Paranormal Activity: Next of Kin

Mladá žena Margot (Emily Bader), ktorú matka opustila ešte ako dieťa, sa na internete snaží nájsť svojich predkov. Zistí, že je rodinne spriaznená s náboženskou komunitou Amišov a mužom menom Samuel (Henry Ayres-Brown), ktorý môže mať nejaké informácie o tom, prečo ju matka opustila. Spolu so svojimi priateľmi Chrisom (Roland Buck III) a Daleom (Dan Lippert) sa spolu s kamerami vyberajú do stredu ničoho, aby natočili dokument o tom, odkiaľ Margot vlastne pochádza. (Arsenal83)

panvasik

Určitě to je dobře natočené a mě to bavilo, byl to takový Slunovrat, ale já jsem fanoušek Paranormal Activity, takže tohle jim neodpustím! Dalo by se říct, že to je nejlépe natočené, je to nejmíň amatérské a člověk se určitě nenudí, ale prostě to není ono a takové to moje oblíbené "kouzlo" této amatérské série je tak či tak fuč :( GG 7/10 ()

KUFI

Nejhorsi dil serie. Vlastne to nema s PA vubec nis spolecnyho, akorat to duneni kdyz se blizi potvorak. Jsem zvedav jestli se vrati jeste nekdy k ducharskymu horroru, nebo budou nadale tocit satanisticky sracky co ignorujou odkaz prvnich dvou dilu. ()

helraiser

Tak na konec docela pohodová podívaná, v rámci série průměr a naštěstí na pátý díl to nijak nenavazuje, ono totiž ani není jak, tedy pokud by se tvůrci nechtěli pustit do apokalypsy. Ze začátku jsem měl docela obavy, ale po první rozporuplné půlhodince, přichází na řadu docela slušné atmosférické straseníčko a po objevení prapodivného kostela už to je slušná jízda. Tajemné společenství tomu dává dobrý rozměr a démonické vyvrcholení má dobrý koule. Závěr je opět perfektní, ale celkově tento druh hororu má své nejlepší časy dávno za sebou. ()

Vabr

Moc jsem se těšil na zbrusu nové Paranormal Activity. Zvlášť proto, že to nenavazuje na předchozí díly, (protože si neumím představit, jak by navázali na ten sra*oidní z roku 2015) a proto, že to režíruje režisér úžasnýho Pod vodou. Už na první dojem mě dost překvapila jiná FF forma. Pak v průběhu jsem si ale uvědomil, že si mi vůbec do filmu nehodí a raději bych byl za běžnou filmovou formu, protože to nepůsobilo reálně ty úhly a často to i nedávalo smysl. Hlavní postavy se zprvu chovají tak podprůměrně (až na halvní hrdinku, která se zdála být v pohodě), ale postupem filmu se ze všech vyklubou neuvěřitelní blbci a typičtí Američani, kteří si na kdejakou famu uprostřed ničeho přitáhnou půl věcí z filmovýho studia, válejí si tam šunky jak u sebe doma a chodí si po domě (i po kostele), jak kdyby jim patřil. Nejvíc je, jak ta holka, že chce hrozně potkat svou rodinu, že je moc vděčná za příležitost atd atd, hlavně, že dělá tohle. Fakt k smíchu. Celej film se nic neděje, a ani žádnej duch, tak já takový, že to je nějaký divný, ale že se to určitě jen všechno buduje, aby se to pak pořádně rozjelo. Asi vás výsledek nepřekvapí. Vůbec nic zajímavýho se neděje a ta štoka, do který vstoupí je jen jedna volovina na entou. Farma, která zažívá sebedestrukci byla konečně něco aspoň trochu hezkýho, ale to je fakt málo. Běhání k autu, a pak zase od auta pro klíčky, a pak zase k autu - no to snad není možný, že se jim nic nestalo! Konec čekanej a ani jeden chloupek se na mým těle nezděsil. Jako ta část, kdy zjistí něco stalkingu by byla i dost děsivá a mrazivá, ale kvůli té de*ilní neatmosféričnosti, to nemělo vůbec šanci zafungovat. Vyhodnocení: Radši ani do smrti nevěďte, že jste adoptovaný, abyste pak neskončili na nějaký pošahaný zapadlý farmě ()

Daiker

Skvělý FF horor...... Po The Visit další kvalitní film tohoto typu. Jen to neměli pojmenovat Paranormal Activity..... Prostředí Amišů bylo zajímavé a strašidelné, příběh skvělý.... Kamera byla tak akorát, jak už je u kvalitních FF zvykem..... Těším se na další film tohoto režiséra a jestli bude další PA tak kvalitní a originální, tak sem s ním 😉 ()

