Red Rocket

• Kanada Red Rocket (viac)

Tenhle pornoherec má časy největší slávy dávno za sebou. Rozhodne se proto vetřít zpátky do svého rodného města v Texasu, aby tam naplánoval velký návrat do Hollywoodu. (Netflix)

hroubek

Hodně sympatický a příjemný indie film. Režisér Sean Baker si mě získal svým předchozím filmem The Florida Project, který měl velmi specifickou atmosféru a zajímavý pohled na svět. A prakticky totéž je i v tomto filmu. Baker má neuvěřitelný cit pro vyprávění příběhů obyčejný a zlomených lidí, kteří hledají kousek štěstí, aby na chvilku zapomněli na všechny své problémy a starosti. Většinou jde o velké snílky, jenž při své cestě za štěstím podvádí, lžou a chovají se trochu jako hovada, ale v jádru jsou to celkem hodný lidé, kterým fandíme. Baker své postavy nesoudí, ale taky na ně kouká bez příkras. Simon Rex má roli napsanou přímo pro něj a zahrál jí skvěle. Rex perfektně dokáže zahrát svou postavu a donutí vás, abyste mu fandili, i přestože moc dobře víte, že je docela velký kokot, co využívá své okolí a všechny kolem. Bree Elrod hraje hodně civilně a její výkon se mi dost líbil. Největší radost mi udělala Suzanna Son, která si krade film pro sebe svou přirozeností, vtipem a pozitivní energie. Naprosto jsem uvěřil, proč se do ní hlavní hrdina zamiloval. Film má spoustu krásných momentů, ale umí být taky velmi nepříjemný a krutý. Naštěstí Baker moc dobře ví, jak takovéto momenty správně dávkovat, aby splnily svůj účel, a nebyly pouhou pózou Pokud máte rádi menší a osobnější filmy, tak si Red Rocket určitě dejte. ()

Superpero

Správná nezávislárna, jak má být. Neuvěřitelně to táhne hlavní hrdina, bejvalej pornoherec, co nemá ani floka, ale objeví u svojí ex s úsměvem od ucha k uchu. Chová se jak kokot, vy víte, že je to kokot, ale stejně jsem mu trochu fandil, protože to byl prostě takovej blb. ()

EvilPhoEniX

Spíše sociální drama než komedie. Jedná se o festivalový snímek, takže vizuálně to působí levně a herci jsou spíše průměrní, ale díky docela netradičnímu a zajímavému námětu se na to dá dívat. Hlavní hrdina je bývalá pornohvězda, která se vrací do svého rodného města a názorně tvůrci ukazují, jak má takový člověk problém se zařadit do společnosti- sehnat si práci apod, podobně jako trestanec a když všude okolo je to samý redneck a troska, tak vyhlídky do budoucna nejsou příliš růžové. Simon Rex je sice hajzl, ale docela jsem mu fandil a i zde platí, že největší mrchy jsou opět ženské. Věřím, že s větším rozpočtem a lepšími herci, by to mohla být velká pecka, takhle pro mne snímek, na který rychle zapomenu. Mohlo to být vtipnější a odvázanější. 6/10. ()

Slasher

Zaprvé, Simon Rex byl pro tu roli narozen – vyhořelý béčkový pornoherec a takový ten prospěchářský lůzr, co se vetře do přízně, nakecá ti co je potřeba, za všechny jeho problémy můžou ostatní, zneužije všechny kolem sebe a zásadně se za nic z toho nestydí. Možná ten typ člověka sami v životě máte. Portrét chabý existence, kde vyniká super nasnímaný prostředí white trash Ameriky a la Harmony Korine, průmyslový předměstí na pobřeží Mexickýho zálivu v čase kampaně Trump-2016... Zábavný a přesný, doplním si Florida Project. ()

Morien

Mám dojem, že tentokrát se v tom Sean Baker po tonální stránce ztratil. Protože jakkoliv můžou být jednotliviny tohoto příběhu "zábavné", tak tvůrce úplně zapomněl reflektovat, jak negativní a beznadějný příběh z nich dohromady poskládal. Po úvodní sekvenci jsem byla nadšená a nemohla se dočkat, kam to všechno vygraduje, ale nejenže je finální produkt moc dlouhý (hehe) a důsledkem toho se na určitých místech propadá sám do sebe, ale ještě se to i (a nezdá se, že úplně úmyslně) nikam neposunulo, což činí sledování zbytečným a film samotný bezvýznamným. ()

DJ_bart

Takže takhle dopadne Robert Rosenberg se svým dvaceticentimetrovým klackem až ukončí kariéru: jako zkrachovalá persona non grata mezi maloměšťáckými rednecky, drogovými dealery, a prodavači koblih. 'Red rocket' eklekticky naskakuje na letošní trend filmů s tématikou porna a zábavně jej kombinuje s cynickým sociálním komentářem – neobvyklá kombinace, zajímavý provedení. Kamera je mimochodem špičková – režisér Sean Baker a kameraman Drew Daniels očividně ví, jak na vizuální gagy. Suzannu Son aka Strawberry rád uvidím znova v dalších projektech – ať už nahoře bez, nebo ne. ()

