Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (806)

Oskar 

všetky recenzie používateľa

Opravdu dobrá komedie, které bych ale neříkal romantická, to bych jí křivdil. Jack Nicholson je jako obvykle znamenitý. Kdybych měl sestavit žebříček jeho nejlepších rolí, vážně bych si nevěděl rady, ten člověk hraje jako bůh. Nebo spíš ďábel :-). On i Helen Huntová dostali za tenhle film Oscary, ale kdo mě skutečně neuvěřitelně překvapil, je Greg Kinnear. Nevzpomínám si, že by někdy hrál líp. A ještě něco - všechny příznivce Monty Pythonů jistě potěší, že Nicholson ve filmu hraje na klavír kultovní Idleovu píseň ukřižovaných "Ber život z té lepší stránky" z filmu Život Briana. ()

Real Tom Hardy 

všetky recenzie používateľa

"PEOPLE WHO TALK IN METAPHORS OUGHTA SHAMPOO MY CROTCH." ------------- Konečne som sa tešil, že dostanem poriadne nadpriemerný film o spisovateľovi a jeho spisovateľskom živote, no znova som dostal niečo, kde tento faktor primárnu rolu nehral. V tomto prípade ani sekundárnu, alebo terciárnu. Najlepšie povedané, žiadnu. Maximálne tak stál za pôvodom špičkových dialógov a slovných výmien. Ako náplasť útechy som ale dostal prvotriednu hereckú exhibíciu Jacka Nicholsona. Nezaostávala neprekvapivo ani Helen Hunt, predsa len ma zvykne sklamať veľmi sporadicky. ()

Reklama

Sarkastic 

všetky recenzie používateľa

Po rozpačitém začátku, kdy jsem nějak nemohl přijít na chuť kousavému humoru hlavního představitele a taky teatrálnímu herectví Cuby Gooding Jr., se něco změnilo a já se dokázal správně naladit, přičemž s přibývajícím časem se mi film líbil víc a víc. Ne všechno v tomto snímku mi sedlo, ale postupně se rozvíjející vztah skvělého Nicholsona neméně výtečné Helen Hunt jsem si užíval a párkrát se solidně zasmál, přestože romantika byla nakonec dominantní. Jinak mě taky dost potěšilo slyšet písničku Always Look On The Bright Side, kterou znám vlastně jen z Life of Brian. Napoprvé to budou 4*, další projekci a případnou změnu hodnocení nevylučuju. ()

Melies 

všetky recenzie používateľa

8 / 10 Hudobné trio - trombón, viola a cimbálik - odvádza skutočne majstrovskú prácu, ktorej výsledkom nie je ušitrhajúca kakofónia zvukov, ale príjemná to melódia, aj keď, a to si musíme priznať, s trochu obohraným refrénom... Ó, aký že to prekomplikovaný úvod! Takže stručne: perfektné herecké výkony, inteligentný scenár, príjemný hudobný sprievod - mám pokračovať? A len tak mimochodom - dojemný príbeh o jednom suchom suchárovi, jeho morálnej náprave, osudovej láske a... a vôbec. Štyri * dávam len preto, že keby to išlo napríklad dnes večer o jedenástej, tak by som asi išiel radšej spať - a to nie je znak päť-hviezdičkových filmov... ()

BadoXXII 

všetky recenzie používateľa

žena v nakladatelství: Jak to děláte, že popíšete ženu tak dobře?Melvin Udall: Představím si chlapa, vynechám rozum a zodpovědnost!..... Jedna z mojich najoblúbenejších komédií (drám). Už som to videl nespočetne veľakrát a stále ma to nesmierne baví. Perfektne napísané postavy, presný casting (hlavne Nicholson je boží!), parádny scenár, všadeprítomný sarkazmus, emócie a pes Verdell. ()

Galéria (43)

Zaujímavosti (23)

  • Moč, kterou produkuje pes na začátku filmu, zcela evidentně teče na Udallovu (Jack Nicholson) rukavici skrze hadičku. (Terva)

Reklama

Reklama