Sladký domove!

• Južná Kórea 스위트홈 (viac)

Lidé se mění v krvelačná monstra a rozsévají zkázu. Zoufalý teenager a jeho sousedi z vedlejšího bytu bojují o přežití a snaží se při tom zůstat lidmi. (Netflix)

Tirkus

První polovina má dobrou atmosféru, představí originální monstra a upřímně mě zajímalo, co se bude dít dál. V půlce seriálu ovšem přijde zlom, začne se hodně kecat a co se monster týče, tak seriál ukázal největší esa příliš brzo (protein obr na začátku X hmyzí hlava na konci). Z velkého počtu postav je jich jen pár sympatických a zbytku trvá příliš dlouho, než dostanou nějaký backstory nebo vývoj. Největší problém seriálu jsou ovšem poslední 2 epizody, kdy kvalita rapidně klesne, představena je skupina neskutečně klišé záporáků, postavy se začnou chovat jako absolutní idioti a místo uspokojivého konce a aspoň pár odpovědí k tomu, co se vlastně děje, dostaneme od tvůrců prostředníček do obličeje a vše se odkládá na další sérii. I když je v seriálu plno skvělých akčních a emotivních scén, ten línej a debilní konec mi nedovoluje dát ani průměrné hodnocení. ()

Zeno

Spokojenost , od začátku chytne a nepustí. Postavy jsou v podstatě každá svým způsobem ujetá, některá víc některá míň. A samozřejmě se o nich postupně dozvíme víc, než bysme chtěli :D. První tři díly velká jízda, pak začne troška toho okecávání a jediné s čím musím souhlasit s ostatními komentáři je, že to finále není nic moc. Monstra jsou v pohodě a soundtrack super. Jsem rád, že v době kdy západní provenience je čím dál méně koukatelná, tak alternativa existuje. ()

Najt

Velmi příjemné překvapení. Další skvělý jihokorejský seriál. Přes ošemetný začátek, což byl asi jen první díl a posledních 20 minut v 10 díle, se jedná o velice skvělou podívanou. Skupina lidí z činžáku se ocitá v budově, když přijde velice podivné hlášení, aby lidé nevycházeli ven, a to z důvodu toho, že se děje něco dost vážného. Někdo se nachází doma, někdo ve společných prostorech budovy. Po chvíli zjistíme, že lidé se mění, mění v něco děsivého a nebezpečného, zjistíme, že to jsou dost originálně pojatá monstra a tak se skupina lidí uvězněná v budově sbližuje, poznává a postupem času začnou spolupracovat v rámci přežití. Ať už se jedná o potraviny, vodu, energie, tak později i nebezpečí, které se z venku dere dovnitř. Víceméně každý díl je představeno nějaké monstrum a v tomhle směru je to fantastická vizuální hostina. Seriál taky nabídne solidní efekty, letmé survival prvky a občas slušnou temnou atmosféru. Časem si zvyknete i na postavy, které ze začátku moc nezaujmou, ale později si některé i oblíbíte. Ze začátku jsem měl problémy také se scénářem, kdy postavy působily až komicky, ale to se časem spravilo. Postupem času jsem si na seriál zvykl a byla celkem škoda, že už je konec. Koukal bych dál. ()

RAFT

Vcelku se na seriál dal podívat . Ale, když vezmu japonský serial Alice a tenhle tak , je daleko lepší Alice víc propracovanější než tenhle korejskej. Další serie ne za mě 60% ()

mivr

Mňa to baví, je to celkom napínavé a tie monštrá sú v pohode..slušné boje..dá sa zvyknúť aj na hlavné postavy, kde veľa času sa odohráva vo veľkom paneláku, kde sa snažia prežiť za každú cenu ()

