Mŕtvi muži nenosia škótsku sukňu

• Česko Mrtví muži nenosí skotskou sukni (viac)

Úchvatná pocta klasickým filmovým gangsterkám. Jako úchvatnou skládanku notoricky známých filmů první poloviny minulého století, natočil režisér Carl Reiner komediální krimi, ve které se v sestřizích představují nejslavnější hvězdy tehdejšího Hollywoodu. Chystal se zavřít na pár dní kancelář, když vtom... je soukromé očko Rigby Reardon (Steve Martin) najat krásnou Juliet (Rachel Ward), aby našel vraha jejího otce. Arogantně geniální v hodnocení stop i bezmocně naivní při setkání s krásnými ženami se pouští do vyšetřování. Přestože občas sejde z cesty, nakonec se s pomocí svého kamaráda Phila Marlowa blíží k rozřešení případu. Před nebezpečnou láskou ale Rigbyho neuchrání ani rady jmenovaného přítele... (Řitka video)

Fiftis

Milujem Noir snímky 50.rokov. Neviem či mám toto brať ako komédiu, alebo ako paródiu na Noir snímky. Ako komédia to rozhodne stojí za vyliž, pretože v hlavnej úlohe je Steve Martin, ktorého považujem za najtrápnejšieho komika. Po pol hodinke som si uvedomil, že sa vo filme objavujú zábery zo starých retro snímkov. Neviem kde autori vzali autorské práva ako na filmy, tak aj na tváre mŕtvych hercov. Každopádne práve to bolo to najlepšie na celej snímke. Nebyť toho tak to ofľusám odpadom. Pretože inak to bola len lacná napodobňovačka skvelých dobových Noir filmov. Inak ostatné je len nuda, dej vás netrápi, všetko je to len zlepenec, aby dávali tie ukradnuté scény hlavu a pätu. Každopádne mám to za sebou a bez ujmi na zdraví. ()

B!shop

Hodne zajimavej film, kterej funguje jako slusna detektivka se zajimavou zapletkou, parodie na detektivky a zaroven jako pocta starejm noirovkam. Pokud mi neco neuniklo, ze zacatku tu sice nic neni, ale nekdy po 20 minutach zacnou tvurci cpat do deje jednu scenu ze starejch noirovek za druhou a to tak, ze skutecne kolikrat nepoznate, ze to je z jinyho filmu. Ale obcas to precejen odhadnout jde, jelikoz v hodne pripadech je vzdy zaber jakoby za hlavou. Jinak neprislo mi, ze by tady bylo zase tolik foru, ale kdyz uz sem nakej daj, tak je fakt perfektni, cemuz taky napomaha naprosto skvelej Martin, kterej nejenom, ze vypada, ze je celkem ve forme a hraje skvele, ale navic ma vlasy obarveny na cerno. Takze za ten paradni napad, skvely zpracovani a perfektniho Martina odpustim filmu tech par nezazivnejch mist a je to za slusny 4*. Navic, v jakym jinym filmu by se sesli takovy hvezdy jako Gardner, Lancaster, Bogart, Grant, Bergman, Davis, Douglas, Cagney, Price. ()

Goldbeater

Mrtví muži nenosí skotskou sukni je v první řadě komedie z doby, kdy ještě Steve Martin hrál v dobrých snímcích. Celá tahle podívaná je velmi originální a využití všech těch starých filmových útržků je pěkné. Najdeme zde mnoho herců, od Humphreyho Bogarta a Ingrid Bergmanové, přes Caryho Granta a Kirka Douglase, až k Charlesi Laughtonovi, Vincentu Pricevi a mnoho dalším. Celé to vyznívá tak roztomile nostalgicky, což se mi moc líbilo. Podobných komedií není mnoho a tahle za to určitě stojí! ()

honajz

Mám rád filmy noir, chandlerovky, ale tohle kromě jednoho nápadu nemá ani švih ani vtip třeba oněch chandlerovek. Když Chandler použije větu, poté co Marlowa někdo praštil do hlavy: "Chytil jsem rukama podlahu a roztočil pokoj kolem sebe.", je to vtipné. Když někdo někomu "upravuje" prsa a řekne, že se posunula, je to laciné. ()

Mrkvič

Příjemná oddychovka a v polovině jsem si říkal, jak skvělé by bylo, kdyby takovýto vzor někdo použil u nás. Podívat se na nový film s Vlastou Burianem, Werichem a dalšíma by rozhodně stálo za to. Steve Martin si tady s tím pěkně vyhrál a přihodil i pár pěkných fórků. 80 minut je tak akorát, ale víc tomu dát nemůžu, protože to je přeci jen takový recyklát. ()

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner