Po ovládnutí boxerského sveta sa Adonisovi „Donniemu“ Creedovi (Michael B. Jordan) darí v kariére aj v rodinnom živote. Keď sa jeho kamarát z detstva a bývalý boxerský talent Damian „Dame“ Anderson (Jonathan Majors) po dlhom treste vo väzení opäť objaví, túži dokázať, že si zaslúži svoje miesto ringu. Stretnutie medzi bývalými priateľmi je viac než len boj. Na vyrovnanie skóre musí Donnie ohroziť svoju budúcnosť a bojovať s Dameom – bojovníkom, ktorý nemá čo stratiť. (Continental film)

Torgal

Tuctový film z ringu, ktorý mi nedal nič nové. Len sa odškrtávajú povinné zastávky pred finálnym súbojom. Ten bol ale spracovaný veľmi pekne, Michael B. Jordan debutujúci na poste režiséra ho oživil originálnymi ťahmi (napríklad zmiznutie publika, ktoré pre dvoch borcov medzi povrazmi akoby neexistovalo). Aj tak som si ho ale nedokázal užiť ako by sa patrilo, lebo to čo k nemu viedlo ma nedokázalo nijak strhnúť a zaujať. Keby toto bol môj prvý boxerský film tak som spokojný, teraz ale už čakám viac. Každopádne lepšie ako nevýrazná dvojka. 6+/10 PS: Ide to síce aj bez Slya, nemôžem sa ale zbaviť pocitu, že s ním by to išlo lepšie… ()

TheRay97

Kdyby byl příběh stavěn sám o sobě, byly by to dvě hodiny jednoho a toho samého momentu. Událost z dětství se odrazila do přítomnosti a způsobila škody, které se neřešily jinak než pěstmi. Zápasy samozřejmě byly jako obvykle skvělý! Mimo jiné, zpomalené záběry úderů tomu dodaly ještě větší očekávání a napětí. ()

mrtn

Býval jsem dobrým kritikem, ale spáchal jsem ten největší hřích, protože jsem šel do Imaxu na 3. díl frančízy, aniž bych viděl předchozí 2 filmy. Snažili se mě umlčet, místo toho zpoždili vlak, kterým vracím domů. Nasraně projížím Ústí nad Orlicí. Ostravak, který se se těší na 3.!!! vítězství Chelsea v řadě. Gurmán. Tekňák.......Dobré to bylo, Jordan je sympaťák, Majors zvíře, dcera zábavná a Jordan za kamerou potěšil - všechny scény v ringu byly v širším formátu, nástup borců energetický, celkově film fungoval jak měl a proto jsou vysoké tržby logické (ve filmu se prakticky neobjeví bílé postavy krom komentátorů a 2 štěků Draga jr, tudíž je to v US událost z ranku menšího Black Pantera 1. pro afroameričany must-see). Čtvrtý díl by měl být vyústěním série a stejně jako Rocky IV by to tím mělo skončit. Plány na spin-off o dceři, animované seriály atd. jsou tradiční úlet ()

Maximilianus

Aj napriek rozbehovej prvej hodinke venujúcej sa viac Adonisovej minulosti než boxu ide o veľmi slušné pokračovanie a dobrý boxerský film. Je úžasné, ako za tie roky dokázali Rocky/Creed sériu posunúť a predovšetkým ako preniesli váhu rukavíc z The Italian Stalliona na potomka Apolla Creeda, že hoci je to už iná séria, stále tam je cítiť prítomnosť minulosti. 7,4/10. ()

John80

3 časť úspešného hitu Creed, kde sa hlavný hrdina vracia späť do ringu po niekoľkých rokoch v protiúdere svojho kamaráta z detstva 4* ()

ER

Hvězdička navíc za J. Majorse. Příběh předvídatelný,ale k takovému filmu to patří, s pocitem viny to však dostalo lepší "výraz". ()

