Do poľnohospodárskeho družstva v typickej juhočeskej dedinke Hoštice prichádza na prázdninovú prax študent Šimon (Pavel Kikinčuk). Postupne sa zoznamuje so svojráznymi obyvateľmi dediny a pokúsi sa v miestnom kravíne experimentálne vyskúšať svoju teóriu o tom, že dojivosť závisí od kultúry prostredia. Vedenie družstva nechce o experimente ani počuť, ale všetko sa zmení, keď sa po dedine rozkríkne, že Šimon je synom predsedu krajskej poľnohospodárskej správy. Tiež sa totiž volá Plánička. Študenta ubytujú u vydarenej rodinky Škopkovcov, pričom ich dcéra Blažena (Veronika Kánská) dostane za úlohu vypátrať, ako to vlastne v skutočnosti je. Všetko však komplikuje príšerná žiarlivosť Blaženinho nápadníka Venca... (TV Markíza)

Jasika

Nechápu tak nízké hodnocení. Já nejsem žádný filmový znalec, takže je mi uplně ukradené jestli tenhle film má stupidní dialogy, kameru, režii či co.... Pro mě to vždy bude film na který se můžu kouknout třeba 1000krát a stejně mě to bude bavit a to se prostě musí ocenit! Jeden z mála českých filmů, který mám v oblibě. ()

štófy

Nebýt pár vtipných hlášek,na které se nezapomíná a stávají se kultovními,byl by to jeden z nejhorších filmů československé kinematografie. ()

topi80

Oproti "fackám" se tohle jeví jako takový nesmělý rozjezd, avšak je třeba si uvědomit, že nebýt prvního dílu, erupce toho druhého by se konat nemohla. Že Zdeněk Troška nepracuje s charaktery, nýbrž s karikaturami, je všeobecně známá věc, ovšem to jeho hoštické trilogii nikterak neškodí. O Heleně Růžičkové není třeba mluvit, naprosto geniální je výkon Stanislava Třísky, jehož Škopek se stal fenoménem proniknuvším i do sociologických vědeckých prací. Do Blaženy a Miluny by se zamiloval asi každý, inu, Troška moc dobře věděl, jak na diváka. Ještě bych se zastavil u Vency. Kdo je z vesnice, ten určitě nějakého takového typického Vencu ze svého okolí zná, tady se skláním před jeho představitelem Broňkem Černým, který byl stejně excelentní jako pan Tříska, i když je jasné, že Hamleta v Národním bych mu asi nesvěřil. Ujeté prostředí, krásná práce s kamerou a letní atmosférou, drbny, já tady jako vesnický člověk žádnou slabinu nevidím. ()

PB2

Tomuhle kultovnímu filmu už je skoro 30 let...neuvěřitelné. A pořád se vysílá snad každý rok, i přes reptání intelektuálů z ČSFD :) ()

Megynka

Pokud se mě zeptá někdo na dobrou českou komedii, tohle mě asi napadne jako první. Tento první díl je opravdu chlouba ... možná se u toho nesměju, že by mi zaskočilo, ale příjemný večer to určitě nezklame. ()

Miagy

Pre mnohých to isto znie neuveriteľne ale toto je pre mňa te nnajlepší relax. Zasmiať sa, oddýchnuť si... H.Růžičková patrí k mojim najobľúbenejším herečkám ČR. ()

kyLuke

Nestrhlo mě to, a tak tak jsem u toho vydržel, ale to je tím stylem humoru. Jen asi dvě pasáže byly opravdu k smíchu a zbytek spíše k pláči. Zdeněk Troška prostě neustále upadal dolů, a pokud se toto považuje za kultovní českou komedii, pak nevím, co si o nás myslí jiné národnosti. Možná, že někoho tento film zaujme, ale mě to prostě nesedlo.... 30% ()

MFloyd

Já nevím, ale tenhle film, ať už ho režíroval mistr Troška, na mě působí jako klasika a rozhodně mně ho nevadilo vidět vícekrát, což se nedá říct o jeho novějších kusech. Prostě šílená komedie, ale přesto určité části si z ní každý pamatuje. ()

Amynka

Málem jsem zapomněla ohodnotit českou KLASIKU:-)Nechápu ,kde se bere nenávist zdejších uživatelů k Troškovým filmům...na co si to ku..a hrajete???Já Slunce,seno... samozřejmě za svůj život viděla milionkrát a jako nemůžu ho sakra srovnávat s oskarovejma filmama!!!!(ani s oblíbenejma hororama atd...)!Je to prostě typická ČESKÁ "trapná" komedie,která pobaví:-))A vsadim se,že drtivá většina,co tomu napálila špatný hodnocení, se jen styděla dát větší počet hvězdiček..Já jsem hororářka,ale nestydim se přiznat,že koukám i na takovéto filmy,,a proč taky že? ()

Belsazar

Jistě, lidový humor. Ale svým způsobem také zrcadlo. I když Troškovy filmy opravdu nemusím, některým scénám z jeho Slunce, seno atd. se příležitostně při shlédnutí pětiminutové scénky na youtube rád zasměji. Je třeba si uvědomit, že Troškovy komedie ukazují lidi, kteří skutečně žijí. Rád bych také poukázal na Stanislava Třísku - nebyl to dobrý herec, asi proto je zde tak autentický, tak opravdový. ()

Stanix

Má cenu tohle komentovat? Jediný film, vlastně trilogie, která se Troškovi nesmírně povedla. Kombinace dobrých herců a samorostlých nehereckých individuí v podstatě nemá chybu. Už teď mají snímky historickou hodnotu a s přibývajícím časem to bude ještě lepší. ()

Linzi

Celá trilogie filmů ,,Slunce, seno,..." nemá absolutně chybu! U každého z filmů se celá rodina, každý z nás, vždy tak zasměje a vůbec nikomu nevadí, že už to vidí ,,po stopadesáté". Téměř vždy, když se to dává v televizi, tak se někdo od nás dívá. Na to se dá dívat stále. A ty hlášky z filmů používáme doma mezi sebou už naprosto běžně! Prostě jsou to stále aktuální a nadčasové komedie, ve kterých Zdeněk Troška vystihl povahy a charaktery lidí naprosto dokonale, řekl bych! Vidím to dost často v běžné realitě. A hlavně na té vesnici, což bydlím. Obdobné, ne-li přímo stejné drby a klepy, staré babky, stejné problémy (či "senzace") atd. Zkrátka doba se mění, ale lidi zůstávají stále stejní. Respektive, doba se mění a ,,Slunce, seno,..." stále zůstává... :-D :-D ()

Scraffy

Celkom dobrá komédia, ešte zo začiatkoch Zdeňka Trošky, keď ešte nebol tak zopičený ako je teraz. Humor tu je prekvapivo pomerne hore a aj vďaka nemu sa stal film už kultovým. Teda aspoň u nás v CZ/SK. ()

hazdrova

Babička je zábavná, to sa musí uznať. Celkovo som aj poznala tie všetky hlášky z počutia. Ale ako samotný film ma to ako Generáciu Z vôbec nepobavilo (narozdiel od Kurvahošigutntág, ktoré ma veľmi pobavilo po prvý krát aj v roku 2017). 2,5* ()

IvonaK

Ukázka z Youtube kde Růžičková stahuje z kůže králíka vypadala výborně. Ale bohužel na to že to dávají pořád v televizi jsem čekala že se mi to bude líbit a dám tomu čtyři hvězdičky. Ale bohužel se to vůbec nepovedlo. ()

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (viac)