Zbožňovaný

• Česko Zbožňovaný (viac)

Uznávaný a všetkými obľúbený pediater Zdeněk (Jiří Bartoška) odchádza do dôchodku. Celý život bol uznávaným lekárom nemocnice a teraz sa teší na zaslúžený oddych. Ešte viac sa na neho teší jeho rodina – manželka Olga (Zuzana Kronerová), ktorá sa už nemôže dočkať, že sa bude môcť o neho starať, rovnako ako aj jeho dcéra Zuzana, ktorej sa manželstvo s Karlom (Jiří Langmajer) nedávno rozpadlo. Najviac nadšená je však jeho vnučka Aneta (Martina Czyžová), ktorá dedka vždy považovala za svoj veľký vzor a píše o ňom seminárnu prácu do školy. Ibaže Zdeněk nie je taký dokonalý, ako sa zdá. Má jedno veľké tajomstvo. Už takmer 40 rokov udržuje milenecký pomer s ortopédkou Danou (Ivana Chýlková). A tá, samozrejme, očakáva, že na ňu bude mať konečne viac času. Na Zdeňka tak čakajú pekne horúce chvíľky a rozhodne nie bezstarostná pohoda, ktorú si plánoval. (Continental film)

Astaroth12

K pozretiu filmu ma dohnalo to, že tu hrali známy herci, ktorí ma poslednej dobe vo filmoch bavia. Lenže tento film nemá naozaj čo nove ponúknuť a ide linkou dlhoročnej nevery, ktorá keď vyjde na svetlo, tak rozbehne kolotoč ďalších tajomstiev a klamstiev. Vtipných situácii je tu naozaj malo a aj tak v pohode hrajúci herci tu boli nejako zaskočený a strnulý, asi ani im samým sa scenár nepáčil a na ich výkonoch to bolo aj poznať. Ale aspoň Langmajer tam bol celkom cool a to asi preto, že tam jediný mal aj celkom vtipnú rolu, lebo ostatný tam boli hlavne na moralizovanie a šarvátky. A scéna skoro vo finále, kde J. Bartoška zoberie auto, od šoféruje ho, nasadne do vozíka, ale ako to urobil divák nevidí a myslím si, že diváka by to rozhodne zaujímalo. Lebo ako príde k bráne, už sa záhadne ani sám nepostaví a všade ho musia prakticky nosiť a aj keď ma úplne odstavene nohy, plyn, spojka a ostatne úkony zvládol až po dvere, potom už ani ťuk. Práve táto totálne tupá scéna zariadila, že dávam  2*. ()

blackrain

Kdo jiný by měl být zbožňovaný než právě Jiří Bartoška. To byla chytrá volba. Bylo mi líto postavy, kterou hrála Ivana Chýlková. Nečekala jsem že budu na straně milenky. Nemyslím si, že by člověk v takovém stavu byl schopen řídit auto a někam s ním odjet. Jinak tady nejde o nic převratného. ()

PP66

V prvním plánu asi komedie, v druhém spíše hořkoslaná sonda do 40-ti letého manželství s dopadem i do následujících generací... Kino Evald ()

kajas

Od nového Kolečkova filmu jsem po prezentaci v Karlových Varech čekala o dost víc. Třeba inteligentní zábavu, uvěřitelné postavy a tak. Nebýt paní Kronerové a klasika Kozuba, šla bych s hodnocením ještě níž. ()

easaque

-3* Hořkosladké komedie mám docela rád a protože jsem na tento film dostal tip, tak jsem ho hned zkusil, i když hodnocení není vysoké. Po zhlédnutí rozumím oběma stranám - těm kdo chválí i kritizují. Jsou totiž filmy, které nemají co říct, ale jsou dobře natočeny a tento je právě tím opakem, což možná mrzí ještě víc. Herecké obsazení slušné, i když někteří mi do svých rolí vyloženě nesedli a navíc dialogy byly bohužel často prkenné a vyumělkované. Takže jsem v rozpacích jak hodnotit a je to na hraně 2-3 hvězdiček. Přesto nakonec dám vyšší známku a příběhu budou asi víc rozumět starší diváci po bohatších životních zkušenostech, ke kterým už taky patřím. Asi by se měl Kolečko držet víc scénaristické profese, protože mu ta režisérská moc nejde.  [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

kagemush

Občas směním svůj volný čas za něco jiného. Jako onehdy, když mi byla nabídnuta teplá večeře, ale film pak vybere ona. Vybrala a já kňučel na co že to už zase musím čumět. Asi se naučím nevečeřet. ()