Nemmonn

Pořádnej nášlap! Upřímně mě třetí Creed příjemně překvapil, z Jonathana Majorse tu jde strach ve všech směrech a hlavní zápletka, která celý film dává do kupy tu funguje taky skvěle. Lituji že jsem film neviděl v kině, ale i tak to doma u počítače vyzařovalo velikou energii a sílou. Michael B. Jordan mě překvapil i za kamerou, kdy je tohle jeho první režisérský počin, no a já, já chci vidět víc téhle série, protože mě celá Rocky série neuvěřitelné baví a například finále mě vždy rozpálí v sedačce. 9,5/10 ()

Likan7

Trilogie Creed je jedna z nejlepších za dlouhá léta. Ve trojce to Jordan vzal do svých rukou a vedle hlavní roli si tentokrát sednul i na režisérskou stoličku. A protože to je jeho prvotina, je vhodný mu smeknout kloboukem. Režii si dává s přehledem, film šlape jak po sportovní stránce (tentokrát má film pouze 2 souboje + úvod), ale i dramatická osobní první hodina je zajímavá, rozhodně nenudí a dvojka Jordan - Majors tu herecky excelují. Majors je opravdu úkaz a pokud se vyhrabe z těch problémů se zákonem, máme tu jednoho z nejzajímavějších mladých herců současnosti. Divák díky těm dvoum vlastně přeje oběma. Není tu vyloženě záporák, jen křivdy z minulosti. K totální bombě za 5* mě odradil jen závěrečný souboj, který mohl být víc údernější. Ale do rámce celýho filmu sedí. Velká spokojenost. Snad to Jordan rozjede s dalšími projekty z "rocky-creedova" světa. ()

bearmeedek

Šel jsem do toho velmi opatrně. A překvapilo. O moc lepší, než předchozí dva filmy. Tentokrát to má skoro i malý nádech thrilleru. Prostor věnovaný osobnímu životu v minulosti i teď. A box tady není natočen jen jako tupé mlácení (i když jím je), ale filmově jsou zápasy i zajímavé. ()

neo250

Novy Creed neukazal nic nove.... mame tu boxera na dochodku a ako nova zapletka sa objavi kamos z detstva, ktory bol v base. Svojim planom sa chce dostat do hlavy Creeda a vybojovat si titul tazkej vahy. To je vsetko. Kamera bola skvela, soundtrack tiez. Za mna dobry popcornovy film. To je vsetko. ()

studiobadguy

Upřímně si nepamatuju, kdy mě naposled něco v kině přikovalo k sedačce. Pro mě, jako fanouška MMA a boxu bylo sledování třetího Creeda jako orgáč se ženskou. Audiovizuál je dokonalej. Kamera je celý film velmi hravá a neustále se tu nějakým způsobem experimentuje a snaží se to zajímavým směrem posouvat. To samé ozvučení a hudba, která celý film sedí, jak hrnec na prdeli. Příběh je jednoduchý a lehce předvídatelný, ale buddy, kdo takové filmy sleduje kvůli příběhu? Maximálně ten jeden konzervativec v první řadě, kterej považuje bojové sporty za buranský způsob zábavy. Ostatní zajímají hlavně samotné duely, kterých je dost a na všechny se krásně kouká a díky zmíněnému audiovizuálu cítíte každou rozdanou ránu. Dále zmíním casting, kterej je brilantní a všechny postavy mají skutečné emoce a působí lidsky. Třešničkou je Michael B. Jordan, kterej si konečně uvědomil, že pro to, aby byl šampión těžké váhy musí i tak vypadat. Oproti minulým dílům působí skutečně obrovsky a je teď v životní formě a je to vidět jak na něm, tak i na celém jeho hereckém výkonu. To samé Jonathan Majors. Závěrem zmíním malé cameo Canela, při kterém jsem chtěl začít řvát na celý kino. Celkově to hodnotím jako skvělý emoční snímek a určitě nejlepší díl Creed série. 9/10 ()

Clark_Kent

Intenzivní a psychologicky osudový Creed3 Jak kdysi pronesl anglický básník Robert Browning: „Začne-li člověk bojovat sám se sebou, pak za něco stojí.“ Do třetího Creeda, tento proslov náramně sedí. Celým příběhem se prolíná traumatizující zážitek z dětství. Osobní souboj mezi Adonisem Creedem /Michael B. Jordan/ a Damianem Andersonem /Jonathan Majors/, nabídne definitivní vyřešení minulosti. Dojemné sportovní drama, které buduje pomalé tempo a navíc nabízí i komplikované vztahy. ()

