"Muzikál totalitního věku" je podtitul snímku Kouř, ve kterém vycházel Tomáš Vorel ze svého druhého pověstného školního filmu ING. (1985), jenž zde však doznal mnoha změn. Zůstala vlastně jen osa příběhu: mladý inženýr přichází na své první působiště se záměrem pracovat, což se však v bizarních poměrech éry posledních let totalitní křeče ukáže být šokujícím výstřelkem. Mirek svým neobvykle normálním postojem uvede do chodu běh "místních" dějin, a tak společenské zlo (zosobněné nekompetentními šéfy) je aktuálně svrženo spravedlivě rozhořčeným, probuzeným davem a jsou nastoleny nové pořádky, které však v mnohém začínají připomínat pořádky staré, obrácené naruby. Na scénáři spolupracoval s Tomášem Vorlem vedoucí jednoho z divadel Pražské pětky, Lumír Tuček z Recitační skupiny Vpřed. Snímek má poetiku typickou pro zmíněné společenství: prolínání vážného s nevážným, ironie s obdivem, reality s bizarností, skutečnosti s absurditou. (oficiálny text distribútora)

teseth odpad!

Pro někoho je to něco naprosto úžasného a pro někoho jako mě něco naprosto hrozného. Asi jsem nesnědl dost pilulek nebo nevykouřil dost matroše abych tenhle film pochopil. Ale mělo jít o muzikál takže pointa šla bokem kvůli "hudbě" nebo o co to byl pokus. Samozřejmě, že ten hlavní song se dá poslouchat, ale ten zbytek to je ubohost!!! To si "pan(i) autor(ři)" dělají prdel!! Jako WTF. Hudba nesympatická, trýznivá a texty naprosto slepé, nesmyslné až debilní. Výkony (ne)herců jsou trystní! Ještě, že jsme se takovýchle pokusů nedočkali víc!!! ()

pothead23

Kdyby se toho nechytli hipici a technari, tak se na to dikybohu zapomene. Hrozna blbost, na kterou navic nema ani cenu koukat. Nicmene duchaprosti spoluobcane do veku 30ti let to v posledni dobe zerou ()

Chlo0opek

Místy hodně zábavné, místy zas hodně divné. Lucie Zedníčková se mi zde líbila přede všemi, ale ani ostatní herci nebyli špatní. Jakoby z nich čišela snaha svým hraním vypořádat se s totalitním režimem. Dobrej byl i Mirek se svým "Můžeme si rovnou tykat":). ()

Hrabenka7

Arnoštek je prostě boží, hlavně jeho taneční kreace. Hned bych to s ním zašla rozjet na takovou diskotéku. Písničky i choreografie (:D) jsou super! ()

Bluerider

Společně s Pražskou pětkou (povídka Na brigádě) asi jediné filmové dílo, kterému se podařilo bezezbytku reprodukovat kouzlo sklepácké hravosti a humoru, zde navíc spojených s velmi přesnou (a ne zrovna veselou) výpovědi o naší nedávné minulosti. Škoda, že pozdější "sklepácké filmy" (Mazaný Filip, Cesta z města, Skřítek) nebyly zdaleka tak dobré. ()

PepsonFikson

Pro mě osobně naprosto nehodnotitelný film. Né že by to bylo tak špatný nebo naopak tak výborný, ale v jeden moment jsem to chtěl vzít a zahodit a hned v druhý zas jsem ten film miloval. Takhle to šlo celí film a stále jsem v rozpolu jestli se mi líbil nebo naopak nelíbil. Stále nevím jestli 5 hvězd nebo odpad!, a zvolit zlatou střední cestu a dát 3 tak to si ten film zkrátka ani v jednom ohledu nezaslouží. Takže za mě Palec..... ()

Eisenmann

Pomineme-li fakt, že hlavní hrdina je ve své roli tragicky nesympatický a fakt, že určité momenty ve filmu nebyly tak zcela umělecky propracovány, jak se tváří, jedná se o geniální, chytrou, nesmrtelnou a netradiční komedii, která si velmi oprávněně vysloužila téměř osmdesát procent. Spojeno s neuvěřitelnými exteriéry a skvělými hereckými výkony pana Čtvrtníčka, Vávry, Duška, paní Holubové atd. se jedná o zajímavě strávených 89 minut života. ()

HMTD

Asi bych se k tomu filmu nedostal kdyby na mne z každého rohu nezněl song od Arnoštka z diskotéky, a když už jsem to slyšel i u synovce (11 let-tímhle se baví ve škole), hold jsem ten film musel najít a nelituji toho, je trochu škoda že se Vorlova filmová tvorba podle mne vyvíjí trochu jiným i když stále poměrně experimentálním směrem. ()

babka

Film byl uveden ve Filmovém klubu Alfa Sokolov v sezoně 1992/93. Inža kouřil clejky a možná že i rejža. Každopádně to bylo sklepácky a vorlovsky dobré - kam se ta invence z dalších děl vypařila? asi se vypařila. ()

assassinGH

Úplne najlepší výber obdobia pre komédiu. Aspoň pre mňa je komunizmus (takto vzatý) veľmi vtipné obdobie. Dosť dobre zvládnuté čo sa týka réžie, len to moc muzikál nepripomína. ()

Priest

Díval sem se na to s nulovým očekáváním a dostal jsem film, který mě nejen nadchl, ale i pobavil a obohatil o řadu nových hlášek. Adnoštek je prostě božííí. ()

the_weaver

Bizarné prostredie, v ktorom sa film odohráva, výdatne pomáha pri vykreslení bizarnosti spoločnosti, ktorá ho obýva. Herecké výkony dôstojne sekundujú pozoruhodnému prostrediu, najmä Dušek či Šeligová si dávajú riadne záležať aby ich postavy boli desivo realistické. Pesničky tiež celkom ušli, špeciálne Arnošt bol bezkonkurenčný.↵  Vadilo mi ale, že jednotlivé scény do seba moc nezapadali a nerozumel som, čo chcel autor filmom povedať. Neviem ani, či príbeh bol tak bizarne jednoduchý, alebo naopak plný zložitých podobenstiev. Nedarilo sa mi ani moc rozlišovať medzi motiváciou postáv, keďže mi prišlo, že všetky majú podobnú nechuť do života či obetovať sa pre spoločné dobro. Zasmial som sa tak akurát na Arnoštovi.↵  Ak by tento film vznikol ešte pred revolúciou, tak by mi to prišlo ako odvážny a pozoruhodne vizionársky počin, ale natočiť niečo také po revolúcii je ako prísť s narýchlo zhlobeným krížikom po funuse. ()

littlelight

Psycho / Muzikál pojatý stylem, u kterého si divák přestane být jistý, jestli náhodou před začátkem nepojedl hromádku lysohlávek. S postupem do poloviny filmu a dál mu stav pozvolna vyprchává, ale pak má pocit, jakoby omylem snědl ještě další půl hromádky, a takto to doklepe až na samotný závěr. ()

Johgas

Film, který jsem dokázala docenit až s velkým odstupem. V roce jeho uvedení mě nebavil, to jsem viděla jen světlé zítřky. S odstupem vidím jeho nadčasovost a univerzálnost pro určité společenské situace. A jinak - Sklepáci jsou fakt praštění! A alkoholik Béda dokonalej. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)