Pokračovanie kultovej sci-fi, ktorá redefinovala žáner akčného filmu a získala 4 Oscarov, nás opäť zavedú do temného sveta budúcnosti, ovládaného strojmi. Ľudstvo naďalej trpí v otroctve virtuálnej reality, z ktorého ho môže oslobodiť len veštbou predpovedaný Vyvolený. Novodobý spasiteľ Neo (Keanu Reeves) musí v druhej časti čeliť novým protivníkom - sú nimi Dvojčatá, nemilosrdní zabijaci, v skutočnosti smrtiace vírusy, ktoré sa pohybujú Matrixom a dokážu ho meniť a podriaďovať svojej vôli rovnako ako Neo. Okrem nich ide Vyvolenému po krku aj agent Smith, ktorý sa oddelil od Matrixu a teraz Nea prenasleduje na vlastnú päsť. Navyše ako vírus dokáže naklonovať sám seba, takže Neo bude v jednej z vrcholných scén filmu čeliť takmer stovke identických agentov Smithov. Medzitým sa Trinity a Morpheus snažia zachrániť tajomného Kľúčnika, ktorý dokáže otvoriť každé dvere v Matrixe a je dôležitou zbraňou ľudí v boji proti strojom. I medzi robotmi prebieha boj o nadvládu nad virtuálnou realitou, a zároveň sa snažia objaviť posledné ľudské mesto Zion, ukryté v hlbinách Zeme. Všetky udalosti vedú k veľkej vojne ľudí proti strojom, ktorá vypukne v tretej časti.

Rozpočet 300 miliónov dolárov umožnil tvorcom vytvoriť celkom nové trikové technológie, ktoré z pokračovaní Matrixu nepochybne urobia filmovú udalosť roka. Producent Joel Silver tvrdí, že oproti vizuálnemu spracovaniu druhej a tretej časti bude divákom prvý diel pripadať ako "film z doby kamennej". V THE MATRIX RELOADED sa diváci môžu tešiť na bombastickú štvrťhodinovú automobilovú naháňačku, ktorá sa nakrúcala celé dva mesiace a filmári kvôli nej postavili za 2 milióny dolárov vlastný 3-kilometrový úsek diaľnice. Nad bojovými scénami mal opäť dohľad najuznávanejší odborník na východné bojové umenia Yuen Woo-Ping a všetci zúčastnení sa zhodli na tom, že tréning bol tentokrát ešte tvrdší, bojová choreografia neporovnateľne náročnejšia a výsledný efekt divákom vyrazí dych. (oficiálny text distribútora)

mine.slayer

Pokračování, které poněkud ztrácí tu příchuť a šok prvního dílu, dodávající Matrixu získaný věhlas, ale skvělý scénář plný filosofických zákoutí a představení nových rozměrů Matrixu kompenzují. Nic méně urazil bych první díl kdybych Reloaded dal stejný počet hvězd, takže jedna musí z kola ven. ()

Otan

Dvojku dávám na roveň s prvním filmem,ale to mi asi vytknete.1 a 2 mi příjdou,že jdou k sobě,že se to vyvíjí kam má apod.Neříkám,že je muzika přímo vynikající,ale působí velice nerušeně.Tento film mě jednoduše nepustil.Já jsem hodně spokojený. ()

JCS

celá trilogie je mimořádné dílo a jsem rád za všechny díly, které vznikly, protože měly a mají svoje opodstatnění. Nádhera od jedničky po trojku ...!!!! Ode mě všechny 5*!!! :-) ()

BaseDallas

Rovnaký koment a hodnotenie pôjde ku všetkým 3om dielom, vnímam ich ako neoddeliteľný celok. Originálne, prevratné, niekedy až moc coolové, vizuálne dokonalé, hudba nadpriemerná, herecky uspokojivé, režijne nápadité. Povinnosť každého sci-fi fanúšika a ľudí s otvorenou mysľou. ()

davebono

Takhle nerozhodný jsem už dlouho nebyl ... 4* nebo 5*, 5* nebo 4*? Opravdu těžká volba. Nakonec dávám 4 hvězdy, ale musím říct, že minimálně půlka filmu byla na 5* a druhá půlka někde mezi 3-4*. Neo se rozjel co to jde, Morpheus zdatně sekunduje a Trinity je zastíněna Monicou. Díky moc, že nezůstalo jen u prvního dílu. ()

