Volá sa Axel Foley (Eddie Murphy), je policajt a... Ťažko povedať, čo je v jeho prípade nebezpečnejšie - či jeho rýchla reč, svojské vyšetrovacie metódy alebo presná muška. Isté je, že patrí k najlepším detektívom detroitského policajného oddelenia. Keď jedného dňa zavraždia jeho priateľa Mikeyho Tandina (James Russo) a nadriadený odmietne prípad Axelovi zveriť, vezme si dovolenku a vyrazí do Beverly Hills, kde Mike pracoval v sklade Bentonovej galérie. Jeho výrečnosť mu síce zaistí ubytovanie v luxusnom hoteli, ale vyšetrovanie mu už od počiatku značne komplikujú miestni policajti, predovšetkým seržant John Taggart (John Ashton) a jeho partner William „Billy“ Rosewood (Judge Reinhold). Napriek tomu sa Axelovi podarí zistiť, že Benton pašuje do zeme drogy. Nedá sa preto zastaviť ani vyhrážkami a útokmi zločincov, ani nepočúva príkazy policajtov a je odhodlaný Bentona odhaliť a odovzdať spravodlivosti za každú cenu. (TV Markíza)

Lucasion

"A z čeho jsem vlastně obviňený? - Nošení zbraně, výtržnictví... - Výtržnictví?! Vždyt mě vyhodili oknem! Z čeho tu obviníte člověka, kterého vyhodí z auta? Z přecházení na zelenou?" No tak tohle je klasika! Úvodní scénu s náklaďákem plný cigaret, jsem hltal už jako dítě. Axel Foley (Eddie Murphy) a jeho nevymáchaná huba se tu představuje jako detektiv, co nechodí daleko pro problémy. Jeho kamarád je po krátké návštěvě zabit a je pouze na Axelovi, aby hledal vraha až do Beverly Hills. Jako akční komedie to určitě nemůže zklamat. Foleyho improvizace tu nemá chybu. Navíc trojice Axel, Billy a Taggart je prostě boží. Jednoduchoučký příběh, ale podaný se stylem a šmrncem. Tohle je klasika, která nestárne. Prostě typická 80tková zlatá éra filmografie. Navíc je tohle jeden z mála filmů, které mohu koukat s dabingem. (80 %) ()

Genero

Velmi pohodová a inspirativní komedie. Vždycky, když se s Petrem Lessym opijeme a chceme někoho odrovnat opravdu povedeným a originálním kanadským žertíkem, strčíme mu banán do výfuku (u auta samozřejmě) a pak se celou noc popadáme za břicha při vzpomínce na tu báječnou taškařici. ()

ScarPoul

Príjemná oddychovka s našlapaným soundtrackom a sympatickými postavami. Murphy je perfektný ťahúň. Aj napriek tomu, že celý príbeh sa točí okolo vyšetrovania, ktoré je v zásade nezákonné a logicky by predstavovalo veľmi rýchle ukončenie celej detektívnej činnosti Axela Foleyho, tak hold sú to 80 roky. Takéto veci sú možné a v určitom smere aj potrebné. Má to svoje svetlé chvillky neuprosných mužov zákona a dynamickosť a zábavnosť funguje aj napriek tomu, že tu nemáme takmer žiadnu akčnú scénu. A poteší skvelá postava Sergea v podaní Bronsona PInchota. Takže spokojnosť a aby som nezabudol : https://www.youtube.com/watch?v=bnziFQeSMXI ()

Lacike

Tato seria mi nikdy nesedela. Murphy tu je prilis ukecany a frajersky az mi nie je vôbec sympaticky. A vzhladom na to kolko toho nakeca, tak mi pripada vtipne len minimum vtipov. Ani akcnych scen tu vela nie je a jedna sa len o komorne sceny. Asi najviac ma bavili rôzne vedlajsie postavicky. Ci uz dvojica bielych policajtov, ktori tu su za volov alebo Bronson Pinchot ako Serge. 5/10. ()

5150

Propojení akce a zábavy zde funguje naprosto bezvadně. Počínaje razantním intrem se pořád něco děje, film hezky sype, spousta hlášek (zejména Eddie Murphy) a nechybí ani dobrý písničkový doprovod. Úvodní "The Heat Is On" zpívá Glenn Frey, "Stir It Up" od Patti LaBelle zazní dokonce dvakrát (příjezd do Beverly Hills a závěrečné titulky), atd. Hodně známý je rovněž hlavní hudební motiv "Axel F" (Harold Faltermeyer). Nakonec se mi líbilo i herecké obsazení - mj. Jonathan Banks v roli druhého záporáka ("gorila" Zack). Prostě POLICAJT V BEVERLY HILLS je jistota, ke které se můžu kdykoli vrátit. ()