Kimberly1

Oproti ostatním k-dramatům se u téhle v každém díle něco děje. Poslední tři díly jsou hodně nadupané a doufám v druhou sérii, kde se vše vysvětlí. ()

palmovylist

Hrozně zvláštní seriál, který mě i přes velké množství negativ docela příjemně vtáhnul. Úplně nejlepší mi přišly první tři díly a kdyby v podobném trendu seriál pokračoval, hodnotil bych ho pravděpodobně i lépe. Postupně autoři přešli více ke vztahům mezi jednotlivými postavami, což nebyl krok nejlepším směrem, střed seriálu se díky tomu dost táhnul. Chtěl jsem pochválit i hudební podkreslení některých scén, akorát mě postupně zaráželo, že se opakují 2-3 písničky pořád dokola. Velký problém jsem měl i s orientováním se v jednotlivých postavách - přeci jen rozeznejte si některé zdejší dívčí postavy, když jsou ve špatném světle a celé zaprášené. K tomu přišlo pár flashbacků, ve kterých vypadaly zase stejně mužské postavy a byl v tom pro mě dokonalý guláš.....68% ()

Facerr

Super nápad, výborný monstra a to je asi tak všechno. Dlouhé patetické scény fakt k srdci nepřirostly, stejně jako hlavní hrdinové. Co zklamalo nejvíc byl konec, během kterého tvůrci na krev dělaj tajemný a v podstatě lákají na druhou sérii.... na kterou se asi už nepodívam. ()

HanzoBureshi

Ne super, ale rozhodně zajímavý. Asi mi tu vadily 2 věci. Některé chvilky byly takové nudné, takže z těch 10 epizod by to šlo možná zkrátit na 8 a některé CGI bylo takové, že pár projektů v 80. letech měly lepší efekty než tady. Jinak to docela ušlo a některé chvíle byly dost good. Postavy mě nějak na začátku vůbec nezajímaly, ale to se po pár epizodách změnilo. Na druhou stranu musím říct, že mě nejvíce uchvátil hudební podkres, který tento seriál měl. Skladba Sweet Home od YONGZOO je cool, dokonce i ta kytarová verze je luxus. Údajně by měla vyjít další série, ale není to nic oficiálního. Kdyby ale byla potvrzena, tak doufám, že se trochu polepší a pochytají ty mouchy. I přesto všechno jsem ochoten dát 7/10 ()

MT_Y

Vlastně to byla příjemná minisérie, stvůry pěkný (jen co si Budem trošku mě vytacelo že byli až moc počítačové, chvíli jsem nevěděl jestli ještě koukám na film nebo PC hru), ale když si to odmyslim, tak vcelku super. Mě tam Teda hrozně štval ten "šéf" nevím během už prvního dílu jsem měl na něj averzi a ta nezmizela až do konce. Postavy jsou divný, ale po nějakém čase jsou v pohodě. Zaporaky není těžké odhadnout takže... Byli tam chvíle, které si myslím že byli zbytečně, chvíle kdy člověk má pocit že to prostě vypne. Ale příběh který se odehrává v nevím hotelu, nebo tak něco, vtáhne do atmošky. Mě se to celkově líbilo, musím ale odečíst body za opravdu někdy scény, které podle mě tam byli naprosto zbytečné a možná za to finále. 8/10 ()

Tomko87

Ako bolo to fajn, krvavé, brutálne, príšerky boli pekne spravené, ale na taký koncept tam vidno málo peňazí. Uvidíme ako sa s tým popasuje druhá séria. ()