Goldbeater

Sean Baker nás bere na exkurz mezi texaské maloměstské pochybné existence, jejichž životní osudy jsou možná politováníhodné, přesto poutavé a v každém případě zcela uvěřitelné a chvílemi podvratně sympatické. Zvlášť hlavní (anti)hrdina v podání Simona Rexe je tak charakterově nízký prospěchářský hovado, že je ho člověku až srdečně líto, protože on je tak čistá duše, že si to sám neuvědomuje a asi nikdy ani neuvědomí. A film ho za to nijak nesoudí. Red Rocket je snímek, který byl letos prakticky ignorován na všech velkých filmových oceněních a přitom patří k tomu nejlepšímu, co jsem z loňské filmové produkce viděl. ()

silentname

Sean Baker prichádza po "The Florida Projectasi s mojim osobne najobľúbenejším filmom od neho. Nemám šajnu čo znamená názov filmu, no nech je to čokoľvek "Red Rocket" je jednou z najzaujímavejších komédií za tento rok. V prvom rade obrovský rešpekt z mojej strany za výkony Simona Rexa a Bree Elrod. Obaja tie role tak neskutočne predali, že klobúk dole. Okrem toho je to veľmi dobre napísaný film. Má skvelé postavy, zaujímavé zvraty, niekoľko skutočne nečakaných scénok, ktoré ma úprimne dostali a hlavne by som povedal, že záver mi príde absolútne zaslúžený. Film nám síce nedáva všetky odpovede, no finálnych asi 15 minút je podľa mňa absolútne perfektných. Je to vtipné, je to zaslúžené a ukazuje to skvele, že s niektorými ľuďmi sa netreba zahrávať a čakať, že všetko sa nejako prepečie. Môžeme ostať prekvapení. Film je pre mňa neskutočne svieži, je vtipný, je správne dramatický, má skvelé postavy, kvalitnú atmosféru, ani na moment ma to nenudilo a spravilo mi to skvelý predsilvestrový večer. Film určite stojí za to vidieť. Hodnotenie: A ()

Arsenal83 odpad!

Nenašiel som na tom nič vtipné a téma skôr odpudzovala ako priťahovala. Kecy o vtákoch a neprestajnom šukaní sú už únavné. Tento film, k tomu ale pridal aj pedofilný puch. Tam až dospel dnešný komediálny svet. ()

Chrustyn

Sean Baker mě svého času velice zaujal svým filmem Florida Project, který byl realistickým pohledem na přežívání matky s malou dcerou skoro na hranici chudoby. Red Rocket je natočen totožným nic nezakrývajícím pohledem ale tématem už pro mě nebyl natolik zajímavý a hlavně více než dvou hodinová délka je pro americký nezávislák o vysloužilém pornoherci, prostě moc, vzhledem k tomu, že se jedná jen o jednotlivé scény, než plnohodnotný film. Každopádně Simon Rex je větší herec, než jsem si po Scary movie myslel. ()

Marze

Pekny pohled na moderni americky zivot a politiku.Simon Rex ucinil svou postavu pres jeji silena rozhodnuti tolerovatelnou. Hraje ji s viditelnym potesenim, charismatem a manickou energii. Mel jsem pocit, jako bych zpomalene sledoval autonehodu. Nasinec oceni cerny humor. ()

HellFire

Já si říkám, že mi to atmosférou připomíná Florida Project a ono je to od stejného režiséra :). Baker dokázal zase sehnat do rolí prakticky neznámé tváře a vytvořil hodně sympatické dílo, na které bych se vydržel dívat celý den. Díky klukům z RLM, že mě na film upozornili! ()

luka4615

Skvěle odsýpající příběh o sobectví se silným sociálním podhoubím odehrávající se v průmyslové části Texasu. Režisér Sean Baker ve snímku Red Rocket opět dokázal, že tento druh svěžích a neobyčejně atmosférických filmů zkrátka umí. Zaujmou zde rovněž přesvědčivě civilní herecké výkony vedlejších postav. A hlavní role Simona Rexe jakožto zkrachovalého sobeckého pornoherce? Nebál bych se ji označit za jeho životní. Skvělá práce! „Homeless. Suitcase. Pimp.” ()

vurhor

Tragikomické drama o zodpovědnosti, dospívání a neuvěřitelném (jakže FAKT neuvěřitelném) sobectví. Red Rocket mě lákal nejenom svým námětem, kdy bývalý slavný pornoherec jede zpátky domů k rodině do Texasu, ale hlavně také tím, že je to film od Seana Bakera, který je zodpovědný za povedený Florida Project. A pokud jste ten film viděli, tak Red Rocket je v podstatě úplně ten samý styl - je tam mnoho scén se statickou kamerou, kdy herecké sekvence připomínají spíše improvizaci, hudby je tam minimum, plus i přes komediální podání se pod povrchem ukrývá hrozně smutný příběh. I zde to ale funguje dost dobře, i přes některé utahanější pasáže mě na to bavilo koukat snad po celou dobu. Hlavně mi přijde, že si ten film dělá tak trochu prdel ze stereotypů, co existují kolem jižanských států USA. Však kdo jiný tam může nadělat chaos než kalifornská porno hvězda, která si tam navíc najde svou vlastní Lolitu (fakt tam je). Je poměrně škoda, že se bude jednat o jeden z nepovšimnutých filmů roku 2021, protože za pozornost rozhodně stojí. Průměrné 4* ()

maddy

Simon Rex sa tesne pred pätdesiatkou (klobúk dole pred jeho fyzičkou v tomto veku) dočkal životnej úlohy a dokázal, že vie hrať. A Sean Baker mi po vynikajúcom Starlet a The Florida Project dokázal, že nie každá jeho sociálno-realistická dráma, na ktoré sa špecializuje, má musí zaujať. Napriek tomu, že Red Rocket sa prakticky nijako neodlišuje od jeho predošlej tvorby, tentoraz to na mňa jednoducho nefungovalo. Pravdepodobne preto, že sa fakt nedokážem vžiť do role skrachovaného, bývalého amerického pornoherca, ktorý sa vráti k svojej low-life rodine a presviedča slepo zamilované miestne sedemnásťročné dievča ako im bude fajn, keď sa vrátia do Kalifornie a budú spolu točiť porno. Narozdiel od predošlých Bakerových filmoch mi totiž väčšina konfliktov v Red Rocket prišla umelo vyhrotená (celé záverečné zúčtovanie v dome), mnoho liniek neukončených alebo naznačených a po zvyšok stopáže ignorovaných (nemanželské dieťa v náhradnej starostlivosti) a aj tá hlavná línia o nenapraviteľnom, chorobne sebavedomom, skrachovanom Kalifočanovi nedotiahnutá dokonca, pretože keď už sa má schylovať k najlepšiemu (bez peňazí, odkopnutý všetkými ako si zaslúži), tak film končí. Vo výsledku, tak síce opäť zaujímavý realistický náhľad do života nižších sociálnych vrstiev v Amerike a facka pre celý americký sen, zase raz aj s využívaním ne-hercov/reálnych ľudí, ale tématicky tentoraz all over the place, bez jasnej, jednotnej línie a toho čo tým Baker chcel vlastne povedať. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že s námetom o postaršom pornohercovi, ktorý má už najlepšie časy dávno za sebou (čo čaká asi každého z nich), ale po rokoch v tomto priemysle sa nevie nijako začleniť do spoločnosti a stále dúfa na návrat do starých časov sa dalo vyťažiť omnoho viac. CELKOVO: 6/10 ()

Philcze

Mikey Saber je oživlá postava z GTA, kvůli který úmyslně zpomalujete jízdu na misi, abyste si v autě mohli vyslechnout všechny její průpovídky. Skvostně ohavné individuum, které vás sebevědomě přesvědčí, že všechny levárny jsou ve skutečnosti pro vaše dobro. Přitom mu ale budete beze zbytku fandit, ať si taky ukrojí svůj kousek amerického snu, otevře si pornografické studio a vykope se z nuzných podmínek Nowhereville, Texas, kde už všichni dávno rezignovali na nadějné vyhlídky. Baker znova dosahuje maximální charakterové autenticity podbarvené snovým vizuálem Drewa Danielse. Pár vedlejších linek sice míří trošku do ztracena (sousedovic rodinka dealerů) a závěr mohl být silnější, ale těžko budete hledat sebevědomější vizi, která si jde za svým se stejnou nakažlivou urputností jako objekt jejího zájmu. Nezbývá než se ptát, proč česká distribuce v Cannes loni koupila každý druhý průměr a dlouho rezonující kousky jako Red Rocket, a ještě výraznější přešlap jménem Drive My Car, zůstaly ležet v prachu. 90 % ()

M.i.k.e

mám rád tyhle malá nezávislá white trash dramata a Red Rocket je rozhodně jedním z těch lepších.Sice by úplně nemuselo mít přes dvě hodiny,protože zas tak moc se tam toho nestane,ale nevadí.Simon Rex,kterého jsem měl doteď zafixovaného jako pitvořícího se magora se Scary Movie překvapil a jeho vyžilá polozapomenutá pornohvězda je pro něj životní rolí...70% ()

Aljak

Námet vcelku bizarný, ale napokon schopná mierne nadpriemerná dramédia, aj keď nič prevratné. Rola prospechárskeho a vypočítavého špekulanta Mikeyho bola skutočne zaujímavým ťahúňom celého filmu. Keď sa to tak vezme, táto postavička pôsobila relatívne sympaticky a príjemne, hoci vo svojej podstate to bol od prírody hajzlík. Jeho suverénne vystupovanie a hlášky ma fakt bavili. Na konci mi ho bolo normálne ľudsky ľúto, hoci nič iné si ani nezaslúžil. Mimochodom, Suzanna Son, celkom fajn a sympatická herečka. 3* ()