Tento deň by bol ako každý iný, keby sa na oblohe neobjavilo “niečo”, čo zabilo otca súrodencov Haywoodovcov. Bolo to UFO? Alebo existuje racionálnejšie vysvetlenie? Nikto nič nevie. Isté je len to, že to, čo sa deje okolo malej konskej farmy, kde žijú OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer), je čoraz znepokojujúcejšie a naberá to na obrátkach. Zatiaľ čo oči senzácie chtivých  amatérskych ufológov a záhadológov sa upierajú k oblohe v snahe zachytiť aspoň na chvíľu kúsok lietajúceho taniera, oči Haywoodovcov sa upierajú k zemi. Nemôžu predsa uniesť toho, kto sa na nich nepozerá. Alebo toto pravidlo neplatí? (Cinemart SK)

Johnny.ARN

Namlsaný z predchádzajúcich Peleho počinov som do tohto išiel s veľkými očami. Dostal som dvojhodinovku s dvoma zberačmi, skoro stále v tme s príbehom, o ktorom, keby som si neprečítal spoilers, tak netuším. Najhoršie na to je práve to, že dostanete obskúrnu píčovinu, ktorá sa ťahá, zdanlivo nemá zmysel a v závere si síce uleceli, ale aj tak. Pre toto som si to nezapol. Vyhnite sa tomu. 1 z 5 ()

Lachtaan

Peelovi jsem na lep nesednul ani u oslavovaného Uteč ani u My, k Nope jsem chtěl ale přistoupit trochu jinak a s vyhlídkou hororu říznutého sci-fi se bylo skoro i na co těšit, ačkoli jsem už dopředu nechtěl přehánět. Chválu nakonec můžu poslat jen vizuálnímu hledisku a místy i budování napětí, zbytek už je jen prapodivný zmatek, který vám nic nevysvětlí a z postav vás nezaujme vůbec nikdo. [viděno na SkyShowtime 28.4.2023] ()

oveckaoa

Tady vyloženě nevím jak to hodnotit 3 hvězdy dávám filmům , které bych chtěl ještě někdy vidět což tohle vidět teda nechci 2 hvězdy dávám průměrným filmům tohle je průměr ke 3 hvězdám, ale na ty 3 to nevidím tak to nechám asi na 2. Chlápek s lesbickou sestrou (nevím proč to tam zmiňovala pro film to není vůbec důležité jelikož její partnerka se tam ani neobjeví)  zjistí, že na nebi cosi je a unáší jim to koně a rozhodne se to natočit později k tomu ještě přiberou chlápka z obchodu z elektronikou a jakéhosi slavného fotografa. A nyní nastupují problémy 10 minut se tam řeší vraždící opice , která není pro film vůbec důležitá a ani ta postava co to tehdy přežila není důležitá ani jedna z hlavních postav mě nezaujala. Dále pak nezjistíme co to je za věc a nedává ani smysl jak to funguje jelikož v jedné scéně to nabere nafukovací panáky což se tomu nelíbí a vyzvrací to zpět , aby to o několik vteřin nabralo další panáky a na konci dokonce jakéhosi obřího nemluvě o tom, že předpokládám, že tam létaly nějací ptáci to mu nevadilo nebo jich už všechny tehdy pozřel?  . Krvavý déšť je super bohužel to je jediná scéna co mě utkví v paměti ještě měla potenciál scéna jak jich to nasávalo , ale ta má tak minutu bohužel. Naopak konec je wtf i na mě černoch jezdící na konci co tomu uteče pak ho to pozře a on stejně přežije i s tím koněm ženská co jezdí na motorce co by měla být na sračky (narazila do neviditelné bariéry v plné rychlosti)  a to nejlepší 40 lidí co záhadně zmizí  a nikoho to netíží (I když akceptuji tu blbost, že neměly příbuzné komu by chyběly tak pořád tam jsou minimálně 2 co jsou herecké hvězdy a ten ranč byl vyhlášený). 40 procent ()