RAFT

A máme zde už třetí díl.Místo zkušených režisérů si na režijní stoličku sedl ,herec Jordan a vyzkoušel si jaké je to také před kamerou .Natočil svůj první film ,který se povedl.Creed si jde svoji vlastní cestou .Trauma z dětství .Adonis  se postaví do ringu proti příteli z dětství.Rocky zde už není tak,se musí hlavní hrdina postavit na vlatní nohy.Vůbec nevadí že, Balboa ve filmu nebyl.Film dobrý ty dvě hodiny utečou rychle.Záporák skvělý.Takový menší dojáček jinak dobré .Uvidíme co natočí příště .Za mě 80% ()

Cooller odpad!

kdyby to šlo tak to hodim až do minusu. Vykradačka původního Rockyho opět v plnem proudu, hrala i stejna hudba i když lehce modernizovana spolu se souvisejicimi tež lehce modeznizovanými scenami. Opět se tak pouze recykluje a kombinuje původní děj. Opravdu nechápu že to zdejší divaci zjevně nevnimaji, nebo maji už tak pokřivene vnimani že nevidi ty opakujici se patterny v doslova všech těhle po X-te "navazujicich" filmech. Rocky jako takový byl přece hodně o emocích, o přistupu k životu a ten sport kde musel tvrdě dřít pak jen podrtahoval všechna ta rozhodnutí v životě ktere ho vedli až do toho ringu... Musim smutně konstatovat, že tohle už s Rockym opravdu nema nic společneho... cele je to jen směska nostalgie a propagandy, která se zdá se teď orientuje na větší začlenění postižených do děje. Je usměvné že to pokaždé jsou hluchoněmí, k tomu netřeba už nic dodavat, mužeme jen doufat že s bujici propagandou nam zachvili na platnech nepředstavi remake Harryho Pottera který bude ale tentokrát na voziku... Nerozumim bohužel tomu proč se vše politizuje, proč se z tak krasneho uměleckeho směru jako je kinematografie stala taková fraška jen sloužici systemu, copak nechceme nějáké nové přiběhy... jaký jiný má tohle důvod než vytřiskat penize? Je to do oči bijici nevkusný cash grab, ani Stallone už se toho radši neučastni. Odpad. ()

speedy7929

Kríd trojka doletel do našej obývačky a silno mi pripomínal diel Rockyho, ktorý taktiež ukončil kariéru, ale z morálnych zásad sa musel vrátiť na vrchol a dokázať, že stále má gule zbiť starého kamaráta z detstva. Troška som dúfal, že ten zápas prehrá a ukončí trilógiu trocha inak. Bohužiaľ nestalo sa a Kríd ďalej kraluje ťažkej váhe. Vždy sa mi na týchto filmoch páčila tá príprava, ktorou si musel prejsť, to peklo ktoré ho zocelilo. Tu to bolo ako nepodarené video ktoré ešte dvakrát zrýchlili aby sa vošli do 2 hodín./75% ()

