Zbožňovaný

• Česko Zbožňovaný (viac)

Uznávaný a všetkými obľúbený pediater Zdeněk (Jiří Bartoška) odchádza do dôchodku. Celý život bol uznávaným lekárom nemocnice a teraz sa teší na zaslúžený oddych. Ešte viac sa na neho teší jeho rodina – manželka Olga (Zuzana Kronerová), ktorá sa už nemôže dočkať, že sa bude môcť o neho starať, rovnako ako aj jeho dcéra Zuzana, ktorej sa manželstvo s Karlom (Jiří Langmajer) nedávno rozpadlo. Najviac nadšená je však jeho vnučka Aneta (Martina Czyžová), ktorá dedka vždy považovala za svoj veľký vzor a píše o ňom seminárnu prácu do školy. Ibaže Zdeněk nie je taký dokonalý, ako sa zdá. Má jedno veľké tajomstvo. Už takmer 40 rokov udržuje milenecký pomer s ortopédkou Danou (Ivana Chýlková). A tá, samozrejme, očakáva, že na ňu bude mať konečne viac času. Na Zdeňka tak čakajú pekne horúce chvíľky a rozhodne nie bezstarostná pohoda, ktorú si plánoval. (Continental film)

Salvator

Tvrdit, že Zbožňovaný je dobrý film, by bylo poněkud odvážné. Nepochybně je dobře obsazený, tedy až na postavu dcery. Obsahově však nedokázal Petr Kolečko ničím překvapit. ()

rigby

Drama nebo komedie? Scénář totálně mimo, pro jistotu třikrát zopakovaná anamnéza, neúměrně dlouhé scény o ničem. Jediné plus se zdá pěkná hudba, ale je zcela nevhodně použitá, takže divák se rozesměje, nebo ho to "jenom" tahá za uši. O čem to vlastně mělo být, co jsem si měl po shlédnutí odnést? ()

Grázl83

Kromě scény na zahradě když přijede Chylkova, je to nuda bez vtipu. Zachraňuje to akorát Langmajer. Jinak Chýlková potvrzuje, že je podprůměrná filmová herečka a Kronerova s Bartoškou taky děs. ()

fafejt001

Chýlková  občas  dost přehrává , Zdeněk  je  zcela evidentně  ležící    a najednou  řídí  auto ??? Pokud  to  od  začátku  předstíral  , jakože  zřejmě  jo ,   tak  to  chápu .  Ale  i  tak  dost  slabééé. Jan  ta  Kronerová  tam  sedla . Langoš  i  Kozub  průměr . ()

Saxos

Nebejt toho rodinného dna v podání Langmajera, tak to byla zase haluz. Ze dvou minut bych udělal promovideo před koncertem Olympiků a byla by zábava. "Tak Bétoven, ty vole... Bétoven, pět hoven, já mám radši Olympiky". Závěr: nedoporučuji. ()

tchempi

Místo třeskutého humoru dostane divák sterilní, nezáživné nic. Od doby, co má Kolečko neposedného famfulína, zřejmě u něj došlo k úniku tvůrčích mozkových buněk do pohlavních žláz. ()

Dawe2

Pan Bartoška rád hraje role kde není mnoho textu, proto tak ráda přijal Teorii tygra a nyní i Zbožňovaného. Tenhle počin je ale podle mě o kus horší. Zbytečně moc přisprostlých vsuvek nedělá ještě dobrý humor, pane Kolečko ... Bartoška nicméně dobrý jako herec. ()

hanca.uh odpad!

Tak tohle byl vážně průser aneb člověk míní, režie mění:-)). Ostatně tak jako v životě - občas ty plány a těšení se na něco/někoho milého prostě nevyjdou :-)). Já po čase zase zkusila jít do kina na český film, abych podpořila českou kinematografii........jsem si tak říkala, že podle prvotních anotací by tento snímek mohl být něco jako Teorie tygra, který se mi líbil. Bohužel Zbožňovaný se absolutně nepovedl, a to v ničem, děj byl veskrze plytký, nemastný, neslaný, nezáživný, nevtipný, ani ti herečtí "tahouni", kteří mě na tento film přilákali, mě neoslovili. Komedie??? - to ani náhodou, za celou dobu promítání se v kině nikdo nezasmál! Prostě nuda a palec dolů:-( ()

janmanas

Naprosto super film jako komediální drama, které je ze života a takový příběh se může stát. Je ironií osudu, že každý mimomanželský vztah časem vypluje na povrch. Zajímavé bylo, že se tak stalo už na začátku. Velmi kvalitní český film opět kritizují zdejší “diskriminovaní” a zamindrákovaní chudáci z ČSFD, kteří musí přidat každý svůj blitek k co nejvíce filmům a už z podstaty to, co je české, musí automaticky hodnotit -20%. Ubohé ale pravdivé. Film můžu určitě doporučit. ()

FatimaO

Tak já jsem vůbec nepochopila, co tím chtěl scénárista říct. Příběh tak moc o ničem, že to nezachránil ani Bartoška.... ()

Slepejsek

Film hojně přirovnávaný k TEORII TYGRA - leč podle mého je to jen takový vykastrovaný bratříček. Kolečkův úhel pohledu sice tu a tam dokáže profláklý model manželského trojúhelníku osvěžit, ale nikoli posunout jinam. ()

vinducha

Tak tady jsem asi narozdíl od většiny viděl opět úplně jiný film, To vám povim , kdyby to bylo z Dánska nebo Polska , to by tu bylo 5hvězd. Ale protože je to z naší filmografie , tak to pěkně zdrbneme a zdrchneme. No bavili jsme se s paní takřka celou dobu , tak panu Kolečkovi tu 1 hvězdu navrch přihodim , když to tu má takovýhle nesmyslně tragický rejting. Objektivně za 4. A Švihák lázeňský mi ještě pak chvilku v kebuli rezonoval. ()

mia.com

Zvlastni film na to, jaci super herci tam hrali. Sem tam jsme se zasmali, ale jinak to bylo divne. Hlavne to, jak hlavni postava po mrtvici se v jednu chvili sotva pohne a pak ridi auto? Wtf? Pak uzasne moralni ponauceni nad tim, ze ozrala doktorka s flaskou v ruce ridi auto, naboura do dalsiho auta, jehoz majitel ji ho jeste opravi a vse je v poradku??! ()

JB001

Tak tohle mne tedy vůbec nebavilo. Na rozdíl od Teorie tygra. To byla v porovnání s tímhle dílem oskarová záležitost ()