Star Wars: Vízie

• Česko Star Wars: Vize (viac)
USA / Japonsko / Španielsko / Veľká Británia / India / Írsko / Južná Afrika / Južná Kórea / Francúzsko, (2021–2023), 5 h 3 min (Minutáž: 13–22 min)

Kamera:

Takaši Aoki

Alison Brie, Anna Cathcart, Kyle Chandler, Jamie Chung, Jordan Fisher, Karen Fukuhara, Kimiko Glenn, Henry Golding, Joseph Gordon-Levitt, David Harbour (viac)

Táto antológia krátkych animovaných filmov z celého sveta oslavuje svet Star Wars jedinečnými objektívmi rozmanitých kultúr. (Disney+)

Recenzie používateľa LizianShaw k tomuto seriálu (2)

Star Wars: Vízie (2021)

Moc oceňuji rozhodnutí, vytvářet krátké uzavřené Star Wars příběhy, přičemž jejich odlišné japonské styly tomu dávají opravdu zajímavý nádech (zajímalo by mě, jestli se jedná o canon). Ne všechny příběhy jsou si rovny, i tak mě ale dost bavily, a u těch, kterým se to nepodařilo, to také nebyl zásadní problém, kvůli krátké stopáži. Nejlepší epizoda jednoznačně Ninth Jedi, ale i epizody 4, 7, 1 a 9 měly dost dobrý příběh. 85% ()

Season 2 (2023) (S02)

Ve výsledku mě druhá série opět překvapila, protože je zdejší hodnocení epizod dost nízké, ale abych opravdu řekl, že se mi některé epizody nelíbily, tak to bych řekl pouze u třetí a čtvrté epizody. Začínáme úvodní epizodou, která definitivně překvapí svojí nádhernou animací, která mi připadá téměř totožná se stylem současných Spider-Verse filmů. U dalších epizod už se mi extrémně zamlouvá, že ne vždycky mají happy end, což je pro Star Wars poměrně netypické, když každý druhý film na vás háže nějaké kecy o naději, zatímco tady hrdinové klidně najednou umírají, či to pro ně jiným způsobem nevypadá růžově. Za shlédnutí určitě stojí Sith, Screecher's Reach, Spy Dancer (přesně takový bojový styl bych u SW ocenil, kdy už mě pomalu začínají unavovat lightsabery a pew pew bitvy, využítí lan a látky - to je prostě dokonalost a masivný vizuální potenciál) a Aau's Song, který má snad tu nejroztomilejší animaci, co jsem kdy viděl. Zkrátka jestli by to takto pokračovalo, tak bych byl pro dalších pět sérií, protože je to důkaz, že i menší scénáristi, mohou vymyslet hluboké příběhy, které mnohdy v jistých ohledech překonají i celovečerní film. Možná tak mě štvalo, že se často objevuje koncept "malé roztomilé děcko, zničehonic objeví sílu, a bez jakéhokoliv tréninku zachrání svět/porazí ultra-silného padoucha... ne, že by se to teda neobjevilo ani v jedné trilogii :)). Ale jinak je to skvost. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023