Po šesti měsících na sólové misi najde osamělý astronaut (Adam Sandler) na palubě záhadného tvora a s jeho pomocí zachrání svoje manželství. (Netflix)

JayVr

Já vlastně nevím. Nejspíš jsem na to nebyl připraven. Člověk se kouká, všímá si vitaminů a BON PARI poletujících ve stavu beztíže, pousměje se nad FERDOU, hledí, jak se Jan Hus 1 blíží k trhlině a mezitím se mu v hlavě odehrává takové rozjímání nad životem, které neví, jestli chce momentálně podstupovat. Co se týče efektů a rekvizit, na Oscara to sice není, což asi ani nebylo cílem. Ač někomu ranné dialogy mezi Lenkou a Jakubem mohou připadat až přehnaně "bez emocí", dle mého názoru to umocňuje myšlenku filmu. Z pohledu audiovizuálního se jedná a lehký průměr. Avšak myšlenka, silně podpořená výkonem Adama Sandlera (dramatické role mu svědčí), vám zamotá hlavu a představí hluboký a pohled na život měnící zážitek. ()

hardfazol

Komorní sci-fi pohádka. Dobrá atmosféra se skvělou hudbou. I objetí s pavoukem nemusí být odpudivé, stačí  změna v naprogramovaných vzorcích lidské psychiky. Tuto změnu ve mně tento film vyvolal. ()

UnCool

Dá se říct, že celkem dobré, ale není to film co si za pár měsíců pustím znova. Skoro bych rád přidal hvězdičku za Rajeshe. :D ()

Vampiroza

Velmi silný a uklidňující. Veliká škoda toho že to nešlo do kina. Mám z toho maximální zážitek jako u filmu příchozí, Interstellar a gravitace současně. Na one man show další povedené zpracování. Jak mi sandál už poslední roky vadil v komediích tak tímhle mě opět přesvědčil že může hrát i dobře. Hanuš byl geniální. Otazníky v tomhle filmu i po něm jsou něco co prostě miluju v takovýchto filmech. Musím si to okamžitě co nejdřív pustit na obřím imax plátně ve VR kině 🤩🤩🤩 to bude síla. Překvapení... Velký. Nečekal jsem až tak hluboký film a zážitek. Ono, nemusí furt člověk přemýšlet nad nějakou obří akcí a velkolepostí a hnaním se za výpravným eposem. Stačí si uvědomit podstatu toho co má každý v sobě a uvědomění si sebe sama a přijmout tu nedokonalost a dokázat přijmout odpovědnost za svá rozhodnutí... prostě nechat se tím naplnit. ()

AtemuLukas

Tak jsem se podíval na tenhle nový snímek z dílny Netflixu. Musím uznat, ze jsem od tohoto filmu moc nečekal, ale byl jsem mile překvapen.  Premisa celého filmu je velice jednoduchá. Osamělý český kosmonaut, který ztrácí svoji manželku a zároveň v hlubokém vesmíru nalezne cizího tvora, který se s nim snaží spřátelit. Tempo filmu je velice pomalé, ale nijak to nevadí při sledování. Na druhou stranu to dobře buduje atmosféru a nutí to diváka za asketi se nad okolnostmi a ne jenom ve filmu, ale i v životě. Film se snaží ukázat, jak lidé lpí nad zbytečnostmi a bezdůvodně se vzájemně  vzdalují sami sobě. Co. Se týká hereckého obsazení tak i když Adama Sendlera nějak zvlášť nevyhledávám, tak tady mi dost seděl a musím uznat, že dosti dobře vystihl hlavní postavu. Sice jsem knižní předlohu nečetl, ale na poměr série Netflixu musím říct, že zpracování bylo za mě velmi dobré. Dávám 72%. ()

Chupacabros

Čekal jsem nějakej plevel a nakonec dostal sci-fi s atmosférou jak hrom. Hypnotický hlas Hanuše (v originále) a úžasná hudba ve mě rezonovala po celou dobu tohoto minimalistického vesmírného dobrodružství za cestou k nalezení sebeuvědomnění a ztracené víry v lásku. Rozhodně ne dokonalý film, ale ve svém žanru vynikající. Kdyby se ještě malinko přitlačilo na pilu, mohla z to být klasika stojící po boku stylově podobné Fontány. Prosil bych víc takových filmů... ()

luky312

Zo začiatku fajn ale potom z to skĺzlo do strašnej nudy. Skoro som zaspal. Vizuálne pekné ale to je tak všetko. Niektoré tunajšie recenzie sú vysoké lebo sa jedná o čecha. Kebx sa to volalo Kozmonaut z (doplň si krajinu podľa potreby) tak by to tu nemalo ani 40%. ()

Sukdolakus7

Kosmonaut z Čech mě naprosto pohltit. A ať se snažím sebevíc, stále se mi nedaří mé pocity a dojmy plně zpracovat a uchopit. Neustále v mysli převracím slova jako smutek, úzkost, stesk, melancholie nebo samota, ale nejsem schopný z nich sestavit věty, které by můj zážitek z Renckova filmu věrně a plně vystihovaly. Audiovizuální stránka Kosmonauta z Čech je extrémně podmanivá a nenápadně se divákovi i posluchači zarývá pod kůži. Kdyby samota vydávala zvuk, zněla by nejspíš jako hudba Maxe Richtera. Pro mě osobně se bezpochyby jedná o jeden z nejkrásnějších a nejniternějších filmových zážitků letošního roku. A vynikající obsazení v čele s Carey Mulligan, Paulem Danem a Adamem Sandlerem, který opět dokázal, že je bez sebemenšího zaváhání schopný zdárně propůjčit svou tvář i dramatické roli, představuje napříč touto zádumčivou vesmírnou odyseu už jen špičku ledovce. ()

absurdian

Absolutně nechápu, kde to bere tolik hvězdiček. Je to tupá a prázdná banalita, která se snazí působit dojmem, že něco sděluje, ale přitom je to "čaj" uvařený z x-krát vymáchaných sáčků. Jako milovník sci-fi nedokážu pochopit, že z tak úžasně bohaté zásobárny nápadů, které kvanta sci-fi knih poskytují, se zfilmuje podprůměrný příběh a ten se na plátně ještě více potopí. ()

Tronda10

Po půlhodině jsem to vzdal. Čekal jsem od toho více. Co dál napsat? Opravdu mě nic nenapadá. Jen-přeji Hanušovi ať mu není na zvracení ze stavu bez tíže. Sendler se s tím jistě nějak popere. ()

ANALYZATOR

Zdaleka ne tak špatný, jak tu někteří naříkají. Jsme Češi a tak radši cokoliv české ve světě poplivejme dřív, než by to mohl udělat někdo jiný. Sandler skvělej, dobrá konverzačka, české reálie potěšily. Lepší tři, dávám 4*, abych tu trochu pomohl srovnat skóre. ()

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

16.04.2021

Filmová adaptace knihy Spaceman of Bohemia českého autora Jaroslava Kalfara přibrala další hvězdu. Poté, co se projektu ujal Adam Sandler spolu s režisérem Černobylu Johanem Renckem, se nyní k… (viac)

Adam Sandler v adaptaci české knihy

Adam Sandler v adaptaci české knihy

27.10.2020

Před časem jsme informovali, že kniha českého spisovatele Jaroslava Kalfaře žijícího v USA The Spaceman of Bohemia alias Kosmonaut z Čech se dočká filmového zpracování od streamovací služby Netflix.… (viac)