Tři roky po vampýrském incidentu se upíři vracejí do amerického maloměsta. Vede je uhrančivá Regina a její zájem je především soustředěn na mladíka Charlieho, zodpovědného za smrt Reginina bratra. Podaří se jí ho kousnout a unese ho do tajuplné vily. Charlie je však připraven bojovat… (oficiálny text distribútora)

kosta73

Vyvedené pokračování Noci hrůzy z roku 1985 je postaveno na základních principech "dvojek", tedy děj se přesunul z rodinné vilky do majestátního starodávného domu, upír už není jeden, ale je to celá skupina vedená pomstychtivou sestrou poraženého upíra z prvního dílu, opět se setkáváme s upírobijcem Peterem Vincentem a celý film začíná ukončením psychoterapie, kterou Charlie tři roky podstupoval a o které si myslel, že byla úspěšná... Příjemně strávená hodinka a půl = tři * ()

Danny F.

Toto nemělo ani vzniknout. Zbytečné pokračování. Napětí prvního dílu je fuč, masky snad ještě horší a děj, strašně nudný. Postupem jsem se tak nudil, že jsem rychle přetáčel vpřed abych nudou neumřel. 10% ()

KASUGI

Je to o pár tříd horší, než jednička, ale pořád solidní zábava. Co bych tomu vytknul jako zásadní chybu, je několik scén vykradených z jedničky. Opět tu máme Chalreyho, který vidí, že nová přistěhovaná, je upírka. Opět ona vidí, že on ji vidí. Opět se o tom Peter Vincent přesvědčí stejným způsobem. Obzvlášť tato scéna je zbytečně na sílu a šlo vymyslet tucet jiných způsobů. Na druhou stranu to zase vyvažuje ona grúpa, která přijede do města spolu s Jerryho sestrou. Jsou snadno zapamatovatelní, každý má svou specifickou image a jsou správně badass.  Klidně mohla vzniknout i trojka. Kdyby si to udrželo laťku alespoň tohoto druhého dílu, pořád by mě to bavilo. ()

Han22

Ani jsem o tomhle pokračování netušil, že existuje. A o moc bych nepřišel. Není pravda, že je toho ve dvojce více, spíše naopak. Napětí zmizelo, humor zmizel, děj se ztratil. Na vině je stoprocentně režisér a scénárista, protože většinu filmu se nic neděje a vleče se to ve velice pomalém tempu. Sympatické postavy naštěstí zůstaly, upírů je tu trochu více, včetně mého oblíbeného béčkového záporáka Briana Thompsona a finále má celkem grády. Takže dávám za 3*, ale jednička je mnohem lepší. ()

Scytale

Velmi slušné pokračování klasického upírského horroru 80tých let. Skvělé masky, hudba, poctivé oldschool trikové efekty. ()

GOREGASM

Pokračování nejslavnějšího homokládského hororu ever je sice méně gay, přesto do něj tvůrci nacpali jednoho vampa ve vedlejší roli, který vypadá jako ultrabukvice a rozhodně mi roztáhl úsměv od ucha k uchu. Jestli takový image v dané době někomu naháněl strach, tak snad jen latentním homosexuálům (no offense ;-). Dvojka je více akční než první díl, její postavy jsou ale stejně hloupoučké a stejně amatérsky zahrané jako v jedničce. Za masky a pár komických situací, podotýkám nechtěných, dávám 20%. Btw main character is the real cock. ()

Raziel_cz

Sice to nemá takové grády jako jednička, ale vlastně je to ani nepotřebuje. Wallace na to jde od lesa, s příběhem, pro nějž je předchozí film jenom katalyzátor, od kterého se odpíchne. Tempo je klidnější a víc se tu jede na podivnou atmosféru. Nechybí plejáda originálních upírů (včetně upírovlkodlaka a variace na Renfielda) a hra na to, jestli se to všechno opravdu děje, nebo Charleymu jenom hrabe. Roddy McDowall opět dokonalý, ačkoliv Peter Vincent už není tak tragická a hluboká postava jako v jedničce, a potěší, že ani finále se nezvrtne v žádnou megaakci a drží se nálady zbytku snímku. Velmi solidní pokračování. ()

Alexandre

Navázání na první díl je velmi povedené, má to svůj chvílemi napínavý děj, který rozhodně nenudí, ale ta originální upírská atmosféra z prvního dílu bohužel vyšuměla. Ovšem i tak jsem si dvojku užíval a bavil jsem se po celou dobu. ()

Magoor

Toto pokračování nebylo o poznání slabší, jak zde někteří uživatelé míní. Ale bylo to velmi nudné a trapné pokračování docela slušné hororové komedie. ()

joelly01

Leleho, i do upirisek se zakousl (jak trefne!) zub casu! Ale ani to mi nezabrani v relativne vysokem hodnoceni, neb u Fight Night Part 2 se u me jedna o zalezitost velmi srdcovou! Ani zastoprasat nejsem schopna rict, jestli se mi vic libila jednicka nebo dvojka. Jakozto pro maleho smrada posedleho vselijakyma Nocnima murama, Svatkama mrtvych ci Patku 13tych to pro me byla naprosta pecka, jeden z klicovych filmu me ranne puberty (GEEK STYLE). Dvoja mi prisla trochu vaznejsi a strasidelnejsi nez jednicka, coz tehdy jsem kvitovala s povdekem, dnes se do popredi dese spis dil prvni. Ted uz to pro me samozrejme neni tak stylova zalezitost jako driv, ale stejne jsem se u toho vyborne pobavila a jako retro horurek na sobotni vecer me to zabavilo. A repete za par let mi prijde jako velmi realisticke! ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020

Režisér Tom Holland (Dětská hra) pracuje na pokračování svého klasického upířího hororu Noc hrůzy z roku 1985. V tuto chvíli si jistě mnozí z vás říkají, že Noc hrůzy přeci už má jednak pokračování z… (viac)