mickyreed

Po tom, co jsem se v posledních měsících babral v hroznejch sračkofilmech, tak tohle mě úplně odstřelilo. Jako ... sakra práce. Ani nevím jak shrnout svoje pocity. Kamera je prostě neskutečná, v rámci hororu to posunuli chlapci na naprosto jinej level. Atmošku jsem si ukrajoval po krajících, zatajenej dech většinu stopáže a zbytek jen tajemný otazníky, který se postupně odkrývaj jak karty v pokeru. Já prostě nevím, co se lidem pořád nelíbí, ale Peele je pro mě záruka kvality, skoro bych řekl i nositel pochodně mysteriózního hororu a Shyamalanův pokračovatel. Oni si prostě vzali můj divnej pocit z čehokoliv velkýho na obloze a nechali mě v něm dusit dvě hoďky. Přišli s originální myšlenkou, okořenili to mýtem o zvířátku, který naserou balónky a všechno se to servíruje hezky postupně a smysluplně, což z toho dělá současnej klenot v rámci žánru. ()

elanius

(71/2022) / Mám trochu taký pocit, že to Jordan Peele tentokrát prešvihol a zamotal sa v snahe vytvoriť niečo viac ako len sci-fi horor. Nie prvý krát sa stalo, že priveľká snaha dokáže výsledné dielo potopiť. Aj chápem o čo mu išlo, ale nemyslím si, že sa to podarilo. Z celého filmu je najviac cítiť pretlak nápadov z ktorých ani jeden nakoniec nedominuje a čo je horšie ani nevyniká extra kvalitou. Tak si to zhrňme čo všetko v Nope nájdeme: metaforická línia so šimpanzom, rodinná dráma, pokus o spoločenský presah, klasický horor, akčný film, western. Prístup zo všetkého trochu malo logicky za následok, že ani jedna línia neprináša uspokojivé rozuzlenie. Paradoxne čo funguje najlepšie je tá najobyčajnejšia hororová línia. V budovaní atmosféry je Peele asi najlepší, v uzatváraní príbehov mu to zatiaľ vyšlo len v jeho prvom filme Get Out. Neviem, či je na neho vyvíjaný tlak, alebo si to robí sám, najlepšie by bolo keby trochu ubral zo svojich ambícií. Nemyslím to samozrejme v zlom, skôr znížiť počet ambícií na jeden film. Stále je to veľký talent a na jeho ďalšie filmy sa budem vždy tešiť. Dávam výstražné 3*. (6/10) ()

Playman

Tenhle film je splněním všech mých nočních můr a přání z dětství, kdy jsem byl jako malý posedlý mimozemšťany a UFO a říkal jsem si jestli se náhodou neschovávají za tím mrakem... Well, Jordan Peele měl asi podobný dětství jako já a tak podle toho natočil film a já jsem mu za to vděčný. :D  Zároveň strašně kreativní snímek, který balancuje někde mezi hororem, sci-fi, komedií a westernem. Hodně zajímavý počin. A to využití mraků je fakt skvělý. ()

