Existuje milión důvodů, proč nemít rád realitního makléře Orena Littlea (Michael Douglas), a to je přesně to, co se mu líbí. Na každého, kdo mu zkříží cestu, je schválně nepříjemný, a nechce nic jiného, než prodat poslední dům a v klidu a míru odejít do penze. A tak zatímco vyhlíží svůj velký realitní konec, tráví čas ve svém domě se čtyřmi byty. Svým sousedům se většinou vyhýbá, tedy pokud si tedy zrovna nestěžuje na hluk, který dělají jejich děti, nebo když jim nezabere celou příjezdovou cestu svým mercedesem. Dokonce i Leah (Diane Keaton), která Orena navzdory jeho nevrlosti vytrvale zve na mojito, se dostává jen rázných odmítnutí. Snese se s jediným člověkem, kterým je jeho stará přítelkyně a kolegyně Claire, a to jen proto, že se znají už celá desetiletí a hlavně proto, že dokáže být sarkastická a protivná stejně dobře jako on. Orenův život se obrátí vzhůru nohama, když se u jeho dveří nečekaně objeví syn Luke, a požádá ho, aby se dočasně postaral o jeho devítiletou dceru Sarah, o jejíž existenci Oren neměl ani tušení. Když se Sarah doslova zjeví u jeho prahu, Oren neochotně souhlasí, že ji vezme dál. Bleskově ji ale přehodí na Leah, která nedokáže odmítnout Orenovo absurdní očekávání, že ona jednoduše zvládne všechno tak, aby on mohl dál pokračovat ve svém dosavadním životě bez jakékoli změny. Sára ale Orena a Leah postupně sblíží a umožní jim vidět i odvrácenou část toho druhého. Oren brzy zjistí, že Leah je víc než jen pár rukou navíc, které mu pomáhají se Sarah. A Leah pozná, že Orenův nepřístupný zevnějšek je jen slupka, která zakrývá lidskost snažící se prodrat ven. A tak se společně perou s vtipnými, radostnými, trapnými a někdy silnými chvílemi jejich nové reality. (CinemArt)

Fr

,,NEMOHL JSEM BYDLET VEDLE TEBE JAKO KAMARÁD. NECHCI BÝT TVŮJ KAMARÁD! CHCI BÝT S TEBOU…" /// ,,Bábo, pojď se podívat, jak žijou důchodci v Júesej…“ (říká dědek a nervózně listuje v letáku). (PO PŮL HODINĚ:) ,,Ty vole dědku, dyť voni nemaj žádný starosti.“ … ,,Co kecáš, dyť říká, že už dlouho nepíchal“. (Dědek furt listuje v letáku. Sekl se na straně 3, kde jsou malý obrázky z lahůdkářství moc malý) … (PO další PŮL HODINĚ:) ,,No tak vidíš, dyť von nakonec nebude tak špatnej. A vona umí móc hezky zpívat.“ … ,,Šak jsem říkal, že chce píchat. A tomu békání říkáš zpěv. Koukni Braník za 2 kačky…“ (PO další – tedy třetí PŮL HODINĚ:) ,,Já to věděla! Moc hodnej člověk to je! A ona dokázala zazpívat, aniž by se rozbrečela. Moc optimistický. A tý lásky. A co já mám s tebou, hovno! A starosti.“ … ,,Dyť jsem říkal, že chce píchat. A kvůli tomu natočej film. Koukni, maj dývýdý za 15 korun. Koupíme děckám, ať se maj jako ti v Americe.“ (odkládá leták, odchází někam kvůli prostatě a přemejšlí, jak vyměnit starou za tu sympatickou americkou babičku, která kromě jízdy na kolotoči dokáže jezdit i na jinejch věcech. Neuvědomuje si chudák, že sledoval jen a pouze hereckou exhibici Diane Keaton (a Michaela Douglase) a že to souznění dvou starších lidí byl promyšlenej šmejdskej kalkul). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám film do domova důchodců. 2.) Chci se unudit k smrti (páč si domů nenosím letáky). 3.) Thx za titule ,,MatthewP27“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Martrix

Další z mnoha filmů, které mají starší generaci vnuknout pocit, že lásku lze najít v každém věku. Příběh o protivném sobeckém dědkovi, kterému se do života nabourá sousedka a vnučka, probíhá i končí podle hollywoodské šablony. Jedinou přidanou hodnotou jsou herci. Sice do této věkové skupiny ještě nepatřím, ale dost pochybuji, že po světě pobíhá dostatek čupr důchodkyň s laskavou tváří Diane Keaton. S kousavýma dědkama a la Douglas, už to bude lepší, ale málokterý z nich bude mít nemovitosti za miliony. Pro českého diváka je to spíš jen večerníček pro důchodce. Místy ale pobaví i mladší generaci a připomene, že bez ohledu na to, jak mizerný, nebo skvělý váš současný vztah je ...třeba není poslední. A že je sice pravda, že starého psa novým kouskům nenaučíte, ale s trochou štěstí a trpělivosti si vzpomene na to, co kdysi uměl. ()

Terva

CITÁT - Proč musíš mít hrob na kopci? Stejně z té vyhlídky nic nemáš.............. Hlavní hrdina je morous, ale má si svou pravdu. CITÁT - Míval jsem soucit............ Příběh se jeví jako ciťáček, a je celkem dost uměle vytvářený. Čím déle to trvalo, tím méně mě to bavilo. 50% CITÁT - Nedělejte z toho víc, než to je................ ()

Lucjen

Ako môže niekto, kto napísal As Good as It Gets, vymyslieť...toto? A ako môže niekto, kto režíroval The Bucket List a When Harry Met Sally režírovať toto? A hlavne...ako sa na tento film dali nahovoriť také esá ako M. Douglas a Diane Keaton? Áno, boli už aj horšie filmy. Ale takéto sklamanie som nezažila už dlho. Douglas a Keaton zachraňovali čo sa dalo, a že toho veľa nebolo. ()

zdenny

Poměrně dlouho jsem tento film odkládal. Abych si připomněl, proč jsem si určitý film v minulosti pořídil, tak si jej takzvaně proklikám. A ono nebylo nic, proč bych si řekl "tak to chci vidět". A opravdu, tento film není ničím výjimečný, vypadá velice průměrně a může lákat jen svým obsazením. Jde o to, že v jednom domě u řeky jsou sousedy starý morous Michael Douglas, který vůbec nemá rád lidi a jeho vrstevnice Diane Keaton, která je jeho pravým opakem. Jejich vzájemné soužití dělá tento film lepším než průměrným. Jde víceméně o takové to klišé, že postarší lidé mají také právo žít a milovat. Celý film je provázen velice lehkým humorem, který mně osobně sedl jak prdel na nočník. Opravdu jsem měl příjemný a pohodový zážitek. ()

• Natáčelo se v amerických státech Connecticut a Kalifornie a v anglickém hrabství Greater Manchester. (Terva)