Vlk zo Snow Hollow

• Česko Vlk ze Snow Hollow (viac)

PJ Palfrey a jeho priateľka Brianne trávia dovolenku v Snow Hollow v Utahu. V prenajatom dome ich však v noci prepadne akési vrčiace monštrum a zanechá po sebe zohavené telo dievčaťa a odtlačok labky v snehu. John Marshall, zástupca šerifa v Snow Hollow, sa práve háda s bývalou manželkou Brittany a dcérou Jennou, keď  ho povolajú na miesto vraždy. Jeho otec, šerif Hadley, a dôstojníčka Julia Robsonová prezerajú Briannino telo, ktorému chýbajú rôzne časti a orgány. Šerif Hadley je na pokraji infarktu a mestečkom kolujú správy o vlčom človeku, ktorý sa skrýva medzi obyvateľmi. Ďalšou obeťou je inštruktorka snowboardingu, ktorej v brutálnom zápase zviera odtrhlo ruku a hlavu. Keď na jej tele objavia vlčiu srsť, rozšíria sa fámy o vraždiacom vlkolakovi. John však neoblomne tvrdí, že vraždu spáchal človek z mäsa a kostí, nie prízrak či vlkolak. Ešte v tú noc zviera zabije Liz Fairchildovú a jej trojročnú dcéru. John prehľadáva mestské záznamy, aby zistil, či má toto miesto nejakú historickú skúsenosť s vlkolakmi. Potom vyhlási zákaz vychádzania a začne aktívne pátrať po neznámom monštre. Prvou, kto tento zákaz poruší, je Johnova spurná dcéra Jenna, ktorá otca nenávidí a plánuje z mestečka utiecť. Nielenže privolá na seba pozornosť zabijaka, ale po jeho útoku už umierajú aj policajti. Vystresovaný alkoholik John po rokoch abstinencie začne znova piť. A tak sa pátrania ujme jeho kolegyňa Robsonová... (TV JOJ)

tron

Nemám rád hororové komédie a tu som tým pádom spočiatku solídne trpel. Ale ako sa blížila druhá polovica, uvedomoval som si, že sa začínam baviť. A to tak, že dosť dobre. Nie geniálne, nie zázračne – ale dosť dobre? Áno, to by som povedal. Jednak začne atmosféra čiastočne vážnieť, jednak je na konci nečakaný twist (niekto asi povie, že ho čakal, ale ja nie) a jednak si obľúbite postavy v čele so šerifovým synom. Stvárnil ho zároveň režisér a scenárista tohto filmu, podobá sa na Caseyho Afflecka a jedná sa o úžasného nerváka, ktorého hysterické scény som si fakt poriadne užil a len som sa nedočkavo tešil na to, kedy mu nejaká postava dá najmenšiu (lebo to mu bohato stačí) zámienku na rozpútanie nového záchvatu. Chápem, že mnohých bude iritovať, ale mne sa práveže páčil. ()

xxmartinxx

Hektický film plný nesympatických postav - miluju! Je to komedie, na které je vtipné, jak v ní není naprosto nic k smíchu a všechno je jen absolutně trapné a upachtěné. Nejdřív jsem si myslel, že si měl Cummings najít aspoň charismatičtějšího herce do čela, ale pak mi došlo, že právě to by byla chyba. Ten film je o tom, jak se nic nedaří, jak nic není správně a nic nefunguje. Škoda, že identita vraha nebyla vyřešena nápaditěji, ale zase... kdyby v tom filmu bylo něco správně, nebylo by to špatně? ()

Gilmour93

Podobně ukotvené jako Dark was the Night nebo WolfCop, ovšem celé je to stejně nestabilní jako ten mentálně rozsypaný policista na lykantropí stopě. Snaha o humor vykazuje zvláštní křečovitost, ale když přistoupíte na pravidla Cummingsovy hry, dojdete ke smíření a možná na vás zapůsobí i zúčtování při Auld Lang Syne s překvapivě nízkou spotřebou stříbra. Pobavily poslední vteřiny s řečičkami studentů před školou, kdy to zavánělo další vlkodlačí proměnou.. ()

George Stobbart

Mohol to byť pre mňa možno aj film roku, keďže prítomné aspekty mi fakt režú. Len nechápem, prečo sa režisér, scenárista a hlavný herec v 1 osobe rozhodol pojať svoju postavu tak iritujúcim a divácky nevďačným spôsobom, že okrem záveru v podstate ide stále iba na nervy. Nevadilo by ani občasné „umelecké“ prelínanie obrazu a rozsekávanie scén, či dramaticky prehlušujúci hudobný motív, ale tá postavička bola fakt moc. Pritom je to pekne natočené, vlkodlak vyzerá dobre a finálne rozuzlenie & zúčtovanie ma brutálne potešilo. ()

Eliott

Na úvod bych řekl, že komediální prvky ve snímku takřka nejsou pokud tedy tvůrci nepočítají výbuchy hněvu hlavní postavy. Dále jsem si nějakou dobu i říkal, že dám 3 hvězdy, ale dojem z filmu mi pokazil především konec a několik zásadních děr ve scénáři, které tu kvůli spoilerům nebudu rozebírat. 45% ()

