Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

Prochy38

A. Schwarzenegger ve svých nejlepších letech. Tento akční sci-fi thriller podle knižní předlohy se opravdu povedl. Jde o trošku násilnější pojetí, než jsem čekal. Ale akce svižná, příběh promakaný. Paráda. K tomu krásná S. Stone. 80% ()

TERRORDROME

Obyčajný roboš Douglas Quaid jedného dňa zistí že on vlastne nie je on, ale v skutočnosti je Arnold Schwarzenegger a musí vymárovať hromadu fašistických kriplov aby zachránil bandu prašivých marťanských santusákov. Brutálne, úchylné scifíčko plné násilia a mutantov. Keď som to videl pred rokmi ako malý, naprosto som nechápal o čom to je a bolo mi to úplne jedno. Dôležité bolo, že sa tam všetci zabíjajú, že je tam žena s tromi prsiami, že tam ľuďom vyliezajú oči a Arnold prerazí zlému doktorovi cez hlavu kovovú tyč. Pravda, z Kuata som mal nočné mory a ani na tú Bennyho mutantnú ruku som sa nemohol pozerať. No a Arnold v prestrojení za tučnú ženskú s robotickou rozkladacou hlavou ... to je proste klasika! ()

kwoky

Na sledování tohoto filmu mozek a logiku nepotřebujete. Ba naopak. Pokud byste nad tím začali přemýšlet a hledali chyby, je film jasný odpad. Jako oddychovka je to ale solidní kus žvance. Poctivá a neodbytá výprava je největší plus tohoto filmu. Pokud máte rádi staré akčňáky se superdrsnými hrdiny, kteří všechno přežijí, tak tohle je film přesně pro vás. ()

bloodcountes

Viděno dávno, pradávno a potom ještě asi před rokem. Tenhle film mě dostal na první pokus a dostal mě i po letech, přestože jsem od té doby nakoukala hodně všelijakých sci-fi filmů. Kvalita, která nerezaví. ()

Paldiny

Jeden z mála akčných filmov starej dekády aký sa nemusí hanbiť za dejovú stránku. Ďalej, vizuálne poňatie je úchvatné a plné nápadov, masky sú Verhoevenovsky zvrhlé a akcia poctivo krvavá. Arnold sa prvýkrát snaží ukázať aj z hereckého uhlu, ostatní zúčastnení len vypĺňajú premyslený guláš zvratov a skrytých myšlienok. Zaslúžený komerčný úspech. ()

Piri

Jeden z najlepších sci-fi filmov vôbec, máloktoré neskoršie sa stali takým kultovým snímkom ako tento. Povinné čítanie, film ktorý sa dá skutočne pozerať takmer donekonečna. Sharon Stone zaujala aj v krátkej vedľajšej role, avšak výber na tmavovlasú krásku menom Rachel Ticotin bol zásah do čierneho. V tomto filme absolútne vynikla jej prirodzená ženskosť a esprit, BIG WOW. Takýto typ žien nájdete iba v pár filmoch, čo je veľká škoda. Právom sa toto dielo zaraďuje medzi hity (odmysliac Arnieho, aj keď bez neho by to asi nebolo ono), kultové scénky, efekty, prostredie a hudba. Novodobý remake z 2012 nedosahuje ani polovicu kvalít tohto filmu, TR 1990 4ever. Slovenský dabing v réžii Iva Tomečeka zo štúdia ENTER je špičkový. ()

orkadimenza

Devadesátky přinášely do světa kinematografie jedno filmové dílo za druhým a Total Recall je jen důkazem toho, že i akční sci-fi může být pekelně promyšlené. Od samého začátku dává zabrat mozkovým závitům diváka a při akčních scénách v čele s Arnoldem ho nenechává v klidu. Přesun na Mars mírně upozaďuje dějovou linku, aby dal prostor maskám, kostýmům (ano, legendární tříprsá mutantka je odtud) a trochu i vztahovým hrátkám. Do téhle doby šlape film perfektně, ale ke konci už příliš tlačí na pilu. Jednak je těch plot-twistů více než zdrávo a druhak i akce přestává být záživná, což v kombinaci s dobovými obličejovými efekty při absenci kyslíku může vyvolat spíš odpor. Nerad bych však mávnul rukou nad předešlou dobře odvedenou prací, Total Recall nemusí být (hlavně díky svému scénáři) v dnešní době jen filmem své dekády s popiskem "jak se dělala akce na počátku 90.let", ale je potřeba k němu přistoupit s mírným odstupem. ()

Disease

Sice to zestárlo, ale i tak pořád jedna z těch lepších akčňáren s Arniem. Povídkou P.K.Dicka, jak uvedeno v úvodních titulcích, pouze inspirováno, takže v pořádku, jinak to s ní totiž nemá moc společného. ()

