Vo vianočnom filme Želanie pre Ježiška sa ukážkovo rozkmotrená rodina znova a znova snaží zmieriť. Nezodpovedný frajer, ktorého životnou náplňou je obšťastňovanie žien, zisťuje, že existuje aj otcovská a partnerská zodpovednosť. Spokojnému manželskému páru, ktorému zdanlivo nič nechýba, postaví osud do cesty dievčatko, čo ušlo z detského domova. Úspešný a sebavedomý manažér svoju spriaznenú dušu už našiel, ale predstaviť ju rodičom je preňho nočná mora. A dve osamelé osoby, ktoré už rezignovali na šťastie a hľadanie toho pravého, možno dostanú ešte jednu šancu. (Continental film)

Slezan123

Asi se můj názor nebude ztotožňovat s názory ostatních, ale mně se film celkem líbil. Je pravda že jsem neviděl polský originál, tak možná proto (musím si to doplnit). Na české poměry mi to přišlo dost fajn, nedávno jsem byl na Prvok Šampón Tečka a Karel, který má o hodně vyšší hodnocení než Praní Ježíškovi. A to mi přišlo že se točí kolem jedné věci, kolem sexu. To to opravdu musí být v každém filmu? Přání Ježíškovi nevyjímaje, je to tam úplně zbytečné, ale je toho tam po málu. Takže Přání Ježíškovi je romantická komedie. Komedie no, párkrát jsem se pousmál občas i uchechtl hlavně díky panu Arnoštovi Goldflamovi. Ale že bych se řezal smíchy při každém pádu nebo zvuku který někdo vydá, jako zbytek kinosálu to ne. Nechápu některé lidi. Film je hezky natočený, herecké výkony jsou super, hudba ujde, dětští herci jsou fakt dobří. A příběh? No je to přeci jenom vánoční film, takže nějaký komplikovaný děj tam není. Určitě lepší než, (a teď se omlouvám všem milovníkům tohoto filmu), Sám doma, kde jde dle mého jenom o ubližování a naschvály. Taková oddechovka která neurazí. Na konci jsem se dojal, takže to byl příjemný zážitek. No jsem zvědavý jak dopadne Vánoční příběh. 75%, **** ()

jungewolf

Vcelku slušně natočená vánoční komedie, že by TV Nova vylezla z ulity a objevila Brno ? .....  :-) . Dost to pokazil politicky korektní závěr s přiznaným gay-přítelem, takže jen 3 - 3,5 * a 60 % , víc ani omylem. Vynikající byl A. Goldflam coby dědeček . ()

hrumsrt

Slabost pro Vánoční romantické osudy sice mám, ale v tomhle případě je to úplně k ničemu. Působí to na mě mimořádně uměle s nechybí všechny neduhy českých komedií posledních let. Ona dvojice neokoukaných - Maximová a Krajčo mi párkrát vykouzlila úsměv, ale byli jediní. Ostatní mozaika příběhů, které nějak eskalují na Vánoce, byla talik laciná a nudná, že jsem až fňukal, kdy zase uvidím ten páreček.. Trapnost, lacinost a pořád dokola.. Není snad nutný na každý Vánoce něco ušmudlat jen proto, že na to obecná nálada jistě bude. Přidat někoho normálního a nedívat se pořád na vyčpělého Langmajera, snad by to nakonec nebyl takový propadák.. Vykastrovaná moderní pohádka, která snese poctivou dávku klišé. 25% ()

blondboss

Pohodová vianočná selanka zobrazujúca viaceré príbehy, ktorých aktéri riešia rozličné problémy, aby dospeli k podobne ladenému rozuzleniu. Čo tomuto snímku uberá na kvalite, je fakt, že je to čistá kópia poľského originálu a tvorcovia sa ani len nesnažili uhrať to na niečo svoje, čo by do toho priniesli. Herecké výkony fajn, hlavne Táňa Pauhofová. A Langmajer, ten mi už ozaj lezie na nervy, keďže sa objavuje hádam v každom českom filme. 60 % ()

Mamutol odpad!