hroubek

Jsem lehce zklamaný. Jordan Peele je šikovný režisér o tom žádná, ale jeho tvorba mě docela míjí. Uteč je povedený film, ale vidět ho podruhé nepotřebuji, My měly luxusní trailerovou kampaň, ale samotný film je hodně hloupý a přeceňovaný. A teď tu máme Nene, film co měl taky luxusní ukázky a nadšené ohlasy od zahraničních kritiků. Teď je otázka, zda byly oprávněné nebo ne. Nene není špatný film, nicméně nemohu napsat, že bych z něho byl nějak extra nadšený. Film má několik výborných a skvěle natočených momentů (krvavý déšť, schovávačka ve stájích, poslední třetina), vizuálně to vypadá parádně, a Hoytemanova kamera je skvělá. Jordan Peele jako režisér roste a je čím dál šikovnější a nebojí se složitějších věcí. Zde mě příjemně překvapilo, jak si vyhrál s vyprávěním a výstavbou příběhu. Pravdou, ale je, že jsem se docela dost nudil a celé mi to zachraňuje poslední třetina, jenž mi přišla nejzábavnější a nejupřímnější. Jinak mi spousta věcí přišla jako póza a snaha být "chytřejší než ve skutečnosti jsou". Daniel Kaluuya je dobrý a své si v pohodě odehraje. Keke Palmer předvedla hodně sympatický výkon a ukradne si několik momentů pro sebe. Hudba je povedená a umí podpořit slušnou atmosféru. Bohužel, tento film to bude mít u obyčejných diváků těžký, málokdo ho docení, protože není zrovna divácky nejvděčnější a jeho přístup ne každému sedne. ()

Brain-D

Tak pan Peele je prostě někde jinde a dává nám ochutnat po 3.tí svůj náhled na filmografii. Uteč bohužel nedohnal, ale v mých očích se tímto zapsal do mých oblíbených režisérů hororů. Nijak nebudu rozebírat snímek, myslím, že o něm vypovídá poster. Stejně jako u ostatních snímků Jordana, který naznačuje o čem snímky budou. 80% ()

Hennesy

Film viacerých paradoxov. Na prvý pohľad tu máme špičkovú kameru a dynamiku scén, vďaka ktorej sa na toto celé parádne pozerá. Herci vyzerajú, že presne vedia čo majú hrať a ... a to je tak všetko. Na druhej strane tu máme scestný príbeh, jednu hororovú scénu /ktorá ale so zápletkou ani nesúvisí/ a Raťafáka plachtu na záver. Skutočne to je film, pri ktorom som rozmýšlaľ, že prečo ho vlastne urobili. Načo? A ešte im na to dalo kopec peňazí. Väčšinou keď pozerám zlé filmy tak ma vytočia, ale tu vytočený nie som, lebo celé to pôsobí tak suverénne, že to vyzerá, že to presne takto chceli spraviť. A ja som len rozčarovaný - přitom je to taková blbost. ()

bizz_mjc

Peele je bůh. Natočit takovouhle píčovinu způsobem, že celou dobu tahá za nitky, kdy byste z lodního lana měli nit, to chce um i přes děj, který shrnu pod 'nula nula prd'. 2/3 filmu jsou fajn, pak to ale k pocitu serióznosti chce hodně odpírání, neb parodický záměr využití věčnýho strašáka z nebes jako zabijáka kontra touhy po slávě a lidský touze podmanit si cokoli, vyznívá jen jako nutný závěr. Kdyby film skončil krvavým deštěm a divák by si řekl 'nope, co to zas bylo', možná by Peele i udělal líp. Takhle ještě chvíli budu přemýšlet, jestli to bylo myšleno vážně či co mi uniklo, ale že přijdu na něco lepšího, pochybuju. ()

VasaX

Jordan Peele přináší do hororu když ne invencí celkovou, tak alespoň kvalitu a řemeslně vyvedené vyprávění. Nope je super, bavilo mě to, dává to smysl, je tam napětí, hezky to graduje. Bohužel to má dvě chybičky. které to poněkud sráží. Tou první je celková stopáž. Těch 130 minut je docela dost. Táhlé záběry do krajiny jsou ještě fajn, ale spousta dalších je zbytečná a ty táhlé záběry na přehrávající Keke Palmer jsou už přes čáru. Jinak tenhle horor je i pro trošku slabší povahy, díky tempu a absenci absurdního využívání lekaček funguje s napětím, ale bez výrazného pleskání diváka rybou přes ksicht. A druhý problém mám se samotnou Keke Palmer, jejíž ztvárnění role stylem ochotnického přehrávaní se prostě 130 minut nedá vydržet. Přivřu oko a dávám 4*, protože filmový zážitek to rozhodně byl. ()

JohnSmith odpad!

