Siréna od Mississippi

• Česko Siréna od Mississippi (viac)
Dráma / Mysteriózny / Romantický
Francúzsko / Taliansko, 1969, 123 min (Alternatívna 119 min)

Mladý pestovateľ tabaku Louis očakáva na tichomorskom ostrove svoju nevestu Juliu, ktorú však počas cesty loďou zavraždila podvodníčka Marion. Luois okamžite podľahne jej kráse a zamiluje sa do nej. Marion však zaujíma predovšetkým jeho peniaze, ktorých sa zmocní a utečie späť do Francúzska. Louis sa vydá po jej stopách, aby získal peniaze späť a pomstil sa... (STV)

tatopulos

Spolu s Příběhem Adély H. nejhorší film mistra Truffauta. Slovo "láska" zazní v tomto snímku tak často, že minimálně produkci musela dělat paní Daniel Steelová, je to jako morová rána. Z filmu jsem dostal "ponorku". Pochopil jsem, jaký byl režisérův záměr, ale úplně se mu myšlenka vymkla z rukou. Možná to bylo častým opakováním slova láska, jeho přílišným skloňováním. Dále jsem si nemohl pomoci, ale Belmondo a Denevue zde přes svou rozporuplnou povahu, (teda spíš negativní) stále vypadají jako andělé, protože se přece mají moc rádi. Jediným světlem filmu je snad, když Belmondo zastřelí Michela Bouqueta. Příběh nebyl vůbec silný jako třeba u Ženy od vedle nebo u Posledního metra. ()

0verseer

Žánrové zaradenie tentokrát presne zodpovedá skutočnosti a napriek tomu, že kombinácia dráma-mysteriózny-romantický vyznieva na prvý pohľad dosť zvláštne, film sa naozaj plynule v týchto rovinách pohybuje. Naivný a bláznivo zamilovaný Belmondo (dosť netradične oprostený od svojej charakteristickej gestikulácie a vtipných scén) v područí tajomnej mrchy v podaní Deneuve. Výsledkom je vskutku zaujímavý počin, ktorému však v druhej polovici postupne trochu začínal dochádzať dych... ()

ostravak30

Hned od prvních minut mě došlo, že jde o předchůdce slavného filmu Sedmý hřích. Pravda ale je,, že v mém hodnocení vyznívá tento film mnohem lépe. Hlavní důvody jsou jak Jean-Paul Belmondo a přirozeně krásná, plastikami nezničená Catherine Deneuve, tak i celková atmosféra a napětí. Francouzský film se vyznačuje celou řadou nečekaných zvratů a napětí do úplného konce. Nenudil jsem se ani minutu a příběh spořádaného muže, jehož žena degraduje doslova na ničemu a vraha je skvěle napsaný a zrežírovaný. Pro mě jde o neznámý film slavného francouzského hereckého esa, ale o to překvapivější. Vždyť to mnoho mužů zná i z dneška a za celou historii lidstva se to nezměnilo. Žena dokáže muže ovládat, když ví jak na to. Kvůli ženám se vedly války a muži se zabíjeli navzájem. A dokonalá mrcha, když ví jak chlapa okouzlit, ho dokáže připravit i o vše nebo ho změnit k nepoznání. ()

DooFooS

Sílný příběh, na který jsem se na začátku musel soustředit, abych se od něho nakonci nemohl odtrhnout a litoval toho, že to šílené a až asociální milování končí. Konec je to ovšem otevřený a tak zbývá prostor pro moji fantazii a tohle já opravdu můžu… jen ty cigára Mahe mi k tomu snění schází. ()

Riverin

Musím povedať, že remake s Angelinou Jolie a Banderasom je mojím guilty pleasure, takže som sa pozrela aj na Truffautov originál. Truffauta mám veľmi rada a aj tento film je tak nejak dokonalý ale aj tak je celý dej nelogický a divný i keď v Original Sin som tú posadnutosť Angelinou chápala viac ako u Catherine Deneuve, ktorá je ale krásna iným spôsobom. V každom prípade je to ale dobrý film. ()

pollstro

Působivý kriminální thriller, který Truffaut v druhé polovině překlápí do romance, jenž ve finální podobě popírá jednoduchou filmovou definici a stává se jednoznačným vítězem nad strukturou neslučitelných a protichůdných vlastností filmového a žánrového zpracování. Inscenovaná dvojsmyslná ironie, která v jakékoliv fázi příběhu nechce být nikdy chápána jako realita, ale naopak jako záhadná mysteriózní hádanka, kterou se snaží divák neustále vyřešit. Bláznivá a chaotická láska vede pouze k nejisté budoucnosti, která se v nejlepším případě odmění radostí, v nejhorším nevyhnutelnou bolestí. Zvláštní propojení a kombinace několika žánrů, které Truffaut obratným způsobem koriguje, přičemž se znatelně inspiruje tehdejší klasickou tvorbou největších filmových velikánů, které nesmírně ctí. ()

p.a.douch

Nelíbilo, nelíbilo. Dramata či melodramata - tak to zkrátka není můj šálek kávy (kafe ostatně taky nepiji). Tohle zkrátka nezachránil ani Belmondo (a že na toho se většinou dívat vydržím). Ani ten mě u tohoto filmu neudržel. No zkrátka nic. Tak jedna hvězda za Belmonda a druhá ani nevím za co. 15 %. ()

