Zbožňovaný

• Česko Zbožňovaný (viac)

Uznávaný a všetkými obľúbený pediater Zdeněk (Jiří Bartoška) odchádza do dôchodku. Celý život bol uznávaným lekárom nemocnice a teraz sa teší na zaslúžený oddych. Ešte viac sa na neho teší jeho rodina – manželka Olga (Zuzana Kronerová), ktorá sa už nemôže dočkať, že sa bude môcť o neho starať, rovnako ako aj jeho dcéra Zuzana, ktorej sa manželstvo s Karlom (Jiří Langmajer) nedávno rozpadlo. Najviac nadšená je však jeho vnučka Aneta (Martina Czyžová), ktorá dedka vždy považovala za svoj veľký vzor a píše o ňom seminárnu prácu do školy. Ibaže Zdeněk nie je taký dokonalý, ako sa zdá. Má jedno veľké tajomstvo. Už takmer 40 rokov udržuje milenecký pomer s ortopédkou Danou (Ivana Chýlková). A tá, samozrejme, očakáva, že na ňu bude mať konečne viac času. Na Zdeňka tak čakajú pekne horúce chvíľky a rozhodne nie bezstarostná pohoda, ktorú si plánoval. (Continental film)

fabecc1222

Tak a dost! Tady mi na nějakou dobu přetekl pohár trpělivosti s klasickými českými - rádoby komediemi, kde jsou všechny postavy nesnesitelní idioti a chovaj se jak neskutečná hovada, a ještě ke všemu je to režijně celé podané tak, aby to působilo co nejvíce buransky a mohlo se tak zalíbit masám. A kdo kdy dneska viděl primářku z nemocnice ve starý feldě?? Kolečko si tu režíruje údajně příběh inspirovaný jeho dědou, ale dost možná to bude za pár let životní příběh jeho samotného...Potažmo jeho vlhkej sen pro důchodový věk. ()

Anet21

⚪Neviem, kde nechal náš ,,dôležitý" pán Bartoška rozum, keď prijal úlohu v takomto filme, ale očividne, peniažky zase nesmrdeli.⚪Strašný gýč skoro bez dejového oblúka, v ktorom Bartoška polovicu filmu vlastne len mlčky preleží, čiže vlastne už asi chápem, prečo rolu prijal.⚪ Chce to byť komediálne a zároveň dramatické, ale nakoniec je to len fraška, ktorá nevzbudí žiadne emócie, ani ten smiech nie. Krúti sa to v jednej tej istej premise, ktorá aj tak nijako nevypointuje, Kronerová hovoriaca po česky je skôr smutná na pohľad, ,,epileptické dítě" Kozub hrá tak, ako v každom filme, keďže jeho herecká poloha je prakticky len jedna a jeho rola je úplne zbytočná. Začínam sa báť, že Kozub na mňa vyskočí už aj z chladničky. Obligátny Langmajer a Hřebíčková, bez tých sa v Čechách ani nezapne kamera :/⚪A zapojenie Žbirkovej hudby v tomto patvare je skôr dehonestujúce pre Mekyho.⚪ ()

Wally

Někde mezi...pár fórků tam bylo, ale na druhou stranu na tolik Top herců bych čekal lepší příběh...který chvilkami haproval a samotné téma mi nebylo moc sympatické, ale spíš odpuzující... Jinak se směju, že Kolečko točí film o nevěře... ()

dezert odpad!

Tohle je tak čistý jako máloco za poslední dobu. Film, kde v podstatě chybí děj, zápletka a konflikt. Scény (a kolikrát ani záběry) na sebe skoro nenavazují, postavy se chovají do jednoho jak totální idioti, po nějakých vtipech ani památky. Režijně a scenáristicky na úrovni amatérských filmů, který se dostaly na festival v Uničově. Jestli tohle není dno Kolečkovy už tak dost pochybné tvorby, tak si nechci představovat, co přijde příště. ()

mira007

Bartoška jako zasloužilý respektovaný pediatr, který jde do důchodu, načež na něj praskne 38 let trvající nevěra. Obsazením nabušené a pokaždé když se objeví Langmajer, tak to funguje jako úsměvná komedie, ale jinak je to většinou spíš nezábavné a ve výsledku vlastně smutné. Kolečkova režijní prvotina Přes prsty (2019) byla o třídu zábavnější věc. ()

radaza

Mně se to líbilo. Bylo to uvěřitelné, na rozdíl od komedií typu Bábovky, Jedině Tereza apod. Na druhou stranu zábavné, relativně svižné , na české poměry nadprůměr. ()

