napočítal rovných 30, co Vy? 🙂 (08.09.2021) ()

Padme_Anakin

Celý herecký ansámbl mi byl sympatický a příjemný, díky obsazení se dá tenhle romantický pokus o komedii přežít bez úhony.. Příběh mladé dvojice, které do života vstoupí kolegyně-mrcha, je prostinký a předvídatelný.. Hodnotím shovívavě, na Verunku a Igora se mi dobře koukalo.. ()

Praxis

Není to zrovna objevný film a přelom žánru, ale díky Kubařové se vám alespoň na okamžik rozzáří očka. Trošku okořeněno hláškami od Rumla, od kterých jsem osobně čekal víc, no a pak si to tu díky tomu celé sebrala skvělá Janžurová, která ráda chodí na Šeberák. Prostě ideální film na totální vypnutí mozku po náročném pracovním dni. Nečekejte raději nic a nakonec dostanete celkem ucházející podívanou. 55% ()

Lukrecie

Milá a vtipná oddychovka 😉👍 fajn ústřední dvojice a celkové obsazení; Tereza měla velmi zajímavé povolání, konečně originální a neotřelý  nápad v českém filmu. Moc pěkné záběry večerní Prahy, hezké rozuzlení hlavně s fotografem. Film mi úplně zlepšil náladu. ❤️🎯🙏😉 3,5* ()

slunicko2

Hezký obal, uvnitř prázdno. 1)  Jak je v českých komediích, bohužel, běžné, postavy se chovají jako debilové._____ 2)  Nad vodou dílo drží sympatičtí 37letý Igor Ozorovič (hlasatel počasí v televizi Tomáš) a 36letý Matouš Ruml (Tomášův kamarád Karel). .          .             .            .                              . ()

kajas

Romantická komedie, ve které víc než nelogicky se chovající ústřední pár zaujme vedlejší postava - kamarád geek, který má na každou situaci řešení v podobě filmové hlášky. Jsem zklamaná a zároveň ráda, že jsem neutratila peníze za lístek do kina... a to Verunku normálně zbožňuju. ()

sofiapetra

K žehlení dobrý. Kubařová je velice sympatická, takže zachraňovala, co se dalo. Největší slabina: mizerný scénář. A ta linka s tím otcem, Bože, to jsem viděla už nejmíň v deseti jiných filmech. ()

vydumnica

Dostala som, čo som očakávala a to pekný zážitok z kina. Fajn oddychovka nielen pre ženy, sympatická Tereza, krásna Vianočná Praha (to som v septembri nečakala) a príjemná atmosféra kina👍 27.09.2021 Cinemax Prešov. ()

M.i.k.e

další čárka na nekonečném účtu českých rádoby romantických komedií, která není ani vtipná ani romantická. Veronika Khek Kubařová je sympatická a umí hrát a i když jí scénář hází klacky pod nohy a dělá z ní blbku, tak to ustává se ctí. Igor Orozovič je taky sympaťák, ale hrát moc neumí a nevěřil sem mu vůbec nic z toho co tam předváděl.No a Matouš Ruml jako komická vedlejší figurka si jede svojí Lexa pózu a je ve finále asi tím nejzábavnějším prvkem z celého filmu, ač je to třeba brát s velkou rezervou...40% ()

rakovnik

Příjemné překvapení. Takový dojem ve mě zanechala naše nová romantická komedie. Ústřední dvojice byla sympatická, postava Matouše Rumla dodala vtip a okolí tvořili mí oblíbení herci. ()

MrPierc

Špatný film, kde paradoxně nejlépe hraje Iva Janžurová a Emma Smetana. Záběry a styl jak z televizní reklamy. Šílená hudební složka, naprosto třeskutě nevtipné dialogy a nejvíce sexy byla Vlasáková. Tohle NE. ()

bourec

Opravdu obrovské množství až trapnejch scén, který odstartuje ta první, která je snad v každym podobnym filmu. Herecky mi nevadil jen Matásek, jinak spousta hysterčení, sebelítosti. Ani žádnej vtip tam není. Některý rádobyvtipný scény jako by vypadly ze seriálů tv Nova. Jako celek koukatelný, ale víc nic. 30%. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)