Do poľnohospodárskeho družstva v typickej juhočeskej dedinke Hoštice prichádza na prázdninovú prax študent Šimon (Pavel Kikinčuk). Postupne sa zoznamuje so svojráznymi obyvateľmi dediny a pokúsi sa v miestnom kravíne experimentálne vyskúšať svoju teóriu o tom, že dojivosť závisí od kultúry prostredia. Vedenie družstva nechce o experimente ani počuť, ale všetko sa zmení, keď sa po dedine rozkríkne, že Šimon je synom predsedu krajskej poľnohospodárskej správy. Tiež sa totiž volá Plánička. Študenta ubytujú u vydarenej rodinky Škopkovcov, pričom ich dcéra Blažena (Veronika Kánská) dostane za úlohu vypátrať, ako to vlastne v skutočnosti je. Všetko však komplikuje príšerná žiarlivosť Blaženinho nápadníka Venca... (TV Markíza)

Budisovie

No ja tiež nechápem tieto hodnotenia tu. Nie vždy je dobré mať inteligentný humor a preferovať iba ten. Mám tiež zvláštny vkus na filmy, ale táto česká komédia je prostě nesmrteľná. Určite si zaslúži oveľa lepšie hodnotenie. ()

Metalicum

Nevěděl jsem, jestli mám při některých scénách plakat, nebo se smát. Ta neuvěřitelná česká malost je tu zachycená buhužel věrně. Místy hodně vtipné, místy hodně smutné, pokud se na to člověk dívá s odstupem a s přihlédnutím k realitě. Pro mě nejlepší Troškův film. 60% ()

Nessos

Vyjádřím se ke kompletní trilogii. Opět nechápu zdejší uživatele, kteří dávají 1 nebo 2*. Proč? Za co? Vždyť je to klasika. Slunce seno můžu vždy a všude, je to vtipné a trhlé, a to mi stačí. ()

mišulka66

I když v české kinematografii existují mnohem lepší filmy. Ale na druhou stranu i přesto je to česká klasika... A kdykoliv, když někdo z mých známých použije hlášky z tohoto filmu, zasměju se ji... ()

anyonecek

1. a asi nejlepší díl. Dal by se srovnávat i s pár fackama. Semtam zde padl dobrej vtip a popis vesnice byl místy úsměvný. Každopádně je to taková ta typická Česká komedie a bohužel je od Trošky, takže v rámci možností DOBRÉ. ()

Mr.Atsor

Tohle je český humor! Tohle je česká vesnice a česká nátura. Troška to všechno dokázal spojit a vytvořit komedii, která odpovídá našim podmínkám. Možná tento humor nebude pro každého, ale podle mě se u něj mohou pobavit mladí i staří. Za mě 3*. ()

JK77

celau trilogiu viac menej nemozem. ALe na tejto sa dalo este zasmiat!!! Tento druh komediii ale vsak nie je pre mna!!! Zdenek to neskor vysperkoval Kamenakmi, to uz som grcal ()

eFOXsize

Celá trilogie je neskutečně okoukaná, tak moc, že člověku skřípou zuby, když slyší název stejně, jako když ve zprávách zase slyší o Bartošové. Ale budu objektivní. Není to tak hrozné, na cílenou komedii. Nakonec se to od opravdové vesnice až tolik neliší :-)) Podle mě zde hrají všichni své postavy dobře, na nervy nám hrají ti, kdo mají. Když sem to viděla jako teen, tak jsem se pobavila. Ale tento typ humoru není pro mě správný šálek čaje, ale musím uznat, že v kategorii trapných vtipů jsou i mnohem horší (třebs Kameňáková trilogie). Z trilogie se mě ...Jahody líbí nejvíc. Naopak ...Erotika je asi nejhorší, tam je přemíra tohoto humoru nejvyšší. Vidět už to nikdy nechci, nebo alespoň tak 20let. Ale zachovat by se to do budoucnosti rozhodně mělo (co když takový typ lidí vymře? ...) ()

kubas369

S tímhle nemám problém tohle se Troškovi velice povedlo ukázal nás takoví jací ve skutečnosti jsme a to se nám moc nelíbí co? ()

helrohir

Zdeněk Troška patrí medzi mojich najneobľúbenejších režisérov a ak chce niekto vedieť prečo, stačí si pozrieť niektorú z jeho "úžasných" komédií a je úplne jedno, či siahnete po Slnku, sene... alebo Kameňáku, normálny človek bude zrejme rovnako znechutený ako som bol ja. ()

lusa

Ja si nepomôžem, pre mňa sú toto komédie, na ktoré čakám každé leto, aj keď som ich už videla sto, tisíc, milión krát.. 4* ()

knihovna

První díl téhle série se mi líbí. Estéti mě asi zašlapou do země, ale je to tak. Když jsem to viděl poprvé, smál jsem se celý film a z kina odcházel přímo nadšen. Bylo mi thdy asi 18 let, a dlužno upozornit, že se otřásalo celé (tehdy plné) kino. Včetně těch, kteří to nyní haní - pár jich znám. Časem a hlavně častým opakováním se mé hodnocení snížilo, ale pořád to není špatné. Trojka už je brak, ale to neznamená, že shodím i tento díl. ()

Dinsberg

Zdeněk Troška se rozhodl, že potupí Barrandov jeho vlastními zbraněmi. V tomto ohledu mu sázka vyšla. Tento film se stal věrným zobrazením české malosti. Sám Troška říká, že netočí filmy pro osamělého diváka. Tady mu taktika ještě prochází. ()

hackstolle

Ikdyz pan reziser patri do skupiny, kterou kazdy zatracuje, toto je proste klasika a ruku na srdce. Kdo nepouziva obcas hlasky i z tohoto filmu, jako by ani nebyl cech. 80% ()

Olafsson

Čím jsem starší tím víc mě to baví! Slunce seno je jedna ze sérií, kterou můžu sledovat nesčetněkrát a neomrzí. Děje se tak už od mého dětství a naposledy jsem se na všechny díly podíval teď v únoru. Příznak stařecké demence? Nevím, každopádně mě těší, že se neshodnu s většinou rádobyintelektuálů, kteří nad sérií Slunce seno povýšeně ohrnují nos.. ()

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (viac)