Neměl jsem sílu to dokoukat. Nudné, nezajímavé, totální absence napětí a k tomu dva naprosto nesympatičtí sourozenci v hlavní roli. ()

akvatam

Na Nope som sa dlhodobo tešil, už od doby čo vyšiel prvý trailer bez toho, že by som poznal autora. Potom som si na všeobecné odporúčanie niečo o autorovi prečítal a zistil, že ma oscara za scenár z 2017 (to mi nejak ušlo, moja chyba) za Uteč, ktorý si aj sám zrežíroval. Tak som si to pustil a teda to  bola tak predpojatá rasistická dejovo z prsta si cucajúca blbosť, v ktorej z nejakého mne absolútne neznámeho dôvodu mnohý vidia umenie a myšlienku. Ale ok. Trochu mi to schladilo moje očakávania a vygenerovalo obavy, či bude autor svoje spoločenské postoje pretláčať aj sem. Našťastie sa to nestalo. Nope je technicky skvelý (ale režisérsku zručnosť Peele ukázal už aj v Get Out). Ale je to skvelosť pre efekt. Každý záber je naplánovaný, každá scéna má neuveriteľné množstvo detailov (partička výrastkov hašteriacich sa vo farebne jasne oddelených tričkách za oknom v bistre, niekde v pozadí sa krčiaci vystrašený diváci v štúdiu). Pán režisér má evidentne naštudovanú teóriu a aj technický chápe, čo robí dobrý set a ako by mali vyzerať zaujímavé zábery. Ako treba niečo ozvlaštniť (vyrušujúco levitujuca jedna papuča, prasa na streche, „kôň“ zabodnutý do auta), ale je to všetko len pre efekt. Je to technicky precízne, človek tam za tým cíti tu remeselnosť, ale stále si uvedomuje, že pozerá film. Ja som sa ani na jednu jedinú minútu neponoril do filmu, celé dve hodiny som sedel v kine, v desiatom rade a pozeral som sa na plátno a vnímal jeho okraje (a to som bol v IMAXe). Autor ma skvelé sety, skvelé scény, ale nie dobrý film.  Všetko vo filme je spravené parádne, ale pocit to nevyvoláva žiadny. Všetko to je len preto, lebo to dobré vyzerá. Scéna so šialeným šimpanzom, skvelá, ale k čomu bola tá scéna. Prečo bola? Lebo dobré vyzerá. Epické pomalé podanie si zakrvavenej ruky s chlapcom pod stolom. Hmm, tvári sa to tak hlboko, ale len na pohľad. V skutočnosti je to úplne prázdne gesto. Prečo bola ta holka na tom predstavení? A prečo v dnešnej dobe stále nemala pery? Lebo to malo dobre vyzeráť do scény. To je všetko. Príšerka akoby donekonečna rozbaľujúca nejaké farebné veci vo svojom strede. Cool zaber, nádherné pozlátko, ktoré je ale totálne prázdne. Je to len efekt na pohľad. Nič za tým nie je. Ani len do deja ma to nevtiahlo (Na rozdiel od vztýčeného sa obrovského púštneho červa, kde jeho pulzujúci vnútorný orgán bol priam eletkrizujúci a ja som absolútne nevnímal okolitý svet, iba tu monštróznosť toho tvora) tak tu nie. Tu som  sa pozeral na cool farebnú vec v kine na plátne. Je to technicky precízne, ale spôsobom, ako keď umelá inteligencia vygeneruje nádherný obrázok, alebo zloží hudbu. Technicky to má úpne všetko, čo má dobrá vec mať, ale umenie nie je len o tom, že si mechanicky odškrtáme úplne všetky veci zo zoznamu, čo robí dobrý film dobrým filmom. A taký je aj Nope a Peele. Autor presne vie, čo vsetko má mať skvelý set a skvelá scéna. A všetko do puntíku to aj spraví. A divák tam aj úplne všetky tie veci vidí. Nie je nič, za čo by sme mohli strhnúť body (okrem scenáru, paradoxne). Ale  film by mal byť aj o pocitoch. A horor zvlášť. Ja som nebol vôbec napätý, vôbec som nebo vtiahnutý do deja. Vôbec som sa  nebál (nebál sa nerovná nezľakol, jumpscary tam nejaké boli, ale jumpscary nerobia dobrý horor). Film je umenie ,v ktorom sa skĺbuje cit a technika, a Peele je techniky obstojný, az hodne dobrý. Je ale preto dobrý filmár? Nie, nie je. Robí dobré filmy? Nie, nerobí. Ak by som hodnotil podľa tabuľky, tak nejaký ten bod strhnem za scenár, inak vlastne nie je technicky za čo. 7, možno aj 8/10. Ale film nie sú len dobré sety a pekne scény. Film je aj o pocitoch z toho, že sa pozerám na dobrý film. A ten som nemal. A ako sem tam pridám nejakému filmu bodík, aj keď to nie je bohvie čo, ale proste som sa bavil a malo to srdiečko, tak tu bohužiaľ musím z rovnakého dôvodu odobrať. 6/10 a pomerne dobré sa sem hodí hláška z istého filmu: To muselo dat práce, a pri tom taková blbost () (menej) (viac)

