Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

Darth Maul

Vynikajúce! A to som si myslel, že idem do kina len na nejakú nevýraznú letnú jednohubku... Viac som sa ani mýliť nemohol. Vo vlaku sa to hemží výborne napísanými postavami (vyčnievajú smoliar Lienka i pôvabní bratia Citrón a Mandarínka), ktoré po sebe okrem nábojov pália aj veľmi ostré slová a ich vzájomné rozhovory sú nádherne vtipné (Lokomotíva Tomáš...). Divoká jazda s blížiacou sa konečnou stanicou trošku stráca dych, ale to nevadí. Do tohto vlaku rád nastúpim znovu. Skvelá a mimoriadne zábavná akčná komédia, pričom slovo komédia treba dvakrát podčiarknuť. ()

mclenin

Takto by vyzeral John Wick keby ho točí Guy Ritchie. Luxusne obsadená, steroidmi napumpovaná andrenalínová jazda, kde aj obyčajná fľaška s vodou má svoj príbeh a svoje miesto. Scény sú zámerne preexponované až na hranicu absurdna no dokážu si udržať tvár bez skĺzavania do trápnosti, k tomu trošku (viac) čierneho humoru a výsledkom je opakovane pozerateľná akčná komédia, ktorá má potenciál si vyslúžiť miesto v top filmoch roku 22. Brad a spol. si odbehli zo Strateného mesta do orient expresu, aby nám napravili chuť po spackanej akcii v džungli. Smekám (Bradov) klobúk. ()

Schuldiner

To je tak ztřeštěná blbina, že vlastně ani nevim, jak to hodnotit. Spousta věcí mě pobavilo, ale je to tak absurdní, že to prostě neni úplně můj šálek kafe s mlíkem. Brad je ale jako komik slušnej a je tam tolik maličkostí a dějových detailů, že si to možná někdy pustim zhulenej. ()

Paldiny

Vláčik sa rozbehne v štýle Pulp Fiction na koľajniciach. Tým, že sme tu Quentinovu kultovku už mali vyznamenania za originalitu sa udeľovať nebudú, čo ale nevadí, pretože z jazdy naprieč Japonskom cítiť hravosť a drajv. Ako však počet pasažierov vo vozňoch ubúda, trhá sa na kusy aj samotný vláčik. V záverečnej 20 minútovke je z toho už len neriadená strela scenáristických výplodov na cracku a sympatický dojem je rázom fuč. Opakované pozretie som ochotný absolvovať iba pre zistenie, kam vlastne zmizol vlakový personál. ()

.baris.

What the.. sorry, lidi, ale co na tom máte? Totální pí...., ale fakt totální. Brad je sice standardně dobrej, pár slušných gagů k zasmání tam je, to jo, ale je to zoufale, zoufale málo, wtf momentů je bohužel mnohem víc a ke konci se to táhne jak tejden před vejplatou. Bohužel po slušným, ač ujetym začátku, se to vydalo cestou, která nebyla zábavná a ani dobrá, byla prostě jen ujetá a děsně překombinovaná. A haha, smějte se. Dneska už může mít úspěch fakt každá volovina. Kde jsou ty časy, kdy akční komedie znamenala poctivou srandu ve smyslu Pravdivých lží nebo Smrtonosný zbrani. ()

Rozjimatel

"You bitch." "Oh, shit, man. Do you have a backup?" "What do you think, bitch?" "Oh, shit, man."     Výborná čierna komédia takého tarantinovského typu (najviac mi to pripomína film Kill Bill). Nemá síce tú tarantinovskú inteligenciu (najmä čo sa dialógov týka) a občas je aj trochu prestrelená, ako odľahčená zábava s výborným čiernym humorom však funguje skvelo. Je priam nabitá akciou a hoci nie som vyznávačom prehnanej filmovej akcie (hlavne nie tej bezduchej), tu som si vyslovene užíval, ako je dobre nakrútená a aká je navyše aj vtipná (predovšetkým keď je v akcii Brad Pitt, čo je prakticky neustále). Dej sa odohráva v atraktívnom futuristickom (aspoň pre nás, v Japonsku ide o bežnú realitu) prostredí japonského rýchlovlaku, v ktorom sa stretne tá najhoršia zberba z celého sveta - kriminálne živly z Ruska (White Death), Japonska (The Elder), Latinskej Ameriky (Wolf), USA (Ladybug) a neviem ešte skade odvšadiaľ (Tangerine & Lemon, The Hornet). Silnou stránkou filmu je herecké obsadenie, v ktorom hviezdia hlavne (neprekvapivo) Brad Pitt (Ladybug) a Aaron Taylor-Johnson (Tangerine).     "Do you know what they call a ladybug in Japan? Tentoumushi. As a boy, I was told, there is a spot on its back for each of the seven sorrows of the world. You see, tentoumushi is not lucky. It holds all the bad luck so that others may live in peace." "I don't wanna hold the seven sorrows." ()