Likan7

Schválně jsem se podíval na svůj komentář k poslednímu dílu. Píšu v něm, že se v téhle sérii ztrácím. Tak jestli jsem se ztrácel tehdy, tak teď to můžu jen podtrhnout. Naštěstí tenhle nejnovější kousek se z nějakého důvodu sice jmenuje Paranormal Activity, ale ve výsledku nemá s předešlými díly vůbec nic společného. Spíš než PA mi to přišlo blíž k prvním dílům REC s klasickými PA nešvary. První polovina je zívačka, pokud jste viděli libovolný díl série, víte, že vás čeká divní lidi, občas divný záběry na něco znepokojivého, zvuky z půdy v noci a pár jednoduchých lekaček, který mají jen vyděsit diváka, ale k ničemu nejsou. O to ale příjemnější, akčnější a zběsilejší je ta druhá polovina. Od vloupání do "kostela" jde tempo i hororovost rapidně nahoru a celé to eskaluje moc povedeným infernem celé vesnice, včetně naháněčky se zlem. Není to rozhodně něco převratnýho, ale v rámci PA rozhodně jeden z nejlepších kousků. ()

messi@h

Hodně silné 3 hvězdy (a vážně uvažuju nad čtvrtou). Atmosféra byla, bavilo mě to, nebylo to přehnaně dlouhé, co víc chtít. Na druhou stranu souhlasím s většinou komentářů tady, že found footage (pseudo-dokumentární) formát je pro Next of Kin úplně zbytečný a film by paradoxně mohl být daleko větší pecka, kdyby byl natočený klasicky. Found footage se vyčerpal špičkovými filmy Cloverfield a REC, po nich už je to skomírající formát/žánr. Eubank mě ale ani napodruhé nezklamal, určitě si ještě zkusím pustit zbývající filmy z jeho filmografie. ()

Hellknight12

Posledná časť, ktorú som mal dnes ako premiéru je úplne inak spracovaná ako zvyšok série. Áno je to Found Footage ale odohráva sa to na odľahlej farme, kde príde partia ľudí natáčať dokument. Počas pobytu na farme, zistíme niekoľko zaujímavých veci a ma to aj veľkom slušný zvrat. Koniec mi príde ako keby sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť, ktorý vybrať a dali dve konce. Jedna časť príbehu je otvorená a druhá uzavretá. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

Cooller

Poměrně se to liší od původní serie započatou prací studentu, leč bohužel, ta přidaná pomyslná profesionalni čast tomu nedodává o nic víc lepšího, spíše mi to připomělo jiný studenstky projekt a to The Blair Witch Project. PA bylo vždy o duchách a prokletí, zdejší 'demon' je ale až moc fyzický, takže to není moc 'paranormal' ale spíš jen 'activity', lekačky některý byli povedený, ale obecně to ve mně nevyvolalo žadne větší napětí, studenti stale odvedli lepší práci. ()

.killer.

Kdyby mi někdo ještě včera řekl, že dám patnáctýmu (nebo kolikátýmu?) pokračování Paranormal Activity 4*, asi bych ho považoval za blázna. Ale vážně - hvězda navrch je hlavně za povedenou mysteriózní atmosféru, kterou se tvůrcům podařilo vybudovat a držet do poslední minuty. A ačkoliv film nepřináší do žánru absolutně nic novýho a nevyhne se místy ani nepříliš logickému chování postav, tak drží hezky pohromadě a nestíhá nudit. Nejsem fanoušek found footage filmů a spíše se jim vyhýbám, než abych je aktivně vyhledával, ale v tomhle konkrétním případě mě nijak zvlášť formální zpracování neiritovalo. Naopak mě práce s kamerou několikrát celkem příjemně překvapila. Nutno taky podotknout, že ne celý film se striktně found footage formy drží - práce se střihem navíc v kombinaci s "normálním" snímáním určitě posouvá celou podívanou do dynamičtější polohy, než když všechno sledujeme natočený z jednoho úhlu jedním idiotem, kterýmu se navíc klepe ruka. Nejsilnější devízou a zároveň jedním z hlavních taháků filmu je ale jednoznačně prostředí, do kterého je celý prostoduchý příběh zasazen. Právě atraktivita prostředí byla, krom několika kladných ohlasů, důvodem, proč jsem se rozhodl dát poslednímu Paranormal Activity vůbec šanci. Nerozumím tomu, proč vůbec film spadá do týhle (pro mě) pochybný série, která mu spíš na důstojnosti ubírá než přidává - zřejmě to ale finančně funguje. Každopádně výše popsané, poměrně sympatická trojka hlavních postav a taky fakt, že jsem za poslední týden viděl nepříliš povedený The Deep House a totálně tragický Halloween Kills, jistě ospravedlňují lehké nadhodnocení. Já se - zcela nečekaně - opravdu bavil. ()