DAPDO

Po Bartoškově mrtvici, která nastane někdy ve dvacáté minutě, je to jenom těžko uvěřitelnej příběh, kterej by se mohl stát. I komedie by měla mít nějákej reálnej základ, i když komedie…zasmál jsem se jen u Langmajerova zpívání Olympiců, u UHO omáčky a trošičku u Kozuba. ()

mardun

Ten kdo se chce bavit se pobavi a ten kdo umi prd jen mudruje. Po dlouhe dobe dobra komedie. Kdejaka sracka zde ma lepsi hodnoceni. ()

bearmeedek

Bartoška by ve svém věku už neměl být obsazován do rolí milovníků. Bartoškovi role dementa velice slušela. Kolečko dal námět i režii a čekal bych od něj víc. Od filmu jsem už předem čekal méně než málo, ale souhrou náhod jsem na něj "musel" jít. Den před tím jsem byl na "Deníčku moderního fotra", který byl horší, než to málo, které jsem čekal. Můj dojem z těchto dvou filmů byl tedy opačný, než očekávání, ale i než všeobecné hodnocení. "Zbožňovaný" není tak špatný film, jak je tu prezentováno. Komedie to je a humor je tu průběžně a víc než párkrát. Na druhou stranu to mohlo být lepší, kdyby Kolečko zvolil lepší podání, vhodné pro komedii. Mě osobně třeba vadila vážná hudba (převážně housle) v jakoby dramatických, ale k humoru patřících, pasážích. Rozbíjelo to celek a pohodový dojem. Je to humorné (i když jsou lepší české filmy), ale chtělo to víc a jinak. ()

John80

Príjemná oddychovka zo života a čiastočne aj komédia zo života pediatra jeho manželky a milenky  Zaujímavé herecké obsadenie, kvôli, ktorému sa oplatí film si pozrieť 3* ()

Trixinka

Tak tohle se nepovedlo. Kompletně celá rodinka se chová jako blázni vypuštění z blázince. Vnučka se chová jak stará panna poprvé slyšící o nevěře, dcera má všechno na háku a vesele trajdá po koncertech, matka/babička o všem sice ví, ale chová se jako ukřivděná nána. Jediná trošinku normální je postava Langmajera, ale taky žádná sláva. Scénář úplně mimo - Zdeněk po mrtvici sám odejde z bytu, poskládá vozík, dá ho do auta, v autě sám dojede domů, vyndá vozík, sedne do něj a pak ho jako musí dva lidi dotáhnout domů? Zuzana trajdá všude možně, její nový nápadník ji podvede, ona úplně přehlíží docela fajn lékaře a ke konci to vypadá že se zase vrátí ke Karlovi..... Proč, já se ptám proč? Bohužel ani dobré herecké obsazení to nevytrhne, Bartoška tři čtvrtě filmu slintá a kouká do blba, Chýlková hraje klasickou mrchu jako vždy, Hřebíčková taková nemastná neslaná, Kronerová se mi líbila jen při telefonátu s dcerou - tam byla skvělá, Langmajer průměr - jeho pěvecké číslo bylo dobré. Škoda, potenciál na dobrou komedii to mělo. Dle mého názoru se příliš dbalo na to, aby to nebyla ryze komedie a to byla chyba. ()

Primavera

Komédia? Tak pousmiala som sa len raz, keď ex-zať, s ktorým bol Zdeněk na nože volal záchranku, kedže deda Zdeněk "dostal mrtvici a zaslouženou" po tom, čo prišla jeho milenka urobiť hysterickú scénku pred jeho rodinou zoradenou v peknej záhradke. Inak humor nula bodov. Neustále generalizovanie, ako všetci muži robia rovnaké chyby, čiže všetci chlapci sú neverníci a my ženské im môžeme akurát tak nie odrezať gule ale piecť kefírky, čo je primitívny hrnčekový koláč zodpovedajúci úrovni scenára. ()