Basketbalový skaut, kterému se smůla lepí na paty (Adam Sandler), objeví hráče s jedinečným talentem a taky komplikovanou minulostí. Nemá sice souhlas klubu, ale rozhodne se svoji hvězdu dostat do Států na vlastní pěst. A všemu navzdory oba nakonec dostanou poslední šanci ukázat, že koše pro ně nevisí příliš vysoko ani v NBA. (Netflix)

MickeyStuma

Další snímek Netflixu s BLM lebensbornem. Tentokrát se sportovní tématikou o objeveném talentu a snaze trenéra z něj něco udělat. Ano. Už zase. A je to nadmíru nevýrazný film. To je tak, když se chrlí snímky ohromnou rychlostí bez povšimnutí, že je to už dávno na úkor kvality. Hlavně tomu nepomůže typická netflixovská propaganda jedné rasy, kde má bilý trenér černou manželku, se kterou má mulatku, která je navíc černější než matka. No jasně. Trenér je podivín se svými životními marasty snažící se vytrénovat dalšího podivína s talentem na basketbal. Ten je rasově také běloch. Záměr? To se později ukáže. Jejich charakterových podivností je tolik, že jde onen basketbal spíše do ústraní, čímž vyznívá jen jako bohapustá kulisa v pozadí. Vážně to má být sportovní film? Závěrečný basketbalový zápas je ten nejhorší, co kdy bylo k vidění. A ty rasistické urážky černého protihráče už jsou teprve za hranou. Obráceně to být nemohlo? Aha, to už by rasismus skutečně byl, jak známe z reálného života z fotbalu. Ano, takže bílá rasa hlavní postavy je skutečně záměr. Jako celek naprosto vyumělkovaný film postrádající živost, nadhled, sportovní nadšení a nějaké ponaučení. Takže nic než další zbytečný film. ()

Hapretor

Sandlera vůbec nemusím ... hlavně v komediích, kde je snad vždy úplně debilní styl humoru ... on je to však herec velmi dobrý a všestranný ... takže tohle sedlo jak čistá trojka do koše ... ()

CaptainCzech

Po delší době se nám představuje kvalitní snímek o sportu. Toto téma je mi velice blízký a tak jsem si užíval film po celou dobu. Příběh se mi velice líbil (jak vzestup zlého Španěla tak i ambiciózního skauta. Navíc tréninkové pasáže jsou úžasný). Herecké výkony nikoho neurazí. Líbí se mi i budované napětí a ze Sandlera je cítit, že sázky jsou vysoko. Hudba je další příjemný prvek tohoto díla. Netflix hold po delší době dokázal z hromady ho*en vytáhnout kvalitní materiál. Za mě je to hranice čtyř a pěti hvězd. Nakonec převládlo nadšení a dávám 5*. ()

P.J.2

Pro takové filmy mám slabost, příběh outsidera, který se probojuje na vrchol neurazí snad nikoho. Čert vem to že tyhle filmy nejsou často moc originální. Pokud si oblíbíte hrdiny, bude se vám film líbit. Adam Sandler zase v pozici, ve které ho mám nejraději. ()

geek.ondra

Standartní sportovní story natočená s láskou k basketbalu. Navíc je tu opět skvělý Adam Sandler který se zase herecky povznesl a tenhle film zvedá nad průměrnou hranici. 7/10 ()

kluzo

Mám rád tyto filmy. Basketu nerozumím, protože ho moc nemusím. Určitě rutinně natočeno dobře, ale něco mi v tom chybělo. Nějak mě to nevytáhlo do děje... ()

Dm1tr1j

Neni to niečo čo mi vezme dych ale je to krásny film plný emócie ako športovej tak ľudskej. Neobvyklý Sandlerov výkon vo vážnejšej polohe ale o to lepší. Jemu dramatickejšie role sadnú viac ako role veľkého dieťaťa. Film plný basketbalových hviezd pričom som sa nakonci už len pýtal kde nechali EmDžeja. Nakoniec je ale asi lepšie, že tam nebol. Jeho osobnosť je tak veľká, že by to pôsobilo ako klišé alebo by celý film stiahol na seba. Určite by to nebolo o tom držať palce dvojici outsiderov. ()