Popo

Vizuál je dokonalý (až na scénu, kde sa NEO bije s agentmi SMITHmi na ulici). Film, ktorý je plný symbolizmu od Biblie až po podprahové signály a virtuálnu realitu. Matrix a Matrix Reloaded si dokážem pozrieť aj tri krát po sebe :) ()

Martin96

Ve své době byl pro mě Matrix Reloaded i Revolutions zklamáním. Považoval jsem je za křečovitě megalomanské myšlenkově prázdné pseudofilozofické slátaniny. S odstupem času musím říct, že jsem se hrozně mýlil. Pokračování má skutečně smysl. Wachovští se dokázali vydat úplně jiným směrem, než byla jednička a obohatit jejich svět o spoustu dalších zajímavých prvků a myšlenek. Jejich dávkování je místy ovšem natolik zběsilé, že můžou být těžko stravitelné. Největším problémem Reloaded a Revolutions ovšem je, že na jedničku zkrátka nemají. Logicky nemůžou už tolik překvapit a šokovat. Přesto se jedná o skvělé filmy. Vlastně o jeden skvělý dlouhý film. ()

Evee04

Prevratné a velkolepé.Anargram slova Neo je One čo znamená vyvolený a tým sa Neo aj stal.Uvodná sekvencia je úžastná a nehovoriac o scéne medzi Neom a agentami Smithmi.Príbeh ukázal dalšie pravidlá Matrixu a predovšetkým to najhlavnejšie , to Zion,základnu a domov ludí,ktorí boli odpojený od systému.Vizualizácia a akčné scény sú uchvatné,či už spomínaná bitka,nahánačka na dialnici,alebo pri úteku klúčiara.Ukázaný bol aj architekt,kde bolo vysvetlené,prečo vznikol Matrix a kdo ho stvoril,spolu s vysvetlením anomálii akým je napríklad Neo.Vynikajúci podklad pre finálne vyvrcholenie série.___100% ()

WugWugs

Reloaded/Revolutions nie je ten starý dobrý príbeh Jednotky, v ktorej sme dostali mozog/telo v kadi konštruujúci všetko okolo neho - preto aj všeobecné sklamanie masy, ktorej tak imponovala jednoduchá, ale v podstate filozoficky primitívna Jednotka. Na druhú stranu, pokračovanie vizuálne zostarlo viac, zatiaľčo Jednotka stále vyzerá čerstvo. ()

soukyd33

Upřímně? Byla to blbost. Uteklo to jako voda, a prvnímu dílu se to vůbec nerovná. Kromě nových postav zde nic moc není. Město Sion je zde zajímavě uděláno, ale nechápu odvětrání. Nový agent je zde fajn, a ty boje jsou jediné co to drží nad vodou. Poznámka: Na tento film navazuje okamžitě Matrix Revolutions. Poznámka: S třetím dílem je tento lepší. Hvězdiček 3 ()

Ignitus.C

Byl jsem už od mala varovaný, že tenhle film není dobrý, a byla to pravda. Viděl jsem tento díl asi o 10 let později než mojí oblíbenou jedničku, a bylo to naprosté zklamání. Naprosto nepovedené pokračování. Přesně takhle by neměl vypadat druhý díl filmu. Je to směšné, trapné, a shazuje to všechno, co bylo na prvním díle dobré! První díl má narozdíl od tohoto filmu alespoň nějakou myšlenku! Není tu nic nového, skoro všechno je stejné jako v prvním díle, jenom o strašně moc horší. Triky v tomto filmu jsou na rozdíl od prvního dílu naprosto směšné. Ještě že tam alespoň zůstali stejní herci! Ale celkově mi to připomínalo spíš walkthrough špatné počítačové hry, než film. ()