Muf911

Bída s nouzí a ten konec, ten to zazdil úplně. Zpočátku se film vleče, jakmile Belmondova manželka zdrhne, začne se to trochu rozvíjet a dá se na to koukat. Od jistého momentu filmu, který nechci spoilerovat, ale týká se detektiva, to začíná upadat, až se to sesype v horách u konvičky výborného bujonu. Vím, co děláš, nelituju, že jsem tě poznal, nelituju ničeho. No potěš koště, to je teda vůůůl. Má, co si zaslouží. Na Belmonda se taková postava ale nehodí. Jedině, kde jsem ho poznával, bylo jak lezl po fasádě toho hotelu do pokoje Marion. ()

PTuranyi

Rozkľúčovať tento film nie je vôbec jednoduché a každý ho môže chápať trocha inak. Ja som ho poňal ako spočiatku až detektívny thriller, ktorý sa zmení na psychologickú drámu o spaľujúcej vášni. Krásna Catherine Deneuve v roli Julie dokáže očariť nie len bohatého Luisa a presne v duchu názvu filmu ho vábi ďalej a ďalej až ho privedie na psí tridsiatok. O to zvláštnejšie však vyznieva romantický koniec. Produkcii sa darí navodiť dramatickú atmosféru v akčných scénach a Catherine Deneuve viac využíva priestor na emócie svojej postavy. Žiaľ Belmondo akosi nedokáže zahrať Luisa zmietaného protichodnými emóciami tak uveriteľne ako drsné policajné scény či žartovať pri kaskadérskych kúskoch. Mimo dramatických scén tak film vyznieva dosť nevýrazne a záverečný zvrat tomu nasadzuje korunu. Myslím, že štýl Osudovej príťažlivosti by príbehu sedel lepšie. 70% ()

vykyn

Jako velký fanoušek J.P.Belmonda jsem trochu zklamán..jemu svědčí spíše role sukničkářů,podvodníků,drsných policajtů a pod..ale jako slepě zamilovaný naiva?Určitě kvalitní podívaná ve stylu Bonnie a Clyde,ale jako celek to nějak nefunguje.Po velmi kvalitní a poutavé počáteční zápletce s velmi překvapivým vyústěním již v polovině filmu,však dále film ztrácí dech a trochu nudí.Po té sledujeme již jen ,né zrovna věrohodné milostné vyznání a různé dialogy o penězích a pod,které prostě nudí.V tvorbě J.Truffuata spíše slabší film. ()

Mudrlant

Skveli herci ale pitomy scenar. Ve filmu se vrsi jeden nesmysl za druhym a to to zaclo tak slibne. Skoda, jdu se radsi podivat na Belmonda prevleceneho za gorilu a jak hraje dementa pro socialku ;) ()

deac

Jako pokus o vyjádření absurdity milostného vztahu bych to bral, nebo jako kritiku určitého typu žen. V konečném důsledku ale ten příběh vyznívá příliš nevěrodhodně a křečovitě. ()

ssarka

Film o vášni,ale bohužel bez vášně...Bebela miluju,ale tady oba jen odříkávali text jako reklama na prací prostředky...nebo jestli to zabil ten příšerný dabing, nevím ()

Damnsinead

Známí herci ještě nedělají dobrý film, a tohle je vážně přešlap. Od začátku se tu kupí jedna blbost za druhou. Mladý a zazobaný továrník Louis si zřejmě nemůže najít ženu a seznámí se až na inzerát. Žena, která přijede, vůbec nevypadá jako ta na fotce, hned se ukáže spousta nesrovnalostí, ale Louisovi ke štěstí stačí, že je krásná. Hned se s ní ožení, a rovnou jí dá přístup k veškerým svým úsporám.  Manželka mu vybílí účet a zmizí. Tak se ji vydá hledat, aby se pomstil. Ale když ji ale najde, hned jí odpustí, dá se s ní zpátky dohromady a když je třeba, tak kvůli ní i prodá svou továrnu, anebo vraždí. A když se ho Marion později pokusí otrávit, tak prostě "přijme svůj úděl" a zůstane s ní. Že by Louis byl až takový vůl? Nehledě na to, že ústřednímu páru tu úchvatnou romanci fakt nevěřím. 20% ()

Liya

Dost lidí tu tenhle film kritizuje, ale mně sedl. Je to film velice zvláštní, dost se odlišující od ostatní produkce. Ani chvíli jsem se při něm nenudila, atmosféra i styl vyprávění je zajímavý, příběh silný. Asi člověk musí být naladěn na určitých vlnách, aby ho Truffautovy filmy oslovily - mně se líbila i snad ještě rozporuplněji přijatá "Nevěsta byla v černém". ()

JoudaCZ

U tohohle filmu záleží na úhlu pohledu: když to berete z filmařského hlediska, je to skvělý zážitek. On i ona hrají přesvědčivě (i když, pohled na JPB nastupujícího do kabrioletu dveřmi je dost divný, Bob Saint-Clare je zažraný hodně hluboko...), obrazově je to krásné, scénáristicky zajímavé, pokud (a tady přichází ten druhý úhel pohledu) se oprostíte od uvažování "já na jeho místě...". Já osobně jsem se snažil užívat si to jako film, ale stejně ve mě celou dobu hlodala myšlenka, že on na ni přece musí hrát levou, že má v záloze plán B, že prostě nemůže vědomě a dobrovolně prošustrovat svůj majetek... ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo