Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

Tommassi3

"Proč proboha nemůžu mít normálního chlapa ??" - "Protože to prostě nejde !! To totiž neexistuje.. Tak si laskavě přestaň stěžovat !!" ;) ()

bouncer

Lepší už to asi nejde natočit :-) Něčemu takovému říkám pozitivní film, nic nevnucuje, potěší, ale nepotřebuje k tomu žádný kýč...Herecký konzert Jacka Nicholsona a Helen Huntové. Co by si filmový fanoušek mohl přát více. Především ke konci už jsem se jen rozplíval nadšením... ()

Agatha

Naprosto zasloužená odměna v podobě Oscara pro Jacka Nicholsona a Helen Hunt. Ti dva se hledali až se našli v této neobvyklé, romanticky laděné komedii. On jako poněkud duševně narušený podivín a ona jako servírka a zároveň matka milující svého těžce nemocného synka. Kdo by čekal srdce drásající drama tak bude ochuzen. Přesto se mu nabízí milá parádní podívaná, která postupně nabírá na obrátkách. Herecké duo je ještě obohaceno o Grega Kinneara a Shirlye Knight. Snímek má velmi dobrý scénář, kameru, příjemnou a melodickou hudbu a atmosféru, která vás pohladí na duši... ()

brutale

Filmy tohto žánru neobľubujem, ale Jack Nicolson bol pre mňa lákadlom, ktorému som neodolal, no v žiadnom prípade neľutujem!!! Jack v úlohe starého frfloša, Helen Hunt ktorá predstavuje ustarostenú ženu v stredných rokoch s chorým synom, sú pastva pre oči diváka. Obsadenie spomínaných hlavných úloh je bezchybné, dokonca som mal pocit, že v niektorých scénach s Jackom a Helen, hrá chémia. Nedá mi ešte spomenúť škaredo-pekného psíka, ktorý zachraňuje vážne situácie tým, že vás prinúti k smiechu. Jack ma presvedčil, že zahrá čokoľvek na 100% a Helen má môj obdiv za rolu v tejto skvelej snímke. ()

Terva

CITÁT - Když jste k nám poprvé přišel na snídani, řekla jsem si, že jste fešák. Ale pak jste promluvil......... James L. Brooks, známý především svým animovaným seriálem Simpsonovi sledovaném snad po celém světě, se pustil do filmu. O tom, že se to všem vyplatilo, svědčí nejen Oscaři pro oba herce, ale i účast filmu v první desítce nejúspěšnějších snímků žánru romantické komedie za posledních dvacet let. Ocenění: Oscar 1997 - hlavní herec (J. Nicholson), hlavní herečka (H. Hunt); nominace: vedlejší herec (G. Kinnear), střih, hudba (muzikál/komedie), film, původní scénář Zlaté glóby - film (komeide/muzikál), herec v muzikálu/komedii (J. Nicholson), herečka v muzikálu/komedii (H. Hunt); nominace: režie, vedlejší herec (G. Kinnear), scénář Český lev - nominace: zahraniční film Blockbuster Entertainment Awards - herečka (H. Hunt) Florida Film Critics Circle Awards - herečka (H. Hunt) London Critics Circle Film Awards - herec (J. Nicholson) National Board of Review - herec (J. Nicholson), vedlejší herec (G. Kinnear) Satellite Awards - film (komedie/muzikál), hlavní herec v komedii/muzikálu (J. Nicholson), herečka v komedii/muzikálu (H. Hunt) ....Scénář : James L. Brooks a Mark Andrus. Kamera : John Bailey. CHYBA VE FILMU - Moč, kterou produkuje pes na začátku filmu zcela evidentně teče skrze hadičku na Udallovo rukavici......... Ve filmu zazní třeba - Judith Owen - Hand On My Heart http://www.youtube.com/watch?v=3kwkSHWCHYg CITÁT - Vy nemáte rád nikoho.......... ()

moviesfan

Velkým plusem ve filmu je skvěle sarkastický Nicholson. Ani příběh kvalitou moc nezaostává. Film mi rychle odsejpal a ani jsem se nenudil. Hodnocení: 75% ()

svik

Docela dobrý týpek , který s filmem dělá divy , mne tento skvělý herec vždy svýmy výkony nadchne . Flim ve mne probouzel zvláštní náladu a docela se mi to líbilo -něco podobného bylo ve filmu PO ČEM ŽENY TOUŽÍ . FILM BYL PARÁDNÍ. SVIK ()

joehot

Herecký koncert? I tohle spojení mi přijde omšelé a suché, když bych jej měl pohodit před jméno Jacka Nicholsona v této roli.. Snad nikdy jsem neviděl lepší herecký výkon (Jack Nicholson tak definitivně položil Al Pacina i De Nira na lopatky).. Omlouvám se Helen Hunt, předvádí také brilantní výkon a leckdy Jackovi zdárně sekunduje, přesto je až druhá. O hodně velký schodek. Scénář a režie bez chybičky, a bez debat. Přesto všechno jsem jeden problém přeci jenom nalezl. Málokdy se v oscarem ověnčeném filmu vidí takhle amatérský střih, vážně příšerný. Ani tak však nemám to srdce dát ty hvězdy jenom 4. P.S. Myslím Jacku, že lepší už nikdo nebude :) ()