Při vánoční večeři se jako hlavní chod podávají teplé bukvice. Navíc synova matka by si s nimi zřejmě ráda střihla horkou trojku, protože jedna z nich je fešák ... ()

Jason13

Na rodinnou návštěvu kina jsem šel absolutně bez očekávání.. O to víc mile překvapen jsem odcházel. Nepoužil bych slova jako 'kopírka' nebo 'parodie' - za mě spíš příjemná česká variace na Lásku nebeskou.. Dušek a Holubová jsou úžasní a zasloužili by si víc prostoru! Ale i zbytek obsazení mi nevadil (dokonce ani Krajčo!!). ()

Veeria

Krásný film - plný lásky a naděje. Úsměv na tváři střídaly slzy dojetí. Jedinečný film, který pohladí a zahřeje u srdce. Děkuji. ()

Maraboy

Já jsem fakt čekal hroznou číčovinu, ale nakonec jsem se nepoblil, a to ani když tam hraje Dušek a Krajčo. Na České poměry to lepší mezi bordelem. 40% ()

topvideo

Očakávanie bolo veľké, ...skutočnosť trochu sklamaním, akoby hrali členovia matérskeho divadla. Jediná hláška od pani Holubovej o Sherlockovi film nezachráni. ()

fafejt001

Elizaveta -  pěkná  ženská  ,  Krajčo  a  jeho  filmový  syn - dobré ,  J.   Dušek  a  Holubová -  jejich   scénky při  seznámení  s  budoucí  maminkou  " jejich  vnuka "  a  cesta  do  porodnice  -- dosti     vtipné ,  dááále   Vaněk a  jeho  Santa - občas  trapné ,  malá  VALENTÝNA   - krásná  a  velmi  talentovaná  bytost , no  a  dále  např:  scénka  v  lese po  kolizi  auta s  rodinou -  trapas , indiánská  atmosféra  v  bytě  před  odchodem  z  bytu  --  zvláštní   no  a  Vágnerová  hraje  všude  stejně  trapně . Sorry .  .  Shrnuto  slabé  dvě * * .  Pokud  by  to  bylo  v  rovině  hledání  vztahů  v  rodině  vyjednavače  od  policie   a  více  záběrů  Hádka  s  s  malou  holkou  na  útěku  z  děts.  domova  ,  a  tak  podobně   , by  to  bylo  o  dost  lepší . A  taková  to  mohla  být  nevšední  a  krásná  komedie . Tak  snad  příště . ()

hony23

Vánoční romance plná kýče, ve které skupina nešťastných lidí na Štědrý večer ke štěstí přijde. V porovnání s britskou Láskou nebeskou nebo s polskou Nocí plnou zázraků český film pokulhává, ale díky přítomnosti řady populárních herců má přesto ambice stát se hitem každoročního televizního programu v období Vánoc. ()

Ace.A.T.L.

Hele, ale proč by ne. Sice je to kýčovitý, ale tak nějak správným směrem a správným způsobem. Jakmile od toho neočekáváte nic, než relax, dostanete přesně to, co očekáváte. Předvídatelnost je sice na každým kousku, ale je to natočený tak, že to vlastně ani nevadí. Já jsem se bavil. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

KaterinaSkop

Puvodne jsem tomu dala ctyri hvezdy, ale po shlednuti polskeho originalu dve hvezdy beru zpet, protoze se nejedna o nic jineho nez naprosto presnou kopii vcetne kostymu a dialogu. ()

0kozel

Dá se to přežít. Není to tak špatné v rámci žánru vánočních komedií. Ale celou dobu jsem si říkal, že už jsem to kdysi viděl. A ano tady v komentářích se mi potvrdilo, že je to kopie filmu Noc plná zázraků. ()