Alouette

Nečekal jsem, že mě chytne další příběh téhle nastavované série, ale jsem mile překvapen. Jó když se najde pár šikovných, ale neznámých herců, dostane je pod taktovku režisér, který ví co dělá, musí z toho zákonitě něco být. Found Footage už není tak v kurzu jako býval, ale tady je vidět, že tenhle relativně mladý, ale hodně provařený subžánr má pořád co nabídnout. Jakmile se začalo něco nadpřirozeného dít, bylo to přesně jako staré Paranormal Activity. To jsem si říkal, že hm dobrý tak se třikrát leknu a je po filmu. No ale pak se vše otočí úplně jinam, trojice filmařů začne být až nechutně zvědavá a začne ta pravá zábava. Jsem rád, že nebyl pouze oprášený původní nápad, ale přihodili něco nového. Normálně, a to bych nikdy po posledních dílech neřekl, se těším na další kousek. ()

Dejvecd

Nové Paranormal Activity vykukuje dosť zaujímavým námetom, ktorý v dobrých rukách môže vyznieť fakt skvelo, lenže nevyznel. Hneď zo začiatku musím vypichnúť extrémne nudné postavy, ku ktorým som si nevytvoril takmer žiadny vzťah. Ostatne na to tam ani nebol priestor, keďže celý film je natáčaný ako found footage, tým pádom na nejaký charakterový rozvoj je tam minimum priestoru, celkovo si myslím, že bez neho by film vyznel lepšie. Čo sa týka filmu ako takého, tak on neprináša prakticky nič nové, ale aj z opozeraných vecí sa dá spraviť dobrý film, tu to tak bohužiaľ nie je. Film prináša minimum inovácií takže to celé pôsobí strašne opozerane a nudne. Áno, nudne. zhruba 4/5 filmu sú natočené extrémne nudným spôsobom a prakticky každú scénu, v ktorej sa nedeje niečo paranormálne som s nudným pocitom sťažka dopozeral. Naopak paranormálne scény, ktoré aj keď ponúkajú minimum originality, tak celkom slušne  vystrašia. Jediná vec, čo mi zabraňuje dať tomuto filmu status sračka, je dosť pekný vizuál a finále, ktoré prinieslo do neskonalej nudy trochu viac napätia a pár a dosť cool a dosť krvavých zabití. Čo sa týka "príšery" tak úprimne, do tej doby než na ňu dali tvorcovia plný záber vyzerala celkom drsno, ale potom už to bol len hlúpy kostým. Ťažký podpriemer. 4/10 ()

SilentMemory

Pekne natočené, dobrá atmosféra ale potom vývoj príbehu a samotný záver ma dosť sklamal a obrátil to v celkom patetický pokus nekreatívneho zakončenia. Raz stačilo ()

SAINTS

Paranormal Activity:Next of kin naštastie rozpráva príbeh,ktorý nemá nič spoločné s franšizou pôvodného filmu a ide skôr o reštart.Nie je to síce majstrovske dielo,ale absolutne solidným príspevkom do žanru.V tomto filme sme aj svedkami velkej vykrádačky z inych filmov.Hlavna hrdinka,je sympatická,tak jej divák fandí. ()

adamix

Folk horor s kamerou s nočným videním a partiou pozostávajúcou z naivných členov, ale tentoraz sa to dá obstáť. A zasnežené odľahlé prostredie tomu dodáva len plusy. Film ale končí dosť rýchlo a lákačiek nie je toľko, koľko by aspoň priemerný hororový divák vyžadoval a o ich účinnosti radšej pomlčím. Nejedná sa o žiadnu slávu ale udržal si moju úplnú pozornosť od samého začiatku, ale výsledok je taký nemastný-neslaný. Found-footage podžáner ponúkol lepšie výtvory. ()

moviefan4

Okey mal som od začiatku silné tušenie tlze to nebude ako originálne PA, ale keď sa spätne pozriem ako vyzeral posledný oficiálny diel som rád že to tak nebolo. Next of Kim je veľmi vydarený Horror. Ktorý sa od začiatku tiahne na vlne dokumentu, má pomalé tempo ktoré ale v posledných 20 minútach naberie na také obrátky že až. Za mňa veľká spokojnosť a dúfam ze od režiséra uvidíme viac takýchto kvalitných horrorov. ()

J.Mayen

Dávám plný počet a to z jednoho jediného a jednoduchého důvodu, a to je ten že za tenhle celý rok se nikomu nepodařilo natočit takový horor, který by udržel moji pozornost do konce a který by nebyl spíš směšný než hororem. Od tohodle filmu jsem nečekal moc, kromě dá se říct trošku nudného začátku mě ke konci čekalo velmi příjemné překvapení a musím uznat, Že jsem se chvílema i bál a to je přesně ten účel, kvůli kterému se na hororové filmy rád dívám. I když tohle nemá s předchozími nic společnýho určitě nikdy nezanevřu na celkovou Paranormal Activity i sérii. Pěkný. ()