Mr.KarlAdler

V podstatě nejslabší Peele, i když pořád je to výborné v tom, jak přirozeně a s lehkostí (nebo možná spíš typickou podivností) se dá pojmout žánrový mashup, standardně velmi dobré v budování napětí a pohrávání si s podprahovou tenzí, ale tentokrát s absencí jasné pointy. Zrcadlo chorobné lidské touhy po zábavě, jdoucí ruku v ruce s rozvojem konzumu, tam sice je, ale s nemastným závěrem filmu se rozjíždí, prchá na vedlejší kolej a mizí kdesi v prachu pod nálety mimozemské létající medúzy. Chybí mi to, že na rozdíl od Get Out a Us prakticky není možné k postavám v Nope přilnout, protože se jim Peele překvapivě moc nevěnuje a diváka k nim nepustí, což je škoda. Výrazným fanouškovským potěšením je pak role cynického kameramanského pardála v podání Michaela Wincotta, která je skvostnou parodií na unavené mentorství, se scénou "pro luxusní záběr se musí hodně vytrpět" jako třešničkou na dortu. Podobně jako u pár dalších postav či nedořečených vedlejších liní se pro to ale vlastně celkem blbě hledá opodstatnění. Bez znalosti Peelových předchozích filmů, které oba vynikaly úderností pointy stmelující a ukotvující nápady sršící průběh v jeden celek, bych byl celkově asi nadšenější. ()

zigíš

Je to holomek, ten Peele. V tak štědré stopáži by nejeden tipoval, že s odhalením  ´cože se to skrývá za mráčky´ přijde až někdy před koncem. Kdepak on. Po půl hoďce máme hotovo a za denního světla :D Jak z toho vybruslit ? A vida i to se mu povedlo ! O něco vzdáleně podobného se před dvaceti lety pokoušel Shyamalan, marně. Alespoň mě teda emzáci co se bojí vody a nedokáží otevřít dveře příliš nevyděsili. Peele si taky hraje s žánry a rád překvapuje, ale dělá to napínavěji. A zábavněji. A i když to není úplně vybroušené, na svůj opus magnum má pořád času dost. Rád si počkám. ()

