Siedmy hriech

• Česko Sedmý hřích (viac)
TV spot

Kuba, devatenácté století. Bohatý obchodník Luis Vargas (Antonio Banderas) hodlá upevnit své společenské postavení sňatkem s Američankou. Nehledá skutečnou lásku a dohoda je uzavřena čistě na obchodním základě. O to víc je pak překvapen, když mu do života místo prosté ženy vstoupí svůdná Julia (Angelina Jolie). Netrvá dlouho a Vargas se do ní zamiluje. Zanedlouho se objeví i tajemný a podezřívavý Walter Downs (Thomas Jane), který tvrdí, že Julia není tím, kým se být zdá. Vargas sice zpočátku odmítá uvěřit, ale když manželka zmizí i s jeho penězi, rozhodne se zjistit, jak se věci doopravdy mají. Vydává se na pouť temnou stranou vášně, která jej může zavést až do pekel... (oficiálny text distribútora)

TV spot

Bohy

Jsem rád, že mohu s valnou většinou akademiků zde recenzujících nesouhlasit. Miluji tento film. Je o lásce a odevzdání, je to romantika a zároveň Shakespearovské drama. Čistý a úžasný Vargas propadne kouzlu krásné Julie (Bonie) zářivé a něžné. A ona svede boj se svou temnou minulostí, aby se osvobodila. Oba pro sebe obětují vše, co mají. Tomu říkám láska! Nepochopení zdejších recenzentů zřejmě vychází z jejich nudných a předvídatelných životů. Z nedostatků lásky, svobody a volnosti. PS: je třeba srovnat hladinu hodnocení. Moje nejoblíbenější filmy jsou tedy Klub rváčů (sorry, jsem jen chlap), Gattaca, Srdcová sedma, série Pána prstenů či Obvykí podezřelí. PS2: Mám rád herce, kteří umí hrát obličejem. Emoce, nápady, rozhodnutí. Ale Angelina je prostě krásná, tak jí toho dost odpustím ... :-) ()

evita_

Pre mňa dosť nuda...ani záverečný pohľad Antonia Banderasa nič nezmenil na hodnotení. Na celkom zaujímavé obsadenie dej úplne o ničom. Vlastne ani neviem celkom povedať o čom to bolo - ona klamala, potom sa uvedomila, ale nevedela ako z toho von ale zároveň bola nerozhodná či naozaj chce z toho von. Keď sa rozhodla, zbavila sa manipulátora, sama zmanipulovala kňaza a happyend bol na svete i keď tisícky kilometrov od pôvodného domova. To je asi v skratke všetko. Nuda. ()

LaciLC

Mdlá a nezaujímavá réžia, slabý scenár, ani napätia medzi postavami som si príliš neužil, ale z celého filmu určite najhoršie dopadli dialógy. Ich kvalita už bola pomerne porovnávateľná s mexickými telenovelami. Vlastne celý film sa dá označiť za jednu dvojhodinovú telenovelu. Aspoň herci neboli najhorší, Banderas síce neprekvapil, ale Thomas Jane to odohral výborne a najmä kvôli nahej Angeline prihodím tú hviezdičku navyše. ()

klapqua

Až tak silno by som film nezavrhovala. Samozrejme, víťazí u mňa Siréna z Missisipi s božským Belmondom, ale ani toto nebolo až tak príšerné. Keby sa pohrali s niektorými scénami, ubrali na sentimente a netlačili v niektorým momentoch tak na pilu, mohlo to byť aj celkom ok. Mne osobne sa páčili oba herecké výkony, kostými a aj prostredie. Páčilo sa mi to čudné tajomno okolo hlavnej hrdinky, ale zároveň mi chýbalo lepšie priblíženie jej konania atď. Chcelo to skrátka trochu vypilovať. Kladne hodnotím aj Blanchardovu hudbu (áno, som hudobný závislák), ktorá atmosféru ozaj dotvárala. Nie je to film, ktorý by som pozerala nejako opakovane, ale ak ho uvidím znova, prežijem to. ()

Tosim

Teprve až dodatečně jsem zjistil, že režisér Cristofer natočil snímek Gia, který se mi moc líbil... Nic jsem popravdě nečekal (snad jen odhalenou Angelinu.) Ty scény byly docela funkční, nefunkční se mi jevily dialogy, částečně jednání postav nebo docela snadno odhadnutelné dějové zvraty. V podstatě jsem tedy dostal to, co jsem čekal... ()

• Dům s plantáží je skutečný velkostatek s cukrovou třtinou, ale opuštěný. (HappySmile)
  • Některé scény byly vystřiženy, aby film v USA nedostal rating "NC-17"- tj. do 17ti let nepřístupno ani v doprovodu dospělého. (HappySmile)