Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

major.warren

Jedna z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl. Božský Jack Nicholson, skvělá Helen Hunt a výborný Greg Kinnear a jeho pejsek Verdell. Režiséra Jamese L. Brookse mám moc rád, především díky seriálu Simpsonovi a dále pak pro Cenu za něžnost. Lepší už to nebude je geniální film a jedinečná ukázka toho, jak má vypadat dobrá komedie. Dva Oscary za nejlepšího herce a herečku v hlavní roli. ()

Skip

Jedinečná komedie, která se nese na romantické vlně, ale nenabízí žádné sladkobolné scény, což z ní činí skvost tohoto žánru. Skvělé herecké výkony všech zúčastněných včetně Verdella. ()

marleyy

90% Bezchybná prča s bezchybným Jackem, upřímnou Helen, teplým Gregem + teplejším Cubou. Třešničkou na závěr je mimořádně vycvičený hafan. ()

L_O_U_S

Jack Nicholson může filmu jen přidat a Lepší už to nebude by bez něj bylo poloviční. K OCD mám navíc tak trochu blízko a v Melvinovi jsem díky jeho životní filozofii viděl částečně i sám sebe. A to je mi pětadvacet, goddammit... (742., 26. VII. 2012) ()

Aleee89

Už jen množství nominací a dvě proměněné v sošku Oscara svědčí o tom, že tohle asi nebude jen tak ledajaká připitomělá americká romantická a ještě bůhvíjaká komedie. Jacka mám docela ráda, tady nezklamal, takové role mu nevím proč sednou. Že by byl taky takový morous? No s Helen Hunt je to u mě horší, tu přilíš nemiluju, ale dokázala jsem ji překousnout. Takže tenhle film se mi docela líbil a oceňuju u něj především to, že dokázal být trochu jinačí, alespoň trochu se vymanit ze škatulky americká romantická komedie... ()

kajas

Nicholson je prostě klasik, Helen i Grega taky můžu, do pejska jsem se samozřejmě zamilovala. Originální romantická komedie plná inteligentního humoru, která snad mohla být jen o něco málo kratší. "Ťuťuňu, kdepak ses nám toulal?" "Ve sklepě u popelnic, ládoval se tam hovnama.." ()

Anglie

Brooks prostě umí, stejně jako herci tohoto filmu. Film, který byste měli vidět už jen kvůli těm hereckým výkonům(zasloužené Oscary). ()

Eldrick

Takovýhle romantický komedie by se měly točit. A ne hovadiny s krávou Julií Roberts a jejím trademarkovým úsměvem. Nebýt Jacka Nicholsona, stálo by to samozřejmě za hovno. ()

Parlay

Tento snímek je pro mě jedinečný tím, jak zdatně kombinuje komedii s vážnějšími momenty a vůbec přitom nepřipominá dort od pejska a kočičky... Všichni tři ústřední představitelé jsou opravdu famozní. Nicholson mě ohromil již v "Přeletu nad kukaččím hnízdem" a jeho výkon pro mě tudíž nebyl takovým překvapením, ale za to Helen Hunt a Greg Kinnear... Od pěti hvězdiček mě zrazuje snad až nemístně dlouhá stopáž a s ní související dlouhé čekání na Nicholsonovo ,,Miluju tě...". ()

Bonaparte.

Další role šitá na míru Jacku Nicholsovi. Osobně ho mám velmi rád, obzvlášť, když hraje ty vyšinuté chlápky. Celkově dobrý film, ovšem nikterak oslnivý. 60% ()

Mikarda

Geniální, zábavná, ale hlavně PRAVDIVÁ komedie. Chlapi jsou prostě nemožní! Plácnou první, co je napadne, aniž by o tom někdy přemýšleli a to, že tím našemu něžnému pohlaví ublížili si uvědomí až když je pozdě a ze všech sil potom žehlí. Nám, ženám, opravdu nezbývá nic jiného než se obrnit trpělivostí... Ve skutečném životě je to k uzoufání, v tomto filmu jsem se nad tím neuvěřitelně bavila. Popisování všech kvalit Lepší už to nebude by bylo nadlouho, tak to shrnu - jedna z nejpříjemnějších komedií, kterou jsem kdy viděla, s naprosto božskými hereckými výkony a parádní Zimmerovou hudbou. Doporučuji! =o) ()

Had6

Někdy bych během tohoto filmu nejradši Jacka Nicholsona něčím bacil po hlavě, ale v konečném hodnocení mi byl vlastně sympatický. Prostě to skvěle zahrál. Vážně skvěle. ()

kagemush

Ha ,tak ten buzerant je ten zlej a když je z něj skoro chlap a buzerant je už jen maličko,tak je ten dobrej. Aha ,a já se bál že to nepochopím. A pak je ten film ještě vo spoustě jinejch věcech. -Těch 50% jen proto ,že Nicholson je občas opravdu moc hezky protivnej. ()

maverick10

Lepsi tento film asi nebude. Prijemny, nezny film o nejlepsim leku na svete. Nikdo nezna jeho slozeni ackoliv vsichni na nej mame patent. Jack Nicholson ztvarnil, jak je jeho dobrym zvykem, roli mrzuteho brucouna, ktery az s neutuchajicim potesenim urazi kde koho, na vybornou. Pod kotel si bravurne nenecha prikladat Helen Hunt a spolu tak vytvorili bizardni dvojici, ze by druhej neveril a treti se tomu smal. Uz jenom sledovat jak si Ti dva buduji jakysi vztah a sledovat jak uprimna cisnice uspesne brani najezdum neprimerene slovni sprsky zatrpkleho, neurotickeho podivina, je vskutku minimalne zajimave. Vykresleni jeho charakteru a sledovani jak tento postoj prijima kazdy po svem je neco co jsem sledoval s tichym udivem. J.L.Brooksovi se povedlo citlivym zpusobem vykreslit i jednu z tech laskavejsich vlastnosti v dusi, kterou se honosi postava J.Nicholsna, velice sveraznym zpusobem. A to je lepsi nez kdyz Vam uvizne ruka ve sklenici od zavarovacek. ()

Taninaca

Snímek s ohromně velkou optimistickou atmosférou, která na mě vždy příjemně sedne, pokaždé když si ho pouštím. Nezapomenutelné rozhovory mezi skvostným hereckým trojlístkem, které vždy zaručeně pobaví a zvednou náladu. Jack Nicholson je asi ten nejroztomilejší filmový bručoun, lepší už to být vážně nemohlo! ()

Jigy

Herecká grácie a konzert Jacka Nicholsna. Pan nepřekonatelný herec. A ke všemu si zde našel plnohodnotného hereckého partnera- chlupaté koště v podobě psa. ()