ClintEastwood

Zajímavé a oku lahodící lokace zasněžené krajiny, docela neotřelé a originální závěrečné rozuzlení příběhu a jedna z posledních rolí hereckého veterána Roberta Forstera (např. Aligátor, Delta Force), jsou rozhodně plusem. Minusem je nepříliš sympatický hlavní hrdina a především to, že celý film působí strašně lacině, za což může slabší scénář i průměrná režie. Ve finále z toho vyjde vlkodlačí horůrek, kterých jsou tucty a vyniká jen tím zajímavým závěrem. ()

darkrobyk

V malebném horském údolíčku, kde je zima v plném proudu, dojde k brutální vraždě mladé ženy. Její tělo je doslova rozervané, a tak není divu, že v šeptandě se objevuje slovo - vlkodlak. Navíc je úplněk, doba, kdy se lykantropové vydávají lovit. Přítele zavražděné zajistí, jenže než dojde k obvinění, je zavražděna obdobným způsobem další žena. Je jasné, že tady vraždí buď masový vrah, nebo nějaké monstrum. A pokud policie viníka co nejdříve nechytí, přibydou další mrtvoly. OK, nijak originální, ale pro fanouška podobných filmů lákavé. Jenže...jenže většina filmu se prokecá, Jim Cummings exhibuje, co to jde, leč Jim Carrey ani Bruce Cambell z něj nikdy nebude, a celé je to těžkopádné. Být však více temnoty, akce, přímějších napadení a atmosféry, pak mi to až tak nevadilo. Jediné, co příjemně překvapí, je rozuzlení, což mi k uspokojení nestačí... Jo a občasná hláška potěšila, jenže z pro mne podprůměrného hodnocení film stejně nevytáhne - Zaparkujte si na Elm Street! ()

lamps

Vehementní snaha přijít s usedlým a co možná nejrealističtějším konceptem vlkodlačího hororu nabízí na první pohled zajímavé spojení satirické detektivky s vraždící obludou v lákavém prostředí zasněženého neowesternu. Scény s chlupatou potvorou jsou super a vyústění celkem překvapí, ale v průběhu se dere do popředí neatraktivní rodinná vata a nesympatická hlavní postava, jejíž jednání dost narušuje potenciální napínavou zábavu. Humor není na obtíž, ale vedle jediné opravdu vtipné scény mu schází zapamatovatelná poetika a nedokáže zakrýt fakt, že ambiciózní tvůrce to celé myslel velmi vážně a komediálními vsuvkami jen zalepuje nefunkční vývoje aktérů a nefunkční aktéry jako takové. Ztratit u toho 80 minut života v pohodě můžete, ale na opravdu dobrý film si vlkodlaci budou muset stále počkat. 55% ()

MIMIC

Psychologický príbeh o duševných problémoch jedného policajta, na ktorý sa akoby len tak pomimo nabalil motív vlkolaka. O hrôzu tu ide až v druhom (alebo treťom) rade. V niektorých momentoch je film strihovo zaujímavo poňatý, ako keby si režisér bol spomenul na Deconstructing Harry od Woodyho Allena. Filmársky zaujímavý je aj spôsob, akým vsugerovať divákovi, že človek, na ktorého sa pozerá, je v skutočnosti vyšší asi o 35 cm, ten záver by som chcel vidieť ešte raz. Nuž a po neskutočne dlhej dobe je tu príležitosť pochváliť aj plagát, ktorý má k mainstreamu ďaleko asi tak ako ja do kráľovstva nebeského. ()

Marze

Temná komedie, sladké drama a delikátní horror. Komedie je zde nejméně. Jde spíše o osobní démony než o netvory. Mám to svůj komerční sex apeal. Postavy jsou dobře propracované různá témata ukazována mezi scénami podezírání a násilí. ()

Chrustyn

Kombinace hororu a komedie může být funkční a existuje celá řada výborných komediálních hororů. Jen to chce zkušené a hravé tvůrce a herce, kteří budou diváky bavit a zároveň se o ně bude bát. Zde nefunguje prakticky nic a nejen, že vše působí děsně amatérsky, ono to je hlavně neskutečně nudné. ()

Stanislaus

The Wolf of Snow Hollow přivítá diváka líbivým intrem a slibným námětem o ospalém městečku ("Sleepy" Snow Hollow), ve kterém řádí psychopatický maniak nebo...možná něco jiného, nadpřirozeného. Bohužel, filmu neskutečným způsobem podráží nohy hlavní postava Johna, který byl nepochopitelně hysterický a otravný. Přitom vedlejší postavy nemocného otce (RIP Robert Forster) nebo Julie byly sympatické. Co se týká rozuzlení, přišlo mi vcelku zvláštní - překvapivé a do jisté míry i neotřelé, ale zvláštní (možný spoiler: na mysli mi přitom vytanul rakouský román Vlčí kůže). I přes několik černohumorných momentů, které film trochu oživily, jsem tomuto kouskou (bohužel) nepřišel na chuť. Možná dám filmu v budoucnu ještě jednu šanci (88% na Rotten Tomatoes mi totiž nějak nesedí). P.S. Jim Cummings má nepřehlédnutelně výrazné špičáky - náhoda?! ()

SOLOM.

