Česká filmová rozprávka o odvážnom Honzovi, ktorý navzdory zlej princeznej a drakovi Bucifalovi získal za ženu dobrosrdečnú Markýtku. Vďaka čarovným darom premôže Honza hrozného draka, ale namiesto odmeny sa stretne s intrigami panovníka a jeho rozmaznanej dcéry. Podľa námetu Jana Drdu. (STV)

FeriusParfax odpad!

Tak se dám do toho a okomentuji si všechny pohádky, co jsem viděla, ať mám databázi kompletní. A začnu hezky od odpádku. Protože tahle pohádka si to zaslouží. Jediná sympatická postava byl Vaculík. Jinak je to uječená, hloupá Troškovina, která nikdy nebavila mě a celou moji rodinu. Miroslav Šimůnek je dle mého vytříbeného oka hodně nehezký chlap, a tak mému pocitu z pohádky vůbec nepřidal. ()

BLADER

U mňa jednoznačne novodobá klasika medzi rozprávkami, nech to znie akokoľvek prehnane. Skutočne, je len veľmi málo českých filmov, ktoré by som mal skutočne rád ( priznám to hneď - dosť z nich natočil Zdeněk Troška ), a Z pekla šťastie rozhodne patrí medzi ne. ()

haWranka

No dobře. Drak byl kouzelnej, hudba taky dobrá, můj oblíbenec Lukáš Vaculík se tu taky objevil, ale jinak? Děsnej kýč s děsnou Kuklovou a naprosto příšernou Kantorkovou, která v jednom kuse jenom ječí, naříká a škemrá a já jsem na její hlas a hereckej projev absolutně alergická. Pche... ()

hlína

Absolutně prázdná, plytká, laciná a navíc špatně hraná rádobypohádka. Je tam všechno ( od draka přes neviditelný plášť až po vylízanou princeznu) splácaný dohromady jak fekálie v septiku... a vzniknul s toho úplně stejný odér. Z podprůměrné kvality této žumpy vyčnívají ještě exkrementální Hůlka, průjmový necharismatický hlavní hrdina tvářící se neuvěřitelně debilně povětšinu filmu a upištěná střevní chřipka Sabinka. ()

quixote

Překombinovaná a překostýmovaná produkce, jejíž vznik měl někdo včas stopnout a už vůbec ne pouštět se do sequelu. Svým způsobem je to výsměch klasickým českým filmovým pohádkám a jejich uměřenosti a vkusu. Horší než Princezna ze mlejna, která má aspoň určitou formu a drží se zvolené stylizace. Tady je všechno "přes čáru", jak se u nás říká. ()

Sign

Jedna se prostě dát musí za tu snahu :-) Já Troškovi svým způsobem fandím, ale často to s tím že ho hodně názorů od kritiků nezajímá dost přehání, pak to takhle dopadá, ale zase berme to, je to pro děti. V tomhle případě opravdu jenom pro děti... ()

Chip89

1 * jen za to,že Šimůnek je pěkný chlap, jen nesmí mluvit, teda alespoň v této pohádce. Kuklová mi přijde ukňouraná, herecké výkony nula. A pohádka je skoro o ničem. Jestli jednou budu mít děti,budu jim pouštět staré pohádky ve stylu S čerty nejsou žerty, tímhle jim hlavu vymývat nechci. ()

rublik05

Velmi krásná pohádka, která potěší jak děti, tak i dospělé. Děj obstojný. Herecké obsazení výborné, sice někteří herci lehce přehrávají, přesto výsledný dojem nekazí a pohádka působí příjemně a mile. Nejlepší počin Zdeňka Trošky to sice není, přesto povedená pohádka plná kouzel, čertů a draků přesně tak, jak to má v pohádkách být. 5/10. ()

Nix

Troškova pohádka, která je taková nemastná neslaná, ale v rámci žánru je to snesitelný kupodivu. Ale jako, že bych to musel si pořád pouštět, to fakt ne. ()

alsha odpad!

Budu neslušný. Kuklová může hrát role, ve kterých drží hubu. A tady ta kravka ten svůj kumbál nezavře co je v obraze. Shit. ()

FvP odpad!

Dovolím si tvrdit, že Daniel Hůlka alias král Brambas je nejsvětlejším momentem celé této lidově demokratické po-hádky/-hromy. Král Brambas má sytý hlas, hezké vlasy i jméno a těžko od něho můžeme čekat víc. Ječící princezna, její obtloustlý pantatíček a kreslený drak + utlačovaný dav městské chudiny v čele s partou neohrožených hrdinů bez bázně a hany = historicky první puč pohádkového proletariátu zakončený efektním svržením představitelů buržoazie do rozbouřených vln a založení prvních pohádkových Jednotných zemědělských družstev. S Honzou na věčné časy a nikdy jinak! ()

Edit13

Místy notně překombinová pohádka, která mě nijak zvlášť nezaujala. Herci působí křečovitě a hlavně nepřirozeně. Mnohem lepší mi přišla Troškova Princezna ze mlejna. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje

26.02.2019

Ve věku 54 let zemřel český herec a producent Jiří Pomeje. Příčinou smrti byla rakovina. Absolvent DAMU, který založil společnost Fronda film, byl asi nejznámější díky své práci na filmech Princezna… (viac)

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

26.05.2015

Chcete se zúčastnit natáčení filmu? Poznat osobnosti z oblasti filmového průmyslu ? Chcete strávit tři dny ve „filmovém městě"? Filmový workshop v Telči je tu právě pro vás. Už za pár dní! Máme zde… (viac)