Marek1991

Hašterenie, depresie, nervozita, síce nie veľa hektiky, skôr ubíjajúce dianie, no stále plno energie a výbušnosť postáv, ktoré sa nakoniec dali dokopy, napriek hádkam, no podľa mňa sa k sebe až tak nehodili, aj keď boli podobné. Pár vtipných momentov a vyvrcholenie, ktoré nebolo ničím extra, no bolo také reálne. Pre mňa však nie veľmi vtipné, skôr otravné a nie veľmi romantické, tiež dosť dlhé na to, že to nemalo nejaké pamätné momenty pre mňa. Od filmu, za ktorý vyhrali Oscarov v hlavných rolách Jack Nicholson a aj Helen Hunt som čakal trocha viac. Ak to také malo byť, tak potom si svoje role zvládli skvele, no mňa to vyviedlo z miery a cítim sa viac blbo, asi je to len môj osobný pohľad, proste to nie je film pre mňa, no nevidím na ňom celkovo nič skvelé. ()

Jakubisko

Jedna z nejlepších, dost možná nejlepší romantická komedie, jakou jsem viděl. Jack Nicholson, hrající nenapravitelného morouse podává přímo nadpozemský výkon a je radost se na něj dívat. Scénář je sice trošku (mno, trošku...:)) naivní, ale to už tak u romantických komedií bývá a o to v nich vlastně jde, takže si nelze stěžovat. Velmi příjemný film, který jsem už viděl asi pětkrát a vždy jsem měl o zábavu postaráno. ()

corpsy

James L. Brooks sa vyznamenal. Jeho najväčšia pecka od dôb CENY ZA NEŽNOSŤ ( ak nepočítam SIMPSONOVCOV ). Naozaj príjemná a vtipná romantická vecička, ktorá sa od ostatných podobných filmov líši charaktermi hlavných postáv. Jack Nicholson neuveriteľne zahral otravného hajzla, ktorý si však vaše sympatie získa hneď a dokonca mu aj fandíte a by sa už aspoň trošička zmenil, hlavne kvôli postave Helen Hunt. Tá je tu samozrejme skvelá, podobne ako aj ostatný herci ( Kinnear a Gooding Jr. ). A psík Verdell ten je kapitola sama o sebe. Skvelá zábava. ()

El Pistolero

6/10. Dle mého trochu nadhodnocený film. Dobrý, to ano, ale zdejšími fajnšmekry, řekl bych, až zbytečně přechválený. Ubrat na stopáži, trochu poupravit scénář a dal bych o hvězdičku více. První polovinu, kdy byl Melvin Udall v podání tradičně nepřekonatelného Jacka Nicholsona nevrlý, sobecký, arogantní, xenofobní a téměř bezcitný dědek, jsem si užil více než tu druhou, kdy začal působit šarm Helen Hunt a z Melvina se stal téměř lidumil. Nemám nic proti romantice, ale tady bych to klidně trochu omezil. ()

F.man

Autistický sposťák Jack Nicholson. Nemluví to za vše? Tahle role mu totiŽ sedí náramně a slibuje tak nezapomenutelnýx zážitek. I ostatní postavy nic nekazí a dobře se pohybují po vtipném scénáři. Na pět hvězd bych možná ještě trochu přitlačil a napsal Nicholsonovi ještě více uzemňujících hlášek, ale i tak - skvělých 140 minut. Carol the waitress, Simon the fag. ()

EastWicka

Neromantická komedie s dokonale vyváženou porcí jímavosti a sžíravého humoru. Jó, Jacku, jsi fakt ale fakt hnusnej, ale prostě tě žeru. Aneb: "Jak vy to děláte, že nám ženám tak rozumíte?" ()

FFilipCZ

"Seznamte se: servírka Carol, teplouš Simon" Ach bože, jak já ten film miluju! :D Když se chci fakt zasmát, tohle je zaručený recept. Skvělé herecké výkony! ()

fannah

To James L. Brooks dal vzniknout seriálu Simpsonovi! Tohle je jeho vlastní film, a můžu říct že je naprosto dokonalý. Jacka Nicholsona už si nedovedu představit v jiném, Helen Hunt hraje výborně a celkový dojem z filmu je naprosto jedinečný. Dávám 5 hvězdiček!!! ()

selfesteem

Buď se rozhodnete, že budete úplně sami, se všemi svými neduhy a s obsedantně - kompulzivní poruchou a budete si nalhávat, že vám to vlastně vyhovuje a že nikoho nepotřebujete nebo s tím radikálně něco provedete. Přivede vás k tomu nečekaná nutnost pomoci druhému v nouzi nebo roztomilý pohled malého psejka anebo cit ze všech nejkouzelnější - láska. Jack Nicholson zde bravurně ztvárnil otravného mrzouta a člověka, kterému by všichni lidé okolo nejraději dali pěstí, ale kterého si vy zamilujete. Tak jako já. ()

Asgy

Docela netradiční film s výbornými hláskami Jacka Nicholsona, který si ve své roli mrzutého a samotářského spisovatele nebral servítky. Jeho hlášky mě dostávaly do kolen. ()

Lamiczka

Dejte Jacku Nicholsonovi roli blázna a kvalita je zaručena. Jeho neurvalost a prostořekost umí perfektně zkrotit s neméně ostrým jazykem číšnice Helen Hunt. Dvojice k pohledání. K tomu ještě přidámě nějaké to zvířátko, homosexuálního souseda, pár nepříjemných situací a výborný komickotragický příběh je na světě. ()