FuLister

Za mě je velmi dobře, že Matrix nezůstal jen u jednoho dílu. Druhý velmi dobře rozvíjí příběh a celkově svět a prostředí, všechno dává o něco větší smysl díky scénám s Vědmou a Architektem, zajímavé scény jsou ze Sionu a hustá zápletka se Smithem. Skoro bych řekl že druhý díl je můj nejoblíbenější z celé trilogie. ()

Feacher

No.. dokoukáno, ale pořádně nevím, jaký z toho mít pocit, takže hodnocení možná změním později, případně po zhlédnutí pokračování. Film je totiž takovou velikou míchaninou Terminátora, Star wars, Jamese Bonda, Mužů v černém, Star treku, Cesty di středu Země a Hvězdné brány. Od každého trochu + svůj vlastní svět se svou vlastní logikou a nejgeniálnější na příběhu je to, že vyvolený si může v matrixu dělat absolutně co chce, takže klidně ať scenárista, režisér nebo čtyřletá dcera kameramana přijde s jakoukoli kravinou, tak do logiky filmu najednou patřit začne. Takže klonovaný Smith nebo Superman najednou jsou na začátku, uprostřed i na konci. Je to trochu nefér vůči jiným filmům, ale je to zkrátka geniálně vymyšlené, takže to sedí. Málem bych zapomněl na (ne)smyslnou záchranu Trinity, ale i to prostě u vyvoleného lze a zapadá to... Efekty jsou na rok 2003 úžasné, pouze někdy scéna vypadá až moc jako GTA - moc počítačově.. ale to je zkrátka vývoj. Začátek filmu mě nějak nenadchl, ale pak se to už jen zlepšovalo. Myšlenky opět docela hluboké a některé scény jsem si raději pustil dvakrát, abych to pobral úplně. Zatím dávám 4*, ale chce to čas na rozležení... ()

Flashheart

Přenesení těžiště děje více do reálného světa oceňuji, nicméně celkově zlepšení nula. Dříve jsem to měl za horší jak jedničku, ale teď to vidím na stejno. Dějově je to prostě výborná myšlenka, ale výsledek tragédie. Nejlepší část celé trilogie je rozhodně bitka o Klíčníka. Tvůrci se tu vskutku odvázali, ale na uzdě smyslů to udrželi a hlavně tomu konečně věnovali nějakou účelnost, zbraně a využití jakýchkoliv dostupných prostředků, ne jen nějaké sportoví kungfu s popíráním gravitace. Za 15 min ale 4* dát nemůžu. ()

Kritickej

6/10 Ok, už necítím tu nasranost, jako před lety, když jsem odcházel z kina. Ale ten kvalitativní sešup oproti dokonalé jedničce je prostě pořád znát. Místy mě to fakt sralo (diskoška v Sionu), místy jsem byl nadšený (celá akce na dálnici) a místy příjemně překvapený, co autoři vymyslí (architekt). Ale stejně to asi dalších 18 let nepotřebuji vidět... ()

pichta

Asi som veľký nadšenec. No aj druhý diel bol skvelý. Plný akčných scén. I keď obcas som sa pozeral, že to prečo? Ale čo. Je to Matrix a hotovo. Viac filozofovania aj akcie. Mne ta Trinity príde staršia ako Neo... ()

Arany

Poté co jsem byl kdysi nadšený z jedničky mi kamarád řekl, že nemám koukat na další díly, že mi to jen zkazí zážitek z prvního dílu, který považuji za jeden z nejlepších filmů vůbec a viděl jsem jej od té doby nespočetněkrát. Držel jsem se jeho rady a až s příchodem čtvrtého dílu, jsem se rozhodl, že doženu "dvojku" a "trojku". A nebylo to zdaleka tak špatné, jak všichni říkají... Doporučil bych celou trilogii a teprve znovuopakování prvního dílu ukáže, jestli měl kamarád pravdu a podaří se mi opakování prvního dílu užít. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Šílený Zorro

Šílený Zorro

30.04.2011

Někdo ve studiu 20th Century Fox si myslí, že je načase, aby se vrátil maskovaný mstitel Zorro. Rozhodně ale nečekejte návrat Antonia Banderase – konec konců, po skvělé jedničce přišla Legenda o… (viac)