Ahsoka - Season 1 (2023) (séria)

Časť šiesta: Veľmi, veľmi ďaleko (S01E06)

(epizóda)
  • Česko Část 6: Daleko, předaleko (viac)

Hľadanie veľkoadmirála Thrawna prekročí hranice galaxie. (Disney+)

tomik99

Opět smíšené pocity. Nová galaxie a planeta Peridea vypadá parádně, stejně tak veškerá stvoření, na které jsme tam prozatím narazili. Na druhou času mě štve určité "bezčasí", neboť to vypadá, že se Thrawn a Ezra nikam během společných čtrnáct let nikam neposunuli. Kdyby na tu planetu dorazili před dvěma měsíci, klidně by mohli být na stejných pozicích jako teď. ()

TheDarKnig

A long time ago, in a galaxy far, far away. Tolik nastíněných idejí a potenciálních směrů, tolik úvah nad podstatou celého tohoto milovaného fikčního univerza. Epizoda, přelomová svým meta podtextem, svým zasazením i svoji sílou charakterů na všech stranách barikády. Samozřejmě, jsem si téměř stoprocentně jistý, že v tento moment příběhem otevřené možnosti budoucího směřování SW zůstanou nenaplněny, protože v Disney v současném nastavení nebudou ochotni jít do takových risků. Ale tento smutný fakt moje nadšení z "Far, Far Away" a toho, že se v ní něco takového vůbec nahlas vyslovilo, nezmenší. Kromě toho byla epizoda nádherná i čistě po stránce audiovizuálu, tentokrát si s estetikou/duchem místa, nasvícením, zvukovým designem a ambientním soundtrackem fakt pohráli. A došlo i na klasické, dobrodružné SW prvky objevování a interakce s novými obyvateli a místy předaleké (ještě vzdálenější ;-) galaxie. Prostě pro jednou zase absolutně čistá radost z Hvězdných válek. Děkuji za to. What was first just a dream has become a frightening reality for those who may oppose us.  ()

Cappuccino

Lars Mikkelsen je ako Thrawn super, s jeho tvárou sa však maskéri mohli pohrať viac. Pasáže s Baylanom a jeho padawankou mám rád, ale začínam sa obávať, že do konca série nebudú poriadne niekam viesť. Všetko robia iba v náznakoch a vykračujú si, ako keby boli na prechádzke. Sabinne je naďalej otravná a hľadanie Ezru pomocou korytnačiek bolo tak trochu infantilné. ()

Trevor

O jednu hviezdičku nadol kvôli neschopným neonacistickým americkým nulám zo spoločnosti Disney+, ktorým robí neustále problém prehrať novinku s vyššou sledovanosťou (Mandalorian, Andor, Ahsoka, AHS). Čím ďalej na východ tým táto neonacistická spoločnosť buguje viac a viac a preto je jednoducho lepšie predplatné zrušiť a pozrieť si epizódu onlajn zdarma. Ospravedlňujem sa že komentár neodráža dojmy z epizódy ale skúšať prehrať epizódu na troch zariadeniach a neprehrá ju ani jedno, tak nato musíte byť ako streamovacia služba iná sračka...Potom sa nečudujte že som si epizódu nedokázal vychutnať. ()

Lenka.Vilka

Tohle, tohle bylo prostě wau! Každá minuta je neskutečná, magická a tak strašně milá. Což je dost v opaku toho na druhé straně, ale chápeme. Moc se to povedlo :) jo, a ta Lassie (to bylo geniálně vtipný!), Sněhurka, šest kamenů a bestie (jak si vyšlapovali!) pro rok 2023, to bylo prostě super! ()

Martrix

Po minulé epizodě to tady bzučelo jak v úlu, samé superlativy a výroky jako best epizoda ever apod. Tak já tohle prožívám až teď, u této epky. Za mě má úplně všechno, co jsem měl rád na starých filmech a navíc i to, co mě bavilo u CW. V některém z tehdejších komentářů jsem se zasnil, že by bylo skvělé udělat hrané filmy o čarodějnicích, kde by se objevila Assaj Ventress, Savage, Bane (to už se bohužel vyplnilo u plechové hlavy). Tato epizoda je moc pěkný průnik směrem, který se mi velmi zamlouvá. Filoni je pro mě Santa, kterému se sprčil budík a nadělil mi dárek už teď. V této epce funguje všechno. Od luxusního, filmového vizuálu, přes obsazení herců, po scénář, který považuji za nejlepší v rámci dosavadních hraných seriálů. A to se dá čekat i velmi zajímavý vývoj v další epizodě. Parada. ()

Sany33

Príbeh: Sabine dostáva svoju možnosť nájsť v nehostinnej krajine Ezru. Thrawn sa snaží naložiť zásoby aby sa dostal preč z planéty a začal svoj inkvizičný boj. Ahsoka sa z papule veľryby dostáva rovno pod paľbu inkvizičných blasterov generála Thrawna. Prevedenie: Iba veľmi ťažko sa mi hľadá kritika. Dostávame primeranú dávku nostalgie, akcie či už vesmírnej alebo tej so svetelným mečom. Už sa teším kam sa posunieme nabudúce. 90% ()

kenkaku

Jako epické… ale… měli ty Stormtroopeři opravenou zbroj červenou izolepou? Viděl jsem dobře? Každopádně, konečně trocha vysvětlení ohledně “velkovezíra”. Potvrzuje ale jen to, jak debilní nápad je z Ahsoki dějově jen další řadu toho animáku. Řada daleko za polovinou a teprve začíná dávat smysl první epizoda. Fialohlavka se chová jako ukázková kráva (jako fakt vyhání transport s vybavením?) a je protivnější vyloženě s každým dalším slovem. ()

MiniMinion

Hele, poslední dvě epizody byly těžko překonatelné, takže i když tahle (alespoň pro mě) nedosáhla takové úrovně, byla stále skvělá. Thrawn se vrátil a je úžasný, jsem tak šťastný, že ho nepřeobsadili a že jej stále hraje Lars Mikkelsen. Je to perfektní obsazení. A jeho nástup byl správně mrazivý: když začaly hrát jeho charakteristické (i když mírně změněné) varhany, husí kůže. Eman Esfandi odvádí skvělou práci jako Ezra, v této epizodě má sice jen jednu scénu, ale zatím je dobrý. Působí jako ten animovaný Ezra, kterého známe, ale je starší a mnohem zkušenější. Avšak pro mě nejlepší části této epizody jsou Sabine a Baylan & Shin. Sabine stále zůstává druhou hlavní postavou tohoto seriálu vedle Ahsoky, a byla prakticky hlavní postavou této epizody. Natasha Liu Bordizzo je v téro roli skvělá. Vím, že schytává nějakou kritiku, ale moc to nechápu. A Baylan a Shin, mistr a učednice... Výkon Raye Stevensona je tak detailní a poutavý, prakticky ovládá každou scénu, ve které je. A kdykoli Baylan a Shin mluví o řádu Jedi, jejich historii a svých náhledech na věc, všechno to hltám a chcu víc. Jsou to opravdu zajímavé postavy. A Ivanna Sakhno konečně dostává v této epizodě víc než čtyři věty, a já ji miluju ještě víc. Přál bych si, aby Star Wars znovu vymyslely nějaké originální planety. V poslední době jsou všechny buď vodní, lesnaté, písečné nebo travnaté pláně - alespoň jsem doufal, že když přeletíme do zcela nové galaxie, dostaneme něco exotického, ale je to zase v podstatě Skotsko. Alespoň ti želvíci to nějak ozvláštnili. ()