Honzox

Není to špatný film, ale jeho hlavní nedostatek je z mého pohledu v naprosté absenci napětí. Na rozdíl od Get Out tento film vlastně neobsahuje žádnou pravou záhadu. Poměrně jasně a brzy vidíme UFO poprvé, takže hned z kraje víme s čím mají hlavní hrdinové tu čest (nicméně ani trailer k filmu se tím netajil). A pak "jen" sledujeme jejich cestu k tomu, jak tento fenomén zachytit na kameru. Zkrátka mi tu chyběl moment, který by mě nějakým způsobem přikoval k sedačce. Chyběla mi tu tajemná zápletka, hra s divákem nebo chytré vypointování příběhu. I celkové rozvádění zápletky mi přišlo hodně kostrbaté a místy až nehezky uspěchané. Ale i přes příběhové nedostatky je to celé opravdu skvěle natočené a ačkoliv je to všechno víceméně natočeno v jednom údolí, které by se mohlo rychle okoukat, s každým záběrem jsem se mohl jen kochat. Skvělou režii ale bohužel shazuje slabý příběh. ()

vyfuk

Ten Peele má v něčem smůlu. Když za mě natočí super film, tak je to bráno jako klišé, pak natočí něco procítěného, ale nemá to žádný jasný příběh a když potom se snaží udělat obojí dohromady, tak je to nuda jako trám. Za mě slabota, která mě v ničem nechytila. Oceňuji asi jenom ten aspekt "westernu pro lidi, co ho nemohli zažít". ()

drackula

Po skvelom mysterióznom úvode, ktorý v istých fázach hraničil až s hororom príbeh zhruba v dvoch tretinách prehodil výhybku a vybral sa na cestu spektakulárneho sci-fi. Nemôžem povedať, že by sa mi nejaká časť nepáčila, ale tento žánrový prechod moc nefungoval a pôsobí to tak trochu kostrbato. Celkovo ale prevláda spokojnosť. 80% Netflix ()