Filmy se zasněžených/mrazivých krajin mám docela rád a určitě nikdy nepohrdnu, když mají kriminální zápletku. Bohužel poslední dobou jsem jich viděl opravdu dost a tento kousek patří mezi ty slabší. Příběh samotný by ani nebyl takový problém, ovšem největší problém jsem měl se samotnou hlavní postavou tohoto filmu. Už dlouho jsem neviděl tak nesympatického hlavního hrdinu.Přitom samotné vraždy (útoky) přímo vybízely k pěkně krvavé podívané. Divák si ze začátku nemohl být jistý, zda je za vším skutečně mýtická bytost, nebo jen sériový vrah. Kamera i zběsilý střih tomu dost pomohl a ani mi zas až tolik nevadilo, že všechno důležité se odehrálo většinou mimo záběr kamery. Jenomže zápletka se točila hlavně okolo samotného Johna, u kterého se ani moc nedivím, že ho skoro každý nesnášel a dělal si z něj srandu. Díky tomu se dočkáme celé řady jeho afektovaných výstupů a pomalu ale jistě sledujeme jeho psychický pád až na samotné dno. Jen je mi vážně líto, že jde o poslední film Roberta Forstera (šerif), který umřel ještě před premiérou filmu.    Další problém vidím v tom, za každou cenu tam nacpat trochu toho morbidního / černého humoru, když už mělo jít údajně o hororovou komedii – moc srandovní mi to tedy nepřišlo a ani jako parodie to zrovna dvakrát nefungovalo a druhá polovina už více méně směřovala k tomu, že závěrečné odhalení skutečného viníka moc lidí nepřekvapí (tedy to, že o vlkodlaka zřejmě nepůjde…). Pořádnou atmosféru aby tu divák taky hledal pod mikroskopem – kromě dvou – třech momentů docela nuda. Takže bohužel, ale já moc spokojený s tímto filmem opravdu nebyl a tím pádem to nevidím ani na průměrné ohodnocení. 40% ()

ARI50

Příjemné místo, slušný, příběh, slušní herci až na šerifa, kopačku by zasloužil. Málo napínavé, dalo by se toho hodně změnit, přesto slušný. ()

Morholt

Zasněžené prostředí je hezké a vlkodlak má celkem potenciál, ale způsob humoru mě absolutně mě nejen míjí, ale absolutně vytáčí. Cummingsův policista aspiruje na cenu za nejotravnější postavu roku, ne-li desetiletí. Všechno dobré, co tu bylo, spolehlivě zabíjí. Mrzí to o to víc, že námět má potenciál a dobrých vlkodlačích hororů je jako šafránu. Tak snad příště. 15% ()

ScarPoul odpad!

Veľmi dlho som nedal odpad. A normálne si tlieskam, že som to dokázal vydržať až do konca. Takýto druh samohoniacich filmov je zlo najväčšieho rázu. Nefunguje tu vôbec nič. Hlavná postava je iritujúca a neschopná - ale nie v tom vtipnom ha ha móde. Každé jedno riešenie problému je scenáristické zlo. Štúdia toho, ako sa to nerobí. Nefunguje tu napätie. Charaktery tu nie sú žiadne. Mystifikácia okolo vlkolaka nulová, vzťahy nerealistické až hrôza (Slovenský Panelák je oproti tomu v rámci vzťahov Shakespeare) a finále je ako posledný kopanec po bitke. Veľmi zbytočný film. Videl som amatérske počiny na lepšej úrovni. Hanba, že toto je posledný film Roberta Fostera. ()

Lacike

Vlkodlačí horor z vidlákova? No tvári sa to tak, ale v skutočnosti to je trošku inak. Je to celé pojaté strašne divne. Postavičky mestečka sú bláznivé ale skôr otravným spôsobom. Starý šerif, ktorý je rád, že ešte žije. Jeho syn zase totálne nesympatický magor a ostatní viac či menej zmätení. Hororovú atmosféru to príliš nemá. Scény útoku postrádajú napätie a ani toho gore sa poriadne nedočkáme. No a pointa to úplne zabila. Má to len pekné zasnežené lokácie malomesta a sympatickú policajtku Riki Lindhome. Celkovo ale aj napriek krátkej stopáži dosť veľká nuda. 4/10. ()

evilmind odpad!

Nechápu, kde byla ta komediální část jako, neviděl jsem tam ani náznak vtipu. Ne jako vážně, to musí snad být nějaká cut verze, kde jsou vystříhány všechny vtipy? A vlastně by to pak i dávalo smysl, protože celou dobu jsem si říkal, že tohle musel stříhat nějakej úplněj amatér, řazení scén často nedává vůbec smysl, a když se k tomu přičtou jedni z nejhorších herců a nesmyslné dialogy, máte zaděláno na opravdové utrpení. ()