Sladký domove!

• Južná Kórea 스위트홈 (viac)

Lidé se mění v krvelačná monstra a rozsévají zkázu. Zoufalý teenager a jeho sousedi z vedlejšího bytu bojují o přežití a snaží se při tom zůstat lidmi. (Netflix)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (11)

Sladký domove! (2020)

Velmi příjemné překvapení. Další skvělý jihokorejský seriál. Přes ošemetný začátek, což byl asi jen první díl a posledních 20 minut v 10 díle, se jedná o velice skvělou podívanou. Skupina lidí z činžáku se ocitá v budově, když přijde velice podivné hlášení, aby lidé nevycházeli ven, a to z důvodu toho, že se děje něco dost vážného. Někdo se nachází doma, někdo ve společných prostorech budovy. Po chvíli zjistíme, že lidé se mění, mění v něco děsivého a nebezpečného, zjistíme, že to jsou dost originálně pojatá monstra a tak se skupina lidí uvězněná v budově sbližuje, poznává a postupem času začnou spolupracovat v rámci přežití. Ať už se jedná o potraviny, vodu, energie, tak později i nebezpečí, které se z venku dere dovnitř. Víceméně každý díl je představeno nějaké monstrum a v tomhle směru je to fantastická vizuální hostina. Seriál taky nabídne solidní efekty, letmé survival prvky a občas slušnou temnou atmosféru. Časem si zvyknete i na postavy, které ze začátku moc nezaujmou, ale později si některé i oblíbíte. Ze začátku jsem měl problémy také se scénářem, kdy postavy působily až komicky, ale to se časem spravilo. Postupem času jsem si na seriál zvykl a byla celkem škoda, že už je konec. Koukal bych dál. ()

Epizoda 1 (2020) (S01E01)

Úvod nebyl úplně špatný, ale problém jsem měl se začátkem. Místy tragický scénář a trošku problém se vyznat v postavách. Nakonec nám jich pilot představil dost. Druhá půlka byla už zajímavější. Místy se dostavila i zajímavá atmosféra. Miluju, když se něco děje a takovej uzavřenej barák evokuje atmosféru už sám o sobě. Navíc, když je venku nebezpečí a to se chce dostat dovnitř. Viz atmoška z úsvitu mrtvých. Když se pak objevilo první monstrum, hned mi bylo jasný, že korejská kinematografie u moderních počinů sází na efekt. A některé záběry na monstra ve stínu různých barev a světel na nočním sídlišti, tak to chvílemi vypadalo jak ve fotorealistky vypadající hře. Kdyby to jednání lidí nepůsobilo jak komicky občas a ten úvod by byl propracovanější, byl by to celkem hustý otvírák. ()

Epizoda 2 (2020) (S01E02)

Přeživší uvěznění v činžáku pochopili co se děje a začíná se rodit menší plán na barikádu a obstarání základních zásob. Zrůdy jdou zde prvotřídní a půlhlav zatím vede na plné čáře. Stále mám ale pocit veliké primitivnosti postav a zvláštních moderních prvků. ()

Epizoda 3 (2020) (S01E03)

První čtyřhvezda a zaslouženě. Už se nám představil Jazyk, Půlhlav, Mr. Protein a na konci dílů se objeví čtvrté monstrum. Skupiina začíná mírně spolupracovat, jediní členové, kteří stojí za zmínku je samurai s hasičkou, pak pan vozíčkář, kluk sirotek a student. Ostatní jsou jen do počtu. Vidíme i náznaky survivalu, shromažďování jídla, plán přežití, akce rozvodna. ()

Epizoda 4 (2020) (S01E04)

V tomto dílu se toho sice moc nestane, za to byl ale konečně vážný, dozvěděli jsme se něco o zrůdách, hlasovalo se a představila se nám zrůda číslo 4 - Spiderman. Scéna ve ventilaci se Spidermanem a hasičkou top. ()

Epizoda 5 (2020) (S01E05)

Celkem nudný díl. Příběh se moc nepohnul, nic se neřeší, jen se chvíli v záběru mihne páté monstrum Superman. Umírají další lidé, někteří umějí s prokletím bojovat a v samotném závěru je pak náznak velkého průseru. ()

Epizoda 6 (2020) (S01E06)

Konečně zase nějaká akce. Šestý netvor byl vlasatec , ale ten skončil dřív než začal. Konec byl velmi hektický a na scénu dorazily a skupinu potrapily dvě kuriozitky, Superman a pavouček. ()

Epizoda 7 (2020) (S01E07)

Jeden z těch lepších dílů. Sice je prakticky bez akce, ale začínají se dít věci. Dochází jídlo, vzniká plán na sběr zásob, jedna z hlavních postav onemocní a nezbývá, než se vydat na cestu pro potřebné věci. Postavy se srovnávají, projevují emoce, začínají spolupracovat a konečně se dozvídáme něco o hlavní postavě. ()

Epizoda 8 (2020) (S01E08)

Ouu, začátek skvělý a konec ještě lepší. Děj se točí pozvolna okolo kytaristky, ta se probírá po operaci, onemocní další hodný člen komunity a vrátí se nás hasič. Na scénu se taky dostaví další zrůda. Vizuálně zatím nejlepší monstrum, je to pan Mucholapka, který asi nestihl posekat trávník. Konec byl pak ve velkém stylu, nechybělo dojetí, soucit i další emoce, jako třeba smutek, protože umírá jedna z nejlepších postav. ()

Epizoda 9 (2020) (S01E09)

Magoři napadli naší skupinu, nechybí akce a objeví se další týpek sliz. ()

Epizoda 10 (2020) (S01E10)

3/4 dílů byly fajn, ale ten konec je hodně rozpačitej. Skončí to neukončeně a některé detaily mi přišli nesmyslné. Pokud by měla být další série tak fajn, pokud je ale tohle konec tak jsem zklamaný. Jinak do příjezdu vojáků to bylo skvělý. ()