Anet21

⚪️To nás zase raz všetci tí zahraniční ,,filmoví youtubero-kritici" pekne oklamali. Big, big nope.⚪Jordan Peele ako režisér má akú-takú autorskú víziu, vyslovene po nikom známom sa neopičí, má očividne dobrú scénickú predstavivosť a vie, aký naratív zvoliť, aby príbeh, takpovediac, držal pohromade. Peele ako scenárista už je záležitosť druhá.⚪To sa veľmi jasne ukázalo už v prvotine Get out (tam akási logika príbehu šla bokom a pri hlbšom zamyslení sa celý leitmotív nedával v súvislosti s rasistickou tématikou žiadny zmysel), vykryštalizovalo sa pri Us (kde celá logika deja uhla bokom len pre snahu šokovať a vytvoriť nezvládnuteľný zvrat, ktorý by obstál snáď na pôde 20-stranovej poviedky a nie celovečerného filmu) a len sa potvrdilo pri Nope. Peele skrátka nevie pracovať s príbehom, vlastne ani s postavami, často vytvára akési symbolické scény, teda obrazy plné akýchsi pseudosymbolov, ktoré pôsobia len naoko, či sa snaží navodiť divákovi pocit, že v druhom významovom pláne odkazuje na ťažké sociálne otázky, no v tej primárnej rovine príbehu je v realite všetko skôr hop či trop, podľa hesla: ,,skúsime a uvidíme, čo z toho divák a kritika vyvodí."⚪Pretože áno, množstvo scén má výbornú atmosféru (to je zase ale spôsobené réžiou), no v rovine deju sa objavujú zbytočné nudné vatovité scény, hororové scény, predlžované až na pokraj znesiteľnosti či scény, ktoré v 2/3 stopáže filmu spomalia tempo a vytvoria nudu. Nehovoriac o vedľajšej dejovej linke Aziata s traumou z detstva, ktorá nemá logické ukotvenie v deji hlavnom a vo filme je iba tak, asi aby dodala postavám akýsi charakterový vývin a vytvorila pár minút napätia z ,,odhaľovania nelineárne vyrozprávanej záhady z minulosti." To, či má byť celá táto linka akousi kritikou na podnikateľov či manažérov, ktorí idú aj cez mrtvoly a aj na svojom nešťastí stavajú biznis ťažko povedať, keďže to z deju priamo ani nepriamo nevyplýva, a skôr je to moja nadinterpretácia. Nutno ale dodať, že ak by Peele celý scenár prerobil na príbeh o tomto Aziatovi a jeho minulosti, vyšiel by z toho o poznanie zaujímavejší, možno aj hororovejší kúsok.⚪️Ono už ten leitmotív ,,ufo" je sám o sebe tak vyprahlý a nadužívaný, že aj keby za ním v parafráze stálo desať sociálnych odkazov či alúzií, ťažko zaujme a prekvapí. Čo na tom, že vymyslí niečo svoje (nepozeranie sa na ufo, lebo vás vezme), keď aj tak v súvislosti s mimozemšťanmi a ich príchodom používa rovnaké stereotypné motívy ako v iných dielach, od Twillight zone až po Štvrtý druh.⚪Vlastne, dá sa polemizovať o tom, či vôbec daný film patrí do žánru horor, v závere sa dokonca objavuje hudba ako zo špageti westernu. Peele nemá žiadny patent na rozum ani nakrúcanie hororových filmov, to, že jeho priemerná prvotina mala dobrú mediálnu masáž a vytvorila z neho v spoločnosti kult ,,skvelého žánrového režiséra" na úrovni velikánov je rovnako prestrelená ako jeho ciele.⚪Ono, v závere totiž aj celé to privolávanie ufo hrdinami pripomína skôr film Četník a mimozenšťané, v ktorom chcelo pár chujov nachytať vesmírnych čudákov v lietajúcom tanieri. Aj u Peela chceli a tiež sa im to (asi) podarilo. Čo na tom, že vôbec ako diváci nevieme, čo tu tí mimozemšťania vôbec chceli, načo tu brali ľudí, čo s nimi v tom tanieri robili, prečo v závere napr. vedeli ľudí vycucnúť tanierom aj z domu, ale celý film to príhodne pre postavy neurobili, ale nevadí, to sa buď ospravedlní obligátnym ,,zlí mimozemšťania kradnú ľudí" či filmovým (nádych-výdych), že ufo nie je vesmírna loď, ale akýsi vesmírny predátor (áaaaa, akože tá inteligencia Peela, chápete, ani zvieratám nemáte spriama pozerať do očí, inak na vás zaútočia, no on je neskutočný macher...) Jáj, dobre, mój.⚪Tak nejak neviem. Film asi na rovnakej úrovni ako Us. Síce krásne natočený (aj keď to cgi ufa, no... to už aj u toho Funesa vyzeralo príhodnejšie), v 70% s fajn atmosférou, odkazujúcou na veľké odhalenia v deji (ktoré ale neprídu), ale hlavná myšlienka skôr nemastná-neslaná, aby aspoň ako-tak rámcovala dej, postavy sú skôr do počtu, niektoré vyslovene otravné (sestra hrdinu), niektoré pôsobia vďaka réžii a hercom, že ani na pľace nechcú byť (hlavný hrdina a jeho utrápený/znudený/na facku výraz). V zahraničí je z filmu väčšina kritikov či youtube filmových znalcov úplne vystriekaná (pričom ale väčšinové publikum, napr. na imdb píše úplne opačné recenzie), tak im to, samozrejme, prajeme a odporúčame im znova si pustiť aj toho Funésa. Lebo z toho budú istotne úplne mimo. A ešte nech si pustia aj film Zelňačka, z toho zobrazenia blízkeho kontaktu štvrtého druhu už asi od ohromenia ani nevstanú zo stoličky. :D⚪ () (menej) (viac)

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

19.09.2022

Přinejmenším filmoví fanoušci jistě dobře vědí, že noční scény se často točí ve dne. Používá se přitom technika zvaná „americká noc“, kdy se na záběry pořízené za denního světla aplikuje modrý filtr,… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba