Zbožňovaný

• Česko Zbožňovaný (viac)

Uznávaný a všetkými obľúbený pediater Zdeněk (Jiří Bartoška) odchádza do dôchodku. Celý život bol uznávaným lekárom nemocnice a teraz sa teší na zaslúžený oddych. Ešte viac sa na neho teší jeho rodina – manželka Olga (Zuzana Kronerová), ktorá sa už nemôže dočkať, že sa bude môcť o neho starať, rovnako ako aj jeho dcéra Zuzana, ktorej sa manželstvo s Karlom (Jiří Langmajer) nedávno rozpadlo. Najviac nadšená je však jeho vnučka Aneta (Martina Czyžová), ktorá dedka vždy považovala za svoj veľký vzor a píše o ňom seminárnu prácu do školy. Ibaže Zdeněk nie je taký dokonalý, ako sa zdá. Má jedno veľké tajomstvo. Už takmer 40 rokov udržuje milenecký pomer s ortopédkou Danou (Ivana Chýlková). A tá, samozrejme, očakáva, že na ňu bude mať konečne viac času. Na Zdeňka tak čakajú pekne horúce chvíľky a rozhodne nie bezstarostná pohoda, ktorú si plánoval. (Continental film)

vopajslikova

Scénář měl asi o kolečko míň, protože místy chybí logika, povšechně humor a end je rozplizle happy. Postavy občas jakoby nevěděly, co mají hrát, ačkoli se snažily, co mohly. Výborná Kronerová jako manželka, Czyzová coby vnučka se chová normálně (konečně někdo vložil do filmu dítě, které se chová ke své rodině a okolí vcelku slušně-s výjimkou facky). Mrtvicí stižený manžel-milenec-lékař Bartoška je buď zcela nemohoucí nebo přechodně zázračně uzdravený, aby se v závěru filmu tlačil s Langmajerem na jedné matraci v komoře velikosti šatní skříně. ()

mirko123

Ale priatelia, prečo tak prísne. Nie je to veľdielo, ale pobaviť sa dalo. Pár krát som sa zasmial, čo viac treba v sobotu večer. A trio Bartoška, Chýlková a Krónerová hrajú ako z partesu. ()

to08.net

Komedie pro 50' a více s hvězdným obsazením. Aneb co se skrývá za těmi báječnými proslovy, kde nevěrní muži skládají hold svým ženám. Excelentní role pro Zuzanu Krónerovou-) ()

Filumena

Klasicky nízké hodnocení českého počinu. Já než bych koukala na emerickou romanťárnu raději zkouknu toto. Příběh trošku sladkobolný ale vychutnala jsem si výběr herců, mile mne překvapila i Martina Czyžová. Pokud chceme raději akčňák nebo horor tak nekoukejme na kolečkovu tvorbu. Jediné co bych změnila ve scénáři je to že kdyby nějaká vyzobaná slunečnice dala facku mojí dceři tak by jí nezůstal chlup na hlavě. Myslím že příběh je pro mnohé nepochopitelný, vždyť rodinná soudržnost už není moderní. ()

AJACON

Rozhodne jsem to nevidel naposledy. Nizke hodnoceni pricitam tomu, ze zde hodnoti prevazne generace pod 30 let, ktera ma vetsinove naprosto jiny vkus. Takze doporucuji -) ()

MartyFeldman

Nápad nakrútiť film o takmer štyridsať rokov trvajúcom paralelnom mileneckom vzťahu je dobrý a uveriteľný, pretože také veci sa v živote dejú. Čo už je menej uveriteľné, je slohová práca na dvanásť strán, navyše písaná cez prázdniny a náhle zázračné vzchopenie sa Bartošku (ako keby absolvoval Lurdy) a jeho schopnosť utiecť od milenky paralyzovaný na ľavú stranu tela a ešte v takom stave aj šoférovať auto. Napriek tomu, film dáva aký-taký podnet na zamyslenie a poskytuje aj zopár vtipných miest. Scenár však zachraňujú najmä herci v hviezdnom obsadení, kde už tradične je vynikajúca Krónerová. A aspoň desaťsekúndový záber so Zdeňkom Godlom sa asi stáva pravidelnou zárukou komerčného úspechu každého filmu. ()

deli06

Pojďme si říct narovinu, že ta jedna hvězda je jenom za Kozuba. Ale zase nebudu tvrdit, že se nikde jinde nezasmějete. Občas to vypadalo, že je docela našlápnuto, ale vzápětí to zabili něčím neuvěřitelně laciným… Je to škoda, protože Kolečko je dobrý scénárista (hlavně s Prušinovským). Když se trochu povznesete, není to tak, že byste u toho dvě hodiny trpěli. Spíš u jednotlivých “hlášek” budete plakat nad úpadkem české kinematografie… ()

Korpy22

Bartoška v české kultuře dostal pozici naprosto dokonalého muže, který je Zbožňovaný. Možná to vedlo filmaře k vytvoření tohoto snímku, který se ale ne zcela zdařil. Film totiž klopýtá od samotného námětu, přes scénář, až po samotný rytmus filmu. Přes dobré výkony herců je film nezajímavý, průměrný a takový o ničem, což bohužel u Kolečka není překvapení. ()

vasosak

KKK - Kolečkovy Kurevnické Komedie. Námět a myšlenka jsou excelentní, některé momenty velmi dobré, ale celkově to pokulhává. Možná ještě někdy hvězdičku přidám. Ale nejsem si jistej, jestli to ještě někdy chci vidět znova. Narozdíl od jiného Kolečkova filmu "Přes prsty", to fakt můžu vidět opakovaně a moc se mi to líbí. ()