Star Wars: Vízie

• Česko Star Wars: Vize (viac)
USA / Japonsko / Španielsko / Veľká Británia / India / Írsko / Južná Afrika / Južná Kórea / Francúzsko, (2021–2023), 5 h 3 min (Minutáž: 13–22 min)

Kamera:

Takaši Aoki

Alison Brie, Anna Cathcart, Kyle Chandler, Jamie Chung, Jordan Fisher, Karen Fukuhara, Kimiko Glenn, Henry Golding, Joseph Gordon-Levitt, David Harbour (viac)

Táto antológia krátkych animovaných filmov z celého sveta oslavuje svet Star Wars jedinečnými objektívmi rozmanitých kultúr. (Disney+)

Recenzie používateľa DJ_bart k tomuto seriálu (3)

Star Wars: Vízie (2021)

"Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere" – tohle rčení si nejspíš uvědomili pohlaváři v Disney, když je někdo mrdnul cihlou po hlavě za to, jak moc zprznili Skywalker ságu. Poté sedmi renomovaným japonským animačním studiím poskytli nabídku, která se jen tak neodmítá – stvořit antologii devíti unikátních a zcela odlišných příběhů založených na mytologii Hvězdných válek, avšak výtvarně i dramaturgicky koncipovaných do japonský stylizace – a předaleká galaxie div se, tahle kombinace až překvapivě dobře funguje. 'Star Wars: Visions' totiž není pouze kompletní reinterpretací mýtu o rytířích Jedi – je to jako kdyby se univerza Hvězdných válek scenáristicky chopil Kurosawa, a režíroval to Miyazaki. Výsledkem je však mírně nekonzistentní, ale zato vizuálně rozmanitá experimentální mozaika, kterou slupnete jako písečný červ Boba Fetta. ()

Season 1 (2021) (S01)

"Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere" – tohle rčení si nejspíš uvědomili pohlaváři v Disney, když je někdo mrdnul cihlou po hlavě za to, jak moc zprznili Skywalker ságu. Poté sedmi renomovaným japonským animačním studiím poskytli nabídku, která se jen tak neodmítá – stvořit antologii devíti unikátních a zcela odlišných příběhů založených na mytologii Hvězdných válek, avšak výtvarně i dramaturgicky koncipovaných do japonský stylizace – a předaleká galaxie div se, tahle kombinace až překvapivě dobře funguje. Star Wars: Visions totiž není pouze kompletní reinterpretací mýtu o rytířích Jedi – je to jako kdyby se univerza Hvězdných válek scenáristicky chopil Kurosawa a režíroval to Miyazaki. Výsledkem je však mírně nekonzistentní, ale zato vizuálně rozmanitá experimentální mozaika, kterou slupnete jako písečný červ Bobu Fetta... ()

Season 2 (2023) (S02)

Mytologie Star Wars univerza společně s širokou paletou animačních stylů [kde dominuje moje milované stop-motion] je kombinace, o který jsem nevěděl, že potřebuju.... druhá série antologie Star Wars: Visions dokazuje, že Hvězdoválečný kánon je galaxií neomezených možností – a to se týká jak samotných příběhů, tak kreativity. Škoda jen té krátké stopáže. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023