Star Wars: Vízie - Série 1

(séria)
USA / Japonsko / Španielsko / Veľká Británia / India / Írsko / Južná Afrika / Južná Kórea / Francúzsko, 2021, 2 h 24 min (Minutáž: 13–22 min)

Kamera:

Takaši Aoki

Brian Tee, Lucy Liu, Jaden Waldman, Michael Sinterniklaas, Keone Young, Eva Kaminsky, Stephanie Sheh, Masaki Terasoma, Akeno Watanabe, Júko Sanpei, Čó (viac)

david141474

Visions čeká mě pak, Anime není dobrý zas tak. Anime můj žánr oblíbený není, já mám 100x radši pořádný střílení! Tady tahle sloka mluví úplně za vše. Nemám rád Anime a Visions není výjimkou, ale když jste takoví fanatici jako já, tak se obětujete a podíváte se na to. A já musím říct, že to byla krávovina a utvrzuje mě to v tom, že Anime nenávidím! Tenhle seriál úplně zničil značku Star Wars! Nejlepší na seriálu byly délky dílů, který trvají průměrně 6 až 9 minut. Díky tomuto jsem se nemusel tolik trápit u této močky, která zprasila celý Star Wars. A zjištění že to bude mít druhou sérii, mě dostalo. Tady to Star Wars umírá přímo před očima fanoušků. 2 série Visions, je poslední hřebík do Star Wars rakve a ať se děje co chce nikdo mě do tohoto nedonutí. Tohle je seriál na který se už v životě nepodívám, protože tento seriál zabil Star Wars. 5/10 tento seriál zprasil celý Star Wars. Nedoporučuju nikomu, nestojí to za vaši půl hodinu. ()

CheeseFigure

Nepatrím k tým, ktorým je japonský štýl a animácia proti srsti, preto sa mi to vizuálne celkom páčilo. Plusové body aj za to, že každý diel mal iný vizuál. Čo sa týka príbehov, tak ide o štandardné veci, ničím nevybočujúce z toho, čo už poznáme. Teda väčšinou mladý chalan/mladá slečna, ktorí sa dostanú k lightsaberu a porazia Sitha. Čo je škoda, čakal som od Japoncov niečo špecifickejšie a netradičnejšie. K tomu bodu ešte by som dodal, že je celkom zaujímavé, ako dokážu úplní začiatočníci poraziť trénovaných Sithov. Ale celkovo som spokojný a som rád, že sa s takouto značkou skúsilo niečo netradičné. Za najlepší diel hodnotím prvý, za najhorší tretí a posledný. ()

Juraxin

Super seriál, páči sa mi strašne tento projekt lebo mi príde strašne originálny a hneď po chvíle si obľúbite úplne všetky postavy. Pači sa mi že animovacie japonské štúdia tu dostali úplnú voľnosť tvoriť, čo je úplne poznať a pôsobí to dobre. Znázorňuje tu úplne iné príbehy ako sme možno pri star wars zvyknutý, ale mne to vôbec nevadí. Pravé naopak povedal by som že konečne prišlo lucasfilm niečím novým a originálnym. A je skvele pozerať tento epicky svet z pestrých vízii s rôznych autorov. Musím uznať že animácia tu vyzerá fantastický, aj keď si niektoré štýly animácie obľúbite o trochu viac ako iné . Okrem toho vám seriál poskytuje skvelý audiovizuálny štýl a hudbu, ktorá pôsobí odlišné ako typická star wars hudba ale aj napriek tomu vyzerá famózne. A preto by som seriálu udelil 9/10. ()

Ymbecill

Slušné jednohubky. Z pozice anime fanouška jsem spokojen =smysluplné příběhy, bez fan-servisu [1/9] a dobrá animace se zajímavým proměnlivým vizuálem. Z pohledu Star Wars fanouška hodnotím stejně negativně jako "sequely"… spousta přesílených postav, neobvyklých dovedností, podivných "non-kánon" mechanik (okamžitá změna barvy světelného meče dle uživatele) nebo vyloženě nesmyslů (dýchání a mluvení ve vzduchoprázdnu). Na anime standardy jde o krásný výkon, takže "u mě dobrý". 7/10 ()

DJ_bart

"Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere" – tohle rčení si nejspíš uvědomili pohlaváři v Disney, když je někdo mrdnul cihlou po hlavě za to, jak moc zprznili Skywalker ságu. Poté sedmi renomovaným japonským animačním studiím poskytli nabídku, která se jen tak neodmítá – stvořit antologii devíti unikátních a zcela odlišných příběhů založených na mytologii Hvězdných válek, avšak výtvarně i dramaturgicky koncipovaných do japonský stylizace – a předaleká galaxie div se, tahle kombinace až překvapivě dobře funguje. Star Wars: Visions totiž není pouze kompletní reinterpretací mýtu o rytířích Jedi – je to jako kdyby se univerza Hvězdných válek scenáristicky chopil Kurosawa a režíroval to Miyazaki. Výsledkem je však mírně nekonzistentní, ale zato vizuálně rozmanitá experimentální mozaika, kterou slupnete jako písečný červ Bobu Fetta... ()

• Tato epizoda byla animována japonským studiem Kinema Citrus. (Shr1nK)
  • Tato epizoda byla animována japonským studiem „Studio Colorido“. (Shr1nK)
  • Tato epizoda byla animována japonským studiem „Science SARU“. (Shr1nK)