BoPo

Má to popis akčný-komédia-krimi. Z toho najviac dominuje to nevážno. Poďme sa hrať na dektívov, ale buďme hláškujúci a vtipálci. Policajt v Beverly Hills určite svojím spôsobom prerazil cestu sérii Smrtonosná zbraň. Eddie Murphy mal nevyčerpateľnú energiu nezastaviteľnej držky. ()

Terva

CITÁT - Vypadá tohle jak pět tisíc dolarů? Ne!! To jsou jen dva tisíce dolarů!!............. Je to dobraj polda, má široký záběr, ale nemůže zvládnou všechno. Stará klasika, dobrá hudba, rázný humor a ukecaný Eddie Prostě dobrý a stále koukatelný příběh. CITÁT - Přinesu klíče, hádat se můžem v autě........ Takže navštivte Beverly Hills a zatkněte pár leváků. CITÁT - Vítejte na mejdanu........ ()

moviesfan

Policajt v Beverly Hills mě nikdy až tak moc nebral. Humor jde mimo mě, akce docela dobrá. To mi nezabrání v pocitu, že se pěkně nudím. Hodnocení: 60% ()

corpsy

Legenda nielen 80. rokov. Narodila sa v pravdepodobne najlepšom popcornovom roku predposlednej dekády 20. storočia. V roku 1984, v roku filmov ako GREMLINS, INDIANA JONES A CHRÁM SKAZY, KROTITELIA DUCHOV, alebo HONBA ZA DIAMANTOM. Špičková hollywoodska zábava s naprosto geniálnym Eddiem Murphym, hitovým soundtrackom a svižným dejom. ()

Marek1991

Príliš ukecaný film na akčný. Komédia tiež nebola podľa môjho gusta, avšak tento film robí hudba, autor geniálnej hudby k Top Gunu stvoril ešte skôr viac známejšiu hudbu, ktorá však prekvapivo nebola ocenená, podľa mňa veľká chyba. Axel Foley je špecifická postava a spolu s ostatnými nie sú symbolom geniálnych policajtov, problémy riešia svojsky a keďže to pôsobí zábavne, tak si to získalo srdcia divákov, no ja veľmi film, až na hudbu pochváliť nemôžem. Taktiež koniec sa preťahoval, o žiadne mimoriadne dielo sa tu nejedná, človek na tom po viacerých videniach nevidí nič geniálne. ()

Torision

Skvělá podívaná i po více než dvaceti letech. Tento film sice nedisponuje silným scénářem atd., ale je to natolik svižné a zábavné, že je to prostě skvělá podívaná. ()

F.man

Klasika s Eddiem Murphym v roli ukecaného poldy Axela Foleyho. Když si navíc vezmu, že film nemá úplně dementní scénář, Eddie, Reinhold i další jsou v dobré formě a ústřední melodii zdá dnes každý, v mém rozhodování jestli tři nebo čtyři hvězdy jdu nakonec na vyšší hodnocení. A heh-heh-heh-heh. ()

Kryton

Klasika 80.let a role , která z Murphyo udělala hvězdu , ale také nepřekonatelnou laťku. Což se přesvědčíte po shlédnutí všeho po roce 1994 co natočil. ()

agentmiky

Axel Foley. Tato postava přidrzlého a neskutečně vtipně hláškujícího policisty z Detroitu vynesla ve své době Eddie Murphyho na úplný vrchol Hollywoodu. A právem...Protože Policajt z Beverly Hills patří k tomu nejlepšímu, co nám světová filmografie v 80.letech přinesla. Užíval jsem si tu jízdu, kdy se na každém kroku coby divák smějete, ať už samotným gagům nebo prostě jen celé vzniklé situaci. Murphy se jako šprýmař musel narodit, takový dar od přírody moc hereckých komiků nemá. Když k tomu ještě přihodíte legrační dvojku detektivů z Beverly Hills, kteří mají Foleyho na starost, tak máze zaděláno na mimořádný úspěch. No a v neposlední řadě je na místě vyzdvihnout i chytlavou ústřední melodii z pera mistra Faltermeyera. Jo, tohle si časem rád zopakuji. Za mě dávám silných 8/10 P.S. Doporučuji si to pustit v původním CZ dabingu. Oldřich Kaiser nadaboval Folyeho naprosto bezchybně :) ()

Z0oMb3E

Typický akčnák z obdobia 90. rokov. Eddie Murphy ako trocha blaznivý policajt ma tiež presvedčil plus nezabudnuteľný soundtrack. ()

mysiak

Kultovka, kde vynikáva humor a Eddie Murphy...a legendárny song Axel F...a je to nečakaná pecka na tú dobu, ktorá sa dá pozerať až do zničenia DVD... ()

Riddick77

Nejlepší role Eddie Murphyho, který pro mě bude vždy detektiv Axel Foley. Vzhledem k tomu, co točí Eddie momentálně za zběsilosti, to u mě celkem vyhrál :-) 10/10! ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (viac)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (viac)

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

31.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se… (viac)