Razzor_82

"Miluješ tuhle hru? Miluješ jí celým svým srdcem?" Tohle drama se musí brát váženě protože má kus srdce a basketbalového ducha. Sandler je zpět v plné síle. Ve své roli basketbalového mentora je totiž zcela komfortní. Motivační dialogy jsou velmi povzbuzující. Juancho Hernangómez v první herecké zkušenosti jako raketa Cruiz. Spolu jim to dobře herecky klape. Fajn filmové překvapení. 7/10 ()

HenryIvan

No, nechal som si to pár dní odležať. Omrkol som čo o tom hovoria tunajší respondenti. Zvážil som všetky inputy. Áno, máte pravdu, ide o bežnú loser-winner story, ktorých tu už bolo neúrekom. Povedal by som ale, že tento film sa ani na nič iné nehrá, vie, v akých vodách pláva, plne to prijíma a snaží sa z daného sub-žánru vyťažiť čo sa dá. Obsahová stránka síce je predvídateľná a recyklovaná, no práve pri takýchto počinoch sa tvorcovia musia snažiť o to, aby bolo všetko okolo toho aspoň ako tak svieže a najlepšie aspoň trochu šľahnuté originalitou. Musím povedať, že režijne a strihovo to vychádza na jednotku. Áno, je tu mnoho montáži, možno až priveľa, ale sú funkčné a svižné a to je podstatné. Následne je potrebné príbeh vystavať tak, aby divákovi na postavách záležalo (aj keď konečný úspech hlavnej postavy očakáva), aby diváka postavy oslovili. Pri tom je potrebný aj správny casting. Je tu mnoho basketbalistov, čo pridáva k autenticite príbehu. Len samotná hlavná postava je ozajstný profík z NBA. No a potom tu je Adam. Ako poznamenal vo filme, pokiaľ chceš aby ti to vyšlo, ak chceš uspieť, musíš danou vecou žiť, dýchať pre ňu, roztrhať sa pre ňu, uctievať ju a pokiaľ ste to ešte nevedeli, Adam je basketbalovým fanúšikom telom aj dušou a keď toto dokážete preniesť na plátno, je to cítiť a film je o to lepší. Ide o vážnejšiu rolu, ktorých v poslednej dobe berie viacej a robí dobre. Je tam aj vtip, no skôr situačný, no nič hlúpe či fekálne. Som vážne zvedavý čo nám ponúkne v Spacemanovi. ()

dalziel

Nie že by mi Adamove šaškárny nejak chýbali, ale tieto dramatické pózy mi tiež nejdú obzvlášť pod fúzy a hlavne keď sa tu dramatizuje 100 krát oprcané klišé. ()

tomik99

Nejsem velkým fanouškem Adama Sandlera a jeho komediálních filmů, ale tento mi jako jeden z mála sedl. Obecně to vlastně považuji za nejlepší film s Adamem Sandlerem, protože Sandler tam opouští své klasické polohy a konečně se snaží doopravdy hrát. Sportovní filmy jsou většinou na jedno brdo, ale tohle skautování jsem si nesmírně užil. Film je v prvních minutách malinko pomalejší a zmatenější, ale jakmile se na plátně objeví hvězda Bo Cruz, hned je vše výrazně lepší. Trénování, překážky na cestě, osobní problémy – to vše film má. Navíc nám naservíruje finále, které nedopadne podle představ, a ještě nás čeká jedno malé překvapení. Pokud je Jeremiah Zagar schopný natočit film o basketbalu, i když té hře naprosto nerozumíte a NBA nesledujete, a film považujete za povedený, tak udělal sakra dobrou práci. ()