M.i.k.e

Bartoška má manželku a skoro stejně dlouhou dobu i milenku.Když skoro po čtyřiceti letech kopne milenku kamsi, ta se nahněvá a jede to vyslepičit manželce.Ta o tom samozřejmě ví.Neví to ale Bartoška a tak ho z toho klepne.Zbožnovaný má ze začátku náběh na to být standardní český cringe ve stylu Chlapa na střídačku, ale nakonec to Kolečko jakž takž ustojí a zbytek filmu je celkem v pohodě koukatelný.Není to sice kdovíjak třeskutá zábava, ale třeba všudypřítomný Langmajer tu funguje jako poměrně vtipná figura, která si nepokrytě užívá, že už není v rodině jediný "nedokonalý".Jako protipól tu sice působí Martina Czyžová,jejíž pubertačka se sem dostala nejspíš z dob F.L.Věka, ale zase to není úplně k nepřežití.Znova Zbožňovaného sice už nikdy neuvidím,ale netrpěl sem...50% ()

zette

Dalsi z nekonecne rady hloupych komedii. Nechapu, na jake banalni zapletce lze udelat celovecerni film... Cela rada hloupych dialogu, v cele s nepresvedcivym Bartoskou. Dve hvezdicky za vyborneho Langmajera a pekny soundtrack. ()

LenkaAK

Pustila jsem si to jako kulisu, abych věděla, o co se jedná. A nakonec jsem u toho seděla a dokonce se občas i smála. Celkově film mile překvapil, i když se nějaká klišé objevila. Celý film zachraňují vynikající herecké výkony, na kterých to celé stojí (Kozub a Chýlková naprostá pecka). ()

otík

Není to žádná velká pecka, ale jako česká komedie na sychravé večery obstojí. Film si překvapivě pro sebe neukradl Bartoška (vzhledem k roli to ani nešlo), ale zcela jej ovládla Zuzana Kronerová. Její postava Bartoškovy manželky je naprosto úžasná a zahraná je ještě líp. Všechny ostatní postavy včetně Chýlkové jsou jen do počtu. Díky Kronerové mám z filmu možná i větší radost, než si film zaslouží. ()

dr.fish

Ten námět není zlý, ale chtělo to vycizelovat scénář a na křeslo opravdového rejžu. Pak by to asi fungovalo. Je to velmi rozpačité. 45% ()

HonzaBez

"Každá dějinná událost má své kuře s nádivkou…" Poměrně nehumorná "komedie" o tom, co se stane, když se vymkne kontrole "chyba v systému pana dokonalého".  Jak mám Jiřího Bartošku v těchto typech rolí docela rád, tak třeba v porovnání s Teorií tygra mi to.přišlo dost chabé. Zvláště konec se mi zdál vrcholně nepravděpodobny. Aby se stav člověka po mrtvici z čistá jasná tak změnil, že dokáže najednou dokonce sám řídit auto, to  fakt nevím.  No a Ivana Chýlková se tu chová jako  vážně neuvěřitelná  "kráva". ()

Johnny.ARN

Veľmi dobrý úvod, veľmi dobrý potenciál, veľmi dobré obsadenie a herecké výkony. Lenže prakticky sa tam nič nedeje. Po úvodnej zápletke je tam obdobie, ktoré trvá celý film. Všetci vieme, ako skončí, všetci sme dávno pochopili, čo sa nám tvorcovia snažia povedať. Pri súčasnej tvorbe je to ale vysoko pozerateľný snímok. 3 z 5 ()

oveckaoa

V roce 2020 šel do kin film Chlap na střídačku Chlap na střídačku (2020) | Recenze - Uživatelské | ČSFD.cz (csfd.cz) bylo to o chlápkovi co měl dvě ženské ony to zjistili a místo, aby se s nim rozvedly tak si ho půjčovaly. Hrál tam taky Langmajer a Chýlková  tohle je v podstatě jeho kopírka jen s úpravama. Chlápek jde do důchodu manželka se na něho těší akorát on měl i bokovku kdy spal i s jinou. Ta jiná ho chce pro sebe tak jde za ním udělá scénu a on chytí mrtvici pak už jen leží a nemluví a to je celý film. Na komedii to není vůbec vtipné pokud Vám teda nepřijde vtipné koukat na zhuleného Langmajera a na konci na zhuleného Bartošku.  Hřebíčková opět zbytečná tahle holka má buď příšerného agenta co jí vybírá filmy kde hraje nebo příšerný vkus přitom herečka to nebude asi špatná. Ani to nemá pointu jelikož zjistíme, že všichni chlapi jsou svině což je pěkné, ale v čem jsou tady ty ženské lepší , když ty dvě věděly navzájem, že její starý spí s jinou a nevadilo jim to do takové míry, že to kryly a věděla to i její matka a ani té to nevadilo . Holka napíše seminárku jak je její děda úžasný a zakončí to větou všichni chlapi jsou svině a nevěrní opravdu to někoho z té školy zajímá, že její děda spal s jinou a neřekl jí to hlavně, že mluví o tom, že tam nesmí být žádná vata. 20 procent jsem rád, že mě kino tehdy nevyšlo bych litoval peněz. ()

Master19

Je to takové prazvláštní, když v celém filmu není ani jedna jediná postava, která by mě svým chováním uklidňovala. Všichni se tu chovají tak, jak jsem nechtěl aby se chovali... :-) Jediný opravdu kladný bod je Jiří Langmajer, který vystoupil (nebo byl vystoupen) ze škatulky bezchybných frajerů a zvládl to naprosto perfektně. ()