furie

Seriál jsem si náramně užila. Sice asi napíšu pár SPOILERU, ale co už. :D Je pravda, že jsem si hned jak seriál začal vycházet, tak jsem si musela přečíst předlohu, protože miluji, když můžu někomu při tom říkat co se jim nepovedlo a zase co jo, a hlavně jaké tam udělali změny. Osobně si myslím, že měl být seriál delší a celkově pointa z manhwy, proč se to jmenuje Sweet Home byla opomenuta. Je pravda, že tam hodili spoustu změn a přidali i odebrali postavy. Také jich poměrně dost přežilo, ale taky to, jak změnili vztah hlavní postavy a Jisu. Nechápu proč by měl být s tou ufňukanou holkou (je pravda, že mi ale více vadila v manhwě než v seriálu). Úplně vynechali celý koncept toho, že to, co k tobě mluví je vlastně část tvé duše, která ti prakticky splní tvé přání, ale udělá z tebe monstrum, které do jisté míry má spojitost s přáním. Taky tím pádem vynechali úplně koncept vzniku nových lidí oproštěných od emocí. Můžou si tak v druhé sérii vymyslet spoustu jiných věcí pro vysvětlení přeměny. Hrozně bych si však přála, aby poté natočili Shotgun Boy, protože to je možná i zajímavější. Hlavně se mi však nelíbilo, jak udělali z postavy, která má dvojitou osobnost a je napůl monstrum, úplného záporáka (i když teoreticky vzato se jmenují jinak, takže se jedná o jinou postavu). Taky tam přidali gangstera namísto policajta a vymysleli si románek mezi Jisu a věřícího s katanou. Byla jsem ale šťastná, že změnili trochu chování některých postav a z otravné baletky a té druhé otravné holky, co pořád brečela a byla to možná nejhorší postava, tak je udělali více snesitelnými. A samozřejmě z pěti lidí (jedním monstrem), kteří tam nadělali paseku, vykreslili povahu jenom jednoho podle předlohy a tím byl ten zvrhlík. Celkově se jedná o povedený seriál, ale když se podívám na předlohu, tak nevím, jakým směrem se bude seriál dále ubírat. ()

Dacsus

Skvelé - výborne načrtnuté ľudské postavy, nie nesympatické, ale proste ľudské. A štylizácia potvor je zjavne cielený umelecký zámer, a nie fail - to potvrdzuje aj trhanosť ich pohybu, navodzujúca, podobne ako stop motion, pocit odporu. A je ho dnes, s výkonnými mašinami, obtiažnejšie vytvoriť, ako to len jednoducho nechať vyrátať plynulo - pretože je s tým piplačka navyše. ()

Predator77 odpad!

1 Série: 0 Procent, 2 Série: 0 Procent, Tenhle seriál je z mého pohledu jenom ztráta času ale pokud vám nevadí nesympatické a nezajímavé postavy a že těch postav tady je !!!, opravdu nechutné a strašné cgi na monstrech ale i na všem ostatním, nebo hrozně přepálenou stopáž jednotlivých dílu kdy se vyloženě nic neděje a jako bonus tu máme strašné herecké výkony kde postavy vyloženě přehrávají, tak že pokud vám tohle nevadí tak z chutí do toho ;) za mě se jedná a odpad na který rád s radostí zapomenu !!! ()

Ja.Malachi

tak nakoniec to bolo celkom chytlavé..silné 3*...zhruba v strede to trošku krívalo..ale nič čo by rýchlo posun nespravil..ale v celku sa teším na pokračovanie ()

Holly_Molly

Ukázkovej hereckej (a jenom občas vtipnej) výron plnej výborných postav, jejich interakcí místy tak dlouhých, až je to neúprosný a akce s monstrama a soundtrackem místy tak neúmyslně vtipně přepálená, jak to snad umí jen v Asii! To všechno dohromady tvoří sice libovej koktejl na kterej je většinu času radost koukat, ale na druhou stranu to celý sráží přepálená délka tak o 5 zbytečných epizod a už mnohokrát tady zmiňovaný finále, který pro svojí neuspokojivost zabíjí jakejkoliv hype na druhou sérii...:-) ()

Raziel811

Neznám původní komix, ale za to jsem viděl opravdu hodně hororů. Tento seriál bych hororem nenazýval, zkrátka je to příběh obyvatel jednoho domu. Ale užíval jsem si povedenou vizuální stránku, fajn hudební podkres a jako pohodový odpolední výplach po práci je to více než dobré a v neposlední řadě, je to lepší než všechny Resident Evil filmy dohromady. ()

moikan

Napriek tomu, že je katastroficky seriál, po prvých 2-3 dieloch prišli nudné časti. Psychologicky je najlepšia 6.epizóda. Tam niekde ma to začalo baviť, takže som to nakoniec dopozerala. 9.Epizoda bola masaker. K deju ani neviem, čo by som napísala. Bolo to premenlivé, ale ako adaptácia z mangy to ušlo. OST bol super. Skvelá hudba. Výber postáv/hercov výborný. A zábery so snehom- tie boli vizuálne nádherné. To sa mi páčilo najviac. Za to veľké plus. Asi sa dám nalákať a  pozriem druhú sériu. ()