dainio

Jsem moc rád, že Netflix v poslední době nabízí Adamovi takovéto dramatické projekty, kde může naplno ukázat své charakterní herectví a odškatulkování. Po filmu Drahokam je to další trefa do černého, a nedivím se fanouškům, že volají po nominaci na Oscara. I já bych si to moc přál. Už za dříve zmiňovaný snímek si minimálně nominaci zasloužil. Role basketbalového skauta je mu ušitá na míru. Tady se nezapře, že basket je Adamovou velkou vášní a je v něm jako ryba ve vodě. Sledujeme srdnatý příběh o nalezení obrovského talentu a jeho prosazení v nejlepší basketbalové lize. Těžká a trnitá cesta v neskutečně konkurenčním prostředí. A i když se může nekomu zdát, že se jedná o klasickou šablonu sportovního filmu, tak má to svou výjimečnost, originalitu, kouzlo. A vše velmi dobře drží Adam Sandler, který dává do filmu srdíčko a svůj vztah. ()

aR3Zz

Ač hráč i fanoušek basketu, nijak zvlášť film ocenit nemohu. Milionkrát ohraná šablona s minimem svěžích nápadů. Skvěle obsazený, poznal jsem spoustu současných i bývalých hvězd (nejen) NBA, ale prostě... fádní a sotva průměrný. 60% ()

Maximilianus

Jednoduchý príbeh, pri ktorého sledovaní má divák pocit, že už pár podobných záležitostí videl, no napriek tomu je to fajn, a láska k basketballu tu je cítiť. 7,2/10. ()

Psycho.R

Sandler opět dokazuje, ze vážné herectví mu sluší. A na své komedie uz by se mel vybodnout. Tohle je cesta. Film fajn, ale na čtvrtou hvězdu tam ještě něco chybí. ()

ER

Druhý Jerry Maguire se nekoná. V podstatě jde o namíchanou story, bez špetky imvence s přístupem ala Rocky. Byť zrovna část, kdy španělský "dělník" trénuje v USA je povedená. ()

Likan7

Příjemný překvapení, který mi jen ukázalo, že Adam Sandler je tak trochu Ben Stiller. Známý komediální herec, který, když dostane prostor pro vážnější roli, dokáže zahrát skvěle a ukázat charisma. Na Životní trefě je strašně moc znát, jak má Sandler basketbal rád. Hustle jen potvrzuje, jak zajímavá je pro film NBA (a NFL). Všechny ty zákulisní záležitosti, intriky, drafty, tréninky. Možná to je jen tím, že jsem Evropan, ale mě to prostě baví sledovat. Příběh je tu sice prostý a po 10 minutích je všem jasný jak to celé skončí, ale je to natočené tak dobře a s citem, že mě to prostě bavilo. Celé to stojí na skvělým Sandlerovi, ale i Hernangomez (v rámci amatéra), nebyl nejhorší a byl minimálně sympaťák, kterýmu ty Pringles a úspěch přejete. Příjemná jednohubka. ()

Withree

Teda že to Hernangomez dokáže zahrát tak dobře, to jsem opravdu nečekal. Životní trefa jede ve šlépějích ostatních sportovních filmů, ta struktura je tak ohraná až to bolí. Film má ale štěstí na opravdu skvělou titulní dvojici, Sandlerovy dramatické party na Netflixu mu hodně svědčí. Produkce LeBrona Jamese navíc přispěla k tomu, že film je cítit jako NBA. ()

jiriks

20 tisíc hvězd! Když sledujete NBA, když sledujete tenhle film, jako byste sledovali NBA! Pro fanoušky, pro sportovní zapálence je to nepostradatelný snímek. Miluju The last dance. Miluju Hustle. Jestli bych se mohl podívat znovu? Gone in 60 seconds Angelina Jolie's last words: Hell yeah! ()

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023