BFG2000

Je to neskutečně strojené, bez emocí a ty, které v tom jsou, jsou naprosto k neuvěření. Ve finále je z toho taková skoro nuda. Dramatická stránka naprosto selhává a ta sportovní vlastně také. Zápasy (resp. to málo z těch pár zápasů, co se ve filmu objeví) jsou natočeny snad nejhůř z celé série (Rocky + Creed). Nedají se definovat ani jako akční, ani jako reálné. Je to takový hybrid, který je pro diváka naprosto nezajímavý a až příliš umělý. Jonathan Majors byl skvělou volbou, ale dostal jen minimum prostoru. Jordan opět nijaký, toporný. Hudba jako by chtěla té obrazové nudě pomoci, ale vždy, když divák čeká, že začne skutečně gradovat, tak se utne. Takže ani zde se nedočkáme ničeho zajímavého. Vrchol za mě bylo, když se po konci druhého kola finálního zápasu vše přesunulo do smyšlené "arény", napůl ringu, napůl věznice, kde si aktéři vyměnili pár úderů a najednou co? Najednou tu máme finální dvanácté kolo! WTF? Jako že nebudeme sledovat 12x3 min + 1 min pauzu, to se asi pochopit dá, ale že uvidíme pár úderů v prvním, druhém kole, pak nějaký mystický mix 3 až 11 kola a máme tu finále? Dost velká podpásovka pro fanoušky. A co je možná ještě větší podpásovka, že zde nebyl ani pořádný nahypovaný trénink, na které jsme se všichni tolik těšili. Žádná bolest, slzy, znovuzrození! Nic. Emoce = 0. Stále však jde o líbivé a divácky atraktivní téma, jen je škoda, že se režije neujme někdo schopný, vytvořit dramatický příběh nebo mistr akční kamery. Tohle, kdyby točil Snyder, Villeneuve nebo třeba takový Doug Liman, tak to mohla být sportovně-filmová událost desetiletí. Takhle je to spíše průměr, co se týče série, tak rozhodně podprůměr. 3* jen proto, že jsem fanda boxu a tematických filmů je poskrovnu. ()

J.e.r.e.c

Po odfláknuté dvojce, která chtěla jen kasírovat za nostalgický Drago-fanservis, ale pořádně nezvládla ani to, přichází trojka s po všech stránkách daleko zajímavějším materiálem. Autoři si vyhráli se scénářem a dost mě bavilo, jak dokázali spoustu klišé a jinde viděných motivů rozvinout ne úplně očekávaným směrem. Herci zamakali na fyzičce (Majors i Majkl B jsou opravdu nabušená hovada) a choreografové na soubojích, ze kterých dostali po technické stránce asi ideální mix rockyovsky bezhlavého mlácení a skutečného boxu. Příjemným zjištěním bylo, že Creed se sebevědomě postavil na vlastní nohy a svého starého mentora už vůbec nepotřebuje (byť je trochu zvláštní, že Rocky v tom světě očividně existuje, ale zmíněn je pouze velmi okrajově). Tím méně příjemným pak to, že přese všechna pozitiva se mnou film až na jeden, dva momenty prakticky nehnul, a já si trochu marně lámu hlavu, proč. Jistě, jsou tu pořád některé problémy z minula (tréninkové montáže s rapem prostě nefungují, too many family issues, Creedova žena je tak dokonalá, až to není normální), ale pes je zakopán jinde. Detektivní pátrání po jeho mršině mě nakonec přivádí k paradoxním zjištění, že Majors jako antagonista je příliš komplexní a ve svém důsledku spíš kladná postava, což by ve spoustě jiných scénářů bylo plusem, ale tady to oslabuje nejen osudový náboj finálního souboje, ale potažmo celého filmu. A přestože se jeho charakter ještě pokusí v poslední cca třetině pořádně, ehm, očernit, tak z něj (možná i kvůli boxerskému stylu, který sází spíš na vychcanost než hrubou sílu) nikdy nejde ten správný strach, kvůli kterému bych měl jako divák pocit, že jde opravdu o život. Emocionálně z toho mohli vytřískat víc. 75 % ()

Vanchovi

Od tohto typu filmu neočakávam veľa - teda väčšinou dostanem to, čo očakávam a občas aj čosi navyše. V tomto prípade ale to čosi navyše neprišlo. V prvej polovici mi dialógy prišli fakt plytké, až mi z toho miestami bolo smiešno. Budovanie deja je trochu slabšie, čo je škoda, lebo takto druhá polovica filmu a záver nemajú taký emočný náboj aký by mohli mať, aj keď potenciál tam na to bol. ()

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)

Creed se dočká čtvrtého dílu

Creed se dočká čtvrtého dílu

19.11.2023

Jak to tak vypadá, Adonis Creed své boxerské rukavice jen tak nesundá. Oscarový producent Irwin Winkler (série Rocky) během jednoho ze svých nedávných rozhovorů totiž prozradil, že po komerčním… (viac)