Posledný výstrel

• Česko Poslední výstřel (viac)

Vojnový veterán z Vietnamu Jim Hanson (Liam Neeson) má ranč v Arizone neďaleko mexických hraníc a práve prežíva ťažké obdobie. Jeho milovaná manželka zomrela na rakovinu a pri jej liečbe prišiel o všetky úspory. Banka sa mu do 90 dní chystá zabaviť dom a on nemá inú možnosť, ako predať zvyšok stáda. Jeho pokojný život náhle naruší nečakaný príchod dvoch ilegálnych prisťahovalcov, ktorí prekračujú hranice na jeho pozemok - matky Rosy (Teresa Ruiz) a jej 11-ročného syna Miguela (Jacob Perez), ktorí zúfalo utekajú pred brutálnym mexickým kartelom. Po prestrelke, pri ktorej matka zomrie, čaká na Jima neľahká úloha - ochrániť Miguela pred zabijakmi. (TV Markíza)

sirjohn

Nemůžu víc, už jen z úcty k Liamovi. O 2 roky mladší Mrazivá pomsta (2019) je filmově úplně někde jinde. Tenhle film bolí fanouška.. Přesto, je tam Liam a byť v kontroverzním pocitu, tak těch pár fajn momentů s Liamem potěší. ()

Bogrant

Neeson sa v štýle posledného Ramba, ale v umravnenejšom tempe, vydáva za záhranou mexického chlapca pred kartelom, ktorý podľa všetkého tvoria štyria drsní chlápkovia. Zrejme už vzhľadom na jeho vek si to celé vystačí s jednou krátkou prestrelkou v úvode a jedným spoľahlivým odstrelom v stodole, takže výčitka voči absencii viac akcie sa dá pochopiť, no i akceptovať. Pôsobí to totiž zručne natočené, neodfláknuté, nikam sa neponáhľajúce a skrytými maličkosťami dokonca trochu odkrývajúce vnútro postáv (hlavne výborného chefeho), a i keď sa to nevyhne istému klišé (strata mapy), pozerateľné a záverom dostatočne naplňujúce to rozhodne je. ()

blackman7

Kvůli krásné Katheryn Winnick bych skoro dal 4 hvězdy, ale musím být objektivní. Film rozhodně nezapůsobí příběhem, ten je jedno velké klišé a ani moc neoplývá logikou. Herci jsou ale největší přednost filmu a svoje role berou vážně. Aspoň se zbraněma zacházeli dobře, což řadě mnohem lepších filmů chybí. Z diváka to nakonec možná i vymáčkne nějakou emoci, takže jedno zhlédnutí neuškodí. ()

BruceTichac

Vzhledem k poměrně negativním komentářům jsem od filmu radši nic neočekával a dostalo se mě parádní podívané. Neeson je už starší pán, tak si na nic nehraje a akční bitky vyměnil za kulovnici. Film rozhodně nezklame, stejně jako hlavní hrdina, kterému role opět sedla. ()

Movielaik

Mám rád Liama, ale tohle byla sračka. Ani nevím, kolikrát jsem z některých věcí otočil oči v sloup. Přemýšlel jsem o 2, ale nakonec je to jen jedna. Ztráta času a zklamání. Já vím, nemůže být všechno Taken. ()

Snakefinger odpad!

Totální nuda. A k tomu ještě předvídatelná. Žádné akce se nedočkáte. Tohle si fakt Liam NYzon nezasloužil. Kdyby to bylo postaveno jako road movie, tak ještě. Možná. Ale takto celé k uzívání. A kde se nakonec poděl ten čokl? A jak se dostali do Washingtonu? Stopem, na krávě, na oslovi. Už vím. na hřbetě nějakého Meksičana, vole. ()

Slack

Veru, starne nám ten Liam, starne...A to nie je jediný problém. Videl som to 4 dni dozadu a za ten svet si neviem spomenúť či teda tú mexičanku s dieťaťom pred kartelom zachránil alebo nie...Aj keď to vyzerá lacno, dej celkom odsýpal. Veľmi slabé 3 hviezdy. ()

JB001

Až mi bude 70, chtěl bych být na tom fyzicky i mentálně minimálně stejně jako Liam. Nicméně doufám, že skončím líp než on.  Nejraději až někdy po devadesátce na nějaké osmnáctce. Myslím na golfovém hřišti ()

mdf

Hodně,ale hodně slabé,chvílemi utahané,zbytečně dlouhé,dvě slabounké akce.Neesonovi asi už odjíždí express nabité trháky a přijíždí důchodcovská sentimentální lokálka. ()

jethrotull

Mohlo to byt ovela,ovela lepsie,nebyt tam tych mnoho absolutne nelogickych konani vraj stareho vojenskeho veterana,ktory sa spraval ako natvrdli civil.Spalenie penazi je totalna kravina a ked ich zrusil na tej ceste,tak by dosila k autu a rozstriela ich na sracku. Ale to by potom nemohol byt ten priblbli americky dojimavy koniec.Skoda. ()

RADX1

Celkem slušný akční trhriller. Neeson hold už stárne a přijde mi, že je lepší ho obsazovat i do méně akčních kousků. Mělo to i nějakou hloubku, psychologii a na celkem aktuální téma v Americe (imigrace) z krapet jiného pohledu. Celý film nic okatě nevystrkuje růžky a hlavní postava nemá do soubojů super schopnosti, nýbrž pevné nervy a životní zkušenosti. Závěrečná akce se bohužel neobešla bez hoodně otravné a nelogické klasiky "Boss má rukojmího - odlož zbraň" což výrazně zkazilo obstojně realistický příběh. I tak je zbytek konzistentní a pěkně zpracované. Uvítal bych ještě více napětí a také nějaký výrazný zvrat klidně i za cenu o trochu delší stopáže. Ve výsledku za mě slušných 72 procent. ()

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)