Rozjimatel

"You wouldn't hurt me, would you, sweetheart? Sweetheart, be reasonable. After all, we're married!" "Consider that a divorce!"     Sci-fi thriller podľa skvelej predlohy Philipa K. Dicka zaradený do zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Dnešné zhliadnutie pre mňa predstavovalo vzrušujúci návrat do mojej mladosti, do časov, keď Arnold Schwarzenegger bol na absolútnom vrchole a Sharon Stone bola žiarivo krásna. Z dnešného pohľadu to už samozrejme nemôže byť taký ohromujúci zážitok ako kedysi, predsa len vizuálne to dielo za tú dlhú dobu značne zostarlo, v danej dobe špičkové, Oscarom ocenené špeciálne efekty už občas pôsobia úsmevne (pár ich obstojí i v dnešnej dobe, ako napr. pôsobivé spustenie reaktorov), tie kulisy (a s nimi aj celková vízia budúcnosti) mi zase miestami pripadajú dosť lacné. Stále však platí, že ten príbeh je skvelým spôsobom spletitý, s viacero výbornými zvratmi, keď je divák často na pochybách, čo je vlastne skutočnosť a čo iba umelo vytvorená predstava. A ked napokon pride ten výborne nejednoznačný záver, v hlave mu zostane len jeden veľký otáznik, že ako to vlastne celé bolo. Čo ma, naopak, už dnes akosi neberie, sú tie mnohopočetné bezduché prestrelky. Tiež som bol ešte trochu prekvapený z toho, aká je hudba slávneho Jerryho Goldsmitha nevýrazná (mal som pocit, že som ju práve počul po prvý raz, a to aj napriek nespočetným zhliadnutiam tohto filmu).     "I just had a terrible thought. What if this is a dream?" "Well, then, kiss me quick before you wake up!" ()

Yardie

Velice povedený film. Nějak extra Arnoldovy filmy nemusím, ale některé, jako třeba Komando a Terminátor jsou již kultovní. Navíc mám rád sci-fi. Příběh je celkem zajímavý a tím, jak se zamotává a občas nevíte, co si myslet je i netradiční oproti obdobně laděným filmům. Akce je slušná, efekty na tehdejší dobu také, pěkná Sharon a v neposlední řadě několik skvělých hlášek. Prostě nadprůměr Arnieho filmů a nejen jich. Řekl bych, že to nebyla jen prostoduchá mlátička. Howgh! ()

Cement73

Výborné sci-fi. Skvelý príbeh a zaujímavo predstavený Mars. Total Recall je jeden z najlepších filmov, kde si Arnold zahral a vždy si ho rád pozriem znovu. Nápad z mutantami ma pri Verhoevenovom filme vobec neprekvapuje a žena z tromi prsiami už navždy zostane mojim sex-idolom :))) Mňa osobne teší scéna v starej cementárni. ()

Mikino00

Nejen, že se jedná o výborné sci-fi dílo, ale zároveň i o výborný akční film plný nekončící akce a doslova nacpaný legendárními hláškami. Příběh je navíc velice poutavý, svět na Marsu rovněž. Povídku jsem četl, ale tohle ji dalece předčí. Když pominu extrémně nerealistický konec (nebylo by lepší, kdyby se po vložení ruky do reaktoru probudil?), tak film stále baví a v podstatě se nezastaví. Výborná byla volba Arnolda i Sharon. ()

simply

Nádherné béčkové scifi, které má své kouzlo. Nechybí namakaný Arnie, skvělé trikové scény...prostě klasika. Radši nechci vidět chystaný remake. ()

geimz

Skvelý sci-fi úlet so skutočne prekvapivými zvratmi a originálnymi nápadmi, toľkú zábavu a násilie som naozaj nečakal. ()

kamigava

Jako první jsem viděl nový remake s Collinem Farelem, který také nebyl špatný. Originál je ale syrově lepší. Arnold tu předvádí zase svoji muskulturu a smrtelné chmaty. Celý film jsem se dobře bavil. Je zajímavé, že Quaidova žena Korin je tu blonďatá Sharon Stone a v remaku zase černovlasá Kate Beckinsale. Klidně bych nechal více prostoru povstalcům na Marsu a provedl bych s nimi nějakou větší akční zápletku. Film se věnuje především Quaidovému poznávání sebe sama, ale na ty okolo se tak trochu zapomíná a v příběhu nevidím moc velkou podstatu. V remaku byly osvětleny záměry padocuha, který si schválně najímal lidi, aby zabíjel vlastní a tak dostal záminku, aby mohl vybudovat armádu, s kterou by pozabíjel chudou kolonii. U Arnolda na osudu lidí a mimozemšťanů asi tolik nezáleží. Dozvěděl jsem se, že padouch schovává pod povrchem Marsu ledovec, který by dokázal vytvořit atmosféru plnou kyslíku. Ve filmu jsem ale neviděl, že by někdo nosil masky apod. Jako by se na ostatní zapomnělo a nedostalo se jim takové důležitosti jako Quiadovi. Nicméně je to pořád klasické Sci-Fi, které v té době bylo opravdu převratné a mě se i tak nadále líbí. Každý by mohl neustále kritizovat a něco dolepšovat, ale minulost už nezměníme. Důležité je, že se divák baví a nenudí se. Detailů si pak člověk nevšimne, dokud se v nich nezačne hrabat. ()

mira007

Na svou dobu hodně špičkové sci-fi se spoustou trikových efektů a se zajímavou dějovou linkou... a dokonce i ten bláznivej Arnold se na tuhle roli i hodil. Dokonce se tu jako hlavní mrcha mihla ještě skoro neznámá Sharon Stone. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)