Oralfabet

Není to špatný, ale mohlo to být podstatně lepší, kdyby to bylo vtipnější nebo kdyby se to aspoň o ten humor tak usilovně nepokoušelo. Zvlášť u Aarona Taylora Johnsona mě fakt mrzelo, že nedostal nějakej lepší materiál, protože bylo očividný, že by vtipnej být rozhodně dokázal. Akce je super, kreativní, dynamická, přehledná, ale jakmile se prostě zastaví a nastane čas na "witty banter"; obvykle to moc nefunguje. Jo a taky už mi ke konci bylo dost jedno, kdo vlastně koho na co najmul, kdo koho zradil atd... Brad je pořád cool. 6/10 ()

Renfield

V tomhle vlaku se sešlo až příliš Dieselů. Takový by mohl být závěr hlubokého rozboru postav v Mašince Tomášovi, jehož výsledky zde přivádí do praxe samotný tvůrce pan Citron. Se svým dvojčetem Mandarinkou potom vedou hluboké konverzace zdaleka nejen o tomto tématu. Dialogově je to především od nich (a to i jednotlivě) hodně fajn, akční stránka celkově je takovým příjemným, zároveň však výborným doplňkem té komediální. David Leitch dá každému ze zabijáků historii, nebo alespoň vysvětlení, proč se zrovna on ocitl ve vlaku. Výborným příkladem budiž Vlkova nezapomenutelná svatba. A do soubojů zase přidá třeba lahev s perlivou vodou, injekční stříkačku, nebo zvonící telefon a s ním i dilema, jestli to vzít. Ano, Beruška s Mandarinkou obstarají z tohoto pohledu to nejlepší, i když ta stříkačka... Prostě to všechno sedí, herci si očividně užívají, obzvlášť trio Brad Pitt, Aaron Taylor-Johnson, Brian Tyree Henry je hodně fajn. Ten ne úplně hodící se závěrečný přepal se pro to všechno dá odpustit. 80% ()

Ingtar2

Japonsko a jeho kultúra patrí k mojim najobľúbenejším, a tak som si povedal fuck it, pri najhoršom stratím 2 hodiny života. A zamestnanecké lístky do kina tentokrát nesklamali, bavil som sa ako malé dieťa pri sledovaní monológov Tučného Kontrolóra (teda ak odrátam toho 8-ročného chlapca za mnou a odmyslím si tých Číňanov, medzi ktorých som bol usadený (wtf Aďa, diki I guess?)).  Samotný film samozrejme má niekoľko chýb, ale klady ďaleko prevyšujú zápory. Zoberiem si napríklad už len výbornú hudbu, perfektný Aaronov prízvuk (to by som dokázal počúvať celý deň), herecké výkony, samotný casting (Andrew Koji, Hiroyuki Sanada, Aaron Taylor-Johnson a Masi Oka), gore a humor. A niektoré japonské frázy na ktorý som sa smial iba ja, pretože slovenské titulky samozrejme neprekladali väčšinu japonských výkrikov a nadávok (a ak už hej, tak nesprávne, však, お前 は 知らない?). A možno si dokonca zapamätám, že どういたしまして znamená Rado sa stalo. A to ani nehovorím o úžasných cameách (čo keby Pitt nezaskakoval za Carvera?). Tl:dr; Ku dnešnému dňu je to 56 tohtoročných filmov ktoré som zhliadol. To nie je zrovna veľký flex, ale aj tak som mnohými považovaný za šestnástku. A aj napriek tomu, pokladám oficiálne Bullet Train za najlepší film tohto roka, ktorý možno po rewatchi skončí v mojej topke. Asi mám úchylku na vlaky. Anyway, pri hodnotení sa počtom hviezd prikloním k Jamesovi a dúfam, že dostaneme aj komédiu zameranú na vtipy s Teletubbies. 95%. ()

bobstock

Naivně sem si myslel, že se film bude držet alespoň trochu reálnýho světa, ale vyklubala se na mě šíleně přepálená vybíjená s ukecanými vrahouny a super vlakem, ve kterým by všichni dobráci přežili i kdyby prolítli skrz zemský jádro. Podle hodnocení tyhle blbiny frčí a s pomocí sympatických herců to David Leitch udělal asi dobře. 65% ()

Ollie235

Mix Tarantina s Ritchiem zasazený do japonského vlaku a překvapivá akční pecka. Od samého začátku jsem si tuhle jízdu Shinkanzenem nesmírně užíval a to zejména díky skvělým dialogům a solidnímu tempu. Po na můj vkus zbytečně přepáleném konci mi zážitek malinko zhořkl, ale jinak tomu prakticky není co vytknout. Přitom po zhlédnutí traileru bych opravdu nečekal, že to bude zábava na zasloužených (byť slabších) pět hvězd. ()

filipvrbik

Jsem docela zklamán.. V Kyotu jsem byl, už sice dávno, ale mám poněkud klidnější vzpomínky (Taky to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem chtěl Bullet Train vidět).. Je to taková skvěle natočená blbost, bez Brada Pitta by to nestálo za moc. Jako komedie to sice docela dobře funguje, je tu spousta skvělých gagů a vtípků, ale taky asi milionkrát slovo fuck, což už bylo fuckt nudné... Taky to měl být akční thriller, ale je to jen laciná řežba, jakých jsem viděl spousty. Potešily sice některá camea, ale ten ten konec to docela zabil a mně se vůbec nelíbil...40% ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch